#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/11/2011 19:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αθλιότητες ενός εκτός τόπου και χρόνου Παπανδρέου



Β. Παπανδρέου: «Πρόεδρε, είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Λυπάμαι που δεν έχεις αντιληφθεί τι λέει η ελληνική κοινωνία. Περίμενα σήμερα την παραίτηση του υπουργικού συμβουλίου. Λυπάμαι για την παράταξη λυπάμαι για την χώρα» είπε και χειροκροτήθηκε από τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ…

Αυτή η δήλωση του ιστορικού στελέχους του ΠΑΣΟΚ τα λέει όλα.

Γιατί αυτό είδαμε στην Βουλή: Έναν ακόμα Παπανδρέου να παραμένει γαντζωμένος στην πρωθυπουργική καρέκλα και να σέρνει μαζί του τον τόπο στην καταστροφή αρνούμενος να παραιτηθεί.

Την ώρα που ο Σαμαράς τους λέει παραιτήσου και φύγε αυτός πήγε στην ΚΟ και αφού δήλωσε ότι αποσύρει το δημοσίευμα για να κατευνάσει τους βουλευτές του και τους δανειστές όχι μόνο ξεκαθάρισε ότι αρνείται να παραιτηθεί αλλά είχε το θράσος να ζητήσει πάλι συναίνεση από τον Σαμαρά

Και ούτε λίγο, ούτε πολύ ... χαιρέτισε την δήλωση Σαμαρά για προσωρινή και μεταβατική κυβέρνηση ως επίτευγμα των δικών του τυχοδιωκτισμών με το δημοψήφισμα.

"Δεν θα βάζαμε ποτέ ως θέμα στο δημοψήφισμα το "μένουμε ή φεύγουμε από το ευρώ. Δεν είναι θέμα να ρωτήσουμε τον ελληνικό λαό. Δεν μπορούμε να βάλουμε ένα τέτοιο ερώτημα", είπε ο κ. Παπανδρέου υπογραμμίζοντας ότι το ζήτημα τέθηκε επειδή δεν υπήρξε ευρύτερη συναίνεση.

Μα είπε δηλαδή ότι γκρέμισε τα χρηματιστήρια, κόντεψε να διαλύσει την Ευρώπη, έφτασε την Μέρκελ να ζητάει …λεξοτανίλ και τον Σαρκοζί να τραβάει τα μαλλιά του για να ... πείσει τον Σαμαρά να συναινέσει.

Στο ίδιο μήκος και ο Βενιζέλος που συμπαρασύρεται με τον ΓΑΠ στον γκρεμό.

Όμως προϋπόθεση όσων δήλωσε το πρωί ο Σαμαράς για τον σχηματισμό μιας προσωρινής και μεταβατικής κυβέρνησης είναι να παραιτηθεί ο Παπανδρέου. Πράγμα το οποίο το είπε και τον ίδιο

Όπως γράφουμε προηγουμένως λίγο πριν αρχίσει την ομιλία του στην ΚΟ του ΠΑΣΟΚ ο Παπανδρέου τηλεφώνησε στον Σαμαρά προκειμένου να εξευρεθεί λύση στο αδιέξοδο.

Ο πρόεδρος της ΝΔ είπε στον πρωθυπουργό ότι προϋπόθεση για να υπάρξει διέξοδο είναι να παραιτηθεί. Και επανέλαβε την πρόταση του για μεταβατική και προσωρινή κυβέρνηση που θα κάνει εκλογές.

Ο κ. Παπανδρέου δεν απάντησε και άρχισε να λέει διάφορα. Ζήτησε μάλιστα από τον κ. Σαμαρά να το στείλει μετά την συνεδρίαση της ΚΟ ...διαπραγματευτές.

Η απάντηση του Σαμαρά ήταν να μην τους στείλει και ότι δεν έχουν να πουν τίποτα άλλο.

Πως εννοεί ο Παπανδρέου την "Κυβέρνηση Εθνικής Ενότητας"

«Πρεπει να ξεκινήσουν σήμερα οι διαδικασίες για συναίνεση», δήλωσε η υπουργός Παιδείας Αννα Διαμαντοπούλου σε παρέμβασή της αμέσως μετά την τοποθέτηση του Πρωθυπουργού στην ΚΟ του ΠΑΣΟΚ, εξηγώντας ότι μιλάει για συγκρότηση κυβερνησης εθνικής ευθύνης.

