#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/07/2011 13:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ακυρώθηκε το έκτακτο Eurogroup. Σα δεν ντρεπόμαστε !!!



To περίφημο έκτακτο και κρισιμότατο Γιουργκρούπ που  θα γινόταν την Κυριακή στις Βρυξέλλες ακυρώθηκε. Εκεί θα συζητούσαν για το  ελληνικό πρόβλημα και για τη χορήγηση της 5ης δόσης.

Τώρα θα γίνει με...  τηλεδιάσκεψη καθώς δεν συντρέχει λόγος να το κάνουν.

Αποδεικνύεται έτσι  περίτρανα πόσο στημένο ήταν το παιχνίδι των εκβιασμών για να ψηφιστεί το  Μεοσπρόθεσμο. Αφού τα όρνεα της Ευρώπης ικανοποιήθηκαν από το αίμα που τους  δώσαμε δεν είχαν λόγο να κάνουν συνεδρίαση.

Η δόση θα μας δοθεί λες και ξαφνικά  αποκτήσαμε όλες τις προϋποθέσεις για ναπάρουμε το δάνειο.

Σα δεν ντρεπόμαστε!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sam avatar
    sam 01/07/2011 13:50:21

    ..σιχαμα τιποτε αλλο, καναν τη ζωη καταρα

  2. CAT avatar
    CAT 01/07/2011 13:50:36

    155 ΞΕΦΤΙΛΕΣ

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 01/07/2011 14:01:27

    Κτήνη.

    Έξω από το βρωμονόμισμά τους τώρα!

    • Antilogos avatar
      Antilogos @ Αυριανιστής 01/07/2011 14:02:54

      Αρλούμπες ,
      Το Νόμισμα είναι και ΔΙΚΟ μας.
      Δεν θα τους κάνουμε την χάρη...

      • αστροκρητης avatar
        αστροκρητης @ Antilogos 01/07/2011 14:37:16

        http://seisaxthia.blogspot.com/2011/06/blog-post_389.html#more

        διαβαστε πρωτα τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι το ευρω και μετα πειτε μου , αν θελετε να εχετε τετοιο νομισμα , παρακαλω

    • σκαθάρι avatar
      σκαθάρι @ Αυριανιστής 01/07/2011 15:01:05

      Τα γνωστά με όλους τους ελληνάρες που θέλουν να ξοδεύουν παραπάνω από όσα κερδίζουν (είτε σαν άτομα είτε σαν χώρα) και έχουν το θράσος να το θεωρούν κεκτημένο και αναφέρετο δικαίωμα και να θεωρούν ότι οι υπόλοιποι πρέπει να μας τα δίνουν. Όσο για το ευρώ αλήθεια μήπως ξεχάσατε πόσο παρακαλούσαμε για να μπούμε (και βέβαια κάναμε τις ψευτιές μας) και ποιοί ψήφισαν στη βουλή για να μπούμε;;; Αλλά αν "ο κυρίαρχος λαός" θεωρεί ότι του λείπει η ψεφτυλισμένη δραχμή του ας εκφραστεί και ας γυρίσουμε πίσω στις θλιβερές μέρες της δραχμής...Αν και η ΝΔ θεωρεί ότι η λύση είναι η δραχμά να μας το πει να το ξέρουμε...Γιατί μην επαναληφθεί το τζεφρικό από το "λεφτά υπάρχουν" στη γνωστή συνέχεια...

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ σκαθάρι 01/07/2011 16:11:37

        Αγαπητό σκαθάρι,
        επειδή δεν γνωρίζεις τα πράγματα, η είσοδος μας στο ευρώ κλείδωσε για ΚΑΘΑΡΑ πολιτικούς λόγους!
        Από την αρχή ήξεραν στην ΕΥΡΩΣΤΑΤ ότι οι πίνακες που στέλνουμε είναι με ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΑ στοιχεία από τη δημιουργική λογιστική του λογιστάκου.
        Ήθελαν όμως 12 χώρες. Λέτε το δάνειο της Γκόλντμαν Σακς να μην το γνώριζαν; Λέτε 1 δις μίζα να μην είναι φανερό - τέλος πάντων - κάπου στην Ευρώπη;
        Ξυπνείστε ρε σεις!!!!
        Έπρεπε να ακούγατε σήμερα το πρωί στις Βρυξέλλες τον ραδιοφωνικό σταθμό classique21, 87.6fm, που έλεγε ότι μετά την ψήφιση του μεσοπρόθεσμου ανέβηκαν τα δικά τους χρηματιστήρια και δεν κινδυνεύουν πλεόν οι τράπεζές τους!!!
        Αυτά προσφορά για τα 155 κτήνη.

