#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/11/2011 18:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ό,τι και να κάνουν ο Σαμαράς θα κυβερνήσει την Ελλάδα



Ο Παπανδρέου είναι καμένο χαρτί και  με τα καραγκιοζιλίκια που έγιναν και το ΠΑΣΟΚ.

Ο Καρατζαφέρης είναι για να λέει καλαμπούρια, κανείς σοβαρός παράγοντας σε εξωτερικό και εσωτερικό δεν τον λαμβάνει υπόψη.

Η Ντόρα είναι για να γυρίζει τους τηλεοπτικούς καφενέδες και να κάνει πλούσια την κομμώτρια της.

Η Αριστερά αδιάφορη περιμένει από τον Σαμαρά να καθαρίσει το παιχνίδι.

Όλοι όμως προσπαθούν να παζαρέψουν ότι μπορούν να κερδίσουν με την πίεση των ΜΜΕ.

Ο Σαμαράς δεν είναι αφελής να κάνει πίσω από τους όρους του.

Αν το ΠΑΣΟΚ είχε την στοιχειώδη ευφυΐα να παραιτηθεί ο Παπανδρέου και να πάει με νέο αρχηγό στις διαπραγματεύσεις που γίνονται, θα ήταν σε θέση να παζαρέψει κάτι.

Στο εξωτερικό μπορεί να μην γουστάρουν τον Σαμαρά αλλά είναι η μόνη σταθερά πριν το χάος.

Έχω δει πολλές φορές στην ζωή μου κάποιοι να μην γουστάρουν κάποιους αλλά να συνεργάζονται θαυμάσια.

Την μεγάλη πίεση ο Σαμαράς την τρώει για να δεχθεί να έρθει όλη η δανειακή στην βουλή πριν πάμε σε εκλογές.

Εκεί είναι όλο το ζουμί για τους ξένους.

Ευτυχώς ο Σαμαράς είναι έμπειρος και ξέρει ότι τα περί άμεσης χρεοκοπίας είναι φτηνοί εκβιασμοί.

Από την άλλη εβδομάδα όλοι θα παίζουν φουλ Σαμαρά για να είναι σίγουροι ότι θα εξασφαλίσει αυτοδυναμία.

Αν δεν παίξουν Σαμαρά ξέρουν ότι θα διογκωθεί το ποσοστό της Αριστεράς και δεν το θέλουν.

Ο Παπανδρέου κάτι παζαρεύει δεν ξέρω τι την ασυλία του αλλά κάτι παζαρεύει τόσο καιρό.

Θα δείτε σύντομα χαμόγελα Μέρκελ Σαμαρά στο πλατύσκαλο της Καγκελαρίας.

Όσο για τους φελλούς εντός ΝΔ που πάνε να το παίξουν παράγοντες να υπενθυμίσω ότι είναι τα ίδια αητόπουλα που περίμεναν ότι θα σαρώσει στις εκλογές η Ντόρα.

Πάλι θα την πάθουν γιατί ζούν ήδη στο παρελθόν

Kύριοι θα γίνουν όλα σύμφωνα με τους όρους Σαμαρά:

 Αris. A

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/11/2011 18:55:05

    Άρη, μου αρέσεις και πιστεύω ότι έχεις κληρονομικό χάρισμα.

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/11/2011 19:08:32

      Φαήλο, τις τελευταίες μέρες νομίζω ότι ζω το "Spanish Train" του deBurgh...!

      Τι γίνεται, πότε θα σταματήσουν να βγαίνουν "άσσοι" από το μανίκι του σατανά?

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ (A)θανάσης 06/11/2011 19:20:44

        Όσους άσσους και να βγάλει, το φλος ρουαγιάλ, είναι στα χέρια άλλου...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ (A)θανάσης 06/11/2011 20:20:39

        +1000

    • PANOS avatar
      PANOS @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/11/2011 20:49:26

      Φαήλο πρέπει να σε βλέπουμε πιο συχνά στην τηλεόραση. Ποιός από το κόμμα τα κανονίζει αυτά;

  2. intruder avatar
    intruder 06/11/2011 19:00:01

    Aris και φαηλο δεν ανησυχω και ειμαι σιγουρος οτι καλα κανω ετσι δεν ειναι?

