ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΦωΚ avatar
    ΦωΚ 07/02/2011 08:51:06

    Αν καποτε ολοι αυτοι εξαθλιωθουν σε βασικα πραγματα οπως στεγη,τροφη,υγεια
    γιατι μαλλον προς το παρον βρισκουν τροπους και με την αστυνομευση αυτην η οποια υπαρχει αυτη η ληστεια που εγινε στο βιντεο δεν θα γινει ετσι αλλα πιο βιαια και πιο σκληρη.
    Πρακτικα δηλαδη πιστευω οτι πρεπει ή να εξαφανιστουν απο την ελλαδα ολοι οι λαθρομεταναστες ή να υπαρξει μια πολιτικη που να μην τους φτασει στην εξαθλιωση.
    Απο εκει και περα για τους νομιμους μεταναστες επισης πρεπει να υπαρχει ελεγχος, δηλαδη να δηλωνουν τοπο διαμονης και εργασιας δηλαδη πως τα βγαζουν περα ,γιατι και αυτοι μπορει αν δεν εχουν τα βασικα να εγκληματισουν.Τωρα θα μου πει καποιος σε τετοιες καταστασεις μπορει να φτασουν και οι Ελληνες, εγω θα σας πω οτι για τους Ελληνες υπαρχουν οι φυλακες.

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 07/02/2011 08:51:54

    Περαστικά μας...

  3. Έρεβος avatar
    Έρεβος 07/02/2011 10:15:31

    Αυτό που κάνουν οι αλγερινοί είναι λιανο-κλέψιμο.

    Το μεγάλο κόλπο έγινε από έλληνες επί Σημίτη σε πιο πάνω κτίριο της Σοφοκλέους.

    • TED avatar
      TED @ Έρεβος 07/02/2011 11:41:03

      ++

  4. Fotis Zantzas avatar
    Fotis Zantzas 07/02/2011 11:43:26

    Να τους στείλουν στη γειτονιά της Κυρίας Νταλάρα που επιμένει ότι δεν υπάρχουν λαθραίοι άνθρωποι...

  5. Nikolaos Papadopoulos avatar
    Nikolaos Papadopoulos 07/02/2011 11:55:09

    http://geodata.gov.gr/geodata/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=20&sobi2Id=68&Itemid=10

    8000 κλοπές καθε μήνα , 2500 διαρρήξεις αυτοκινήτων, 600 ληστείες...ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ...

    ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΤΣ ...

    • Έρεβος avatar
      Έρεβος @ Nikolaos Papadopoulos 07/02/2011 12:17:36

      Αυτά θα είναι όσα αναφέρονται επίσημα... σκέψου πόσα είναι όλα.

  6. BTS avatar
    BTS 07/02/2011 13:21:53

    Στο βίντεο φαίνεται καθαρά, η παντελής απουσία των επαναστατικών δυνάμεων επιβολής της τάξης, δηλαδή των αναρχομπάχαλων της αριστεράς και της προσόδου, με αποτέλεσμα οι καημένοι οι μετανάστες να εργάζονται ανασφάλιστοι, στο κρύο, και χωρίς επίδομα παραγωγικότητας.

    Γίνεται επίσης φανερή, η απουσία των οργανώσεων στήριξης των μεταναστών,
    όπως πχ. της κίνησης "Απελάστε τη Ξενοφοβία"
    ή της οργάνωσης "Ανοιχτή απο πίσω πόλη με χαλαρή κερκόπορτα"
    καθώς επίσης
    και της "Κίνησης πολιτών ενάντια στο Νεοναζισμό και τη Χιτλερική απειλή"

    Είναι αδιανόητο, στην Ελλάδα του 2011, οι καημένοι οι μετανάστες,
    θύματα βομβαρδισμών του ΝΑΤΟ στις χώρες τους,
    να αναγκάζονται να εργαστούν κατω απο αυτές τις απάνθρωπες συνθήκες
    για να θρέψουν τα παιδάκια τους!
    Θάπρεπε να αναρωτηθούμε, για ποιό λόγο, ακόμη, το ανάλγητο ελληνικό "κράτος"
    δεν τους εχει χορηγήσει ακόμη πολιτικό άσυλο λόγω των διώξεων που υπέστησαν -οι υπέροχοι αυτοί μαχητές της ελευθερίας- στις χώρες τους για τους αγώνες τους υπέρ της Δημοκρατίας, και των ανθρωπίνων δικαιωμάτων...