        Φιλικά από Βρυξέλλες
        Αρκάς

      • JOHN avatar
        JOHN @ σκαθάρι 01/07/2011 17:40:33

        Ενω τωρα ζουμε τις ενδοξες ημερες του ευρω!

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ σκαθάρι 01/07/2011 17:44:14

        Σκαθάρι, τελείωσαν τα ψέματα, ήρθε η ώρα να αποφασίσει ο καθένας μας. Αποφάσισε κι εσύ λοιπόν: περήφανος Έλληνας ή ευρωλάγνος ραγιάς;

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Αυριανιστής 01/07/2011 17:19:31

      Συμφωνώ...αν είναι έτσι η αλληλεγγύη καλύτερα μόνοι εντελώς...
      Τοκογλύφοι του χειρότερου είδους...

  4. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 01/07/2011 14:06:54

    Το ΕΓΚΛΗΜΑ,εις βάρος μας,οργανώθηκε ΤΕΛΕΙΑ....Ξεπουλούν,ΔΟΛΙΑ,τα ΠΑΝΤΑ και οι ΥΑΙΝΕΣ-τοκογλύφοι ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΝ....

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Komis Montechristo 01/07/2011 14:23:43

      Και είναι έγκλημα οργανωμένο απ΄έξω...

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ Επώνυμος 01/07/2011 16:12:42

        Λάθος!
        Το έγκλημα αυτό μόνο με ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΔΟΣΙΛΟΓΟΥΣ από μέσα γίνεται!

  5. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 01/07/2011 14:32:40

    θπηρετει το πασοκ πολυ ασχημα συμφεροντα και δεν εκπλησσομαι που θα κανουν τηλεδιασκεψη αφου το παιχνιδι ειναι στημενο και απλα ο γιωργος εκτελει εντολες.αυτο που κανουν ειναι εγκληματικο και επιτελους να παραπεμφθουν στη δικαιοσυνη για ολα οσα κανανε.αλλα και η δικαιοσυνη θα καταδικασει τα δικα της τα παιδια δεν νομιζω.το μονο σιγουρο ειναι οτι επιβαλλεται να ξεκουμπιστουν και να παμε σε εκλογες

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ ορτικι ορτικαδ 01/07/2011 16:13:16

      ΓΑΠάκιος, ούτε καν Γιρωργάκης. Του δίνεις αξία.

  6. spiros avatar
    spiros 01/07/2011 14:55:57

    Να μην πάρουν το μπανάκι τους οι άνθρωποι μετά από τόση προσπάθεια ; Δεν απαιτείται ιδιαίτερος κόπος για την ληφθείσα απόφαση;

  7. michel platini avatar
    michel platini 01/07/2011 16:20:24

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΤΟ EYROGROYP ΕΓΙΝΕ ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΟΥΛΗ ΕΛΕΩ ΑΛΕΚΟΥ ΕΛΣΑΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ''ΕΥΡΩΠΑΙΣΤΩΝ''.Η ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ .ΤΙ ΛΩΖΑΝΗ ΤΙ ΚΟΖΑΝΗ ΠΟΥ ΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.!!!!!!!!!!!!!

  8. η Dimi avatar
    η Dimi 01/07/2011 16:41:02

    Με τηλεδιάσκεψη επίσης – προτείνουν πολλοί Ελληνες Φορολογούμενοι – ν'αντικατασταθούν τα μηνιαία σουλάτσα στην Αθήνα των μαζόχ, μουλέν ρουζ και τόμσεν καθώς και της λοιπής παρατρεχάμενης τοκογλυφικής λινάτσας.

    Οι κατοχικές αυτές χολέρες, όχι μόνον είναι αποκρουστικές και ανεπιθύμητες στην Ελλάδα. Επιπλέον, μάς χρεώνουν και πεντακόσια χιλιάρικα ευρώ, γιά τα τζούφια σούρτα-φέρτα τους. Γι'αυτό, ο κίνδυνος έκθεσής τους στην ιπτάμενη Βελουτέλα, είναι πλέον περισσότερο από ορατός.

    Ηδη, τον περασμένο μήνα που μάς κατσικώθηκαν, έφυγαν (από το Σύνταγμα!) τόσο γρήγορα και φοβισμένα με τις λιμουζίνες τους, ώστε ξέχασαν απ'έξω μιά αλλόφρωνα συνεργάτιδά τους, η οποία εις μάτην έτρεχε και ξεφώνιζε γιά να σταματήσουν!..