  3. Ένας avatar
    Ένας 06/11/2011 19:01:43

    Δεν ξέρω αν το ακούσατε αλλά οι πασόκοι ζητούν ψήφιση των μέτρων με 180 βουλευτές.

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ Ένας 06/11/2011 19:09:09

      καποιοι τους εκλεισαν το ματί πονηρά.. (οταν κοιμασαι με φίδια..)

  4. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 06/11/2011 19:03:36

    ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΜΑς

    • ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΜΙΑ avatar
      ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΜΙΑ @ βουλα ελευθεριαδου 06/11/2011 19:08:25

      ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2022 ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΓΑΠ!!!!

  5. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 06/11/2011 19:03:48

    "Ευτυχώς ο Σαμαράς είναι έμπειρος και ξέρει ότι τα περί άμεσης χρεοκοπίας είναι φτηνοί εκβιασμοί".
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aris. A

    • intruder avatar
      intruder @ Εύμηλος 06/11/2011 19:04:43

      Δεν ειναι αφελης.

  6. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 06/11/2011 19:04:15

    Αν υπάρχει Ελλάδα. Και Ελλάδα σημαίνει δικαιοσύνη και Ελευθερία...

  7. asterix avatar
    asterix 06/11/2011 19:04:51

    Και μένα μου αρέσεις Άρη και σε ψηφίζω δαγκωτό!

  8. rally monkey avatar
    rally monkey 06/11/2011 19:07:17

    Δυστυχως.. δε νομιζω οτι ο Παπανδρεου παζαρευει..απλα ροκανιζει χρονο..και οταν θα παραιτηθει θελει να ειναι βεβαιος ότι δεν υπαρχει αλλος δρομος περα απο την ανεξελεγκτη χρεωκοπία..γι'αυτο και οι δυναμεις που τον εγκατεστησαν τον συντηρουν με καθε τροπο .. σαν λαός αποδειχτηκαμε ανικανοι να τον απομακρυνουμε οσο υπηρχε καιρος .. Μακαρι να διαψευστώ

  9. aera avatar
    aera 06/11/2011 19:09:52

    Ιστορικες στιγμες η φαυλοκρατια και οικογενειοκρατια ΤΕΛΟΣ. Αντωνη η Ιστορια εχει ξεκινησει κα γραφει νεο κεφαλαιο στην Ιστορια της Ελλαδαρας μας και το κυριωτερο ΕΣΥ την υπαγορευεις.
    Δυνατα και Ελληνικα

  10. δημης avatar
    δημης 06/11/2011 19:11:45

    "Την μεγάλη πίεση ο Σαμαράς την τρώει για να δεχθεί να έρθει όλη η δανειακή στην βουλή πριν πάμε σε εκλογές."

    ΜΗΠΩΣ ΟΙ...ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΝΤΟΠΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΠΡΟΣ ΣΑΜΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΑΣΥΛΟΥ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ;;;;;;

  11. Βατάτζης avatar
    Βατάτζης 06/11/2011 19:11:55

    Στο τελευταίο G20 συζητήθηκε η δυνατότητα των χωρών BRICS (Brazil- Russia- India- China- South Africa) να βοηθήσουν τον Ευρωπαϊκό Νότο με χαμηλότοκα δάνεια, αλλά το μπλόκαραν Ευρωπαίοι και Αμερικάνοι. Η μήπως δεν είναι έτσι?? Να δανειστεί λοιπόν από κάποιους από αυτούς. Και ειδικά από τους Ρώσους, που το είχαν ουσιαστικά προτείνει στον ΓΑΠ πέρσι αλλά αυτός αρνήθηκε!! Η Κύπρος πήρε 2,5 δις τον Οκτώβριο από τη Ρωσία και γλύτωσε και το ΔΝΤ και την επιτήρηση…Τι έχετε να πείτε για αυτό?

