09/03/2010 16:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αγνόησε το ΠΑΣΟΚ η Τίνα

Βράζει το ΠΑΣΟΚ της Θεσσαλονίκης για τη συμπεριφορά της υπουργού Περιβάλλοντος Τίνας Μπιρμπίλη. Ο λόγος είναι ότι πήγε στη συμπρωτεύουσα, ενημέρωσε όλους τους φορείς για την πορεία των μεγάλων έργων, αλλά μόλις ζήτησε ενημέρωση η νομαρχιακή, «έφαγε» πόρτα από την υπουργό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. scarab avatar
    scarab 09/03/2010 16:51:34

    Τώρα που της ετοιμάζουν χοντρές αγωγές αποζημίωσης χιλιάδες πολίτες που αγόρασαν οικοδομήσιμα οικόπεδα εντός οικισμού, και με μία εγκύκλιο της (1/2010) τους αφαιρεί το δικαίωμα οικοδόμησης, αναδρομικά καθιστώντας τα οικόπεδα περιβόλια (άγνωστο για ποιους λόγους) να δω που θα κρυφτεί αυτή και οι συνεργάτες της.

    • anonymous avatar
      anonymous @ scarab 09/03/2010 17:15:22

      Θα εγκαταστησει γιγαντιες φτερωτες μαλλον.Το εκανε και στην Κρητη και στη Μανη.

    • maquis avatar
      maquis @ scarab 09/03/2010 19:48:51

      Kαι ερxεται η νεα "εγκύκλιος" που θα απαγορεύει τελείως την δόμηση στα εσωτερικά εκτος σχεδίου ακίνητα, όση έκταση και αν έχουν. Μέχρι τώρα αν ηταν > 4στρ. χτίζανε. Εχει ήδη βγεί σχετική απόφ. του ΣτΕ και οι σύμβουλοι ετοιμάζουν τα περαιτέρω. Στις πολεοδομίες γίνεται ηδη μπάχαλο...

  2. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 09/03/2010 18:11:07

    Γιγάντιες φτερωτές,σάν τά αυτιά της;

  3. DrNo avatar
    DrNo 09/03/2010 18:35:49

    Ο Νίκος Νικολόπουλος (Βουλευτης Αχαιας) έκανε Ερώτηση στη Βουλή για τους συμβούλους της , που έιναι φανατικοί φίλοι αιολικών πάρκων και εχθροί των φωτοβολταικών (...βασικά τους ταίζει η ΤΕΡΝΑ και iberdrola-ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι αυτοί κρυφό καμάρι).
    Χτες το MEGA (ΔΟΛ/ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ) την είχε top five στη δημοτικότητα Υπουργών...δηθεν από δημοσκόπιση!
    Για ποιό λόγο? Για τα πράσινα τέλη στα αυτοκίνητα? Για το γήπεδο? Για τις αυξήσεις του ηλεκτρικού ρευματος?

    Δεν ιδρώνει το αυτί τους. Διαπλοκή, Άθλιο σύστημα προπαγάνδας και.. ..ο λαος να πληρώνει

  4. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 09/03/2010 19:27:47

    Εχει πάρει αέρα η μπιρμπίλω, τώρα ποιος την τον έδωσε ξέρετε.

    Aς φάνε την green tina στην μάπα.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/03/2010 21:14:39

    Να βγεί και να εξηγήσει δημόσια γιατί σκίζεται για τις ανεμογεννήτριες. Προφάνώς εκτελεί εντολές, αλλά αυτή τις εκτελεί, και αρχίζει να είναι ύποπτη η σμυπεριφορά της.

    Ακριβαίνει, εν γνώσει της, το ρεύμα, καταστρέφοντας ιδιοκτησίες και τοπία, με σκοπό τι; Να σωσει τον Πλανήτη; Να βγάλει λεφτά η ίδια; Να βγάλει λεφτά η Τέρνα και η κάθε Τέρνα; Τι θα χρειαστεί για να σταματήσει; Δώρο στο κόμμα για να ΜΗΝ μπουνε ανεμογεννήτριες; Ή είναι προσωπική η επιχείρηση;

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ archaeopteryx 09/03/2010 21:38:40

      Της οικογένειας ...

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 09/03/2010 22:06:22

      αυτό κυκλοφορεί, αλλά πόσο ξεδιάντροποι μπορούν να είναι... Διπλασιασμός ρεύματος σε φτωχή χώρα σε ύφεση...

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ archaeopteryx 09/03/2010 23:00:01

      Πόσο ξεδιάντροποι μπορούν να είναι;
      Επίτρεψέ μου χαχαχαχαχαα

      Προχθές έκανα διαδρομή όπου δεν είχα περάσει 20 μέρες.
      Στο βουνό είχαν στηθεί 5 φτερωτές.

    • Αδέσποτη avatar
      Αδέσποτη @ archaeopteryx 10/03/2010 12:11:17

      Έτσι όπως την κόβω θα προσηλυτίστηκε σε καμία σέχτα του Lovelock για τη σωτηρία του Πλανήτη εκεί στην Εσπερία και τη χρησιμοποιούν. Εμ άμα ήταν έξυπνη θα την έβαζαν; Για θύμα την έχω.

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/03/2010 22:14:56

    Τι ανάγκη έχουμε το Διεθνές Νομισματικο Ταμείο?
    Οι άνθρωποι είναι Νομισματικό Ταμείο από μόνοι τους.

    ΠΑΣΟΚ = Το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ.

  7. Anonimi avatar
    Anonimi 09/03/2010 23:34:44

    Στόχος είναι τα λεφτά, της το είπε η μαμά, της το είπε ο μπαμπάς...