    Αναρωτιέμαι επίσης, γιατί η επίσημη πολιτεία δεν θεσμοθέτησε ακόμη κάποιο επίδομα για την ανετότερη ενσωμάτωση της εντελώς άδικα περιθωριοποιημένης κοινωνικής ομάδας στον κοινωνικό ιστό της χώρας.
    Σημειώνεται επίσης, η απουσία τζαμιού πλησίον του χώρου εργασίας,
    η απουσία των ομάδων στήριξης των μεταναστών, όπως το Ευρωπαικό Φόρουμ,
    το Φόρουμ για τα ανθρώπινα και κοινωνικά δικαιώματα,
    οι συνιστώσες της Ανανεωτικής ή μή Αριστεράς, καθώς και η έλλειψη συμπαράστασης στα δίκαια αιτήματα των μεταναστών απο τους εν Ελλάδι αντιπροσώπους της Νεολαίας Στάλιν, καθώς και της Νεολαίας Πολ Ποτ.

  7. Στέργιος avatar
    Στέργιος 07/02/2011 13:23:15

    Η Αθήνα πληρώνει τις αμαρτίες της. Μια ζωή μοναχοφάισσα... Όλα τα τρώει, όλα τα καταπίνει, αχόρταγη σαν μαύρη τρύπα, σαν πίθος των Δαναΐδων.

    Όταν η Αθήνα έτρωγε το φιλέτο των Ολυμπιακών και τα σημιτικά δισεκατομμύρια τού Χρηματιστηρίου ήταν καλά; Ας φάει τώρα και το ξύγκι τής λαθρομετανάστευσης και της εγκληματικότητας, να μάθει.

    Επιτέλους, δικαιοσύνη.
    Το καρκίνωμα της Ελλάδας αυτοκαταστρέφεται.

    • lampros avatar
      lampros @ Στέργιος 07/02/2011 14:35:13

      Επαρχιώτικες κουταμάρες.

      Και εγώ επαρχιώτης είμαι, αλλά ξέρω ότι μια χώρα καταστρέφεται όλη μαζί, και τέτοιες αηδίες όπως οι παραπάνω δεν έχουν νόημα.

      Λες και το «το φιλέτο των Ολυμπιακών και τα σημιτικά δισεκατομμύρια τού Χρηματιστηρίου» τα μοιράστηκαν τα 4 εκατομμύρια Αθηναίοι...

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ lampros 07/02/2011 17:03:09

        Έτσι είναι, "υπεράνω" φίλε μου.
        Μια χώρα καταστρέφεται όλη μαζί.
        Το είπες αυτό στους Αθηναίους τον καιρό των παχιών αγελάδων; Δεν το είπες. Το "πνεύμα" σου το κρατάς για τους υπόλοιπους επαρχιώτες. Στους Αθηναίους, υποταγή.

        Προτιμώ να καταστραφούμε όλοι μαζί παρά να καταστρέφομαι εγώ ο επαρχιώτης ενώ η Αθήνα να το γλεντάει με τα λεφτά μου.

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ lampros 07/02/2011 17:09:35

        Όσο για τα δις των Ολυμπιακών και του Χρηματιστηρίου, σαφώς και δεν τα μοιράστηκαν όλοι μαζί.
        Αλλά το παιδί ενός Αθηναίου μπορεί να έχει την ελπίδα ότι μεγαλώνοντας θα βρει μια δουλειά με αξιοπρεπή μισθό στην Χ πολυεθνική τού Ψ μεγαλοεργολάβου (με έδρα στην Αθήνα, φυσικά), ή να ανοίξει εστιατόριο με 100 ευρώ το κεφάλι που θα θησαυρίζει γιατί εκεί θα συχνάζουν τα στελέχη των τραπεζών και χρηματιστηριακών εταιρειών που έφαγαν με χρυσά κουτάλια.
        Ενώ το δικό σου και το δικό μου παιδί, εφόσον θέλουν να μείνουν στη γενέτειρά τους, ξέρει πως έχει πλαφόν στο μισθό του τα 700-800 ευρώ (αφού όλες οι καλές δουλειές είναι στην Αθήνα), και αν θελήσει να κάνει κάτι δικό του, το πιο πιθανό να ανοίξει τυροπιτάδικο. Άλλη λύση δεν υπάρχει, παρά μόνο η μετανάστευση προς Αθήνα ή εξωτερικό.
        Συνεπώς, οι Αθηναίοι, παρά τα όσα γλυκερά λένε σχετικά με το πόσο καλά είμαστε εμείς εδώ στην επαρχία και πόσο αφόρητη είναι η ζωή στην Αθήνα, όχι μόνο δεν θα εγκατέλειπαν ποτέ την Αθήνα, αλλά αντιδρούν με ΛΥΣΣΑ στην προοπτική μιας ουσιαστικής αποκέντρωσης.
        Αφού δεν θέλουν αποκέντρωση, ας φάνε και 2 εκατομμύρια Πακιστανοσομαλούς επιπλέον, για να μάθουν.

