#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/11/2011 17:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ώρα 5μμ: πρωθυπουργός της χώρας ακόμα ο ΓΑΠ

[caption id="attachment_132222" align="alignnone" width="609" caption="Η φωτογραφία που κάνει θραύση στο διαδίκτυο"][/caption]

Αντίστροφα μετρά ο χρόνος για την ανακοίνωση της νέας κυβέρνησης. «Πυρετός» συσκέψεων στα επιτελεία  ΠΑΣΟΚ και ΝΔ. Κάλεσμα στο λαό να ανατρέψει τη νέα κυβέρνηση απηύθυνε η Αλέκα Παπαρήγα. Προϋποθέσεις για τη στήριξη του όλου εγχειρήματος έθεσε ο Γ. Καρατζαφέρης. «Ενώνουν τις αποτυχίες τους για να μας «σώσουν», σχολίασε ο Αλέξης Τσίπρας.

Από το γραφείο του Γ. Παπανδρέου τονίζουν πως δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα με τον Α. Σαμαρά. Το επικρατέστερο όνομα πάντως που ακούγεται για πρωθυπουργός είναι του Λ. Παπαδήμα.

Όπως είπαν όμως στο Mega, ανέκυψε ένα συνταγματικό θέμα στην πρωινή σύσκεψη καθώς ο Γ. Παπανδρέου δεν παραιτείται αλλά παραδίδει. Ψάχνουν να βρουν μια συνταγματική λύση.

Ώρα 5μμ, λοιπόν και πρωθυπουργός της χώρας είναι ακόμα ο ΓΑΠ.

Και τι κάνει;

Βγαίνει από την είσοδος της Βουλής πάνω από τον Άγνωστο Στρατιώτη κατεβαίνει τα σκαλιά και επιχειρεί να περάσει μέσα από τις μπάρες για να πάει απέναντι.

Προσπαθεί να περάσει, αλλά δεν ...χωράει. Τότε τον πλησιάζουν οι άντρες της συνοδείας του και διακριτικά του λένε να βγει από την άλλη είσοδο. Έτσι διασχίζει πάλι αμέριμνος την αυλή της Βουλής , βγαίνει από την είσοδο της Β. Σοφίας και καταλήγει στο King George όπου κατευθύνεται προς το γυμναστήριο

Μην με ρωτάτε, δεν ξέρω τι αναφέρει το ημερήσιο δελτίο αυτοκτονιών...

Αντικοινοβουλευτικός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 07/11/2011 17:35:08

    Προσοχή, όποιον δαγκώνει παθαίνει αμέσως παπανδρίαση, με αποτέλεσμα να κάνει εκβιασμούς και άσκοπες κινήσεις γύρω από το βουλή. Shaun Jeffrey of the Dead…

  2. Ανωνημος Ελληνας avatar
    Ανωνημος Ελληνας 07/11/2011 17:36:27

    Αποχώρησε εκχωρώντας την χωρα που αυτος θεωρει αποχωρητήριο

  3. Avanti avatar
    Avanti 07/11/2011 17:42:40

    Να παραιτηθεί για λόγους υγείας...... και έτσι συνταγματικώς θα είμαστε εντάξει. Αυτό μας έλειπε τώρα να έχουμε πισωγυρίσματα.

  4. Κυαίστωρ avatar
    Κυαίστωρ 07/11/2011 17:43:05

    Αν ο Σαμαράς χθες δεν συναινούσε σήμερα δεν θα υπήρχε κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ. Λυπάμαι αλλά αυτό φαίνεται. Ακόμη και ο Αντώνης βάζει το ευρώ και τις αγορές πάνω απο την αξιοπρέπεια του Έλληνα.
    Μας ρώτησε κανείς αν θέλουμε Παπαδήμο ή Ράπανο ή Γιαννίτση ή οποιον άλλον μας σερβίρει ο πασοκικός εσμός παπαγάλων και γκαίμπελς ;
    Δυστυχώς με την ανοχή της ΝΔ θα γραφτούν οι πιο μαύρες σελίδες στην σύγχρονη ιστορία του Ελληνισμού. Μέχρι τώρα ο ΓΑΠ δεν παρέδιδε τα παντα, ήθελε να βαλει στο καδρο και τη ΝΔ, και τώρα θα το καταφέρει...

