#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/11/2010 15:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αθήνα, μια ημέρα πριν την επέτειο του Πολυτεχνείου





Στην δεύτερη φωτογραφία της Ευρωκίνησης  διαπληκτισμός με Ελληνα, ο οποίος φώναξε στους μουσουλμάνους που ήταν στα Προπύλαια. Τον πήραν σηκωτό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 16/11/2010 15:29:19

    Η εκδήλωση για την δημοκρατία καπελώθηκε από εκδήλωση υποταγής στο Ισλάμ.
    χο! χο!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Orestios 16/11/2010 17:50:22

      Ορέστιε, ίσα που προτιμώ τους μπάχαλους να τα κάνουν λίμπα και να καίνε την Αθήνα... Δεν τους αντέχω με τίποτα τους ισλαμιστές...

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Επώνυμος 16/11/2010 18:41:04

        Οι μπάχαλοι είναι οι χρήσιμοι ηλίθιοι και τα μαντρόσκυλα των ισλαμιστών.

        • Orestios avatar
          Orestios @ ΒΙΣ 16/11/2010 21:43:30

          +1000

        • Επώνυμος avatar
          Επώνυμος @ ΒΙΣ 16/11/2010 21:45:59

          Όπως το λες ΒΙΣ... Οι μπάχαλοι είναι ο ένοπλος βραχίονας του καθεστώτος που υποδουλώνει την πατρίδα μας στους λάθρο...

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ ΒΙΣ 16/11/2010 21:59:55

          Οι αναρχομπαχαλοι ειναι φανατικες ανθελληνικες ομαδες διαπαιδαγωγημενες στο μισος κατα της χωρας και των κατοικων της.
          Αυτος ειναι ενας αλλος λογος για τον οποιο οπως εχω ξαναγραψει το Δεκεμβρη 2008 η ΝΔ οφειλε να τους τσακισει χωρις αναστολες.
          Στο παρελθον σε πολλες συγκρουσεις και εμφυλιες διαμαχες η μια παραταξη κατηγορουσε την αλλη για προδοτες.Πολλα ησαν υπερβολες.
          Σημερα ομως οι μπαχαλοι ειναι προδοτες και το διακηρυσσουν μονοι τους και ειναι υπερηφανοι γιαυτο.Δεν υπαρχει λογος για καμμια αναστολη και κανενα ελεος απεναντι τους.

          • Dora avatar
            Dora @ ψυχραιμια 17/11/2010 15:41:38

            Καλα τα λες,Ψυχραιμια,αλλα σημερα δεν υπαρχουν πατριωτες κι ολοι αυτοι οι εισβολεις,που "προσευχονται' με τον κ..ο προς τα πανω,το γνωριζουν αυτο πολυ καλα.

            Εκτος αυτου,πρεπει να ξερουν οι ελληνες,οτι οταν το ισλαμ προσευχεται σ' εναν τοπο,συμφωνα με τις γραφες του,αυτος ο τοπος ανηκει για παντα στο ισλαμ.
            Κι αν ποτε ελευθερωθει και φυγει απο την κυριαρχια του ισλαμ,πρεπει παση θυσια να επιστρεψει.Αυτο που προσπαθει δηλ. η Τουρκια-και οχι μονο- να κανει χρονια τωρα.
            Δεν ηταν προσευχη, ηταν επιδειξη δυναμης και κυριαρχιας.
            Ξυπνατε!!!!Τα παιδια μας θα ζουν, οπως ζουν η καλυτερα πεθαινουν, ολοι οι χριστιανοι σημερα στις μουσουλμανικες χωρες!!!
            Πως διαννοειται να εισαι λαθρο και να απαιτεις ,προβοκαροντας!!!!!
            Ζουμε στο τελος της στοιχειωδους λογικης,ειναι φανερο πλεον.
            Προχθες σκοτωσαν 58 ανθρωπους σαν τα σκυλια μεσα στην εκκλησια τους στο Ιρακ,οι οποιοι ΔΕΝ ηταν λαθρο,μα ιρακινοι χριστιανοι.
            Δεν καταλαβαινετε οτι το ισλαμ βλεπει τον εαυτο του σαν σπουδαιοτερο απο τις αλλες θρησκευτικες ομαδες και η υποταγη ολων των αλλων ειναι νομος του κορανιου αδιαφιλονικητος?
            Στο ισλαμ οποιος δεν αντιστεκεται, ειναι ηδη δηλωμενος υποτελης σε αυτο.