  12. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 06/11/2011 19:12:16

    Ο Σαμαράς είναι ο κατάλληλος άνθρωπος την κατάλληλη στιγμή. Ένας τέτοιος χρειαζότανε για να τσακιστεί η υποκρισία του Παπανδρέου και του συστήματος ΠΑΣΟΚ για να και τεθούν οι βάσεις να ξεριζωθεί από την Ελληνική κοινωνία η νοοτροπία με την οποία το ΠΑΣΟΚ κυβέρνησε τα τελευταία 30 χρόνια σχεδόν. Μετά από τη σημερινή εξέλιξη, οι Έλληνες και οι Ελληνίδες θα στρίψουν την προσοχή τους να δουν τί έχει να τους πει ο Σαμαράς και η παράταξή του. Τώρα είναι η ώρα για να εμπιστευτεί η Ελλάδα την ηγεσία της σε έναν που αξίζει. Σε έναν ηγέτη που οι κύριες επιλογές του θα μας βγάλουν από το τέλμα και θα σηκώσουν την πατρίδα και τους ανθρώπους της. Τα όποια (λίγα ευχόμαστε) λάθη που και αυτός ως άνθρωπος θα κάνει αργότερα ως πρωθυπουργός δεν θα είναι αρκετά για να πλήξουν την αναγεννητική πορεία την οποία θα βιώσει η πατρίδα με τη δική του ηγεσία, η οποία και θα σημάνει την αλλαγή παραδείγματος που θα επηρεάσει τον ψυχισμό του Έλληνα και θα ξυπνήσει το φιλότιμό του

  13. gynner avatar
    gynner 06/11/2011 19:12:20

    Δεν αναγνωρίζω κανέναν "πρωθυπουργό" ΜΗ εκλεγμένο απο το λαό!Δεν πληρώνω τίποτα και πουθενά μέχρι να γίνουν εκλογές!

  14. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 06/11/2011 19:13:05

    Ακόμα προσπαθεί να μην φύγει ο κατάπτυστος. Ακούγονται σε όλη την υφήλιο οι άθλιοι ήχοι των παπανδρεϊκών ονύχων (όχι μόνο του ανδρείκελου, ολόκληρης της οικογένειας) από το κατάξεσμα της καρέκλας της εξουσίας, ο τριγμός και ο βρυγμός των οδόντων από το φόβο των μελλούμενων…

  15. ANGRY MAN avatar
    ANGRY MAN 06/11/2011 19:14:45

    Αμ δεν το βλέπω να κυβερνά !!! Αν πάει με την πλατφόρμα που έθεσαν Παπανδρέου και Βενιζέλος (7 σημεία) τότε ο Σαμαράς θα στηρίξει μία κυβέρνηση με τις ψήφους των βουλευτών του, που θα λάβει και άλλα ακόμα σκληρότερα μέτρα. Τότε δεν θα τον ψηφίσει κανείς, γιατί ο λαός θα μπει στη λογική όλοι ίδιοι είναι. Και πώς μετά θα πείσει για το αντίθετο, αφού θα έχει κάνει ό,τι και το ΠΑΣΟΚ;

    • χρυσηίς avatar
      χρυσηίς @ ANGRY MAN 06/11/2011 19:21:41

      Ακριβώς!

  16. ierofantis avatar
    ierofantis 06/11/2011 19:16:12

    Όσο περνάει η νύχτα, η πίεση θα μεγαλώνει...!

    Προς τον ΓΑΠ και την κυβέρνησή του, βεβαίως...!

    Λίγες ώρες ακόμη υπομονή.

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ ierofantis 06/11/2011 20:24:54

      όσο νυχτώνει,
      η... "πίεση", μεγαλώνει!!! ;)

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ Σταύρος 06/11/2011 20:33:43

        Χεχεχεχεχε....!

