#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/12/2011 20:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αδιανόητο: το ΓΕΕΘΑ συζητά "στρατιωτική συνεργασία" με τα Σκόπια ;;; !!!



Το διαβάσαμε και δεν το πιστεύαμε, μέχρι να μπούμε στο επίσημο site του ΓΓΕΘΑ:

Ανακοινώνεται ότι, από 7 έως 9 Δεκεμβρίου 2011, διμελής στρατιωτική αντιπροσωπεία της ΠΓΔΜ, με επικεφαλής τον Διευθυντή Διεύθυνσης Διεθνούς Συνεργασίας, επισκέφθηκε το ΓΕΕΘΑ, με σκοπό τη συζήτηση και υπογραφή του Προγράμματος Στρατιωτικής Συνεργασίας (ΠΣΣ), έτους 2012 μεταξύ των δύο χωρών.

Η είδηση πέρασε ντουκου φυσικά , μέχρι να την αποκαλύψει η μπλογκόσφαιρα.

Πότε συνέβη αυτό; Δύο (αρ.2) μόνο ημέρες μετά την απόφαση του Δικαστηρίου της Χάγης που έκανε δεκτή την προσφυγή των Σκοπίων κατά της Ελλάδας για την υπόθεση της εφαρμογής της Ενδιάμεσης Συμφωνίας.

Την ίδια στιγμή που ο πρόεδρος της ΝΔ - η οποία επιμένει ακόμα να στηρίζει την κυβέρνηση Παπαδήμου - δεν θέλει ούτε να δει τον Γκρούεφσκι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TARAMAS avatar
    TARAMAS 19/12/2011 20:23:17

    Απαράδεκτο! Αυτή η συνεργασία μπορεί να σταθεί εμπόδιο στη στρατιωτική συνεργασία Τουρκίας - ΠΓΔΜ.

    • factorx avatar
      factorx @ TARAMAS 19/12/2011 20:34:35

      Έχεις δίκαιο. Αν επίσης τους δώσουμε από τώρα την Θεσσαλονίκη θα εχουμε ένα προβλημα λιγότερο να μας απασχολεί και σε δέκα χρόνια θα το έχουμε ξεχάσει

      • TARAMAS avatar
        TARAMAS @ factorx 20/12/2011 19:02:32

        ...υποθέτω οι ανταπαντήσεις απαγορεύονται...

  2. Wolf avatar
    Wolf 19/12/2011 20:24:27

    Ο Αβραμοπουλος δεν το ήξερε γιατι εκείνη τη μέρα -η τέλος πάντων τις ημέρες που είναι εκει υπουργός- βρισκόταν σε δεξίωση και μετα είχε παρέλαση. Του απέδωσαν και ...τιμές!!!

  3. GSV avatar
    GSV 19/12/2011 20:24:54

    Για να ζητιανεψουν καμια δωρεα θα ηρθαν. Τους ειχαμε δωρισει στο παρελθον δυο ελικοπτερα, ηρθαν παλι να δουν μηπως εχουμε τιποτα για πεταμα.

    Θα παρουν τιποτα σαραβαλα που εχουμε πεταξει και μετα θα ανεβαζουν βιντεακια με το ''τρομερο στρατο'' τους και τον ''απιστευτο εξοπλισμο'' τους που θα κατακτησει την Μακεδονια και γενικα ολη τη Βαλκανικη.

  4. ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ avatar
    ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ 19/12/2011 20:55:51

    Ο κ. ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ "ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΙ ΑΠΟ ΕΘΝΙΚΗ ΥΠΕΡΗ - ΦΑΝΕΙΑ". ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΕΤΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ (2000-03 ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΜΕ ΜΕΝΤΟΡΑ ΤΟΝ "ΜΑΘΟΥΣΑΛΑ" ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ κ. ΜΑΝΔΥΛΗ. ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΡΙΒΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΑΓΩΓΕΣ,
    ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟΡΡΟΦΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΤΟΥ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΗ ΧΑΓΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΗΓΗΘΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΛΗ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ. ΟΙ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΓΔΠΕΑΔΣ ΚΑΙ Η ΗΓΕΣΙΑ ΤΟΥ ΓΕΕΘΑ ΠΕΡΙ ΑΛΛΩΝ ΤΥΡΒΑΖΟΥΝ?

  5. ierofantis avatar
    ierofantis 19/12/2011 21:12:37

    Αργά ή γρήγορα θα καταλάβουν οι φίλοι μας στο Βορρά, ότι οι κολεγιές με τους Τούρκους δεν εξασφαλίζουν τη βιωσιμότητα του κρατιδίου τους.

    Χρειάζονται την Ελλάδα.

    Υπομονή...

  6. ΧΑΛΙΚΙ avatar
    ΧΑΛΙΚΙ 19/12/2011 22:14:00

    Συγχαρητήρια,
    Δεν το περίμενα αυτό από εσάς.

    Καληνύχτα

  7. thanasis avatar
    thanasis 20/12/2011 11:10:56

    ΘΛΙΨΗ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
    ΠΟΥ ΤΑ ΓΑΛΟΝΙΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΑΡΧΗΓΩΝ ΞΕΧΝΟΥΝ
    ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ

  8. Μάρκος avatar