#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/01/2010 10:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αγανακτισμένοι γαλάζιοι σύζυγοι εναντίον Σαμαρά

 

Όπως ακριβώς σας τα λέγαμε τότε με την αναβάθμιση του Κυριάκου. Το Μητσοτακαίϊκο άρχισε να κουνιέται.

Και δεν είναι μόνο η Γιαννάκου, ο Καράογλου και ο Γιακουμάτος. Τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα.

Αναπτύσσεται και κίνημα κατά της κατάργησης των αποσπάσεων στην Ρηγίλλης. Πρόκειται κυρίως για τις συζύγους υπουργών, μεγαλουπουργών και άλλων διαχρονικών στελεχών της ΝΔ που αντι να δουλεύουν στο Δημόσιο την είχαν αράξει στο σπίτι τους και έλεγαν ότι απασχολούνται στην Ρηγίλλης για κομματική δουλειά.

Για να καταλάβετε τώρα πόσο ηλίθιοι είναι οι άντρες τους, αντι να ευχαριστούν τον Σαμαρά που τις στέλνει να δουλέψουν στο Δημόσιο και δεν θα τους πρήζουν στο σπίτι,  στρέφονται εναντίον του και απειλούν ότι θα τον πολεμήσουν.

Άλλοι της ιδίας κατηγορίας που απειλούν κι αυτοί να στραφούν κατά του Σαμαρά είναι οι αποσπασθέντες από το Δημόσιο που είχαν αποστολή να περιφέρονται στο JK και τα άλλα καφέ του Κολωνακίου και να κάνουν ζύμωση για τη Ντόρα.

Με την ευκαιρία, ποιος φοροτεχνικός αδελφός βουλευτή της ΝΔ γνωρίζει απέξω και ανακατωτά τα λογιστικά νεόκοπου παράγοντα των μήντια που αγοράζει τους …πάντες και τα πάντα;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 16/01/2010 11:41:04

    Λάθος δεν είναι αυτός

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 16/01/2010 11:58:11

    Καλά ας κάνει όνειρα ο κούλης.

  3. kanis avatar
    kanis 16/01/2010 12:02:15

    Πόσα γράμματα;

    • Tasos avatar
      Tasos @ kanis 16/01/2010 12:08:33

      Ο Καράογλου είναι φοροτεχνικός.

    • Soustom avatar
      Soustom @ kanis 16/01/2010 17:05:41

      ..τέως ή... νύν βουλευτή;

  4. thespieys avatar
    thespieys 16/01/2010 13:10:50

    Aχ και να ξέρατε σε πόσους μητσοτακικούς τηλεφώνησε ο ίδιος Σαμαράς και τους είπε να μη ξαναπατήσουν το πόδι τους στη Ρηγίλλης...

    • kanis avatar
      kanis @ thespieys 16/01/2010 13:25:38

      O Θεός να του δίνει δύναμη κι οι φίλοι του να του χαρίζουν σκόρδα!!!

    • Soustom avatar
      Soustom @ thespieys 16/01/2010 17:06:44

      ..το ίδιο έκανε και ο...Λάλας!!!!!!(ό ευτραφής ντέ)

    • apis avatar
      apis @ thespieys 16/01/2010 21:07:01

      Εάν είναι έτσι τότε ένα μόνο έχω να πω: ΑΡΙΣΤΑ 10!