  17. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 06/11/2011 19:16:23

    Άρη, να 'σαι καλά, μου έφτιαξες την ψυχολογία βραδιάτικα.
    Πιστεύω απόλυτα και στην χαρισματικότητα του Προέδρου και στον πατριωτισμό του.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΓΙΑΝΝΑ 06/11/2011 20:57:50

      Κι εγώ Γιάννα..έχει ''κλείσει'' το στόμα όσων τον αμφισβήτησαν...

  18. drider avatar
    drider 06/11/2011 19:20:58

    Η έπαρση δεν είναι καλό πράγμα - αναφέρομαι στον αρθρογράφο και όχι στον κ. Σαμαρά.

    Ειδικά το κομμάτι για την αριστερά το βρήκα εντελώς τόπου και χρόνου καθώς βάζω στοίχημα ότι τον κόσμο τον ενδιαφέρει πολύ αν θα διατηρηθεί ή όχι το εγχώριο στάτους κβο και το (άδικο) μοίρασμα της "πίτας". Δυστυχώς, από ότι φαίνεται ο "κοινωνικός φιλελευθερισμός" έχει ήδη πάει βόλτα μπροστά στην προοπτική κατάληψης της εξουσίας...

    "Από την άλλη εβδομάδα όλοι θα παίζουν φουλ Σαμαρά για να είναι σίγουροι ότι θα εξασφαλίσει αυτοδυναμία."

    Ακριβώς το είδος της λογικής διασφάλισης της στήριξης της μεγαλοαστικής τάξης και των ΜΜΕ (μη ξεχνάμε ποίοι ευθύνονται πραγματικά για τη κρίση). Αποδεικνύεται λοιπόν για άλλη μια φορά ότι η άποψη του κόσμου είναι ενδιαφέρουσα μόνο οριακά και στο βαθμό που είναι χειραγωγήσιμη.

    Όσο δε δίδεται η ευκαιρία στον κόσμο να εκφραστεί άμεσα και δημοκρατικά δια της ψήφου του, τόσο θα γιγαντώνονται οι κοινωνικές αντιδράσεις. Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε τα θέματα...

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ drider 06/11/2011 19:47:02

      drider

      Ο σχολιαστής δεν έχει καμία σχέση με την πολιτική με την ΝΔ το antinews και τον Σαμαρά.

      Απλά παρατηρώ και προσπαθώ να ερμηνεύσω τα πράγματα γύρω μου με βάσει κυρίως τις προσωπικές μου επαγγελματικές εμπειρείες.

      Από εκεί και πέρα σχετικά με το ότι θα παίζουν Σαμαρά δεν σημαίνει ότι ο Σαμαράς συνθηκολόγησε απλά η οικονομία που επηρεάζει τα ΜΜΕ θέλει κυβερνητική σταθερότητα.

      Ο Σαμαράς για μένα είναι καθαρός.

      Αν ήταν πονηρούλης θα άφηνε να ψηφιστούν όλα και θα πήγαινε σε εκλογές τον Μάρτιο.

      Δεν το κάνει όμως αλλά θέλει να διαπραγματευθεί ό ίδιος την νέα οικονομική πολιτική.

      Οι παρατηρήσεις δεν αποπνέουν έπαρση αλλά ρεαλισμό ισχυρός είναι αυτός που τον μνημονεύουν ακόμα και πολεμώντας τον.

      Οσο για την αριστερά πράγματι παρακολυθεί τις εξελίξεις.

      Εχω επηρεαστεί από τις αναφορές τον ΝΤΑΝΤΟΝ στην παρουσία της Παπαρήγας την Τετάρτη το βράδυ στην βουλή όπου δεν δευτερολόγησε μετά τον Παπανδρέου.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ drider 06/11/2011 19:53:13

      Ο αρθρογράφος δεν έχει καμία σχέση με την πολιτική τον Σαμαρά και το antinews.