            Ξυπνατε,κυνηγηστε τους ολους πισω στον τοπο τους.Η Ευρωπη ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙ.Και την Ελλαδα την εχει ξεγραμμενη.
            Η μονοι μας θα σωθουμε η μονοι μας θα καταστραφουμε.
            Ουτε οι εβραιοι μας φταινε ουτε κανενας αλλος αν εμεις δεν ειμαστε αξιοι να παρουμε τις τυχες μας στα χερια μας.
            Αφηστε τα σεναρια και οργανωθειτε.

            Δεν μπορω να το πιστεψω οτι συμβαλετε στην καταστροφη σας χωρις αντισταση.
            Τι σας εχουν ποτισει,μωρε!!!

  2. GSV avatar
    GSV 16/11/2010 15:55:14

    Αυτη η φωτογραφια αποτελεί ντροπή για την ανθρώπινη νόηση και τις επιστήμες. Επιστημονικά ιδρύματα μετατράπηκαν σε χώρο θρησκευτικής λατρείας.

    Μερικοί ηλίθιοι θα ἐπρεπε να γνωρίζουν οτι ο πανεπιστημιακός χώρος είναι πιο ιερός απο θρησκευτικούς οίκους. Διότι εκεί εκφράζεται η ανάγκη εξερεύνησης της απόλυτης αλήθειας και όχι η εκφραση θρησκευτικών προκαταλήψεων και δογματισμών.

    Σε αυτούς τους δρόμους περπάτησε ο Σωκράτης, ο Πλάτωνας. Σε αυτούς τους δρόμους γεννήθηκε φως! Σε αυτούς τους δρόμους τέθηκαν οι βάσεις της ανθρώπινης νόησης. Σε αυτούς τους δρόμους γεννήθηκε η φιλοσοφία.

    Και τωρα πια αυτοι οι δρόμοι καλύπτονται απο το σκοτάδι της φωνής κάποιου χοτζα και κάποιων φανατισμένων θρησκόληπτων που επιδίδονται σε προσευχές.

    Δεν φταίνε οι μετανάστες διότι αυτοι έτσι έχουν μάθει και έτσι πράττουν. Φταίνε κάποιοι ηλήθιοι που κυβερνάνε και δεν μπορούν να καταλάβουν τη σημασία ενος πανεπιστημιακού χώρου.

    Αντε την επόμενη φορα στην Ακρόπολη !! εχει και θέα.

    Είναι πραγματικά φοβερό το συναίσθημα που νιώθω τωρα! Αυτή τη στιγμή που μιλάμε ο άνθρωπος μέσω της νόησης κατάφερε να χτίσει μηχανές και θεωρείες προκειμένου να κατανοήσει το σύμπαν και τη γέννηση του! Να έρθει ενα βήμα πιο κοντά στο θείο και αυτή τη στιγμη βλέπουμε κάποιους θρησκόληπτους φανατισμένους να βεβηλώνουν οχι το κτήριο αλλα τη σημασια και την έννοια ενος επιστημονικού ιδρύματος.