Απαντώντας της ο Πρωθυπουργός συμφώνησε ότι πρέπει να ξεκινήσουν οι συζητήσεις με τη ΝΔ, τονίζοντας πάντως ότι «εμείς είμαστε η κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας». «Αλλά», πρόσθεσε, «μια κυβέρνηση με ευρύτερους ορίζοντες είναι φυσικά κάτι που θέλουμε».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 03/11/2011 19:11:54

    Λες και τον "διάβαζα" όταν έλεγα νωρίς το απόγευμα ότι ήταν άλλο ένα παπατζηλίκι επιβίωσης, ότι θα εξέθετε το Σαμαρά με τη συναίνεση και ότι φυσικά ΔΕΝ θα παραιτηθεί...

    • anonymous avatar
      anonymous @ Αυριανιστής 03/11/2011 19:24:04

      Όχι μόνο δε θα παραιτηθεί αλλά ακόμη κι αν τον ρίξουν δε θα παραδώσει την προεδρία του ΠΑΣΟΚ. Θα διαγράψει τους πάντες, θα φτιάξει δικά του ψηφοδέλτια και θα κατέβει ως ΠΑΣΟΚ στις εκλογές. Θα πάρει ένα 10% τιραμόλες και θα έχει ρόλο. Οι άλλοι αν προλάβουν και αντιδράσουν θα κατεβάσουν δικό τους σχήμα και ότι πάρουν. Το ΠΑΣΟΚ κύριοι είναι οικογενειακή επιχείρηση και ούτε πωλείται ούτε εκχωρείται.

  2. ta_nevra_mou avatar
    ta_nevra_mou 03/11/2011 19:12:21

    Για το καλό μας δεν παραιτείται!
    Για να μας σώσει κι άλλο!!

  3. Νικόλαος avatar
    Νικόλαος 03/11/2011 19:13:14

    Τέρμα τα ψέματα. Αύριο πέφτει ο φαύλος. ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ βγες ΤΩΡΑ και ΞΕΦΤΙΛΙΣΕ ΤΟΝ.

    • Theo avatar
      Theo @ Νικόλαος 03/11/2011 20:14:15

      τον ξεφτιλισε, τον εσβησε στη βουλη!!

  4. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 03/11/2011 19:15:33

    Είναι ικανός να κάψει την χώρα ο Ηρόστρατος, αλλά δεν παραιτείται...

  5. Jean avatar
    Jean 03/11/2011 19:15:42

    Δεν είπε ότι αποσύρω το δημοψήφισμα, ο Βενιζέλος το είπε. Ο γΑΠ είπε πως αφού συναινεί η ΝΔ δεν υπάρχει λόγος να γίνει.

  6. mx avatar
    mx 03/11/2011 19:15:55

    10 bimata stin ammo.....

  7. mx avatar
    mx 03/11/2011 19:18:00

    Ayto giati den metadothike live apo tin NET ?



    Β. Παπανδρέου: «Πρόεδρε, είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Λυπάμαι που δεν έχεις αντιληφθεί τι λέει η ελληνική κοινωνία. Περίμενα σήμερα την παραίτηση του υπουργικού συμβουλίου. Λυπάμαι για την παράταξη λυπάμαι για την χώρα» είπε και χειροκροτήθηκε από τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ…

  8. Μίμης avatar
    Μίμης 03/11/2011 19:18:46

    συγνωμη ρε φιλε...που ειδες εσυ οτι ειπε ο Σαμαρας ναι? ακουσε σε λιγο τη νεα δηλωση του σαμαρα και θα καταλαβεις...μονο εαν παραιτηθει ο παπανδρεου...δεν ειναι το ιδιο.

  9. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 03/11/2011 19:21:26

    Ποιο ιστορικό στέλεχος έκανε αυτή τη δήλωση;

    • tampakiotis avatar
      tampakiotis @ Αυριανιστής 03/11/2011 19:34:20

      η βασω..

  10. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 03/11/2011 19:21:51

    Σαν τον πατέρα του που κυβερνούσε με τα σωληνάκια.
    Ο Σαμαράς έκανε μια πολύ συγκεκριμένη πρόταση. Ασφαλώς και μπορεί να μη ψηφίσει τη σύμβαση, εάν δεν γίνουν δεκτοί οι όροι του και μετά να τους αφήσει να σφαχτούνε. Δεν έχει εγκλωβιστεί πουθενά όπως πιστεύουν μερικοί.

