#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/08/2013 13:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ακυρώνεται η τοποθέτηση του Χρ.Παπουτσή στην Παγκόσμια Τράπεζα;



Δεν θα κάνει το ταξίδι στις ΗΠΑ και στην Παγκόσμια Τράπεζα, ο Χρήστος Παπουτσής, όπως όλα δείχνουν. Πληροφορίες από την κυβέρνηση αναφέρουν ότι θα ακυρωθεί η τοποθέτησή του στη θέση του εκπροσώπου της Ελλάδας στον φορέα αυτό καθώς εξεγέρθηκε η βάση της Νέας Δημοκρατίας και οι βουλευτές της, από το «ρουσφέτι» αυτό στον συγκυβερνώντα, Β. Βενιζέλο.

Εστω κι αργά η κυβέρνηση φαίνεται να αντιλαμβάνεται το λάθος της με το διορισμό του Παπουτσή ο οποίος έδειχνε ότι κυβερνά ακόμη το ΠΑΣΟΚ. Εστω κι αργά πάει να κάνει το σωστό και να τοποθετηθεί κάποιος άλλος στη θέση αυτή η οποία είναι μια χαρά πληρωμένη και δεν κάνεις και τίποτε.

Όμως, έπρεπε να εξεγερθούν όλοι στη τοποθέτησή του προκλητικού πρώην υπουργού του ΠΑΣΟΚ προκειμένου να ξυπνήσουν ορισμένοι; Και τελικά πόσο επικοινωνιακά επιτυχημένος είναι ο διορισμός του και μέσα σε λίγες εβδομάδες η ακύρωσή του διορισμού του; Πριν πουν το όνομα και προκαλέσουν σοκ, δεν έπρεπε να σκεφτούν τις αντιδράσεις; Τόσο δύσκολο είναι να σκέφτονται πριν πράξουν και προκαλέσουν;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αναξ avatar
    Αναξ 20/08/2013 13:31:50

    Τι λέτε? Το κατάλαβαν έστω και τώρα?
    Θα αρχίσουν λοιπόν να ανακαλούν εναν-εναν και ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους διορισμούς "ημετέρων" που συνεχίζουν ασυστόλως να κάνουν ένα χρόνο τώρα που "συγκυβερνούν?" Και αν ναι θα προλάβουν πριν πέσουν?. Μακάρι, γιατί θα έχουμε επι τέλους μείωση της ανεργίας των πραγματικά ανέργων...

  2. daresome avatar
    daresome 20/08/2013 13:48:05

    Πολύ σωστή η τοποθέτηση του αρθρογράφου και ο προβληματισμός του, αλλά τέλος πάντων, έστω κι έτσι, αν γίνει η κίνηση αυτή, είναι προς τη σωστή κατεύθυνση .....

  3. fitsoulas avatar
    fitsoulas 20/08/2013 14:08:32

    Θα αναλάβει ο Σταυρίδης;

    • Κώστας τουρίστας. avatar
      Κώστας τουρίστας. @ fitsoulas 20/08/2013 21:58:59

      Ωραίος!!

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ Κώστας τουρίστας. 21/08/2013 02:18:04

        Οχι ο Μηλιος! Σε καλυψα?

  4. Nik avatar
    Nik 20/08/2013 14:20:11

    Προφανώς δεν ξέρετε ότι ο κύριος Παπουτσής έχει ανακαλύψει νέους νόμους Φυσικής, είπε στη Βουλή πως η τοποθέτηση οπτικού συστήματος σκόπευσης πολλαπλασιάζει το βεληνές των όπλων. Δηλαδή είναι σαν να δήλωσε ότι αν φοράς γυαλιά ρίχνεις την πέτρα πιο μακριά άσχετα με την μυική σου δύναμη.

    Ομως κανείς από τους υπόλοιπους 299 εθνοπατέρες δεν φώναξε "τι λες ρε!" και χειρότερα, κανείς δεν ρώτησε αν ισχύει αυτό τότε γιατί δεν το έχουν όλοι οι φαντάροι μας.