    • Berlousconication avatar
      Berlousconication @ GSV 17/11/2010 00:32:00

      Μα δε βρεθηκαν εκεί τυχαία, τους αρέσει.
      Το έχουν φωτογραφία και στο site με τις απαιτήσεις τους!
      http://equalsociety.com/
      Αν γραφτείς μέλος, παίρνεις δώρο την Πολεμήστρια με τον μάρτυρα.
      Κυριολεκτώ.
      Αλήθεια, έδρα Δημιουργισμού έχουμε στην Αθήνα;
      Η αρχή του ιδρύματος τι να λέει για τους θεοκράτες και την ταπείνωση της απόδειξης;
      Δεν παίρνουν θέση οι πανεπιστημιακοί σε περιόδους κρίσεων;

  3. BlueSky avatar
    BlueSky 16/11/2010 15:59:47

    Αίσχος πασόκια, ελεεινοί, μετατρέψατε τη χώρα που γέννησε τον πολιτισμό, την επιστήμη, τη διαφώτιση σε υπόνομο των μουσουλμάνων!

  4. thespieys avatar
    thespieys 16/11/2010 16:02:41

    Kάτω τα χέρια από τους Ελληνες ρε καθίκια!

  5. what avatar
    what 16/11/2010 16:21:47

    Ευχαριστούμε τη γενιά του Πολυτεχνείου για το σπουδαίο αυτό κατάντημα.

    Μετά τα σημερινά μου έχουν κοπεί κυριολεκτικά τα πόδια γιατί καταλαβαίνω προς τα πού πάει το πράμα. Κρίμα.

    Προς αναρχο-αριστερούς και τα τοιαύτα: εσάς θα πηδήξουν πρώτους, μην το βλέπετε σαν ευκαιρία.

    • Orestios avatar
      Orestios @ what 16/11/2010 16:28:26

      Η γενειά του Πολυτεχνίου αποδείχθηκε αποτυχημένη και καταστροφικά ανώριμη.

  6. Περίεργος avatar
    Περίεργος 16/11/2010 16:26:52

    Φαντάζομαι ότι το άσυλο λειτουργεί κανονικά.......

    Άλωστε και η προσευχή .... ανταλαγή ιδεών είναι ......

    • Orestios avatar
      Orestios @ Περίεργος 16/11/2010 16:27:31

      Με ποιόν? Με τον Αλλάχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    • blog collector avatar
      blog collector @ Περίεργος 16/11/2010 16:47:52

      ΣΩΣΤΟΣ

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ Περίεργος 16/11/2010 18:23:12

      Ελπίζω να κάνεις πλάκα έτσι?..ακου εκεί ανταλαγή ιδεών ο χιλιομασημένος δογματισμός του ισλάμ!!
      σε λίγο θα μας πείς οτι σκοπός του είναι να προάγει τον πολιτισμό και τις επιστήμες περαιτέρω...για λέγε..

  7. Orestios avatar
    Orestios 16/11/2010 16:26:59

    Εύγε στον Πρύτανη.
    Η ξεφτίλα του είναι απερίγραπτη.

  8. black sea avatar
    black sea 16/11/2010 16:31:13

    ξυπνάτε ρε κλαζομένοι της Αθήνας σας αρέσει αυτό το θέαμα ? ξέρω όχι αλλά δεν κάνετε τίποτα για να το αποτρέψετε πως να μην βγαίνει μετά ο κάθε Καμίνης δήμαρχος.

  9. ORGANOMENO avatar
    ORGANOMENO 16/11/2010 16:35:11

    ΜΕ ΤH ΓENHA ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ
    ΦΤYΣΤΕ ΤΟΥΣ
    ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΤΑΦΟΣ ΣΑΣ ΑPΙΣΤΕΡΟΙ ΤΟΥ ΚΕPΑΤΑ ΠΑPΑΔΟΣΑΤΕ THN EΛΛΑΔΑ ΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ

    ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟPΕΙΑ
    ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ

    ΑΠΟΜΟΝΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ

    MIA ΦOPA ΣΥΜΜΟPITEΣ ΠANTA ΣΥΜΜΟPITEΣ

  10. Μάρκος avatar
    Μάρκος 16/11/2010 16:37:21

    Εύχομαι οι πρώτες που θα υποστούν κλειτοριδεκτομή, να είναι οι μανάδες των Τσιπρόπαιδων και των ΑΝΤΑΡΣΥΑπληκτων. Και μετά η Μάργκαρετ.