    • ήγγικεν avatar
      ήγγικεν @ Κυαίστωρ 07/11/2011 17:59:34

      Το κακό μ΄αυτή την βδέλλα ξεκίνησε από το μεσημέρι της Πέμπτης, που δεν άφησαν (από την ΝΔ) να τον ξεσκίσουν οι δικοί του, και βιάστηκαν -πιέστηκαν;- να μιλήσουν.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Κυαίστωρ 07/11/2011 18:45:14

      Είδες οτι είσαι και ψεύτης και προβοκάτορας;

  5. papaki avatar
    papaki 07/11/2011 17:46:25

    ετσι. εμας δε μας ρωτησε κανεις. οι εκβιασμοι ειναι εκβιασμοι αλλα εκει φαινεται πραγματικα τι ειναι ο καθενας. κατω απο νορμαλ συνθηκες ολοι καλοι και αγιοι ειμαστε. καλυτερα να γκρεμιστουν ολα παρα η προδοσια.

  6. Derbederis avatar
    Derbederis 07/11/2011 17:52:05

    Τελικά πάντως δεν φεύγει με ελικοπτερο. Αλλά με mercedes και χαμογελώντας. Για τους επόμενους επίδοξους πρωθυπουργους δεν είμαι και τόσο σίγουρος.

  7. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 07/11/2011 17:58:09

    Βάλατε το λουκά... να φυλάει τα πρόβατα !

  8. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 07/11/2011 18:07:17

    Πικρή μέρα.
    Δεν θέλω να γράψω τίποτα, θα είναι επιζήμιο για την παράταξη.

  9. Κυαίστωρ avatar
    Κυαίστωρ 07/11/2011 18:32:30

    Γιατί να σβηστούν ;
    Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλογο αλλά αν το δω θα το στηλιτεύσω.
    Το ζητούμενο ήταν να πάμε σε εκλογές άμεσα, πριν ψηφιστεί η δανειακή σύμβαση.
    Διοτι αν ψηφιστεί ποιο το νόημα να παμε σε εκλογές πρόωρες ; Όποιος και να βγει θα ειναι δεμενος χειροποδορα.
    Απλα τοσες μερες εχουμε τον απολυτο βιασμο της λογικης μας, γιατι θελουν να μας καταντησουν ανδράποδα...

    • Κυαίστωρ avatar
      Κυαίστωρ @ Κυαίστωρ 07/11/2011 18:49:06

      Το σχόλιο αυτό για παραπάνω πήγαινε.
      Φτάσαμε 7 σχεδόν πάντως και ο GAP παραμένει πρωθυπουργεύων της αποικίας Ελλάντα. Τώρα είναι στο γυμναστήριο (όπως διαρρέεται). Μετά θα πάει να φάει με το Νικο και το Μαμμυ ίσως...

  10. sam avatar
    sam 07/11/2011 18:37:40

    ..εγω λεω να βαλουν για πρωθυπουργο τον Πυρρο Δημα, που ξερει και απο βαρη

  11. eco avatar
    eco 07/11/2011 18:40:24

    Την Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2011 θα έχει λήξει η θητεία του ΓΑΠ ως προέδρου του ΠΑΣΟΚ. Θητεία η οποία θα έπαιρνε παράταση αν ήταν πρωθυπουργός. Τώρα όμως δεν θα είναι !! Τι θα πράξουν τα στελέχη του κανταφικού Πασοκ θα τον εκλέξουν δια βοής ή μήπως δια σιωπής?

  12. Κυαίστωρ avatar
    Κυαίστωρ 07/11/2011 18:50:34

    Φάκτορα ελπίζω να μην εννοείς εμένα,
    εγώ αν προσπαθώ για κάτι είναι να μην πέσουμε στην παγίδα που επιχειρούν να στήσουν αυτοί που έφεραν την χώρα στο απόλυτο κενό...

