Ακόμα ένας που θέλει να μας σώσει
08/04/2014 10:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ακόμα ένας που θέλει να μας σώσει

Επειδή δεν είχαμε πολλά κόμματα να μας εκπροσωπήσουν κι επειδή φαίνεται ότι κάποιοι πολιτικοί δεν μπορούν να καταλάβουν πότε πρέπει να αποχωρούν με αξιοπρέπεια, μια ακόμη πολιτική κίνηση προστέθηκε χθες. Επειδή η Νέα Δημοκρατία δεν έκανε το χατίρι στον Παναγιώτη Ψωμιάδη να τον βάλει στο ευρωψηφοδέλτιο (τι του ‘λειπε του ψωριάρη, φούντα με μαργαριτάρι) ο πρώην περιφερειάρχης ίδρυσε το δικό του κόμμα.

«Πατριωτικό Δίκτυο Αφύπνισης- Πατρίδα» είναι το όνομα που κατέθεσε στον Άρειο Πάγο. Ένας ακόμη πατριώτης θα μας σώσει από τους άλλους τους «κακούς» πατριώτες αδιαφορώντας προφανώς ο κ. Ψωμιάδης ότι είναι υπόδικος.

Από την άλλη, γιατί όχι και ο κ. Ψωμιάδης που έχει τουλάχιστον τσαγανό; Εδώ εκπροσωπεί τον ελληνικό λαό στη Βουλή η Ραχήλ Μακρή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σωκράτης avatar
    Σωκράτης 08/04/2014 12:43:58

    Α, ρε Παναγιώτη.. Μόνος σου υπονομεύεις τον εαυτό σου και δεν σου φταίνε οι άλλοι.. Μάθε να περιμένεις και μην απλώνεις τα πόδια σου πέρα από το παπλωμά σου.

  2. Aegean times avatar
    Aegean times 08/04/2014 14:09:51

    Που βρίσκουν τα λεφτά όλοι αυτοί να κάνουν κόμματα ή μήπως λεφτά υπάρχουν γιατί απλούστατα φάγανε τον άμπακα τόσα χρόνια, αναρωτιέται ο τσουρουφλισμένος από τους φόρους πολίτης. Και τι ακριβώς θέλει να μας πει ο κύριος Παναγιώτης, ότι είναι πολύ πατριώτης, ότι έχει καινούργιες ιδέες, ότι έχει λύσεις, τι ακριβώς θέλει να μας πει και γιατί δεν τα λέει μέσα στην παράταξη που τον ανέδειξε τόσα χρόνια? Τέτοιοι άνθρωποι δεν αξίζουν ούτε μία ψήφο, δεν αξίζουν ούτε μιά χαιρετούρα, ας είναι προσεκτικοί οι ψηφοφόροι με τους δήθεν γνήσιους πατριώτες και επαναστάτες του γλυκού νερού γιατί δεν είναι τίποτα άλλο από ενοχλητικοί ατομιστές.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Aegean times 08/04/2014 18:25:02

      Πλούσιος μπήκε , φτωχός βγαίνει από την πολιτική. Αντε κοίτα τι ψηφίζεις εσύ και άσε εμάς εδώ πάνω.

  3. Άλυτη εξίσωση avatar
    Άλυτη εξίσωση 08/04/2014 14:45:23

    Ο αυτοαποκαλούμενος ως ...Μέσι της πολιτικής ζωής ☺, αφού έφαγε πόρτα, σκέφτηκε το απλό : ‘’Κι αν μου κάτσει; ‘’. Οι περισσότεροι υποψήφιοι στις μέρες μας κάνουν την ίδια σκέψη…. Είναι πολλά και τα Ευρά της αμοιβής, γιατί όχι; Ο συγκεκριμένος, έχει κι ένα επιπλέον κίνητρο : επιχειρεί αφενός να ...σιδερώσει τον αγριοτσαλακωμένο του εγωϊσμό και αφετέρου, να συλλέξει όσες ψήφους μπορέσει, ως παρακαταθήκη για τις επερχόμενες Βουλευτικές εκλογές.....

  4. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 08/04/2014 17:01:33

    Πόσο ελκυστικό μοιάζει ξαφνικά το εξωτερικό;

  5. Ρηνα avatar
    Ρηνα 08/04/2014 17:34:30

    Κατι ξερει η Εκκλησια που ευχεται για τα τελη της ζωης να ειναι ανεπαισχυντα..... Το λες η δεν το λες......

  6. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 08/04/2014 17:39:06

    Πείτε μου πότε ξανά έχουν βρεθεί τόσοι να φεύγουν εντός 3 ετών από ένα κόμμα εξουσίας και να κάνουν δικό τους; Καμμένος, Ντόρα, Πολύδωρας, Ψωμιάδης. Αν προσθέσουμε δε Καρατζαφέρη που ήθελε να επιστρέψει με τους όρους του και έφαγε πόρτα, γίνονται 5. Και βρίκσουν κόσμό να τους ψηφίσει ενώ δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα. Τόσα χρόνια πολιτικοί και ένα καλό δε θυμάμαι. Κακό να κάνουν όμως εύκολο. Ας σοβαρευτούν οι Έλληνες και αυτοί θα εξαφανιστούν.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Γεώργιος Τ. 08/04/2014 19:42:08

      Ξέχασες τον Ζώη.

      • airman avatar
        airman @ Κυθήριος 08/04/2014 20:09:49

        Ολόκληρο Νικολόπουλο που τον βάζεις!!!

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ airman 08/04/2014 21:22:44

          Σωστά,μαζί δεν είναι;

  7. Tassos avatar
    Tassos 08/04/2014 18:31:15

    Τι πλάκα έχετε ρε Αθηναίοι. Βρίζετε τον άνθρωπο που τον παρακαλούσε ο Σαμαράς να τον γυρίζει στην Μακεδονία για να κερδίσουμε τις δεύτερες εκλογές. Λέω ψέμματα? Και για να την σακκουλευτείτε σε τι γκρεμοτσάκισμα οδηγείται η ΝΔ , παρακαλούσε ο Ιωαννίδης τον Σαμαρά να περιληφθεί στο ευρωψηφοδέλτιο ο Ψωμιάδης για να τον στηρίξει στις περιφερειακές. Και του το αρνήθηκαν οι ...φωστήρες και τα χει παρατήσει ο Ξανθός. ΤΑ Π-Α-Ρ-Α-Τ-Η-Σ-Ε. Να χάσει η ΝΔ την Μακεδονία που είναι κάστρο άπαρτο δεκαετίες και να μείνει με την ...Πελοπόννησο και τα κορφοβούνια.

  8. Ηλίας avatar
    Ηλίας 08/04/2014 19:34:43

    Ο Ψωμιάδης εφόσον είναι υπόδικος με το υπάρχον νομικό πλαίσιο δεν έχει νόημα να είναι υποψήφιος. Ακόμα και να εκλεγεί, στην πρώτη ένσταση, θα χάσει την έδρα. Τι νόημα είχε η ΝΔ να φορτωθεί έναν υπόδικο δεν το καταλαβαίνω. Μόνο αν περνούσε η προ ημερών "τροπολογία" φωτογραφία για την περίπτωσή του θα μπορούσε. Αλλά αυτό πόσο τίμιο και ηθικό ήταν ?