  11. xzetta avatar
    xzetta 03/11/2011 19:23:12

    ο ΓΑΠ δεν θα παραιτηθεί ποτέ. Θέλει να τον ρίξουν και θέλει να τον ρίξουν οι δικοί του. Ο Σαμαράς πρέπει να αγνοήσει από αυτό το σημείο και πέρα παντελώς τον ΓΑΠ (και τον όποιο άλλο δελφίνο) και να απευθύνεται μόνο στο κοινοβούλιο στο σύνολό του - ανεξαρτήτως χρωμάτων και παρατάξεων. πρέπει να μιλάει πανεθνικά. ο ΓΑΠ και το κυβερνητικό τιμ δεν έχει το ηθικό ανάστημα και την νομιμοποίηση να είναι συνομιλητής.

  12. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 03/11/2011 19:23:19

    Χωρίς να έχω διάθεση να ειρωνευτώ ή να αστειευτώ, ειλικρινά πιστεύω ότι κάτι συμβαίνει με την ψυχική υγεία του ΓΑΠ. Το υπαινίχθηκε σε άρθρο του στην "Καθημερινή" ο Κώστας Ιορδανίδης.

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΒΙΣ 03/11/2011 19:25:35

      Τίποτε δε συμβαίνει. Απλά δουλεύει τους πάντες και δεν παραιτείται.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΒΙΣ 03/11/2011 19:30:48

      Είναι σα να του έχει ''κοπεί η παροχή'' και να λειτουργεί τηλεκατευθυνόμενα...

      • android.K. avatar
        android.K. @ ΕΥΑ 03/11/2011 20:14:42

        οχι, ειλικρινα και με γνωση εχει δικαιο ο Κώστας Ιορδανίδης.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ android.K. 03/11/2011 20:59:55

          Δε διαφωνώ καθόλου...εν μέσω σοβαρού κι αστείου, είχα γράψει λίγους μήνες νωρίτερα στο anti, τον όρο ''δισχιδής προσωπικότητα''...

  13. theo1611 avatar
    theo1611 03/11/2011 19:23:24

    O Σαμαράς έκανε, κατά τη γνώμη μου, αυτό που έπρεπε να κάνει στη συγκυρία.

    Ας αφήσουμε επιτέλους τη μαγκιά και την πονηριά, ζητώντας τα ρέστα γιατί ο Σαμαράς δεν του την έφερε!!!! Ή τα ρέστα γιατί τα μαγκάκια του ΠΑΣΟΚ δεν θα ρίξουν τον Παπανδρέου από το ΠΑΣΟΚ στη Βουλή (ποιός σας είπε ότι οι κοινοβουλευτικές διαδικασίες αφορούν την ανατροπή εκλεγέντος προέδρου κόμματος, μόνο άρση εμπιστοσύνης στην κυβέρνηση, αυτό και μόνον αφορούν οι κοινοβουλευτικές διαδικασίες!!!).

    Όλα καταγράφονται και κάποια στιγμή θα αναγκαστούν όλοι τους να προσφύγουν στην ετυμηγορία μας.

    Το έργο θα έχει πάρα πολλές συνέχειες, να είστε σίγουροι.

    Μηδένα προ του τέλους μακάριζε

  14. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 03/11/2011 19:25:55

    Δεν αντέχεται άλλο αυτή η κωμωδία με αυτούς τους ανεκδιήγητους.
    Τι άλλο θα ακούσουμε.

  15. mx avatar
    mx 03/11/2011 19:28:45

    kata ta alla to kanali tis boulis deixnei clasical music kai aytoi sfazontai me synainesi

  16. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 03/11/2011 19:29:39

    Αν παραιτηθεί, θα τα κρεμάσω και τα δύο στο χριστουγεννιάτικο δέντρο. Τον καρκίνο έχουμε βγάλει από το πρωί...

    http://1.bp.blogspot.com/-JaiFSt-5s-k/TrLLW_SVh5I/AAAAAAAAED8/Lf0LVZzZqXI/s450/papandreou02.jpg

    Και μη μου πει κανένας ότι οι ώρες είναι σοβαρές και δεν είναι ώρα για πλάκα, γιατί αυτό που ζούμε είναι μια μεγάλη φάρσα.

  17. Θ.Α. avatar
    Θ.Α. 03/11/2011 19:30:09

    Βρε παιδιά έχω μια απορία. Ο Μόσιαλος (που ο Τζέφρυ τον έκανε γνωστό και στα Τρίκαλα) γιατί τον πούλησε ???