      Αναλύει τα γεγονότα με βάσει προσωπικές επαγγελματικές εμπειρείες.

      Το ότι από Δευτέρα τα ΜΜΕ θα σπρώχνουν Σαμαρά δεν σημαίνει ότι ο ίδιος συνθηκολόγησε απλά οι μεγάλες επιχειρήσεις θέλουν σταθερότητα.

      Ο Σαμαράς αν ήταν πονηρούλης θα ήθελε μακρύτερη κυβέρνηση να πάρει όλα τα δυσάρεστα μέτρα και μετά να πάει σε εκλογές.

      Δεν τον κάνει όμως θέλει πράγματι να επαναδιαπραγματευθεί την οικονομική πολιτική.

  19. Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ avatar
    Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 06/11/2011 19:25:34

    Πολύ σωστή ανάλυση.

    Πρέπει να προσεχθεί και η διάρκεια της μεταβατικής κυβέρνησης να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη.

  20. amnimon avatar
    amnimon 06/11/2011 19:32:32

    Τρεις πρώην υπουργοί εξωτερικών και "μαίτρ" στις διαπραγματεύσεις, Παπούλιας-Σαμαράς-Παπανδρέου...παίζονται και σχολές διαπραγμάτευσης. Ο Αντώνης αρκεί νάναι ο εαυτός του όπως το παλιό καλό καιρό για τη Μακεδονία!!! Θέλει υπομονή και καθαρό μυαλό δίνοντας στον Αντώνη την ενέργεια της εμπιστοσύνης μας στο πρόσωπο του.

    Υ.Γ. και μένα μούρχετε κάπως να εντάσσω τον Παπανδρέου στούς "μαίτρ", αλλά ας το δούμε διασταλτικά: δεν βλέπετε πως τους τηγανίζει στο κόμα του;

  21. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 06/11/2011 19:36:51

    .....Και το ξεκαθαρίζω για μιαν ακόμα φορά: την ίδια οικονομική πολιτική που μας έφερε ως το σημερινό αδιέξοδο της ύφεσης, της μαζικής ανεργίας και της πλήρους αποτυχίας σε όλους τους στόχους, δεν την ψηφίζουμε.
    Κάποιοι θέλουν, οπωσδήποτε να δέσουν τη χώρα χειροπόδαρα. Εμείς προσπαθούμε να της λύσουμε τα χέρια…
    Κι αν η κυβέρνηση αυτή διαρκέσει μερικούς μήνες, θα έχουμε, επί πλέον, μια πολύ μακρά προεκλογική περίοδο. Που είναι ό,τι χειρότερο…

    ....Ο κ. Παπανδρέου δεν ψάχνει κυβέρνηση Εθνικής Σωτηρίας.
    Προσπαθεί να δεσμεύσει τους πάντες στις προσωπικές και αδιέξοδες επιλογές του.
    Όμως ο τόπος χρειάζεται κυβέρνηση. Με ισχυρή εντολή και ισχυρή νομιμοποίηση από το λαό.
    Γιατί κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να σταθεί και να επιτύχει, αν δεν έχει την έγκριση και τη στήριξη του λαού.
    Γι’ αυτό και επιμένουμε σε άμεσες εκλογές. ....

    Ήλθε και μας είπε χθες, ότι είναι τάχα «επικίνδυνες» οι άμεσες εκλογές κι ότι δεν υπάρχει χρόνος…..
    Όμως υπήρχε χρόνος για να κάνει δημοψήφισμα στις 4 Δεκεμβρίου, με ένα κρίσιμο ερώτημα που θα τίναζε τα πάντα στον αέρα: την ίδια την παραμονή της χώρας στο ευρώ…
    Αλλά δεν υπάρχει χρόνος, για τον κ. Παπανδρέου, να γίνουν εκλογές στις 4 Δεκεμβρίου, δηλαδή λύση ομαλότητας!
    Κατά αυτόν, όλα μπορούν να γίνουν, ακόμα και τα πιο τυχοδιωκτικά, εκτός από ένα: εκλογές.
    Εμείς ζητάμε πλέον μόνο ένα πράγμα. Στροφή στην ομαλότητα: Εκλογές!
    Για να σταθεροποιήσουμε τη χώρα, να αποκαταστήσουμε την εικόνα της, και να οδηγηθούμε όσο πιο γρήγορα έξω απ’ αυτόν τον εφιάλτη».