  8. mark avatar
    mark 07/02/2011 13:38:31

    Καλα κανουν! Αφου τους τους ανεχουμε.

  9. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 07/02/2011 16:14:17

    Σα δεν ντρέπεστε δεν είστε προοδευτικοί εσείς!

  10. st.takis avatar
    st.takis 07/02/2011 19:30:15

    ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΛΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ.

  11. Dora avatar
    Dora 07/02/2011 19:33:37

    Προσεξε Στεργιο,καλε μου. Η καταρα ειναι γαιδαρα και γυρναει στον αφεντη της.
    Αληθεια,αλβανος εισαι η τουρκος?

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Dora 07/02/2011 20:27:34

      Tίποτε απο τα δύο.
      Απλά σπανίως γράφει χωρίς την επιρροή ορισμένων συμπλεγμάτων απο τα οποία διακατέχεται. Κατα τα άλλα, είναι καλό παιδί.

      • Dora avatar
        Dora @ Ανώνυμος 07/02/2011 23:16:24

        Μα η το μερος του ισλαμ θα παιρνει,η θα προσπαθει να στρεψει την προσοχη αλλου λεγοντας ακομα και ανοησιες οπως η προηγουμενη,οταν η ειδηση αφορα τους αγαπημενους του μουσουλμανους.
        Αυτο το τελευταιο ειναι πολυ γνωστη τακτικη πια.

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Dora 08/02/2011 00:51:55

      Όπως είπε κι ο lampros, δεν είμαι παρά ένας απλός, αγνός και άδολος επαρχιώτης.

      Όσο για την "κατάρα", δεν καταράστηκα εγώ κανένα. Η Αθήνα επέσυρε την κατάρα πάνω της, μετά από δεκαετίες ύβρεως.

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ Dora 08/02/2011 11:28:06

      Mallon esy prepei na prosexeis auta pou grafeis.
      Gomenaki ton woreion proastion !

  12. nikiplos avatar
    nikiplos 07/02/2011 20:44:50

    Τα παράπονά σας σε αυτούς που άνοιξαν τις πύλες και τους έφεραν στη χώρα... ξέρετε ποιοί είναι τώρα.. μην κάνετε τους πονηρούληδες...
    1990 μουστάκια... και τους βάφτιζαν ομαδικά με παπάδες...
    και τα αναδεξιμάκια έκλεβαν τους νονούς τους πρώτα...

