#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/09/2010 15:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αλήθεια, πόσο κοστίζει η προεκλογική καμπάνια της κας Παγκάλου στα Λαγονήσια;



Αν κρίνουμε απο τα εκλογικά κέντρα που βρίσκονται σε σημεία μεγάλης προβολής, απο το προσωπικό που απασχολεί-όπως και ο αντίπαλός της φυσικά-δεν θα λέγαμε ότι πρόκειται για μια λιτή, σεμνή και ταπεινή, υποψηφιότητα.

Η σύζυγος του κου Αντιπροέδρου θα ξοδέψει χρήματα που στην εποχή του Μνημονίου, δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητα.

http://www.kourdistoportocali.com/default.aspx?pageid=3091

ΣΧΟΛΙΑ

  1. vassilis avatar
    vassilis 26/09/2010 16:03:31

    Αν ο κ. αντιπροεδρος υπολοιπεται των καθηκοντων του το λογαριασμο θα τον πληρωνουν οι δημοτες τω Λαγονησιων;

  2. zap-zap avatar
    zap-zap 26/09/2010 16:37:10

    φυσικά και πληρώνει ο πεθερός του κ. Πάγκαλου, ο γνωστός τίμιος εργολάβος της περιοχής. Ο Θ όδωρος δεν έχει ο καημένος ούτε μισό ευρώ.

  3. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 26/09/2010 16:40:27

    Η απάντηση είναι μία: Φούμο στην υποψήφια Δήμαρχο. Πως ξαφνικά μας προέκυψε το μεγάλο ενδιαφέρον της για "προσφορά"; Στα δεκανίκια του πορωμένου συντρόφου της βασίζεται.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Nίκος Θ. 26/09/2010 19:16:48

      Nίκο, Φούμο, Πίσσα και Κατράμι στην αλαζόνα «Hillary των Καλυβίων» κ Χριστίνα Πάγκαλου-Χριστοφάκη. Η οποία ελέω μεγαλοκατασκευαστή μπαμπά κι αντιπροέδρου συζύγου, είναι υποψήφια Δήμαρχος και για εμάς, τους ιδιοκτήτες, Persona Non Grata στο νεοσύστατο (ΚακηΚράτης) και ΒΑΘΥΠΛΟΥΤΟ!! Δήμο Σαρωνικού, ο οποίος, γιά πολλοστή φορά επαναλαμβάνω, περιλαμβάνει:

      1-Τα Καλύβια 2- Tην Παραλία Καλυβίων 3- Tην Ανάβυσσο 4- Την Σαρωνίδα 5- Το Λαγονήσι (Attica Riviera) 6- Την Παλαιά Φώκαια (Λαυρεωτικής) 7- Τον Κουβαρά (Λαυρεωτικής).

      Δηλαδή, εδώ πρόκειται, γιά πέραν του ΜΙΣΟΥ ΔΥΤΙΚΟΥ παραλιακού μετώπου Φιλέττων Γης, Κατοικιών και Θάλασσας, του Νομου Αττικής!!! Πρόκειται γιά σκάνδαλο μεγατόνων και οι νομικοί δεν φαίνεται να έχουν δώσει τη δέουσα προσοχή στο κρίσιμο αυτό Θέμα.

      Η οποία νευραλγική περιοχή, δεν είναι μόνον Εξαιρετικού Οικονομικού Ενδιαφέροντος. Αφορά επίσης, βάσει «αισιόδοξων» Πράσινων Σχεδιασμών, και μελλοντικές «Πολιτικές Εξελίξεις», όταν οι «Πράσινοι Βουλευτές» θα αναδεικνύονται Με Λίστες. Και σε Μονοεδρικές Περιφέρειες!..

      Εδώ, πρόκειται γιά μία κυριολεκτικά αδιανόητη προσφορά οικονομικού ενδιαφέροντος σε «Γη και Υδωρ» (Σαρωνικός), (22 τα κουρελόχαρτα/Μνημόσυνα της Ελληνικής Κυριαρχίας που συνυπέγραψε ο πορθητής με τον εδώ νεοταξίτη ισλαμοπροσκυνημένο). Γιά να κλείσει ΚΑΙ «Τουριστικά», η «Σκαφάτη» ΝεοΟθωμανική Τανάλια Νταβούτογλου, περί την Αττική!..