    Αυτούς ψηφίζετε, και είναι ίδια πάστα σε όλο το πολιτικό φάσμα. Μην παραπονιέστε λοιπόν.

  5. Σίμος avatar
    Σίμος 20/08/2013 14:34:35

    Ήθελε πολύ σκέψη δηλαδή να να καταλήξουν σε αυτή την απόφαση?

  6. IOKLOS ZARAS avatar
    IOKLOS ZARAS 20/08/2013 14:40:05

    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΕΙΧΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΞΙΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 24/7/74 ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ
    ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΟΥΡΛΙΑ

  7. Hawk avatar
    Hawk 20/08/2013 15:06:27

    Τι, πήραν είδηση στην Παγκόσμια Τράπεζα τι τεφαρίκι τους στέλνουμε και τσίνισαν? Μάλλον κάνοντας ανασκαφή στο παρελθόν - βιογραφικό θα είδαν τα μούσια, την μπουφόικα και τα πανό και θα είπαν άσε καλύτερα, δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να το χαλάσουμε το μαγαζί!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Hawk 20/08/2013 17:25:38

      Την ξέρουν την οικογενεια καθως διαβασα οτι εκεί δουλεύει και η κόρη του

  8. kat avatar
    kat 20/08/2013 15:52:50

    Κρίμα το παιδί το προκομμένο....Τόσα χρόνια τον πληρωναμε,λίγο ακόμα τι βλάπτει?Ενα κάρο προσόντα έχει.... Μήπως να βάζαμε τον Κίμωνα?Οχι γιατί θα πρεπε να βγάλει το μεικ-απ...Κανέναν άλλο άξιο μήπως?Βοηθήστε λιγο...

    • dem avatar
      dem @ kat 20/08/2013 16:00:02

      Τη Μπιρμπίλη ίσως;;;

      • Αναξ avatar
        Αναξ @ dem 20/08/2013 20:13:57

        Οχι τον Γερουλάνο...

        • Μικρασιάτης avatar
          Μικρασιάτης @ Αναξ 21/08/2013 02:19:25

          Παπακ/νου..

  9. dem avatar
    dem 20/08/2013 15:56:41

    O αιώνιος φοιτητής δεν θα αποκατασταθεί επιτέλους; Ανησυχούν εκεί στο πρασοκ...

    • kat avatar
      kat @ dem 20/08/2013 16:04:52

      Την Τίνα...Μμμμ....Αλλες ιδέες?

      • dem avatar
        dem @ kat 20/08/2013 20:48:57

        Η Τζάκρη η θεοδώρα η μεγάλη εξ ίσου άξια...βέβαια μπορεί να κοστίσουν κάτι παραπάνω οι VIP καφέδες της στο φορολογούμενο πολίτη, αλλά από συνολάκια θα είναι άψογη. Παγκόσμια τράπεζα είναι αυτή. Αν δεν θέλετε τα μπλέϊζερ του Παπουτσή (τρε μπαναλ επώνυμο) τότε βολευτείτε με τα γκούτσι της Τζάκρη...

        • LongNight avatar
          LongNight @ dem 20/08/2013 21:28:15

          Δυνατή υποψηφιότητα και η Ντόρκα, αλλά εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ του γεμάτου αυτοπεποίθηση χαμογέλου του Γιάννου και της κεφάλας - μεγάλου κυβισμού- του Χρίστου Πρωτόπαπα.

        • kat avatar
          kat @ dem 20/08/2013 23:29:35

          O Aρης τι κάνει?....

  10. panas avatar
    panas 20/08/2013 17:30:49

    "...Εστω κι αργά πάει να κάνει το σωστό και να τοποθετηθεί κάποιος άλλος στη θέση αυτή η οποία είναι μια χαρά πληρωμένη και δεν κάνεις και τίποτε..."