  5. ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 16/01/2010 13:36:57

    Αντώνη Σαμαρά,
    Όλοι εμείς οι φίλοι σου, αλλά και ταυτόχρονα ενδιαφερόμενοι για το μέλλον της Νέας Δημοκρατίας σου λέμε ένα πράγμα. Άλλαξε το καταστατικό στο επόμενο Συνέδριο και στείλε τους όλους στη βάση του κόμματος για κρίση ή επανάκριση, με απόλυτα δημοκρατικές διαδικασίες.
    Μην προσπαθήσεις μόνος σου να βάλεις τάξη σε ένα κόμμα μηχανισμών και πολιτικών τζακιών. Θα βγεις πολιτικά χαμένος. Στείλε τους όλους σε μας, που ξέρουμε πολύ καλά τι θα κάνουμε, όπως κάναμε και στις 29-11-2009.
    Ακούμε αυτές τις μέρες στα κανάλια ότι γίνονται σκέψεις να μπει ο άλφα ή ο βήτα υποψήφιος δήμαρχος ή περιφερειάρχης κ.λ.π. Άλλος δηλώνει από μόνος του ότι θα είναι ξανά υποψήφιος, άλλος εγκωμιάζει το ΠΑΣΟΚ για το σχέδιο "Καλλικράτης", άλλος άρχισε ήδη επαφές με το ΠΑΣΟΚ.
    Φίλε Αντώνη, αν μπεις σ' αυτή τη διαδικασία και δεν τους οδηγήσεις όλους, με προκριματικές εσωκομματικές εκλογές, στην βάση του κόμματος και στους φίλους του κόμματος να επιλεγούν ως υποψήφιοι, η φθορά που θα υποστείς και τα "αντάρτικα" που θα ξεσηκωθούν θα είναι απίστευτα.
    Φίλε Αντώνη, άκουσε μας είναι η μεγάλη ευκαιρία να αλλάξεις το κόμμα, να αλλάξεις την παλαιοκομματική νοοτροπία ολόκληρης της χώρας. Προς Θεού άκουσέ μας.

    • Soustom avatar
      Soustom @ ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 16/01/2010 17:10:01

      @ ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ
      ρε μήπως είμαστε μόνον εμείς πού τά πρεσβεύουμε αυτά...
      Μήπως είσαι εκτός Αθηνών,καιβλέπεις καλύτερα..

  6. nick avatar
    nick 16/01/2010 14:22:22

    Συμφωνω και εγω οτι η μονη ελπιδα για να ανανεωθει αυτος ο χωρος, ειναι ριζοσπαστικες κινησεις απο τον Σαμαρα.Να καθαρισει το κομμα απο τους ταλαιπωρους καρπαζαδες που παρισταναν τα κομματικα "τζακια" και τους κομματικοδιαιτους παρατρεχαμενους τους

  7. kanis avatar
    kanis 16/01/2010 14:28:26

    από το Ληξούρι είσαι;

  8. ΠΕΤΡΟΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ 16/01/2010 14:31:34

    Αν είναι να στηρίζεται σε τρωκτικά και λαμόγια αυτό το κόμμα, άς φτάσει και στο 20%. Αλλά να ξεβρωμίσει!!!! Επιτέλους!!!!
    Αν και η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως απο μια διαδικασία "κάθαρσης", μόνο όφελος μπορεί να έχει η ΝΔ και όχι χασούρα. Τώρα άν χάσουμε και μερικούς απογόνους επαγγελματιών πολιτικών, σιγά τα ωά!!!!
    Δεν τους θέλουμε κύριε. Να φύγουν. Να πάνε αλλού. Στον!!!! ΓΑΠ!!!!

    Πρόεδρε, τόλμησέ το. Να τους θέσεις όλους, ακόμη και τον εαυτό σου στην κρίση του λαού. Αυτός ξέρει!!!!!

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΠΕΤΡΟΣ 17/01/2010 13:31:23

      Ναι, ναι, κι εγώ συντάσσομαι με αυτή την άποψη. Ας μείνουμε τρείς κι ο κούκος, αλλά να φύγουν τα λαμόγια που βγαίνουν στην τηλεόραση και το μόνο που θες είναι να τα φτύσεις. Η Γιαννάκου, η οποία έβαλε ανθρώπους 60 χρονών να περάσουν από γραπτές και προφορικές εξετάσεις για να γίνουν Προϊστάμενοι Γραφείων Εκπαίδευσης ή Διευθυντές. Ανθρωποι με περγαμηνές και προσφορά, τους είχε βάλει στην τσίτα σαν μαθητούδια να δίνουν εξετάσεις. Βρε ούστ! Αυτά όλα τα κνόδαλα φτάσαν τη ΝΔ στο -10%.