      Οι ανάστατοι ιδιοκτήτες στις περιοχές του (Νεοσύστατου) και ΒΑΘΥΠΛΟΥΤΟΥ Δήμου Σαρωνικού, έχουμε «στο μικροσκόπιο» και τον υπερφίαλο κυβερνητικό ακυβέρνητο που μάς θέλει διακαώς απόντες στις Εκλογές Νοεμβρίου 2010, ΚΑΙ, την υπέρμετρων φιλοδοξιών «Hillary των Καλυβίων», σύζυγό του κ. Χριστίνα Πάγκαλου-Χριστοφάκη, οποία ΚΑΙ αυτή, θεωρεί ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ! τον Δήμο Σαρωνικού de facto τσιφλίκι της.

      Η «Ηillary των Καλυβίων», κ. Χριστίνα Πάγκαλου-Χριστοφάκη είναι ακόμα μία υπέρμετρα φιλόδοξη κι ανήσυχη, πράσινη «πεφωτισμένη» οικογενειοκράτης, χωρίς εχέγγυα, χωρίς πολιτική ετικέττα συμπεριφοράς, χωρίς σύνεση, χωρίς ευαισθητοποιημένες «αντέννες» με γνώμονα τους «παλμούς» των ανάστατων ιδιοκτητών της περιοχής που παρακολουθούμε στενά τις κινήσεις της κι έχουμε ραντεβού μαζί της, τον Νοέμβρη 2010.

      Η «Ηillary των Καλυβίων», κ. Χριστίνα Πάγκαλου-Χριστοφάκη, μαζί με τους υπόλοιπους υφάρπαγες πρασινο-τσιφλικάδες και τη σελτζουκο-ποντικομαμή απέναντι, ακονίζουν μαχαιροπήρουνα γιά το μεγάλο φαγοπότι. 22 τα Μνημόσυνα, πάνω στο πτώμα του Κοσμήματος, που λέγεται Δήμος Σαρωνικού Αττικής.

      Εμείς, οι κάτοικοι των περιοχών του νεοσύστατου! και ΒΑΘΥΠΛΟΥΤΟΥ Δήμου Σαρωνικού, αυτό το κατά συρροή νεοταξικό έγκλημα, πρόκειται με τη ΜΑΥΡΗ ΨΗΦΟ μας, να το αποτρέψουμε.

      • Ηλίας avatar
        Ηλίας @ η Dimi 26/09/2010 21:00:43

        Τι λένε οι δημοσκοπήσεις μέχρι τώρα;

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Nίκος Θ. 26/09/2010 21:31:01

      @ Ηλίας Οι δημοσκοπίσεις των ιδιοκτητών της περιοχής λένε: ΠΙΣΣΑΡΙΣΜΑ!

  4. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 26/09/2010 16:57:21

    Δεν κοστίζει τίποτα, ρεφενέ είναι από αυτά που φάγαμε όλοι μας μαζί με τον άντρα της.

  5. kontin avatar
    kontin 26/09/2010 17:04:56

    Να εφαρμοστεί ο Νόμος για τις Δαπάνες υποψηφίων και συνδιασμών

  6. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 26/09/2010 18:55:24

    Άλλη Γιάννα πάει να μας βρει!!

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Σοσιαληστής 26/09/2010 21:19:45

      Ιδια υπέρμετρη φιλοδοξία. Ιδια απληστεία. Ιδια αλαζονία. Ιδιο botox.

      • undercover gpr avatar
        undercover gpr @ η Dimi 27/09/2010 10:43:17

        χαχαχαχαχα!!μα ολόϊδιο λέμε!
        +1000

  7. Y. avatar
    Y. 26/09/2010 19:05:24

    Να φροντίσει η Ρηγίλλης να βάλει σωστά άτομα και στην εφορευτική στο Λαγονήσι, γιατί το σύστημα θα κάνει τις μαμουνίες της αλεπούς στις καταμετρήσεις.

  8. η Dimi avatar
    η Dimi 26/09/2010 19:24:29

    Εnzo, τι είναι το ωραίο milf να το μάθω κι εγώ η αδαής;;

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ η Dimi 26/09/2010 19:32:56

      !!!!

      Ooooohh...you GOTTA be kidding...right???

      No no no no ...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ η Dimi 26/09/2010 19:45:29

      Sara Palin και ξερό ψωμί.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ η Dimi 26/09/2010 20:56:06

      tsilivithras Enzo Am I missing something? never heard of this acronym, and I am VERY interested in this "Hillary".