  18. ataktos avatar
    ataktos 03/11/2011 19:30:27

    αυτό πάλι που πέταξε σήμερα "Δεν φεύγω, ρίξτε με !"χιχχι .. είναι Επικίνδυνος!!!

  19. kostas avatar
    kostas 03/11/2011 19:30:44

    to antartiko tou pasok einai edo kai 30 xronia,,,mia zoi me psefties,einai oloi tous anemomazomata,,,,,,,

  20. np_complete_problems avatar
    np_complete_problems 03/11/2011 19:32:37

    μόλις του "ξέφυγε" του Σαρκοζί στην συνέντευξη τύπου.
    Ηταν λέει - η στάση του ΓΑΠ με το δημοψήφισμα - ένα εργαλείο ...
    Και φυσικά "εκθείασε την Ελλάδα και τον ΑΣ".

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ np_complete_problems 03/11/2011 19:43:34

      Πού είναι αυτό;

      • np_complete_problems avatar
        np_complete_problems @ Γιάννης 03/11/2011 20:08:43

        στο δορυφορικό κανάλι France24 (αγγλόφωνο)
        Απάντησε σε ερώτηση δημοσιογράφου ...
        Λογικά θα υπάρχει (σε λίγο;) και στον αντίστοιχο ιστότοπο France24

  21. black sea avatar
    black sea 03/11/2011 19:33:02

    Kάποιοι από το εξωτερικό προφανώς δεν τον αφήνουν να παραιτηθεί είναι ολοφάνερο!

  22. Νικήτας avatar
    Νικήτας 03/11/2011 19:34:22

    Η α λ η τ ε ί α συνεχίζεται. Καμία επαφή με την πραγματικότητα εκεί γατζωμένοι στην αρρωστημένη εγωπάθειά τους. Τελειωμένοι και ΤΙΠΟΤΕΝΙΟΙ!

  23. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 03/11/2011 19:34:49

    @Θ. Α.

    Γιατί, προφανώς σαν άκαπνος πρωτάρης στην πολιτική, δεν ξέρει ότι η επιβιωσιμότητα των Παπανδρέου ξεπερνάει κι εκείνη των κατσαρίδων, και βιάστηκε να ποντάρει σε (λάθος) άλογα...

  24. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 03/11/2011 19:35:20

    Το θέμα είναι ότι ο νούς και λογισμός του γαπ ήτανε και είναι ο τορπιλισμός της συναίνεσης. Όχι μόνο σήμερα, όχι μόνο τελευταία, αλλά από την αρχή.
    Διότι η εντολή που εκτελούσε, κατά την γνώμη μου, είναι εντολή διάλυσης ...
    Δεν είναι θεωρείες συνομοσίας... είναι η εφαρμοζόμενη πρακτική...
    Και επί τέλους, φαίνεται ότι σιγά σιγά αρκετοί βουλευτές αρχίζουν και το καταλαβαίνουν...

  25. DIM avatar
    DIM 03/11/2011 19:36:25

    ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.ΡΕΣΙΤΑΛ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑΣ ΕΔΩΣΕ ΠΑΛΙ.

  26. Pico Aliso avatar
    Pico Aliso 03/11/2011 19:36:36

    Μας εχει τρελανει με αυτα που λεει!!Βεβαια,μετα το σημερινο στη ΚΟ,πιστευω οτι αυριο οι βουλευτες του θα τον ριξουν.

    ΥΓ.Τι ωρα ειναι αυριο η ψηφοφορια?

  27. Orestios avatar
    Orestios 03/11/2011 19:40:08

    Τελικά οι αθλιότητες εκπορεύονται από Παρίσι και Βερολίνο.
    Αλλά ευτυχώς η ΝΔ παραμένει πιστή στην Ευρωπαϊκή κατάκτηση.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Orestios 03/11/2011 20:26:53

      Αν θεωρείται λογικό να "θάβουμε" το ευρωπαικό ιδεώδες λόγω του καιροσκοπισμού μερικών ηγετών, τότε καλώς μας "θάβουν" κι εμάς ως λαό οι ξένες φυλλάδες εξ'αιτίας του ολίγιστου.

