#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/10/2010 00:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αγκαλίτσες κορυφής στο Megaγραφείο Τύπου



«Σύγκρουση κορυφής» τιτλοφορεί ο κ. Πρετεντέρης την αποψινή παρουσία του κ. Πάγκαλου και της κ. Μπακογιάννη στην εκπομπή του – χωρίς την παρουσία εκπροσώπου της ΝΔ για να αισθάνονται πιο άνετα, ως επιβάλει η δημοσιογραφική δεοντολογία.

Τα δυο μεγαθήρια - του ΠΑΣΟΚ ο ένας και της πολιτικής μοναξιάς η άλλη – αναμένεται να συγκρουσθούν σε θέματα όπως «τα φάγαμε μαζί», που υποστηρίζει ο πρώτος για τις δαπάνες του δημοσίου.

Και στο ποια μειοψηφία θα συγκεντρώσει περισσότερα φάσκελα από τον ελληνικό λαό. Η «μειοψηφία Χανίων – Ευρυτανίας», ή η «μειοψηφία Ιμίων και ΔΝΤ»;

Αλλά εμείς προτείνουμε ένα άλλο τίτλο για την συζήτηση: “Ο κουμπάρος του Κόκκαλη και η συμμαθήτρια του Χριστοφοράκου ενώνουν τις πολιτικές μοναξιές τους με τον Alexis”

(στην φωτογραφία η καμπύλη του δημοσίου χρέους της Ελλάδας)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 05/10/2010 00:38:50

    Εάν δεν βγάλουν ανακοίνωση να ξεσκίζουν το ΜΕΓΑ είναι άξιοι της μοίρας τους εκεί στην ΝΔ...

    • δημης avatar
      δημης @ Tassos 05/10/2010 02:00:54

      ξεσκίζονται οι (πολλάκις και καθημερινά) οι ξεσκισμένοι;;;

  2. Orestios avatar
    Orestios 05/10/2010 00:40:01

    Η Ντόρα πλέον είναι αξιοθρήνητη.
    Πρέπει να είναι εξαιρετικά απελπισμένη προσπαθώντας να κάνει την δήθεν αντιπολίτευση.
    Ξεμπροστιάζεται κανονικά και φαίνεται πολύ τσίπισα είναι.

    Είναι πράγματι ανατροπή να κάνουν ένα τόσο στημένο σκηνικό και να πιστεύουν ότι δεν φαίνεται.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Orestios 06/10/2010 00:58:12

      Χωρίς πλάκα, αν την δεις από κοντά είναι ολίγον τρομακτική...
      Κάτι σαν The Hills have eyes...
      Και εντελώς fake ρε παιδί μου.
      Φτάνει να την δεις ζωντανά για να μην την ξαναψηφίσεις.
      Δεν υπερβάλλω.

  3. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 05/10/2010 00:49:51

    Τελικά εμείς οι δημόσιοι υπάλληλοι φταίμε για όλα.Το ολοκαύτωμα ξεκινάει σε λίγο.Αλήθεια,εγώ που μπήκα μέσω ΑΣΕΠ είμαι μέρος του "πελατειακού φαινομένου";Το εβραϊκό δε θα είναι τίποτα μπροστά στο δικό μας .

  4. Aris avatar
    Aris 05/10/2010 01:10:38

    Μεγάλη ψιχούλα ο Πρετεντέρης... Έβγαλε τον τελειωμένο από τον ΓΑΠ Πάγκαλο, την αξιοθρήνητη Ντόρα και τον Αλέξη με τον υπό διάλυση ΣΥΡΙΖΑ για να τους ανεβάσει το... ηθικό. Είναι μετά να μην τον θεωρείς μεγαλόκαρδο και μεγαλόψυχο τον Γιάννη;

    • loretta avatar
      loretta @ Aris 05/10/2010 01:13:07

      ναι ναι βρε να τους παμε και παιδικι χαρα μετα....!!