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ η Dimi 26/09/2010 21:01:05

      Dimmi

      Milf is an acronym widely used between man after the first American Pie movie.
      It's slang...basically.

      google it...i wouldn't like to explain it to a woman i do not know...it's not good manners.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ tsilivithras 26/09/2010 21:44:38

        tsilivithras Ι appreciate your good manners. Thanks.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ η Dimi 27/09/2010 10:56:06

      Που να ακούσεις τι είναι to milswanca's (How I met your mother)...

  9. Enzo avatar
    Enzo 26/09/2010 19:40:01

    ο Kasut το ειπε χυμα.

    • Kasut avatar
      Kasut @ Enzo 26/09/2010 20:59:05

      και με έκοψαν

      • Enzo avatar
        Enzo @ Kasut 26/09/2010 21:37:48

        μουχαχαχαχαααααααααααααα!!!1

  10. tony avatar
    tony 26/09/2010 20:07:22

    Ελάτε βρε γιατί γρινιαζεται?
    Δικά σας είναι?
    Τα δανεικά του Γιωργου ξοδεύει.
    Θα διορίσει κιολας.
    Θα κάνει όλους τους άνεργους ψηφοφόρους της δημοτικούς αστυνόμους.
    Αυτή είναι καλή διορίζει.
    Ψηφίστε την.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ tony 26/09/2010 21:08:20

      ???!!!

  11. oloi_stis_kalpes avatar
    oloi_stis_kalpes 26/09/2010 20:10:18

    Θαψτε στο μαύρο την Κυράτσα. Ενιαίο Αντιμνημονιακό ψηφοδέλτιο

  12. η Dimi avatar
    η Dimi 26/09/2010 21:07:48

    Φίλοι μου, βρήκα την απάντηση στο Bing. Ομως το ακρωνύμιο δεν φαίνεται να είναι συμβατό με την έννοια της λέξεως.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ η Dimi 26/09/2010 21:14:52

      Minniε εγώ στο Bing βρήκα

      "etymology:

      Moro Islamic Liberation Front"

      (χα,χα,χααα!!! Γι'αυτό δεν έβγαινε νόημα...

      • loretta avatar
        loretta @ η Dimi 26/09/2010 21:43:06

        ...Mother I "d Like to F...!!!

        • ORGANOMENO avatar
          ORGANOMENO @ loretta 26/09/2010 21:46:21

          TO FILL

          • η Dimi avatar
            η Dimi @ ORGANOMENO 26/09/2010 21:52:51

            yes indeed.

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ loretta 26/09/2010 21:51:32

          Loretta, Thanks!

          • loretta avatar
            loretta @ η Dimi 26/09/2010 21:58:51

            ...well...since everybody seems to be so polite....i choose to be the rood one :-)

          • tsilivithras avatar
            tsilivithras @ loretta 26/09/2010 22:01:08

            Ιt's ok for a woman to do so...it's not vulgar.

          • loretta avatar
            loretta @ tsilivithras 26/09/2010 22:09:23

            so true....people can make words sound vulgar....εχουμε εξαλλου φωτεινο παραδειγμα ΗΓΕΤΗ στην χωρα μας....και μην ρωτησεις ποιον...!!!

          • Εν Πλώ avatar
            Εν Πλώ @ loretta 27/09/2010 10:58:58

            rude να τα λεμε σωστά

        • Y. avatar
          Y. @ loretta 27/09/2010 00:08:03

          Χαίρε Loretta, “δις ις δι εντ”, οι Πόρτες στην αποκάλυψη?

          • loretta avatar
            loretta @ Y. 27/09/2010 00:14:09

            Υ ave !!!

            ....closed doors .. are .for closeted people..!!!

            αλιμονο μας μαυτους που μας κυβερνουν.

          • Y. avatar
            Y. @ loretta 27/09/2010 00:27:20

            Κάπου έγραφες, ότι υπάρχουν υγιείς και ισορροπημένοι, που τους είδες όμως, δε ξέρω. Στα τρελλάδικα κλείνεις θέση τώρα, για σειρά το Μάϊο του ’12.
            “ Όλοι μας είμαστε ευτυχείς, γιατί δε γνωρίζουμε το μέγεθος της δυστυχίας μας” ..χαχαχα..

          • loretta avatar
            loretta @ Y. 27/09/2010 00:29:44

            Υ ...ναι υπαρχουν....εσυ και εγω χαχαχαχαχα

          • Y. avatar
            Y. @ loretta 27/09/2010 00:48:09

            Loretta... ΟΚ για σένα, αλλά τελευταία με πιάνω να γελώ περισσότερο. Να μην ανησυχώ?