    Αν είναι έτσι και πληρώνεται από την Ελλάδα να μη πάει κανείς. Αν πληρώνεται από το εξωτερικό να στείλουν κάποιον φτωχό με αριστεία στις σπουδές του που θα φέρει το χρήμα στη χώρα του να το ξοδέψει, αλλά και θα μάθει από την εκεί θητεία του, αφού σίγουρα θα εκτιμήσει την ευκαιρία που θα του δοθεί...

  11. bQ avatar
    bQ 20/08/2013 17:35:53

    Μπα; Καί τι αλήθεια θα του δώκουνε για να μην ενοχλεί τον βουλιμία μπουρδολόγο τον προορισμένο για να παίρνει πόζες έναντι των μικροφώνων; Γιατί κάποιο .....χαβιαροξεροκόματο πρέπει να μασουλάει ώστε να μην ενοχλεί, σαν κάθε γνήσιο ιδεολόγο, ανυποχώρητο υπερασπιστή των λαϊκών δικαίων!
    Δώστε του κάτι αξιοζήλευτο, αλλά να μην προκαλεί και το ...φθόνο, γιατί μας κράζουνε!! :-)

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ bQ 20/08/2013 17:42:03

      Εκείνα τα παλιά τα υπουργεία ανευ χαρτοφυλακίου δεν θα ταίριαζαν γάντι;Κρατάς τον τίτλο,τον μισθό αλλά δεν κάνεις και τίποτα γιατί δεν είσαι για τίποτα!!

      • bQ avatar
        bQ @ Μεγάλες στιγμές 20/08/2013 19:19:44

        :-) Τε-λει-ό-τη-τα λέμε !!!

  12. deldio avatar
    deldio 20/08/2013 19:59:47

    Εάν γίνει, μπράβο στην κυβέρνηση. Ας αρχίσει επιτέλους η κάθαρση από την αποπομπή Παπουτσή. Αυτά χρειάζεται ο κόσμος για να μπορέσει να αποκτήσει αυτοπεποίθηση και όραμα!

    • Αναξ avatar
      Αναξ @ deldio 20/08/2013 22:10:29

      Aν κάνει μία τέτοια κάθαρση το χρόνο, με άλλες τρεις βγάζει την τετραετία...

  13. je ne regrette rien avatar
    je ne regrette rien 20/08/2013 23:22:59

    Mα θα πανηγυρίζουμε και γιά τα αυτονόητα ; τέλος πάντων , άς πούμε πάλι καλά.
    Τώρα, την φωτογραφία του Παπουτσή γιατί την βάλατε ; γιά να μάς αγριεύετε περισσότερο; Πάντως είναι από τις περιπτώσεις πού λές ότι πράγματι το πρόσωπο εκφράζει το ποιόν τού ανθρώπου.

  14. Νικήτας avatar
    Νικήτας 21/08/2013 01:21:00

    Πολύ θετικό και ελπιδοφόρο.
    Πιστεύω η θέση να δοθεί σε έναν απο τους τόσους ικανούς Έλληνες όπου το μόνο προσόν να είναι η αξία και η γνώση πάνω στο αντικείμενο.
    Έτσι θα πιάσει τόπο ο μισθός και θα δοθεί το μύνημα πως οι εποχές των δημοσίων σχέσων πέρασαν ανεπιστρεπτί .
    Απο δω και πέρα μόνον με την αξία σου μπάς και πάρει μπρός η Πατρίδα απο το υπέροχο έμψυχο δυναμικό της που περιμένει πανέτοιμο να δώσει την ψυχή του.

    • kat avatar
      kat @ Νικήτας 21/08/2013 08:29:16

      Καληνύχτα Νικήτα στην ξένη χώρα που ζεις.

  15. yiannos avatar
    yiannos 21/08/2013 04:18:19

    Ο Ρουσόπουλος να πάει, που είναι και της...Παράταξης!