    • προβοκατορας avatar
      προβοκατορας @ Μάρκος 16/11/2010 20:09:37

      μπα, ολοι αυτοι που λες θα φυγουν στο εξωτερικο για ''αντισταση''. οι μαλακες παλι θα την πληρωσουμε τη νυφη και θα την λενε και σεχραζατ

  11. doraki avatar
    doraki 16/11/2010 16:37:55

    συχγαρητήρια σε όλους τους Αθηναίους για την επιλογή δημάρχου
    τυχαίο που βγήκαν όλοι οι μουσουλμάνοι τώρα στους δρόμους για προσευχή?
    δε νομίζω.....

  12. Orestios avatar
    Orestios 16/11/2010 16:40:05

    Εν τω μεταξύ έξω από το Υπουργείο προστασίας του λαθρομετανάστη έχουν μαζευτεί λαθραίοι και ζητούν άσυλο αβέρτα. Εκβιαστικά βέβαια.
    Η αστυνομία τους προστατεύει. Βλέπετε δεν είναι συνταξιούχοι να τους σπάει στο ξύλο.

  13. co avatar
    co 16/11/2010 17:35:11

    και οτι θυμαμαι οτι πριν χρονια γινοταν χαμος επειδη σε μια γωνια στη Πολυτεχνειουπολη θα χτιζαν εκκλησακι, τωρα κατελαβαν τη πρυτανεια του πανεπιστημιου και δεν τρεχει τιποτα απο ΕΑΑκ και λοιπους σκοταδιστες αριστεροπληκτους.
    ΕΥΓΕ!

  14. qwert avatar
    qwert 16/11/2010 17:49:38

    Καμιά ανακοίνωση παιδιά, έστω και για τα μάτια του κόσμου;;;;;;;;;;;;;;
    Ο Πεταλωτής μίλησε για "συμπολίτες" με δικαιώματα θρησκείας...ενώ είναι παράνομοι, δίχως ιθαγένεια (δεν την ήθελαν άλλωστε αν και τους προσφέρθηκε), άρα και δίχως ατομικά δικαιώματα
    Αντίθετα, το αυθαίρετο και απροειδοποίητο κλείσιμο 11 πλατειών της πρωτεύουσας παραβιάζει την ελευθερία κίνησης των πολιτών της χώρας με βάση τη Συνθήκη ΕΕ.
    ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Η ΝΔ ή "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ";

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ qwert 16/11/2010 17:52:10

      Αχ, αχ, αχ, αχ... Για την τελευταία σου λέξη κάνω έτσι...

    • Orestios avatar
      Orestios @ qwert 16/11/2010 21:44:37

      Απαγορεύεται

  15. αγωγιάτης avatar
    αγωγιάτης 16/11/2010 18:20:08

    Ένα αεροπιρικό εισιτήριο για το Ισλαμαμπάντ κοστίζει 350€.
    350 Χ 30.000 πακιστανοί = 10.500.000 €.
    Δια 2.000.000 έλληνες εργαζόμενοι = 5 € συν κάτι ψιλά.
    Λεω, μήπως να απαιτήσουμε την επιστροφή τους κι ας πληρώσουμε εμείς το εισιτήριο;

    • Orestios avatar
      Orestios @ αγωγιάτης 16/11/2010 21:45:55

      500 ευρώ κατ'ελάχιστον η περαίωση επί δικαίων και αδίκων πόσα αεροπορικά εισητήρια κάνουν?

  16. ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 16/11/2010 18:21:12

    ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΠΑΡΕ ΘΕΣΗ ΤΩΡΑ!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΝΔ? "ΤΕΛΟΣ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ...?"