  9. Δ.Φ. avatar
    Δ.Φ. 01/07/2011 16:46:29

    Ρε παιδια δεν πειρατε χαμπαρι οτι το εισοδημα των ελληνων,οσων πληρωνουμε θα υποβαθμισθει κατα 40%...αυτο ειναι το μεσ/μο που ψηφισανε κ διερωταμαι αξιζει να υποβαθμισθει η ζωη μας τοσο για να πεσουν τα ελλειματα απο 10,5 στο 7,5% ...οσο για την δοση θα μας την διδανε γιατι τα χρηματιστηρια θα χανανε πολλα,δεν ξερω ομως τι θα γινοταν μετα...

  10. EYA avatar
    EYA 01/07/2011 16:55:03

    ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ....ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ) ΓΙΑ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟ ΣΕΞ

  11. thanos avatar
    thanos 01/07/2011 17:10:05

    Τα κομμάτια του παζλ (του ξεπουλήματος) έχουν συμπληρωθεί από το χειμώνα. Δηλαδή, τότε κ ο τελευταίος νοήμων κατάλαβε τους ρόλους των προσώπων κ των θεσμών που αντιπροσωπεύουν.
    Το ερώτημα τώρα είναι αν προλαβαίνουμε (σαν χώρα, έθνος ή κράτος) να αλλάξουμε το ρου των πραγμάτων και της ιστορίας φυσικά.

  12. A.M. avatar
    A.M. 01/07/2011 17:38:09

    Έχουν οι καιροί γυρίσματα!!!
    ...που ούτε να τα φανταστεί κανείς μπορεί.

    h**p://www.youtube.com/watch?v=twuW2WvZh9k&playnext=1&list=PL2BAD573B569D1CDD

    «Έσεται ήμαρ!»

  13. JOHN avatar
    JOHN 01/07/2011 18:18:11

    Οι Ευρωπαιοι¨εταιροι¨μας εχουν πειρα αιωνων στην αποικιοκρατια.Στη περιπτωση μας δεν κανουν τιποτε αλλο παρα να χρησιμοποιουν τη τεχνογνωσια τους για να προωθουν τα συμφεροντα τους.Παλια μου τεχνη κοσκινο που που λεει και η παροιμια.

  14. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 01/07/2011 19:45:01

    Το γεγονός ότι αναβλήθηκε το Γιουργκρούπ δείχνει ότι υπάρχει διαφωνία για το ύψος του πακέτου.