      • Aris avatar
        Aris @ loretta 05/10/2010 01:24:44

        από που βγαίνει το loretta;

  5. xrayman avatar
    xrayman 05/10/2010 01:21:44

    ...«μειοψηφία Ιμίων και ΔΝΤ»; Ξεχάσατε τον Οτσαλάν. Ψάχνουν τα ψεύτικα στοιχεία της οικονομίας. Λαϊκό δικαστήριο για την προδοσία του ΔΝΤ που στήσανε πότε θα κάνουν; Προσπαθούν να συμψηφίσουν το ψέμα «λεφτά υπάρχουν» του ΓΑΠ με το «θα μηδενίσω το έλλειμμα σ’ ένα χρόνο» του Σαμαρά. Ο τελευταίος (δεν είμαι οπαδός του) έκανε ολόκληρη παρουσίαση για το που, πως και πότε και ουδείς απαντά επί της ουσίας αλλά με σπέκουλα το λαϊκίστικο του άλλου που ουδέποτε απάντησε για το αν, πως και που. Το ζήτημα είναι ένα. Στις 8 του Νοέμβρη.. ανήμερα των Αρχαγγέλων, ο λαός ή θα βάλει το κεφάλι του στην γκιλοτίνα για να του το πάρουν (αν πρασινίσει ο χάρτης) ή θα τους στείλει από κει που ήρθαν (αν εξαφανιστεί το πράσινο). Η απόφαση δική του και δική μας.

  6. Manos-UK avatar
    Manos-UK 05/10/2010 01:22:20

    Kalytera etsi! Akouw ti saxlamares lene kai einai sofi i apousia tis ND. Kalytera etsi....

  7. MEGAλο φιάσκο avatar
    MEGAλο φιάσκο 05/10/2010 01:36:36

    Κάνει ότι μπορεί ο Ντερμπεντέρης και το MEGA αλλά το άλογο είναι κουτσό....

  8. stroumfaki avatar
    stroumfaki 05/10/2010 01:41:02

    Αν ο λαός ήταν νοήμων όλο αυτό το σκηνικό πάντως θα έκανε καλό....!

    Ξέρεις κάποια στιγμή ακόμα και ο χαζός αν τον κοροιδεύεις συνέχεια, αντιδρά και μάλιστα όχι τόσο ήρεμα ... αλλά πολύ άγρια.

  9. Βλάσιος Καρσιώτης avatar
    Βλάσιος Καρσιώτης 05/10/2010 01:48:57

    Άθλιο παιχνίδι, αυτό που είδαμε στην αποψινή εκπομπή. Αυτός ο άνθρωπος, που δυστυχώς παριστάνει τον μεγάλο, τον εγκυρο, τον υπεύθυνο και οξυδερκή δημοσιογράφο, είναι συνεργός σε προπαγάνδα στυλ Τσαουσέσκου.
    Χαίρομαι όμως από την άλλη γιατί τέτοιες κινήσεις, προφανώς σπασμωδικές και εξόφθαλμα προκλητικά απαράδεκτες και αντιδημοκρατικές, προδίνουν τον πανικό τους, την ταραχή τους, τον εκνευρισμό τους.
    Βούτυρο στο ψωμί να προκαλέσουν δικαιολογημένα οργισμένη αντίδραση από την ΝΔ.

  10. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 05/10/2010 02:07:22

    Απόψε ακούστηκε στην «εκτροπή» του Megaλοδημοσιογράφου, το πιο πετυχημένο ανέκδοτο της τελευταίας 30ετίας και το είπε η Ντόρα παρακαλώ!
    Είπε γελώντας χαζοχαρούμενα, πως η ίδια δεν έχει καμιά σχέση με «συνωμοσίες» και πρέπει να έσκασε στο γέλιο, ο κάθε πικραμένος!
    Δεν ξέρω βεβαίως πόσες τηλεοράσεις σπάσανε από ποτήρια ή τασάκια (στα σπίτια μας το κάπνισμα ακόμα επιτρέπεται), αλλά το γέλιο που βγήκε από τα σπίτια, μαρτυρούσε ότι οι έλληνες απόψε είχαν καρφωθεί στη συγκεκριμένη εκπομπή, για να δουν τη σύγκρουση "κράτα με να σε κρατώ" των δύο γιγάντων της πολιτικής!
    Καλά η Ντόρα δεν ζει στην Ελλάδα, όπου μόνο τα λεξικά δεν έχουν βάλει ακόμα ότι το συνώνυμο της λέξης «συνωμοσία» έχει το όνομα του επιτίμου πατρός της και μέντορά της;
    Όσον αφορά τον Αλέξη, θαρρώ πως τους έπαιρνε συνέχεια την μπάλα και όταν τη μοίραζε, τους άφηνε να λένε ανιστόρητα πράγματα και να εκτίθενται κανονικά!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Αφροδίτη 05/10/2010 02:28:26