  17. hope avatar
    hope 16/11/2010 18:31:01

    Όλα ΣΤΗΜΕΝΑ. Εάν ήθελε η κυβέρνηση θα τους έπαιρνε σηκωτούς. Απλά δημιουργούν θέμα, του τύπου είναι και αυτοί άνθρωποι και θέλουν τζαμιά. Απλά πράγματα. Μια χώρα όπως η Ελλάδα που έχει βγάλει πολλούς εφιάλτες δεν με εκπλήσει τίποτα.
    Δεν έχετε δεί την πολιτική των media σε αυτό το θέμα; Όλοι εμεις είμαστε φασίστες που έχουμνε αντίθετη γνώμη. Ο παπανδρέου ξέρει πολύ καλά την πολιτική της προπαγάνδας. Μαζί με την οικονομική κρίση-βάζει και το θέμα τζαμιά και μουσουλμάνοι.
    Όταν λέει ότι η Ελλάδα θα αλλάξει το εννοεί. Δεν θα κάνει βήμα πίσω. Ο Παπανδρέου έχει καταλάβει πολύ καλά τι είναι Έλληνας. Είχε χρόνια τον πατερούλη του δίπλα.
    Απλά τσάκισαν το φιλότιμο του Έλληνα όλες αυτές τις δεκαετίες του πήραν τον τσαμπουκά και τώρα τον κάνουν κουρελί.
    Άλλωστε το λένε ξεκάθαρα οι άνθρωποι. ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ. Ο Νίκος ο παπανδρέου στο ΒΗΜΑ το φωνάζει.
    Δεν έχουν ίχνος τσίπας πάνω τους.
    Οχι δεν προκαλούν . Αυτοί είναι.

  18. sovokai avatar
    sovokai 16/11/2010 18:33:01

    νομιζα πως το φαινόμενο της λαθρομεταναστευσης διογκωθηκε επι Καραμανλη.Αλλά τελικά εφταιγε το "βρωμο"Πασόκ και η Αριστερά. Αυτοί τους αφησαν να μπουν και να θρονιαστουν σ όλες τις γωνίες της Αθήνας.

    • hope avatar
      hope @ sovokai 16/11/2010 18:35:59

      Επί ΠΑΣΟΚ μπήκαν αρκετοί. Μας τσάκισαν. Ο Καραμανλής απλά δεν ασχολήθηκε με αυτό το θέμα. Το γιατί θα μας το πεί ο ιστορικός το υ μέλλοντος.

  19. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 16/11/2010 18:43:38

    ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Η ΝΔ;

  20. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 16/11/2010 18:51:58

    ΑΛΗΘΕΙΑ....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.....???
    ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΚΡΑΙΑ???

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ....

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΚΚΑ ΤΑ ΠΡΟΠΥΛΑΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΤΗΑ ΑΘΗΝΑΣ ?

    ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ STORY ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΕΙΟ....Η ΜΟΝΗ ΝΕΚΡΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΗΤΑΝ.... Η ΗΛΕΝΙΑ.....ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ....ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΤΙΛΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΚΡΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ....

    ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙ.....ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΙΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΟΔΟΧΗ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΝ....

    ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΥΝΑΤΑ...ΔΕΞΙΑ....ΑΛΗΘΙΝΑ...ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΕΙΤΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ....ΜΕΣΗ ΑΝΑΤΟΛΗ.....

    • doraki avatar
      doraki @ ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 17/11/2010 00:25:27

      ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η Ν.Δ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ?
      ΟΙ ΔΗΜΟΤΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΑΜΙΝΗ ΓΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ....
      ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Η Ν.Δ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ.
      ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ....ΑΥΤΟΙ ΕΠΕΛΕΞΑΝ....ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΛΟΙΠΟΝ

  21. hope avatar
    hope 16/11/2010 18:55:59

    Λειτουργείς με το συναίσθημα. Εδώ δεν υπάρχουν συναισθήματα.

  22. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 16/11/2010 19:05:31

    ΠΡΟΣ ΤΕΟ....

    ΠΟΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ? ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ ΣΤΙΣ Η.Π.Α...????
    ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ .......ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ.....ΑΣΤΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ.....

    • hope avatar
      hope @ ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 16/11/2010 19:07:26

      Έχεις δίκιο.