    • Dora avatar
      Dora @ nikiplos 07/02/2011 23:29:59

      Αυτοι μωρε ηταν οι αλβανοι.Ετουτοι εδω ειναι αλλη περιπτωση.
      Τραβα στο Evonymos ν' ακουσεις τι λενε οι κοπτες ιερεις στο contra για να δεις το μελλον των παιδιων σου.
      Λενε μαλιστα εκει οτι οι αντρες ελληνες μεταξυ 18-45 χρονων ειναι αριθμητικα λιγοτεροι απ' τους μουσουλμανους λαθρο στην Ελλαδα.
      Ξερεις τι σημαινει αυτο για τους τουρκους διπλα?Ε,ρε γλεντια,λεν οι τουρκοι.
      Γιατι στην περιπτωση συρραξης με την γειτονα ποιανου μερος νομιζεις οτι θα παρουν αυτοι ολοι???
      Η δες το κι αλλιως.Γιατι νομιζεις δεν αντιμετωπιστηκε το θεμα των λαθρο στην νομικη οπως θα αρμοζε σε καθε νορμαλ κρατος? Για να μην μπουκαρει ο Ερντογκαν,που το παιζει προστατης ολων των μουσουλμανων στον κοσμο και με προφαση οτι καταπιεζονται οι μουσουλμανοι στην Ελλαδα κανει αυτο που εκαναν τοτε στην Κυπρο.
      Η ιστορια με το δηθεν κορανι γιατι νομιζεις οτι φτιαχθηκε?
      Θα δουμε κι αλλα.Ενα ειναι σιγουρο.Η τουρκια τους προωθει εδω για να γινει το σχεδιο του Οζαλ πραγματικοτητα: "με τους ελληνες δεν χρειαζεται να κανουμε πολεμο,στειλτε κανα δυο εκατομμυρια δικους μας απο δω μερια και σε λιγο καιρο θα ειναι η Ελλαδα δικη μας".
      Τυχαιο?Δεν νομιζω.

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 07/02/2011 23:52:18

        Α,κατι ακομα,διαβασα σημερα στην dailymail οτι η θρησκεια που ο Στεργιος σεβεται παρα πολυ(οπως ο ιδιος καποτε εγραψε) σε τρεις μερες θα κρεμασει εναν φυσιοθεραπευτη κουτσο ,ο οποιος εγινε χριστιανος.
        Συμφωνα λοιπον με την σεβαστη απο τον Στεργιο θρησκεια,ο μουσουλμανος που αλλαζει πιστη ΠΡΕΠΕΙ να πεθανει!

        Για δες ρε τι σεβεται βαθεια (ετσι το δηλωσε καποτε) ο ανθρωπος!!!!!!

        • Dora avatar
          Dora @ Dora 07/02/2011 23:53:30

          Στο Αφγανισταν θα κρεμαστει.
          Καταλαβατε τι ωραιο κοσμο μπαζουμε σπιτι μας?

          • Στέργιος avatar
            Στέργιος @ Dora 08/02/2011 00:53:29

            Και πού το διάβασες αυτό το πράγμα, για νά'χουμε καλό ρώτημα; Όταν μιλάμε, να παραθέτουμε και καμμιά πηγή, έ;

          • Dora avatar
            Dora @ Στέργιος 08/02/2011 02:52:15

            Καλε μου,στενοχωρεθηκες για την εικονα των αδελφων σου μουσουλμανων ε?

            www.dailymail.co.uk/news/article-1354246/One-legged-Afghan-Red-Cross-worker-hanged-converting-Christianity.html#ixzz1DIDZLunm

          • Dora avatar
            Dora @ Στέργιος 08/02/2011 02:53:18

            Δεν θα αναρτησουν την απαντηση μου,φοβαμαι.
            Σου εγραψα την πηγη.

          • Dora avatar
            Dora @ Στέργιος 08/02/2011 02:55:10

            Εγω μιλαω παντα με βαση στοιχεια και γεγονοτα.
            Εσυ με βαση τις επιθυμιες σου.

          • απλώστρα avatar
            απλώστρα @ Στέργιος 08/02/2011 03:08:59

            dailymail.co.uk/news/article-1354246/One-legged-Afghan-Red-Cross-worker-hanged-converting-Christianity.html

          • Makedonas Thessalonikios avatar
            Makedonas Thessalonikios @ Dora 08/02/2011 11:34:40

            Dora ta pairno ola piso!Kai na me synxoreis gia ton parapano xaraktirismo.Epesa thyma parapliroforisis.

          • Dora avatar
            Dora @ Makedonas Thessalonikios 08/02/2011 14:55:40

            Μακεδονα,δεν πειραζει,συμβαινουν αυτα.
            Χαιρετισματα στην πανεμορφη Θεσσαλονικη.
            Περασα καποτε ενα μερος της ζωης μου εκει,πριν φυγω εξω. Αξεχαστες μνημες,απ' την τοτε Θεσσαλονικη....

        • Dora avatar
          Dora @ Dora 08/02/2011 03:06:02

          Said Musa ειναι το ονομα του αφγανου που θα κρεμαστει σε τρεις μερες,ειναι 45 ετων,φυσιοθεραπευτης κι εχει βιαστει κατ επαναληψιν απο τους φυλακες και συγκρατουμενους του.