      • Orestios avatar
        Orestios @ TopGunZ 03/11/2011 21:19:49

        Ο ολίγιστος είναι απλά ο κομιστής. Γι' αυτό και είναι ολίγιστος.
        Ο χαιρετισμός προς την συναίνεση της ΝΔ ελέχθει από τα χείλη Σαρκοζύ, ο ολίγιστος ακολούθησε

  28. Δ.Τ. avatar
    Δ.Τ. 03/11/2011 19:40:32

    ...θα πέσει μέχρι αύριο το βράδυ.....
    πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι ... υπομονή λίγες ώρες....

  29. eco avatar
    eco 03/11/2011 19:40:41

    Το καθεστώς αντιστέκεται. Ως άλλος Καντάφι, με εκπροσώπους προπαγάνδας του καθεστώτος, να προσπαθούν να πείσουν ότι κρατούν την εξουσία ενώ τους έχει μείνει μόνο μια «πόλη».
    Λυπάμαι αλλά ο Βενιζέλος παραμένει γαντζωμένος στο καθεστώς, αποδεχόμενος ότι έχει πλέον ταυτιστεί και δεν υπάρχει άλλος δρόμος για αυτόν.
    Το καθεστώς έχει ήδη πέσει στην συνείδηση του κόσμου.
    Το μεσημέρι στην αγορά νοικοκυρές πανηγύριζαν για την πτώση του καθεστώτος!!
    Ο Σαμαράς πρέπει να τους τελειώσει και να μην σώσει κανέναν γιατί κινδυνεύει να ταυτιστεί με το χθες.

  30. frankie avatar
    frankie 03/11/2011 19:41:32

    αυτά που έγιναν στην κοινοβουλευτική ομάδα δεν έχουν προηγούμενο...οι καταστάσεις τρομάζουν και την μοναδική ευθύνη την έχει ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!

  31. ataktos avatar
    ataktos 03/11/2011 19:41:49

    απλά .. οπορτουνιστής !!!

  32. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 03/11/2011 19:41:55

    Ο πανάθλιος αυτός τύπος νομίζει ότι μπορεί να γελοιοποιεί τον κόσμο χωρίς το παραμικρό κόστος. Θα φύγει, είτε έτσι είτε αλλιώς θα φύγει, αυτό είναι βέβαιον. Εκτός κι αν οι Παπανδρέου αποφάσισαν να ανοίξουν βεντέτα με τον ελληνικό λαό.

  33. andreas avatar
    andreas 03/11/2011 19:43:50

    Να του κανω δωρο ενα κομπολοι γιατι ο τρελλος μας παιζει ολους σαν χαντρες.Οθεος να βαλει το χερι του.

  34. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 03/11/2011 19:44:27

    H μούμια του Παπανδρεϊσμού Α. Κακλαμάνης ανέλαβε να διασώσει τον ΓΑΠ από τους βουλευτές του . Ε, ρε γλέντια!

  35. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 03/11/2011 19:44:59

    Δεν σε αντέχουμε άλλο,10 εκατομμύρια σου λένε σήκω φύγε,τι διάολο καναβούρι πίνεις και είσαι αλλού?Το ελικόπτερο δεν το ακούς πανάθεμα σε?

  36. aftaras avatar
    aftaras 03/11/2011 19:47:14

    δηλαδη τι ειπε ο ανθρωπος?αν παμε σε εκλογες φευγουμε απ το ευρο.
    δεν πεζεται ρε παιδια.
    Ο ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑΣ.
    ΑΝΤΩΝΗ ΒΓΕΣ ΔΥΝΑΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.

  37. coyote avatar
    coyote 03/11/2011 19:47:17

    O τζεφρυ ειναι βαρεμενος παντα ηταν απλως τωρα δεν μπορει να κρυφτει αλλο,αυριο ριχνουν τον αθλιο.

  38. Γ.Γ. avatar
    Γ.Γ. 03/11/2011 19:49:23

    ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΔΗΣΗ : Ο ΓΑΠ είναι εξωγήινος

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Γ.Γ. 03/11/2011 20:29:01

      Θα σου κάνουνε μήνυση επί εξύβριση οι εξωγήινοι...

  39. Petros avatar
    Petros 03/11/2011 19:49:25

    ο Πρόεδρος Κάρολος τι κάνει? Μήπως γράφει τα απομνημονεύματα του από το αντάρτικο? τα βλέπει? τι θα κάνει? δεν σηκώνεται να φύγει και από την Ηρώδου Αττικού?