      • qwert avatar
        qwert @ hope 16/11/2010 19:09:05

        Είπαμε να κινούμαστε εντός πλαισίου νόμων. Δεν ζητάμε πολλά: ότι επιτάσσει το ΣΥΝΤΑΓΜΑ, Η ΣΥΝΘΗΚΗ ΕΕ και οι επιμέρους ειδικοί νόμου περί ιθαγένειας, ΑΥΤΑ ΠΑΡΑΒΙΑΣΘΗΚΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΟΜΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ, ΟΠΩΣ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ, ΑΓΓΛΙΑ, ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

        • man8os avatar
          man8os @ qwert 16/11/2010 19:10:39

          Παραβιαση ειναι και ο λαθρονομος του ΓΑΠ.

  23. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 16/11/2010 19:19:34

    από το newspost gr
    ... Στο μεταξύ έχει διαρρεύσει οτι μεταξύ των αλλαγών που έχει σχεδιάσει η Κυβέρνηση και θα κληθεί η κ. Διαμαντόπουλου να υλοποιήσει είναι:
    1.Η κατάργηση του μαθήματος των θρησκευτικών.

    2.Η απόλυτη εφαρμογή του νόμου ο οποίος ορίζει οτι εντός 8 ημερών θα δηλώνεται στο Ληξιαρχείο το όνομα του νεογέννητου, που σημαίνει για τους ανθρώπους της Εκκλησίας έμμεση κατάργηση του βαπτίσματος.

    3. Επίσημη αποκαθήλωση των εικόνων και των ιερών συμβόλων απο όλους τους δημόσιους χώρους.

    4. Κατάργηση των θρησκευτικών υπηρεσιών στον Ελληνικό Στρατό και στα Σώματα Ασφαλείας.

    5. Κατάργηση του αγιασμού σε σχολεία και την Βουλή των Ελλήνων

    • anonymous avatar
      anonymous @ αλλενάκι 16/11/2010 21:42:24

      1) Στην τρίτη λυκείου είχαμε ένα μάθημα για τη χριστιανική ηθική. Εξαιρετικά ενδιαφέρον. Γιατί να καταργηθεί;
      2) Από το 1955 έχει λυθεί το θέμα νομολογιακά. Άλλο πράγμα το μυστήριο της βαπτίσεως και άλλο πράγμα η ονοματοδοσία. Το αυτό ισχύει και για την κηδεία. Είναι εξόδιος ακολουθία, όποιος δε θέλει δεν την κάνει και κάνει πολιτική κηδεία. Είχαμε τέτοιες περιπτώσεις στην Ελλάδα.

      3, 4 και 5 είναι εξαιρετικά αμφιλεγόμενα. Ειδικά για το 4 ακόμη και ξένοι στρατοί έχουν παπά, ψυχολόγο και κοινωνικό λειτουργό.

  24. eos avatar
    eos 16/11/2010 19:39:40

    http://islamforgreeks.org/2009/05/01/temenos-kai-pseytoipeythinoi/

    Βρήκα αυτό και μου φάνηκε ενδιαφέρον ....

  25. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ 16/11/2010 20:06:23

    Χρήσιμος ηλίθιος, ο. Αυτός, ο οποίος δια της ιδεοληπτικής στάσης του ευνοεί τον αντίπαλο. Ο τελευταίος χρησιμοποιεί τον χρήσιμο ηλίθιο εν αγνοία του.
    Ιστορικά παραδείγματα: οι φιλοναζιστές Βρετανοί αριστοκράτες, οι φιλοσοβιετικοί κομμουνιστές των δυτικών κρατών, οι φιλοισλαμιστές αριστεροί των σημερινών δημοκρατιών.

  26. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 16/11/2010 20:14:07

    ενας απλος τροπος αντιδρασης ειναι να εφοδιαστουμε με αμπουλες βρωμας και απο τα γυρω κτηρια να τις πεταμε στην πλατεια. ουτε φωνες ουτε τιποτα, ΔΡΑΣΗ

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ προβοκατορας 16/11/2010 20:18:43

      Μου έδωσες σατανική ιδέα για του χρόνου...

