19/03/2012 00:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ακόμα μετράνε στο ΠΑΣΟΚ!!!

Η κατάσταση αρχίζει και αποκτά τα χαρακτηριστικά κωμωδίας!

Εκεί στο ΠΑΣΟΚ ούτε εσωκομματικές εκλογές δεν μπορούν να κάνουν πιά, εκτός και αν το ..μαγείρεμα θέλει παραπάνω χρόνο.

Σύμφωνα, λοιπόν, με τα   με στοιχεία που έδωσε ο πρόεδρος της Επιτροπής Καταστατικού και Πιστοποίησης (για κάτι τέτοια ονόματα θα μου λείψει ο ΓΑΠ)  Γιώργος Ανωμερίτης,  στο 50,78% των εκλογικών κέντρων που καταμετρήθηκαν, ήδη, ψήφισαν 115.348, από τους οποίους οι 112.217 ψήφισαν νέο πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ τον Ευάγγελο Βενιζέλο (ποσοστό 97,29%).

Επιπλέον, καταμετρήθηκαν 2.434 λευκά και 697 άκυρα ψηφοδέλτια.

Τα τελικά αποτελέσματα θα ανακοινωθούν σήμερα....Δευτέρα!

Δηλαδή, αν ήταν περισσότεροι υποψήφιοι, πότε θα ανακοίνωνε αποτελέσματα ο  Ανωμερίτης; Σε καμιά βδομάδα;

Ρε, μπάς και έχει δίκιο ο Τζουμάκας;

Οφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 19/03/2012 01:06:25

    Αμφιβάλεις, αγαπητέ Όφι, για το δίκιο του Τζουμάκα; Κατήγγειλε πως δεν κρατήθηκε κατάλογος ψηφισάντων και πως δεν δίνονταν απόδειξη για το 2ευρο της εγγραφής και συμμετοχής στην ψηφοφορία! Αν αυτά δεν συνεπάγονται πρόθεση μαγειρέματος, τότε δεν θα είναι κατ' ανάγκη η γάτα, αυτό που κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια.

  2. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 19/03/2012 01:08:46

    http://www.youtube.com/watch?v=j71R6KZJ6I4&feature=related

    Ζήτω η ΤΡΕΛΛΑ !!

  3. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 19/03/2012 01:10:21

    ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΛΑ !!!

  4. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 19/03/2012 01:16:04

    Τι; Ψήφισαν 115.348???

    Δηλαδή 115.348 Χ 2€ = 230.696€! Καλή μπάζα...

  5. Mara avatar
    Mara 19/03/2012 01:24:36

    Αθάνατο... Πασόκ!!!

  6. νεφέλη avatar
    νεφέλη 19/03/2012 01:36:35

    αειντέ!!! ντελαξντελαξ που λεν και στο νησί μου !

    Αμα πέντε δικούς σας νοματέους, εν μπορείτε, να καταμετρήσετε,
    στις εθνικές τον άλλο μήνα,
    ΙΝΤΑ θα κάμετε...;;;

  7. Υπήκοος avatar
    Υπήκοος 19/03/2012 01:47:08

    Να φορολογηθουν για (2ευρω χ 200,000 ψηφισαντες =) 400,οοο ευρω ρε !!!!

  8. George gianniwtis avatar
    George gianniwtis 19/03/2012 02:11:47

    ΝΑ δω τι αλλα κολπα θα σκεφτοναι τα πασοκια να τα αρπαξουνε απο τον κοσμακη..................................

  9. nestrom avatar
    nestrom 19/03/2012 03:10:39

    Αν ισχύει το νούμερο, έχουμε μια λίστα 130,000 ανθρώπων που δηλώνουν πιστοί στον Πασοκισμό.
    Η δήλωσή τους αυτή θα έπρεπει να αρκεί για να διωχθούν από τις κρατικοδίαιτες θέσεις που κατέχουν, διότι τεκμαίρεται ότι τις κατέλαβαν με κομματική μεθόδευση.

  10. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 19/03/2012 05:37:55

    Παιζει η αυτοδυναμια...