22/05/2009 15:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αγωγή Ζήμενς κατά Χριστοφοράκου – Μαυρίδη

Ο όμιλος SIEMENS Μονάχου κατέθεσε σήμερα αγωγή σε δικαστήριο του Μονάχου, σε βάρος των πρώην ηγετικών στελεχών της SIEMENS Ελλάς κ. Χριστοφοράκου και Μαυρίδη, ζητώντας αποζημίωση ύψους πέντε εκατομμυρίων ευρώ για τις ζημιές που υπέστη ο όμιλος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 22/05/2009 15:54:56

    Μάλιστα. Εδώ είναι οι τίτλοι τέλους του πολυθεάματος "Σκάνδαλο Siemens".

  2. rs avatar
    rs 22/05/2009 16:30:59

    Τώρα σαν κατηγορούμενος στην Γερμανία δεν πρόκειται να επιστρέψει και εκτός αυτού θα συμπεριληφθεί και στα ευεργετικά μέτρα και θα αφεθεί ουσιαστικά ελεύθερος με περιοριστικούς όρους.
    Σε λίγο θα πάει και η οικογένειά του εκεί και όλα μιά χαρά. Τέλειος σχεδιασμός.
    Αυτά όμως αφορούν την φυγοδικία κάποιου ιδιώτη.
    Με τους πολιτικούς τί γίνεται ή τι θα γίνει τελικά;

  3. ariel avatar
    ariel 22/05/2009 17:39:02

    2@
    Επισήμως τίποτα, γιατί έχουν παραγραφεί τα πάντα όλα. Κατά τα άλλα εξαρτάται από όλους εμάς να τους τιμωρήσουμε όπως πρέπει. Μόνο που πολύ αμφιβάλω αν θα το κάνουμε.

  4. ahab avatar
    ahab 22/05/2009 17:43:07

    Οι μαλάκες οι δικοί μας δεν καταλαβαίνουν οτι οι Γερμανοί τρέχουν να προλάβουν δημεύσεις και κατασχέσεις απο το Ελληνικό Δημόσιο ?
    Ούστ ρε ξεφτύλες ηλίθιοι

  5. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 22/05/2009 17:46:44

    Επομένως ο Χριστοφοράκος παραμένει στο Μόναχο για τα περαιτέρω, και οι ενταύθα μπορούν να σχεδιάσουν τις διακοπές τους.

    Ούτως ή άλλως οι εκλογές του Οκτωβρίου θα είναι αιφνιδιαστικές, ενώ ο ανασχηματισμός ουδέποτε διατάραξε τις διακοπές κανενός.

  6. Ο-Χιτλερ-Πεθανε-Νωρις avatar
    Ο-Χιτλερ-Πεθανε-Νωρις 22/05/2009 18:32:59

    Μα γιατι ειστε κακοι ανθρωποι?
    Ο Χριστοφορακος εφυγε για αυτο το λογο και πηγε στη Γερμανια!
    Ηξερε οτι θα του κανει μηνυση η Siemens και δεν ηθελε να μεινουν αναπαντητα ερωτηματα!

    Τι κακοπιστοι ανθρωποι εσεις οι κατακτημενοι της ψωροκωσταινας ...

  7. theo1611 avatar
    theo1611 22/05/2009 20:17:39

    Η νομοθεσία μας διυλύει τον κώνωπα και καταπίνει την κάμηλο.

    Η δικαστική εφαρμογή της.... άστα να πάνε....

    Η εκτελεστική εξουσία μέσω της κοινοβουλευτικής της πλειοψηφίας έχει κάνει κόσκινο τη νομοθεσία.

    Τι ψάχνουμε να βρούμε στην υπόθεση? Υπό ποιά νομιμοποιητική εκδοχή?

    Θέλει balls που συλλογικά σίγουρα, ενδεχόμενα όμως και σε προσωπικό επίπεδο, δεν τα διαθέτουμε.

    Μπορούμε να διαγνώσουμε την κατάσταση και να στοχεύσουμε να διορθώσουμε τις αδυναμίες μας στο μέλλον?

    ΥΓ: Οτιδήποτε άλλο είναι κατά τη γνώμη μου λαϊκισμός ή ελιτισμός