      • anonymous avatar
        anonymous @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 17/01/2010 15:28:27

        Η Γιαννάκου, η οποία έβαλε ανθρώπους 60 χρονών να περάσουν από γραπτές και προφορικές εξετάσεις για να γίνουν Προϊστάμενοι Γραφείων Εκπαίδευσης ή Διευθυντές.

        Αυτό δεν το ήξερα. Πήγαιναν καλά ή τα είχαν χάσει; Οι εξετάσεις τελειώνουν το πού μέχρι τα 30 άντε 35. Μετά μετράει η υπηρεσιακή αξιολόγηση.

        • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
          ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ anonymous 17/01/2010 18:29:24

          Οπως ακριβώς σου το λέω. Εξάλλου, τα πέρασε ένας άνθρωπος της οικογενείας μου, ο οποίος.....ευτυχώς τις πέρασε τότε τις εξετάσεις! Δεν μέτρησε τίποτα τότε. Ούτε τα χρόνια υπηρεσίας, ούτε οι σπουδές, ούτε ακόμη ακόμη και εύφημος μνεία, την οποία είχε ο συγκεκριμένος άνθρωπος.
          Αυτή φίλε μου είναι η κα Γιαννάκου. Απλώς μέσα από τις σελίδες του Φάκτορα της στέλνω το μήνυμα ότι η ίδια δεν πέρασε τις εξετάσεις της γι΄αυτό κι έμεινε στην ίδια τάξη. Ουφ , τα θυμήθηκα και συγχύστηκα......

          • ΠΕΤΡΟΣ avatar
            ΠΕΤΡΟΣ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 17/01/2010 18:36:38

            Γιαδικιάρογλου, λάθος μηνύματα στέλνεις και θα σε "Χαστουκίσω".
            Δεν έμεινε στην ίδια τάξη. Αν έμενε θα μπορούσε να ξαναδώσει και να περάσει.
            Πήγε στο σπιτάκι της. Όπως και άλλοι. Και θα ακολουθήσουν πολλοί ακόμα. Θα είναι μακρύς ο κατάλογος!!!!

            Υ.Γ. : Συγγνώμη για το χαστούκι, αλλά μου βγήκε αυθόρμητα, απο την γνωστή παλιά Ελληνική Ταινία, σε συνδυασμό με το όνομά σου!!!!

      • Αλεξάνδρα avatar
        Αλεξάνδρα @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 17/01/2010 19:34:25

        Πέρασαν απο εξετάσεις; Το μόνο που δούλεψε ειναι οι μηχανισμοί. Οι δικοί μου, οι δικοί σου, οι του Σουφλιά, του ενός παράγοντα, του αντίπαλου, των κατηχητικών, των λαμογίων.Με πολλές καραμπόλες και αθλιότητες στις αξιολογήσεις των διευθυντών μετά.

        • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
          ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Αλεξάνδρα 17/01/2010 20:10:53

          ...Και μάλιστα κόπηκε ένας κύριος 60 ετών (και όχι μόνον αυτός) εξαιρετικά πετυχημένος εκπαιδευτικός, ο οποίος ήδη είχε διατελέσει προϊστάμενος Γραφείου ΔΕ . Δηλ. πριν ήταν κατάλληλος για προϊστάμενος και μετά κρίθηκε ακατάλληλος. Αυτή ήταν η κα Γιαννάκου.

  9. kanis avatar
    kanis 16/01/2010 14:33:17

    Μην κοιτάς ποτέ σου τις αντένες
    με την τρικυμία· θα ζαλιστείς.
    (Νίκος Καββαδίας)