    • Τιγράνης avatar
      Τιγράνης @ Petros 03/11/2011 19:54:56

      Η θεσμική αυτή καρικατούρα θα πρέπει να ντρέπεται… Πως μπορεί να πίνει ατάραχος το τσάι του στην θαλπωρή του Μεγάρου όταν η Δημοκρατία μας βάλλεται από κοινούς ληστές και εκβιαστές? Που να πάρει διάολος επιτέλους, το Προεδρικό Μέγαρο ΔΕΝ είναι γηροκομείο!!!

  40. frankie avatar
    frankie 03/11/2011 19:50:08

    πρέπει να παραιτηθεί ΣΗΜΕΡΑ, ούτε καν αύριο.Μέχρι και ο σαρκοζύ χαιρέτισε τι στάση Σαμαρά.Πίστευα ότι όλα ήταν ένα σχέδιο. Φοβάμαι ότι απλά ισχύει αυτό που είπε η βάσω. Τελικά μακάρι να υπήρχε σχέδιο κι ας ήταν και προδοτικό για την πατρίδα...το μονο που με προβληματίζει ακόμα είναι η παλιά πολύ κοντινή σχέση σαμαρά-παπανδρέου

  41. aftaras avatar
    aftaras 03/11/2011 19:53:16

    ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΚΑΙ ΟΕΟ?

  42. popolaros avatar
    popolaros 03/11/2011 19:56:43

    Βρε παιδιά ο άνθρωπος είναι αποδεδειγμένα και με πλήθος αποδείξεων τυχοδιώκτης του εσχάτου είδους.
    Είναι δυνατόν να συνομιλεί κάποιος μαζί του και πολύ περισσότερο να κάνει συμφωνίες.
    Ούτε καλημέρα.
    Ούτε την ώρα δεν τον ρωτάμε γιατί θα μας πει ψέμματα.

    Όποιος του μιλάει...καίγεται.
    Ο άνθρωπος είναι μηχανή παραγωγής Χάους.
    Μακρυά,μακρυά.

  43. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 03/11/2011 20:02:04

    Είναι ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΣ, ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ, ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΗΣ και ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.
    Οι βουλευτές του είναι το ίδιο επικίνδυνοι και τυχοδιώκτες.
    Και βέβαια ακόμα χειρότερος είναι η μαριονέτα που ακούει στο όνομα Παπούλιας.
    Τα δε παπαγαλάκια εχουν χάσει τον προσανατολισμό τους.
    Όμως σε δεινή θέση και ένα βήμα πριν τον γκρεμό βρίσκεται η Πατρίδα μας. Τα εθνικά εγκλήματα που έχει διαπράξει αυτή παράταξη θα αποτελέσουν την μελανότερη σελίδα στην ιστορία της χώρας.
    ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ.
    Έστω και την ύστατη στιγμή σκεφτείτε ελληνικά και πατριωτικά και αδειάστε μας τη γωνιά.

  44. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 03/11/2011 20:06:21

    Αν θα πέσει θα τον ρίξουν από μέσα από το Πασοκ. Αν περιμένουμε από την ΝΔ να κουνηθεί καήκαμε.
    Παρόλα αυτά έχει πια πολύ λίγο περιθώριο ελιγμών, δεν νομίζω να την γλυτώσει.

    • android.K. avatar
      android.K. @ Θοδωρής 03/11/2011 20:16:53

      ειδες την ομιλια Σαμαρα στη βουλη?
      τον ξεσκισε!

  45. eco avatar
    eco 03/11/2011 20:21:20

    Μπραβο Αντώνη Σαμαρά.
    Ας τους ριξει κάποιος τώρα.
    Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω!!

  46. Ypatia avatar
    Ypatia 03/11/2011 20:45:03

    Λέει: "Ή μαζί μου και ευρώ, ή χωρίς εμένα και δραχμή". Σοβαρά ρε φίλε; Θα τον υπερψηφίσουν πάλι; Αν ναι, τη βάψαμε. Ή αλλαγη στις ηγεσιες των ενοπλων δυνάμεων είναι πολύ ύποπτες και επικίνδυνες. CDS.. Είναι πολλά τα λεφτά βλέπετε.. Μακάρι να δώσει η Παναγία, ο Θεός, και το σύμπαν όλο να μας προστατευσει από τον ΓΑΠ. Αμήν να ξεφύγουμε.... Τον πιο επικίνδυνο πρωθυπουργό που έχει περάσει μεταπολιτευτικά.