          • loretta avatar
            loretta @ Y. 27/09/2010 00:53:31

            Υ μα ειναι λογικο να γελας με τον θιασο του παραλογου που εχει ανεβει στην κεντρικη σκηνη...

            οσο για τα υπολοιπα??? μεχρι την ανοιξη θαχουν φυγει.... αφήνοντας πισω συντρίμμια...και εμεις σε κατασταση επανενταξης..!!

            αυτο ειναι βεβαια προσωπικη μου γνωμη αλλα δεν εχουν αλλο χρονο ζωης....εμεις ομως εχουμε.

  13. Enzo avatar
    Enzo 26/09/2010 21:37:18

    επ! τι εγινε εδω?
    αλλαξαν ολα! Dimmi περνα λογοκρισια η λεξη αυτη. αστο καλυτερα.
    βαλε ωραια ωριμη κυρια και τελειωσαμε.

  14. Enzo avatar
    Enzo 26/09/2010 21:54:27

    βρηκατε τι σημαινει? χεχε

  15. Enzo avatar
    Enzo 26/09/2010 22:05:36

    επηρεαζει ο γιωργακης τελικα,αρχισαν και μιλανε ολοι την βαρβαρικην.

  16. Στέργιος avatar
    Στέργιος 26/09/2010 23:20:25

    Ψιτ, παιδιά, μπορείτε να γράφετε στα ελληνικά;

    Γιατί άμα είναι να γράφουμε σε ξένες γλώσσες, ξέρουμε κι εμείς, εντάξει;

    • loretta avatar
      loretta @ Στέργιος 26/09/2010 23:23:19

      Στεργιος

      να μας συγχωρείς αλλα εχουμε παρασυρθει απο τον ΓΑΠ....σε σημειο που ....μιλουμε την μητρικη του γλωσσα μπας και μας καταλαβει.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Στέργιος 26/09/2010 23:33:12

      Στέργιο

      Δεν γίνεται εξυπνακίστικα...μεγάλοι άνθρωποι είμαστε.
      Είναι λίγο ιντερνετικό κουσούρι...και λίγο "αλατάκι"...τίποτα παραπάνω.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Στέργιος 26/09/2010 23:38:44

      Στέργιο, 海岸線

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ Strange Attractor 26/09/2010 23:41:07

        Τι διάολο, "ακτογραμμή" μου βγάζει η μετάφραση...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 26/09/2010 23:42:50

        Χα χα , καλό... (παραδοσιακά κινέζικα είναι)

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ Strange Attractor 26/09/2010 23:45:12

        Μήπως προσπάθησες να πεις
        "Ή στραβός είν'ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε"?

        Άμα το πετύχεις, στείλ'το με mail στο opengov-θα το χρειαστει ο Γκαπ τώρα που θάρθει ο υπερκινέζος να μιλήσουν...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 26/09/2010 23:45:44

        Strange-san

        nihongo wo dekimasu ka?????

        ...!!!...

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ Strange Attractor 26/09/2010 23:48:38

        yukkuri hanashite kudasai

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 26/09/2010 23:51:48

        Αhhhh so...atan-san!!!

        Yosh!!!

        (ο Στέργιος θα σαλτάρει)

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ Strange Attractor 26/09/2010 23:56:51

        Watashi no hobākurafuto wa unagi de ippai desu = Τὸ πλοῖόν μου τὸ μετεωριζόμενον ἐστι πλῆρες ἐγχελέων = Το Χόβερκράφτ μου είναι γεμάτο χέλια = My hovercraft is full of eels

        This phrase is used in a sketch about a badly translated English-Hungarian phrasebook from the British TV comedy show, Monty Python's Flying Circus.

        Στέργιουουουουμμ!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Strange Attractor 27/09/2010 10:54:48

        All your base are belong to us...

        Για όσους ασχολούνται με το gaming culture...

  17. zeta nikolaou avatar
    zeta nikolaou 27/09/2010 10:33:43

    Paint her black !

  18. george chatzianagnostou avatar
    george chatzianagnostou 27/09/2010 17:01:01

    ολα τα αποβλητα ανεβαινουν στην επιφανεια ......δυστυχως η περιοχη δεν εχει βιολογικο καθαρισμο ....για να μην εμφανιζονται τα αποβλητα ....