      Συμφωνώ απόλυτα.

      Η δήλωση "εγώ δεν ξέρω από συνωμοσίες" έγραψε ιστορία. Μέχρι και η ίδια γέλαγε όταν τα έλεγε.

      Πάντως ευτυχώς που δεν κάλεσαν εκπρόσωπο της ΝΔ.

      Θα ήταν αστείο να της απαντάει κάποιος από την ΝΔ ανεβαζοντας την τόσο ψηλά χωρίς να έχει κάνει κόμμα.

      Αναρρωτιέμαι αν όσοι λένε ότι ενδιαφέρονται για τον Καραμανλή όπως Ψωμιάδης Σπηλιωτόπουλος κατάλαβαν τι κακό του έκαναν με τις δηλώσεις τους όταν τον ειρωνεύτηκαν με τέτοιο τρόπο Ντόρα και Πάγκαλος.

      Οσοι τον πήραν στο λαιμό τους ως πρωθυπουργό συνεχίζουν να τον εκθέτουν και τώρα.

      Πάντως επειδή η Ντόρα φέρνει σαν παράδειγμα τον ιδιωτικό τομέα να της πω ότι αν έβγαινε γενικός διευθυντής που έλεγε ότι βούλιαξε την επιχείρηση θα τον πλακώνανε στις καρπαζιές και όχι θα τον αφήνανε να ξαναπροσπαθήσει.

      Αφήστε να μας σώσει κάποιος άλλος.

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Aris. A 05/10/2010 08:50:24

        Ναι Άρη, έχει δίκαιο! Η παρουσία εκπροσώπου της ΝΔ θα έδινε πόντους (αυτούς που επιζητεί εναγωνίως) στη διαγραφείσα και ατυχήσασα, που δήλωσε και ανερυθρίαστα ότι θέλει να εκφράσει "κοινωνικά ρεύματα" με το υπό ίδρυση κόμμα της.
        Τελικά όσο βγαίνει και μιλάει, τόσο αποδεικνύει την κενότητά της ως πολιτικού, αφού ισχυρίστηκε ακόμα, ότι από "υπερβολική ευαισθησία" άφησε και τον Καραβέλα να "πετάξει" σε τόπους εξωτικούς! Είχε μεγάλη ρέντα χθες!

  11. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 05/10/2010 02:10:19

    "Είπε γελώντας χαζοχαρούμενα, πως η ίδια δεν έχει καμιά σχέση με «συνωμοσίες» και πρέπει να έσκασε στο γέλιο, ο κάθε πικραμένος!"

    Έπεσα από την καρέκλα από τα γέλια. Εκεί που έβριζα το MEGA γιατί δεν έβαλε τα "ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ" ήρθε η ατάκα της κυρίας και μ' έφτιαξε!!!!

  12. netris avatar
    netris 05/10/2010 07:01:37

    Παιδιά κανένα καλό συνθημα,οπως παλιά τότε με το Πέτρο ,πανεπιστημίου,ομόνοια , δέν έχει σήμερα ?
    καιρός είναι τι λέτε και εσεις !!!

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/10/2010 08:02:12

    Ολι οι αξιοθρηνητοι μαζεμενοι στο ελεινο καναλι.