  10. άστεγος avatar
    άστεγος 16/01/2010 15:00:06

    Το ολέθριο προσωπικό λάθος του Κ.Κ. είναι ότι την ώρα που τον περικύκλωναν οι λύκοι και οι ύαινες της Αγίας Οικογένειας, ο Καραμανλής είχε την ψευδαίσθηση ότι δούλευαν για τη Ν.Δ. και τη χώρα.
    Ελπίζω ο Αντώνης Σαμαράς να έχει καλύτερη αντίληψη του τί πραγματικά συμβαίνει.
    Η Ν.Δ. δεν πρέπει να ξαναπέσει ποτέ στην ανάγκη των Μητσοτάκηδων και των αυλικών τους.
    Όποιος ξαναμιλήσει εκτός της κεντρικής πολιτικής γραμμής πρέπει να διαγράφεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ.
    Ας μας κατηγορήσουν όσο θέλουν, τί έχουμε να χάσουμε;
    Τίποτε απολύτως.
    Αντίθετα, κάθε φορά που θα διώχνουμε κάποιο Μητσοτακόπαιδο θα παίρνουμε ψήφους από τους κεντρώους, που ακούνε Μητσοτάκης και αλλάζουν πεζοδρόμιο.
    Έτσι και αλλιώς μας βούλιαξαν με τις ίντριγκές τους και το πριόνισμα του Καραμανλή.
    Η Ντόρα, ο Σουφλιάς, ο Πάκης, ο Μεϊμαράκης, η Μαριέτα, ο Δούκας και το λοιπό συναπάντημα μας παρέδωσαν μάλιστα εξευτελιστικά στα πόδια του άλλου μεγαλο-γόνου του Γιωργάκη.
    Μαχαίρι στους ύπουλους, ή τώρα ή ποτέ.

  11. Orestios avatar
    Orestios 16/01/2010 15:08:43

    Η ΝΔ έχει απόθεμα στελεχών και δεν θα τις λείψουν αυτοί. Το συνέδριο έρχεται και κάποιοι φοβούνται πως η θέση τους δεν είναι δεδομένη. Πολύ καλά κάνουν και φοβούνται.

  12. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 16/01/2010 15:57:27

    Έτσι μπραβο Αντωνάρα, πάρε το φραγγέλιο. Αυτοί δεν καταλαβαίνουν από ευγένειες και fair play. Δυναμικές και άμεσες λύσεις ΤΩΡΑ. Ο κόσμος της ΝΔ είναι μαζί σου. Οχι 50,1 αλλά 80,1% θα έπαιρνες σήμερα. Εμπρός για την επανίδρυση της ΝΔ που πρέπει να αλλάξουν ΟΛΑ..Και κυρίως απαιτείται ΣΤΕΛΕΧΙΑΚΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΡΙΖΙΚΗ. Χωρίς άξια και τίμια στελέχη δεν κάνουμε τίποτα. Να δούμε αξιόλογα ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥ 2010.

  13. Dimi avatar
    Dimi 16/01/2010 16:41:27

    Οι ανόητοι και αμετανόητοι βαρώνοι της ΝΔ που θα αγνοήσουν τις 800,000 υπογραφών της Βάσης που εξέλεξε τον Νέο Πρόεδρο της Νέας Δημοκρατατίας κ. Αντώνη Σαμαρά, θα σταλούν στις πολυτελείς κατοικίες τους, για Διακοπές Αορίστου Χρόνου. Τελεία και παύλα.

  14. sakis.... avatar
    sakis.... 16/01/2010 17:39:23

    Διωχτους ρε Αντωνη, μας εφαγαν την ψυχη.

  15. bugtrottel avatar
    bugtrottel 16/01/2010 17:59:25

    Αντώνη, ξεκαθάρισε γιατί θα σου φορτώσουν και άλλους. Κάποιους σαν την Γιαννάκου που μας τι φόρτωσε ο χονδρός χωρίς να μας ρωτήσει.

