01/07/2010 20:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αβραμόπουλος – Δήμας αντιπρόεδροι της ΝΔ

Όπως γράψαμε προ ημερών (http://www.antinews.gr/?p=51576) ο Σταύρος Δήμας και ο Δημήτρης Αβραμόπουλος θα είναι οι δυο αντιπρόεδροι της ΝΔ.

Αύριο, η νέα Πολιτική Επιτροπή του κόμματος εκλέγει το νέο γραμματέα του κόμματος, Ανδρέα Λυκουρέντζο και τα 7 αιρετά μέλη της Εκτελεστικής Γραμματείας.

Οι υποψηφιότητες για την ΕΓ είναι οι εξής: Ο ευρωβουλευτής Γ. Κουμουτσάκος ο βουλευτής Ν. Δένδιας, η βουλευτής Ελίζα Βόζενμπεργκ, η δήμαρχος Σουφλίου Αθανασία Κακαλή, η  Χριστίνα Χαλιλοπούλου. ο συνδικαλιστής Η. Ηλιόπουλος ο πρώην περιφερειάρχης Ηπείρου Δ. Πανοζάχος ο αναπληρωτής γραμματέας Νέων τεχνολογιών Δ. Πτωχός, ο αναπληρωτής γραμματέας Συνδικαλισμού Φ. Ταυρής, ο βουλευτής Μαργαρίτης Τζίμας ο δήμαρχος Λεωνιδίου Δ. Τσιγγούνης, ο Γ. Αναγνωστάκος, και ο Γ. Βερναρδάκης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 01/07/2010 20:44:17

    Καλές υποψηφιότητες φαίνονται. Δεν μπορώ να παραπονεθώ για κάτι.

    • ALALOGIA avatar
      ALALOGIA @ anonymous 02/07/2010 08:47:40

      Θα κάνει τη ΝΔ σαν το ΕΣΥ ο Αβραμο. Τέλεια απιλογή!

  2. αναγνώστρια avatar
    αναγνώστρια 01/07/2010 21:27:08

    ο Ζαγορίτης τι έγινε; τον είδα πρώτο τραπέζι πίστα, δεν παραιτήθηκε με τα από τα καμώματα του γιού του; το ήθος συνεχίζεται.....μέχουνε κουράσει

  3. αναγνώστρια avatar
    αναγνώστρια 01/07/2010 21:30:19

    Ο Ζαγορίτης είναι ακόμα στη ΝΔ; αν έχει δώσει τέτοια ανατροφή και ήθος στον γιό του, τι περιμένει η ΝΔ από αυτόν;

    • loretta avatar
      loretta @ αναγνώστρια 01/07/2010 23:32:25

      Φαντζομαι να εχετε και την ιδια αποψη ολοι σας για τον γιο του Βρουτση...??...αλλα δεν ειδα να ξεσηκωνεστε για τον γιο του αριστερου επαναστατη και του πατερα του που....τον μεγαλωσε ετσι....ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΡΚΙΤΕΣ ΕΛΕΟΣ.

      • Μisha avatar
        Μisha @ loretta 01/07/2010 23:37:03

        O γιος του Βούτση έκλεψε τράπεζα , μια από αυτες που παίρνουν τα σπίτια του φτωχού για χρέη 1000 ευρώ, και τα λεφτά που πήρε δεν πηγε να τα φάει με πορνοστάρ όπως έκανε ο γιος του κορυφαίου πολιτειακού παράγοντα Ζαγορίτη με τα λεφτά του μπαμπά, τα οποία Κυριος οίδε πώς τα απέκτησε.

      • Μisha avatar
        Μisha @ loretta 01/07/2010 23:38:29

        Αναφέρομαι στα 10000 ευρώ που ξόδεψε, απ' ό,τι γραφτηκε, ο υιός Ζαγορίτης σε μια βραδιά για να γλεντήσει με την ταλαίπωρη Τζούλια.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ loretta 02/07/2010 10:33:09

        Άσε ρε Μίσα που θα δικαιολογήσεις τον εγκληματία! Πάμε καλά σε αυτήν τη χώρα επιτέλους? Όταν ο "φτωχός" έπαιρνε δάνεια για να πάει διακοπές, ήταν καλή η τράπεζα?