    ΦΞ την καμπυλη διορθωσε την ν ανεβαινει στο μετωπο.. δε βγαινουν τα νουμερα στο 125%... Σωστο σε βρισκω το οτι ξεκινα απο το σημειο "0"... !! χαχαχαχαααααα του Παγκαλου.

    ΠΠ

  14. ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Κ.Χ. avatar
    ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Κ.Χ. 05/10/2010 08:09:34

    Ο Αλέξης, τι ρόλο βάραγε εκεί;

    Για να κρατάει το Φανάρι;

    Για ξεκάρφωμα;

    Για να προσδώσει ένα "ΡΟΖ" τόνο στο...τρίο;

  15. ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Κ.Χ. avatar
    ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Κ.Χ. 05/10/2010 08:12:27

    Ο Ενας, ήταν βουλευτής ενός κόμματος που δεν θα Υπάρχει!

    Η Αλλή, ήταν βουλευτής ενός κόμματος που δεν Υπάρχει !

    Κι μικρότερος, βουλευτής ενός κόμματος που νομίζει ότι Υπάρχει !

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Κ.Χ. 05/10/2010 09:02:15

      Εγραψες!

    • victoria avatar
      victoria @ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Κ.Χ. 05/10/2010 11:06:21

      Σωστόοο

      • aengus avatar
        aengus @ victoria 05/10/2010 16:18:08

        Θα ξεχάσω τους προσωπικούς λόγους που με κάνουν να μη σχολιάζω τον τελευταίο καιρό, για να σε συγχαρώ για την ΕΠΙΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΣΟΦΙΑ!

      • aengus avatar
        aengus @ victoria 05/10/2010 16:20:05

        @ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Κ.Χ…..το πολιτικό επίγραμμα της χρονιάς…. Αξίζει ειδική βράβευση….

  16. azxc avatar
    azxc 05/10/2010 08:38:24

    Ο Ππαδημητρίου στον ΣΚΑΙ είπε χθες πρωΐ το αμίμητο: χαίρομαι που βλέπω την οικογένεια Παπανδρέου να έχει πάρει ζεστά το θέμα των επενδύσεων στην Ελλάσδα..
    Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...είπε..με ποια ιδιότητα, με ποια νομιμοποίηση...δε μας είπε...και δεν βρέθηκε κανείς να του θυμήσει ότι ορισμένοι κατάχρεοι δημόσιοι οργανισμοί έχουν pay roll για κάτι κουμάσια...

    • anonymos avatar
      anonymos @ azxc 05/10/2010 09:28:52

      Ο Μπάμπης είναι αχτύπητος. Το μεγαλύτερο νεοφιλελεύθερο νούμερο ever

    • Minnie avatar
      Minnie @ azxc 05/10/2010 10:45:39

      Ειτε μας αρεσει ο Μπαμπης ειτε οχι, αυτο ητανε μπηχτη που κανει την Οικογενεια ρομπα.

  17. co avatar
    co 05/10/2010 10:08:51

    Ο "εγκυρος" Μπάμπης, μην τον ξεχναμε ,lol

  18. aengus avatar
    aengus 05/10/2010 16:31:40

    Και μια ενδιαφέρουσα ….λεπτομέρεια!

    Στο Συνέδριο της Πανελλήνιας Συνομοσπονδίας Σιδηροδρομικών, η ΠΑΣΚΕ κατέβηκε με ΔΥΟ (2) ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ, για να βγάλει περισσότερους αντιπροσώπους στη ΓΣΕΕ!
    Στη Αττική το ΠΑΣΟΚ κατεβαίνει με ΤΡΙΑ (3) ΨΗΦΟΔΕΛΥΙΑ, ένα εκ των οποίων στηρίζει ο κ. Τσίπρας. Έτσι «μαντρώνουν» τους δυσαρεσρτηνένους στη βάση…
    Γι΄αυτό λοιπόν, άξιζε μια «προνομιούχος» θέση στον κ. Τσίπρα, δίπλα στους άλλους δύο εκλεκτούς πολιτικούς.
    Εύγε κ. Τσίπρα!