  13. ΠΟΝΤΙΟΣ ΜΑΚΕΔΩΝ avatar
    ΠΟΝΤΙΟΣ ΜΑΚΕΔΩΝ 07/11/2011 18:58:56

    Πολλοι εδω μεσα πιστευουν και περιμενουν να παραιτηθη ο Παπανδρεου. Γνωριζουν πολυ λιγο τον κον πρωθυπουργο αλλα κυριως ελαχιστα γνωριζουν το κυβερνων κομμα βαθυ και ρηχο , Εχω τον φοβο οτι μετ ου πολυ θα τους παρακαλαμε να μας ξανασωσουν.

  14. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 07/11/2011 19:00:08

    Αν δεν κάνω λάθος, η παραίτηση του ΓΑΠ ήταν όρος για έναρξη διαπραγματεύσεων από την πλευρά της ΝΔ.

    Και ενώ οι διαπραγματεύσεις θυμίζουν τις χειρότερες στιγμές βυζαντινού παρασκηνίου, αποκαλύπτεται το τι πραγματικά έγινε: η Ελλάδα έπεσε σε δύο μέρες από το blitzkrieg που εξαπέλυσε η Μέρκελ με συμπαιγνία (εκούσια ή ακούσια του ΓΑΠ). Δεν είμαστε δορυάλωτοι, αλλά ευρωάλωτοι.

  15. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 07/11/2011 19:05:46

    "THE BOSS"
    http://www.aim.org/aim-column/whos-behind-the-financial-crisis/

  16. eco avatar
    eco 07/11/2011 19:06:39

    Factor, την Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2011 θα έχει λήξει η θητεία του ΓΑΠ ως προέδρου του ΠΑΣΟΚ. Θητεία η οποία θα έπαιρνε παράταση αν ήταν πρωθυπουργός. Τώρα όμως δεν θα είναι !! Τι θα πράξουν τα στελέχη του κανταφικού Πασοκ θα τον εκλέξουν δια βοής ή μήπως δια σιωπής?

  17. lala avatar
    lala 07/11/2011 19:07:37

    Ιδε ο αμνός , ο αίρων την αμαρτίαν του πολιτικού κόσμου

  18. η Dimi avatar
    η Dimi 07/11/2011 19:30:02

    Μόλις μάθαμε από τον κ. Φώτη Κατσούφη, Κανάλι 10 «Στο Ρυθμό της Επικαιρότητας» ότι: «Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΔΙΕΚΟΨΕ ΤΙΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ. ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ».

  19. Factorx avatar
    Factorx 07/11/2011 19:35:04

    δηλαδή δεν το είχες μάθε απο μας; σνιφ

  20. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 07/11/2011 19:54:28

    Πεφτει,επεσε,θα πεσει,πεσμενος ειναι,ολοι οι χρονοι κι εγκλησεις μας μπουχτησε κι οσο μπουχτιζει ο Ελληνας τοσο λαλακιες λεει και τοσο μαρμελαδιαζει το μυαλο του.Αυτος ειναι ΨΠ που μας γινεται απο τον Γαπ και τ αφεντικα του,μεχρι να ακουστει το γνωστο "δεν μας παρατατε ολοι σας μωρε,ολοι ιδιοι ειστε"και τοτε θαχουν κερδισει.Εκει πρεπει να παιχτει το παιχνιδι απο τωρα μαλιστα,οχι ρε δεν ειμαστε ολοι ιδιοι,αλλο αυτος που σε εσμπρωξε στις ραγες του τρενου κι αλλο αυτος που με κινδυνο της ζωης του προσπαθει να σε βγαλει πανω.

  21. η Dimi avatar
    η Dimi 07/11/2011 21:14:40

    @factorx To συγκεριμένο, στη τηλεόραση το άκουσα και κράτησα το φλυτζάνι του καφέ να μη μου φύγει από το χέρι.