  4. δημης avatar
    δημης 01/07/2010 21:45:23

    Με 100000000000......... Ο Λ Ο Ι Τ Ο Υ Σ Π Α Ν Α Ξ Ι Ο Ι !!!!
    ο δήμαρχος Λεωνιδίου Δ. Τσιγγούνης, ο Γ. Αναγνωστάκος, και ο Γ. Βερναρδάκης Φ. Ταυρής Αυτούς έτυχε να τους γνωρίζω 36 χρόνια τώρα παντού και πάντα πρώτοι στους αγώνες στα αμφιθέατρα παντού ΠΡΩΤΟΙ και ΕΝΤΙΜΟΙ μέχρι το μεδούλι τους.
    ΣΟ πρώτος από τους ΠΡΩΤΟΥΣ ΕΚΤΌΣ της ισόβιας παρουσίας του στην δημαρχία Λεωνιδίου το 1981 επισκέπτονταν σαν Υποψήφιος Βουλευτής Αρκαδίας τα χωριά με την ωτομοτρίς...
    ¨Οντας ΠΡΟΕΔΡΟΣ της ΟΝΝΕΔ επί σειρά ετών...
    Ανάλογα περιστατικά έχω προσωπικά για τον καθένα τους...
    ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

  5. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 02/07/2010 01:39:41

    Κι ενώ ο Δημήτρης Τσιγγούνης ήταν υποψήφιος βουλευτής Αρκαδίας το 1981 έτρεχε ανά την Ελλάδα ως Πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ στις διάφορες προεκλογικές συγκεντρώσεις. Νομίζω στη Θεσσαλονίκη στην προεκλογική συγκέντρωση Ράλλη κάποιος τον ρώτησε "Πρόεδρε τι κάνεις εδώ? Εσύ είσαι υποψήφιος στην Αρκαδία!" "Ασε με εμένα! Η Νέα Δημοκρατία να κερδίσει!"
    Καλή επιτυχία κ Πρόεδρε!

  6. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 02/07/2010 08:56:44

    Οι υποψηφιότητες είναι καλές. Ολοι οι υποψήφιοι μπορούν να προσφέρουν. Οσοι δεν εκλεγούν καλό θα ήταν να χρησιμοποιηθούν σε άλλες πολιτικές θέσεις.
    Δημήτρης Κοκκαλάκης.

  7. tiramola avatar
    tiramola 02/07/2010 08:59:34

    Η ΝΔ των άξιων και το ΠΑΣΟΚ των αρίστων

    Σούπερ ντούπερ και ουάου

  8. Bloody_Ophelia avatar
    Bloody_Ophelia 02/07/2010 10:21:06

    Με το μπαρδόν... αλλά το "σούπερ ντούπερ ουάου" και "φοβεροί τρομεροί" απηχεί και στο μεσιέ Βερναρδάκη;
    Θα λυνόμουν στα γέλια. Εάν δεν θλιβόμουν τόσο.

  9. ganasta avatar
    ganasta 02/07/2010 13:01:50

    Φίλε firiki ατύχησες και μαζί με σένα και μια ολόκληρη γενιά.
    Τον Πρόεδρο Δημήτρη Τσιγκούνη μαζί με τον τότε υπεύθυνο Φοιτητικού τον Γ. Αναγνωστάκο τους απέσυραν από την ψηφοφορία οι γνωστοί Ταλιμπάν του Σαμαρά. Σήμερα οι νέες προτεραιότητες επιβάλλουν το νέο ξεκίνημα να γίνει από το Σουφλί. Μήπως κάποιοι πρέπει να ντρέπονται; Από την άλλη διαβάζω για εκλογή Λυκουρέντζου δια βοής. Ελπίζω να μην αληθεύει. Δεν του αξίζει του Αντρέα κάτι τέτοιο. Ούτε φυσικά στη Ν.Δ

  10. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 02/07/2010 22:55:07

    Παραβλέποντας άλλες παραμέτρους (π.χ. πειστική θητεία στο Υπουργείο Υγείας, εναρμονισμένες με την αντιπολιτευτική δράση του ΠΑΣΟΚ οι περισσότερες δημόσιες παρεμβάσεις του επιτρόπου κ.λ.π.), μένω σε μία 'παλιομοδίτικη' διάσταση: όλα τα ηγετικά πόστα τα δικαιούνται μόνο Μωραΐτες. Και πρίν σπεύσουν να τοποθετηθούν μερικοί 'υπεράνω', θεωρούν αλήθεια ελκυστική και πολυσυλλεκτική την εικόνα που εκπέμπει το νέο ηγετικό σχήμα (θεωρώ ότι δεν διαφεύγει της προσοχής τους ότι Μωραίτης και ο εκπρόσωπος τύπου).