  27. mas doulevoun psilo gazi avatar
    mas doulevoun psilo gazi 16/11/2010 20:33:01

    Σαν αρχή διαβολικού σχεδίου μου φαίνεται...

  28. MARIA avatar
    MARIA 16/11/2010 20:36:03

    Γιατί δεν υπάρχει καμμία αντίδραση απο την εκκλησία (υψηλά ιστάμενους και μή) ????

  29. Χάρης avatar
    Χάρης 16/11/2010 20:39:50

    Ψυχραιμία,αν γίνει κυβερνητικός ο Φώτης ο Κουβέλης θα μας σώσει.
    Επί Καραμανλή έκανε ερώτηση στη βουλή γιατί απέλασε η κυβέρνηση τρεις φορές περισσότερους μετανάστες απ'όσους έπρεπε!!!
    Στο site του συνασπισμού το είχα βρει αλλά μη ζητάτε link,πάει καιρός από τότε.

  30. A.M. avatar
    A.M. 16/11/2010 22:09:49

    Ήταν και μουσουλμάνοι στο Πολυτεχνείο το 1974;;;
    Δεν θυμάμαι να είχε αναφερθεί ποτέ κάτι τέτοιο.
    Τι δουλειά έχουν τώρα οι ισλαμιστές στο Πολυτεχνείο;
    Αγωνίζονται για την ελευθερία;;;
    Αυτά είναι γελοιότητες!
    Ισλαμισμός και ελευθερία είναι έννοιες εκ διαμέτρου αντίθετες.
    Ας πάνε στην Σαουδική Αραβία να κάνουν τα δικά τους «ένα δύο τρία πολλά Πολυτεχνεία».
    Εκεί το έχουν πράγματι ανάγκη,
    εδώ απο «Πολυτεχνεία» έχουν πήξει.

  31. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 16/11/2010 22:12:43

    Και όλα αυτά ενώ δείχνουμε κάθε προοδευτισμό και άρνηση στην Ορθόδοξη Εκκλησίας, μη ανεχόμενοι πλέον την καταλυτική της παρουσία . Αλλά γιατί γίνονται αυτά ; Μήπως για να προετοιμαστεί η κοινή γνώμη, να προετοιμαστούμε όλοι μας για την περιβόητη συνύπαρξη σ' ένα πολυπολιτισμικό κράτος , όπου όσα ξέραμε πρέπει να τα ξεχάσουμε ;Ή μήπως ετοιμαζόμαστε για άλλα πιο σοβαρά ;Μήπως ο Έλληνας πρέπει να ξαναθυμηθεί κάτι που το έζησε στην ιστορία , τη φωνή ττου ιμάμη ;

  32. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 16/11/2010 23:24:19

    Την έχουμε πατήσει απ όλες τις μεριές.
    Κι υπάρχουν κι ένα σωρό αριστεροί εκσυγχρονιστές, και φίλοι μας και συγγενείς μας ακόμη που μας λεν φασίστες και ακραίους όταν δηλώνουμε ξεκάθαρα κατά του πολυπολύτισμού.
    Και χειροτερεύουν τόσο πολύ τα πράγματα που τους ανθρώπους τους παίρνει από κάτω.
    Φταίει όμως κι ο Καραμανλής πολύ γιατί η χώρα ήτανε σε οριακά χάλια κι αντί να πατήσει πόδι και να κάνει 3-4 καλά τα κανε χειρότερα.
    Μην ξεχνάτε τον Παυλόπουλο και την Γιαννάκου, την Ντόρα κ.α.
    Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε?

  33. Γιάννης_Άλιμος avatar
    Γιάννης_Άλιμος 17/11/2010 09:51:42

    Η χθεσινή πρωϊνή "προσευχή-εορτασμός", ήταν κατ' εμέ μια καθαρότατη πολιτική κίνηση. Και ως τέτοια πρέπει να αναλυθεί και να αντιμετωπιστεί.