  16. Kώστας avatar
    Kώστας 16/01/2010 19:22:30

    Aντώνη,
    -βγάλε νέα πρόσωπα, νέα ηγετική ομάδα, με καινούρια άτομα.
    -καθάρισε το κόμμα από την παλαιοκομματική σαββούρα. Ξέρω, θέλει χρόνο, αλλά ξεκίνησε το. Αργά, αλλά σταθερά, παρόπλισε την παλαιοκομματική καμαρίλα
    -μιλάει η Γιαννάκου.... Η καταμαυρισμένη από τον λαό, που την έστειλε σπίτι της το 2007. Και έγινε δοτή ευρωβουλευτής ελέω Καραμανλή...Και έχει θράσσος, αυτή η καταμαυρισμένη πολιτικός και κάνει εσωκομματική αντιπολίτευση σε νεοεκλεγμένο αρχηγό...Κατάντια...
    -και κάτι ακόμη:κάποια στιγμή, η βλαχοκουτοπονηριά του Καρατζαφέρη θα χρειαστεί απάντηση. Να καταλάβει οτι ο λαικιστικός καιροσκοπισμός του θα αποκαλύπτεται και θα απαντιέται.
    Αντώνη γερά! Φτιάξε το κόμμα, όλα θα ρθουν μετά. Και πιο συχνά στη Βουλή, όπου θα δίνονται μάχες.

  17. levantes avatar
    levantes 16/01/2010 19:45:17

    να δουν πόσες απευθείας αναθέσεις η εταιρειά του μικρού Βαρβιτσιώτη είχε πάρει από την κυβέρνηση. Ο νόμος για την απαγόρευση καπνίσματος έγινε τελικά μονο για να δοθούν γύρω στα 10 εκατ επευθείας αναθέσεις διαφημίσεων.
    Εκτός από τις αργομισθίες των συγγενών είχαμε και γερές μπίζνες

  18. geroglaros avatar
    geroglaros 16/01/2010 20:18:13

    Σας διαβαζω και νομιζω οτι ειστε μακραν της πραγματικοτητας.Ο ΓΑΠ εκανε και συνεχιζει την καθαρση ο ΑΝΤΩΝΗΣ εβαλε τον Κυργιακο και αφηνει τον μπαμπα να πετα κοτσανες.Εαν φυγουν τα λαμογια και τα τρωκτικα τι θα μεινει; Ας μου ονομασει καποιος τους αφθαρτους.

  19. Κώστας Μανίκας avatar
    Κώστας Μανίκας 17/01/2010 01:10:07

    Κάποτε όλοι οι καρεκλοκένταυροι, θα πρέπει να καταλάβουν ότι η Ελλάδα και η παράταξη έχουν τεράστιο απόθεμα σε ανθρώπινο δυναμικό, γι' αυτό ας παρκάρουν τα καλάμια τους. Δεν είναι αναντικατάστατοι!!

  20. kanis avatar
    kanis 17/01/2010 02:55:38

    Τι πλάκα που έχουν όλοι αυτοί στα μμπλγοκς, που διαμαρτύρονται για την εκπομπή στη ΝΕΤ, που μας θυμίζει το καλό ελλληνικό τραγούδι και την ιστορία του!
    ΔΕΝ σκούζουν,όμως, ισαξίως... για κάποιους ακριβοπληρωμένους από την ΕΡΤ, ΠΡΩΗΝ διευθυντές εφημερίδων, ή για κάποιους υπευθύνους τύπου επιτίμων,κλπ τοιούτων, άνευ αντιστοίχου παρουσίας κι ακροαματικότητας (πόσες δεκαετίες άραγες;;)! Εκτός κι αν ο ουσιαστικός ρόλος των τελευταίων, ήταν η συμφωνημένη σύνταξη καταλόγων αργομισθιών και παράλληλα η δυσφήμιση όσων δουλέψανε ουσιαστικά για την ΕΡΤ χωρίς προσωπικό όφελος!!!!

  21. ΝΜ avatar
    ΝΜ 17/01/2010 18:44:18

    τι πρόβλημα έχετε με τις εξετάσεις; απο που προκύπτει ότι κάποιος τελείωσε ενα πανεπιστήμιο (πολλές φορές της πλάκας) μπήκε "πηδηχτός" στο δημόσιο και θα πρέπει μια ζωη να ανεβαίνει την ιεραρχία χωρίς αξιολόγηση; για πάτε παραέξω να δείτε τι γίνετε.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ ΝΜ 17/01/2010 18:47:37

      Δεν μου λές. Εσύ ξέρεις πως ακριβώς γίνεται η "αξιολόγηση" στην ιεραρχία του Ελληνικού Δημοσίου;
      Το ερώτημα είναι ρητορικό, γιατί εγώ ξέρω πολύ καλά!!!!!