10/01/2010 20:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αλήθεια κύριε Ραγκούση πόσες είναι οι Νομαρχίες της Χώρας;

«Στη θέση των 76 Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου που σήμερα αποτελούν τις Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις δημιουργούνται αιρετές περιφέρειες σε αριθμό ανάλογο των 13 κρατικών σημερινών περιφερειών». Τάδε έφη ο Υπουργός Εσωτερικών κατά την ομιλία του στο σημερινό Υπουργικό Συμβούλιο και στη συνέχεια διένειμε και γραπτώς το κείμενό του. Είναι δυνατόν να μην γνωρίζει ο Υπουργός Εσωτερικών της Χώρας ότι οι Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις μαζί με τις Υπερνομαρχίες είναι 54; Τόσο, στο πόδι κάνει το ΠΑΣΟΚ τις μεταρρυθμίσεις του;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 10/01/2010 21:06:52

    Και αυτός θεωρείται ο πιό έξυπνος? Τήνελλα τήνελλα.

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/01/2010 21:13:51

    Μα καλά, αυτή η πρεμούρα για υπουργικό συμβούλιο σήμερα; Τι παριστάνουν;

    • thespieys avatar
      thespieys @ αλλενάκι 10/01/2010 21:21:17

      Και καλά, να δείξει ο GAP ότι δουλεύουν ακόμα και Κυριακές για το καλό της Χώρας.
      Συγγνώμη. Μας δουλεύουν.

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 10/01/2010 21:23:28

      Προσπαθούν να μας πείσουν πως δουλεύουν. Εδώ δεν έχουν ιδέα για το τί γίνεται στην χώρα και τα έχουν χάσει από την αντίδραση του κόσμου.
      Επρεπε να πεί και το GAP πόσο άσχημα τους φέρονται οι ευρωπαίοι. Εμ, με τέτοια "μπουζούκια", που συνάντησαν, τί περίμενε να τους πούν? Εύγε? Τήνελλα τήνελλα (Γκλινγκ, γκλονγκ, όπως κάνουν οι χορδές στα μπουζούκια).

    • spiros_d avatar
      spiros_d @ αλλενάκι 11/01/2010 09:06:40

      Το πόσο πολύ δουλεύουν ειδικά στα σκηνοθετημένα live υπουργικά συμβούλια είναι ορατό όταν ομιλητής δεν είναι ο πρωταγωνιστής GAP! Όλοι ασχολούνται με τα κινητά τους ή ζωγραφίζουν στα σημειωματάριά τους.

    • popolaros avatar
      popolaros @ αλλενάκι 11/01/2010 12:56:56

      Επικοινωνιακές φούσκες του...εμείς δουλεύουμε και τις Κυριακές.

  3. thespieys avatar
    thespieys 10/01/2010 21:18:32

    Εδώ ρε παιδιά έδωσε ολοκληρο ν/σ για την Ιθαγένεια σε ...ΜΚΟ, σιγα μην ασχοληθεί μ΄αυτές τις λεπτομέρειες!
    Σε άλλες εποχές θα έπεφταν ντομάτες αλλά ακρίβυναν και αυτές ρε γαμώτο (ο Σημίτης τις θυμάται καλά στη Κρήτη κι ας μην έδειξαν τίποτα τα κανάλια τότε...)

    • ΜιχΜιχ avatar
      ΜιχΜιχ @ thespieys 11/01/2010 01:23:59

      Για να γλιτώσει χρήματα το έκανε. Δεν έχεις ακούσει για outsourcing στην Ινδία; Εμείς κάνουμε outsourcing ελληνικής ιθαγένειας σε Πακιστανούς, μέσω MKO. Ητς τσήπερ δατ γουέη.

  4. ndvoice avatar
    ndvoice 10/01/2010 21:20:59

    Α ρε σαϊνια του ΠΑΣΟΚ.
    Να δείτε τι "πλάκες" θα πάθουμε στην ενοποιημένη πλέον περιφέρεια της Θράκης απ' τους μουσουλμάνους!!!, τώρα που καταργούνται οι νομοί και έτσι οι μουσουλμάνοι της Θράκης θα ενοποιηθούν.
    Αλήθεια την ενοποιημένη περιφέρεια Μακεδονίας θα την ονομάσετε Μακεδονία ή κάπως αλλιώς;
    Το καλπονοθευτικό σύστημα της ενισχυμένης αναλογικής και το 3% μόνο σας μάρανε δημοκράταροι. Κρατήστε το καλά μην τυχόν και εκφραστεί καμία ελληνική μειοψηφούσα πολιτική πρόταση.

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 10/01/2010 21:24:40

    Εγώ από την μία θετικό ότι μειώνονται οι θέσεις ερετών από την άλλη θα την πληρώσει ακόμα περισσότερο η επαρχία. Τουλάχιστον να αφήσουν και να ενισχύσουν τα ΚΕΠ των δήμων που θα καταργηθούν.

    • Orestios avatar
      Orestios @ «Κασσάνδρα» 10/01/2010 21:27:34

      Κασσάνδρα, μειώνοντας αιρετούς, μειώνεις την φωνή του λαού. Εδώ σου λένε ότι τα δημοψηφήσματα είναι φασιστικά και δεν πρέπει να γίνονται για τους Έλληνες.

      • thespieys avatar
        thespieys @ Orestios 10/01/2010 21:42:51

        Takis Kampilis speaking...

  6. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 10/01/2010 21:45:14

    Αγαπητέ Φάκτορα,
    δεν γνωρίζω άμεσα πόσες θα είναι τώρα αλλά αυτό που μπορώ να σε διαβεβαιώσω είναι ότι μελλοντικά θα είναι μία, με έδρα τη χαριλάου τρικούπη.

    με φιλικούς χαιρετισμούς,
    "Γ. Ραγκούσης"

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Αγανάκτηση 10/01/2010 22:32:04

      Ε τώρα με τους συντρόφους από το Πακιστάν Σουδάν Μπάγκλαντες σίγουρα.

  7. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 11/01/2010 01:48:30

    Όταν σκοπός είναι η διάλυση κι όχι η δημιουργία η γνώση είναι περιττή.

  8. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 11/01/2010 03:37:45

    με την προβλήτα στην Πάρο , τί έγινε τελικά...;

  9. peri avatar
    peri 11/01/2010 03:41:53

    Ρε Παιδιά μια στιγμή, που είναι το πρόβλημα;
    Καλά κάνουν και καταργούν τις Νομαρχίες.
    Σωστά;

  10. disakr avatar
    disakr 11/01/2010 07:54:10

    Το Peri σημαίνει "μην periμένεις απάντηση"

  11. KAPAPA avatar