  15. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 01/07/2011 20:16:00

    Έχω καιρό να γράψω ... πιστεύω όμως ότι οι θέσεις μας γίνονται αντικείμενο προβληματισμού... ένα είδος thing tang ... ορμώμενος από αριστερές καταβολές... παραθέτω σκέψεις προτάσεις... Φτάνοντας πια στην 5 δεκαετία δημόσιος υπάλληλος εδώ και 15 χρόνια αναγνωρίζοντας τις παθογένειες του δημόσιου συστήματος... συμπεράνω πια ότι όλα γίνανε βάση σχεδίου , κατείχα πριν 3 χρονιά θέση σε διαχείριση αναλώσιμου υλικού σε δημόσιο οργανισμό οι αιτήσεις περνάγανε από εμένα στο γραφείο προμηθειών όλες οι παραγγελίες γινόντουσαν σε προμηθευτές που χαρατσώνατε τρεις φορές πάνω από τις τιμές τις ελεύθερης αγοράς... προσπάθησα πολλές φορές να έρθω εγώ σε συνεννόηση με τους προμηθευτές και τους ρωτούσα γιατί μετά από τρεις μήνες από την αγορά του ίδιου υλικού έχω τόση απόσταση από τη τιμή ... η απάντηση τους στην αρχή- στέλνανε πιστωτικό τιμολόγιο - μετά ότι αυτή είναι η τιμή που δώσανε στο γραφείο προμηθειών-και η δουλειά μου είναι να διεκπεραιώνω τις αιτήσεις..(.και στο τέλος -τέλος πότε θα μας πληρώσει το δημόσιο για να θέλει καλές τιμές) ...ο προϊστάμενος μου έλεγε Νίκο μην τα ψάχνεις αφού έχει υπογραφές από γραφείο προμηθειών και οικονομικού διευθυντή είμαστε καλυμμένοι εμείς ... τρωκτικά παντού ,τουλάχιστον 15 χρονιά ανεξάρτητα από κομματικές καταβολές γιατί οι εταιρίες θέλανε αυτούς που μπορούσαν να παίξουν μαζί τους... εμένα με βγάλανε μόλις μπήκε το ΠΑΣΟΚ και ενώ ήταν ακόμα στα πράγματα διευθυντής από την ΝΔ , βεβαία είχα μπει στο στόχαστρο των εταιριών...ο διευθυντής με πήγε σε θέση χειρότερη... όλοι το είπαν, αλλά το χειρότερο ήταν ότι διέδωσαν πως το ήθελα και εγώ ... απάντηση είναι πως ο διευθυντής προσπάθησε να προστατεύσει όσο έμενε τους κομματικούς (στρατούς ) . Άρα το έργο ήταν να μπούμε σε ένα καθεστώς ομήρειας... μειωμένης ελευθερίας...που να μας φέρνουν σαν πρότυπο τους Τούρκους εκεί φτάσαμε γαμώτο ζητώ συγνώμη για την λέξη... φέρνουμε πάλι το δίλημμα τιάρα η φέσι πως αυτός ο λαός πάντα γυρνάει στα ιδία ...Ο λόγος είναι ένας μόνο για μένα, όλοι οι πολιτικοί μας έχουν μπροστά τους το άστρο του Δαυίδ...να κάνουμε ότι θέλουν οι σιωνιστές... αλλά προσέξτε όχι όμως σε συνεργασία και επωφελια- και των δυο λαών αλλά μονό των εκλεκτών Παπανδρέου σιωνιστής... Το έχετε καταλάβει αλήθεια ότι ο λαός έχει ξυπνήσει άραγε όλοι εσείς που βλέπετε προοπτικές αναπτύξεις των σχέσεων μεταξύ Ελλάδας -Ισραήλ γιατί αλήθεια να θέλουν το καλό μας οι σιωνιστές τι έχουν να χάσουν αφού οι πολιτικοί μας ταγοί,είναι ψυχή και σώματι ταγμένοι...μας έχουν δεδομένους το καταλάβατε, ενώ οι Τούρκοι είναι απρόβλεπτοι,και προκαλούν τους πάντα ψυχρούς σιωνιστές ότι θα χάσουν αν τους (προβοκάρουν) και βεβαία αυτοί από την μεριά τους σωστά σκεπτόμενοι πράττουν κατά το συμφέρον τους ... Οι Τούρκοι μας θέλουν πάλι υπό την αυλή τους ΓΚΙΑΟΥΡΙΔΕΣ εμάς και τα παιδιά των παιδιών μας ζητούν από αυτούς τους Ελληνες μόνο ,και ας κάνουν ότι θέλουν αυτοί στους υπόλοιπους λαούς της περιοχής ... καλή συμφωνία για τους σιωνιστές δεν νομίζετε ...Οι Τούρκοι θα έρθουν κοντά στους δυτικούς σύμμαχους. Οι Ελληνες δεν μπορούν να αρθρώσουν εθνική φωνή , ανεξάρτητη- υπερήφανη -ακηδεμόνευτη ζούμε έσχατες στιγμές στις νεωτέρα ιστορία μας δυστυχώς... Βλέπετε όλοι με πόση απαξίωση μας περιβάλουν οι Ευρωπαίοι σύμμαχοι μας ,τι προκλητικά σχόλια εκτοξεύουν και δεν υπάρχει ένας μα ένας κυβερνητικός που να πους πει βγάλτε το σκασμό επιτελούς Δέστε τι θυσίες κάνουν οι Ελληνες και μετά μιλάτε έχουμε τους Εγγλέζους να λένε ( δεν θέλουμε να γίνουμε σαν την Ελλάδα...)και δεν υπάρχει ρε γαμώτο κάποιος να τους πει πως ούτε εμείς θέλουμε να γίνουμε σαν αυτούς ... Έρχονται οι Σκοπιανοι και βάζουν αγάλματα του Μεγάλου Αλεξάνδρου και εμείς,(ενώ φοβούνται οι Ευρωπαίοι για αυτή τους την ενεργεία εμείς τίποτα αντί αν θέλεις ρε μαλ..κα να μου ξυπνήσεις κάτι εθνικό που να πω ,να επιτελούς έβαλε κάποιον στη θέση του τίποτα μηδέν ) . Αλήθεια θέλουν γουδί ...το μόνο που ξέρουν είναι να μας λένε ότι είμαστε έθνος που κανένας δεν είναι σωστός...

  16. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 01/07/2011 23:05:18

    Οι "μπανανίες" έτσι κυβερνώνται: με "ανθύπατους", τηλέφωνα,τηλεομοιοτυπία, mails, τηλεδιασκέψεις κλπ.Ακόμα δεν είδατε τίποτα.
    Ακόμα και η εποχή του πάλαι ποτέ Πιουριφόϊ ωχριά μπροστά στην σημερινή κατάντια.
    Κύριε Πρόεδρε, ωραίο το προχθεσινό ψαράκι στην Κ.Κηφισιά παρέα με τους δυό Αμερικανούς συμβούλους σας (ενώ ο κόσμος δέρνονταν ανηλεώς);

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/07/2011 10:18:00

    Kαλημερα

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ !...

    ΠΠ