    Αντώνης Σαμαράς , χτές.
    Και ξενυχτήσαμε γεμάτοι ελπίδα.
    Αντώνη, μη ξεχνάς: δύναμή σου ο λαός. Εμείς

  22. TAKHS avatar
    TAKHS 06/11/2011 19:49:07

    Της Δικαιοσυνης Ηλιε Νοητε .

    Εφτασε η ωρα ρε παιδια η μονο μενα μου φαινεται?

  23. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 06/11/2011 19:55:26

    Eγώ αγαπητέ Aris A. εύχομαι να βγεις αληθινός...
    Ελπίζω ο πολιτικός χρόνος να συμβαδίζει με τον βιολογικό μας χρόνο...Γιατί φοβάμαι ότι θα κυβερνήσει την Ελλάδα, αλλά θα έχουμε λιγοστέψει οι Έλληνες.

  24. Orestios avatar
    Orestios 06/11/2011 20:04:57

    +100000000000000000
    Aris A.

  25. Κατερινα κ avatar
    Κατερινα κ 06/11/2011 20:25:19

    Επιτέλους στη νδ έχουμε πατριώτη αρχηγό!!!!!!!!!!επιτέλους σε λίγο και η ελλαδα θα έχει πατριώτη πρωθυπουργό!!!!!!ο Σαμαράς θα μας σώσει,ξέρει πολυ καλα τι κάνει!!!!!!

  26. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 06/11/2011 21:28:18

    Άρη προσυπογράφω.
    Υπομονή και επιμονή παιδιά.

    ΥΓ. Ιδιαίτερα κάτι wannabes της που δεν κρατιούνται ΝΔ έχουν πολύ πλάκα. Μυαλό ξουράφι ρε παιδί μου.

  27. rally monkey avatar
    rally monkey 06/11/2011 22:04:15

    μην ξεχναμε τον Κυριακο, τον Μιλτιαδη και κατι αλλα παιδια .. μπορει να εχουν αυπνίες σημερα..

  28. theofilos avatar
    theofilos 07/11/2011 01:56:48

    min eisaste toso sugouroi oti o samaras tha kivernisei meta apo oti egeine simera to vradi, o kosmos apogoiteutike me tin sigivernisi =sinenoxi gia oti exei ginei 2 xronia tora, lupamai pou o antonis egeine pioni tou pasok kai tou prodoti, extes legontas o samaras : " na mou exete empistosini" nomiza oti telika einai o igetis pou tha odigisei lao kai patrida stin anagenisi tous , simera apodixtike to antitheto , tha to diapistosete tis epomenes meres kai mexri tis ekloges stis dimoskopiseis pou tha dimosieftoun elpizo mono na min ipograpsei tin daniaki simvasi me 180 bouleftes opote to paixnidi tha xathei oristika gia auton ton erimo topo kai gia olous tous perifanous ellines, lupamai antoni.......

  29. χριστος avatar
    χριστος 07/11/2011 10:10:54

    πιο συχνα ΦΑΗΛΟ στην τηλεορασηκαι οχι κατι ΜΗΤΑΡΑΚΗΔΕΣ.χρειαζονται ατομα να μιλανε για την εγκληματικοτητα και τους λαθρομεταναστες.μην παιζει μονος του ο λαγος-καρατζαφερης..

  30. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 07/11/2011 14:34:41

    ξεχάστε τον Καρατζαφέρη. Αυτός τώρα κλαίει γιατί δεν τον παίζουν τα υπόλοιπα παιδιά!

  31. ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ avatar
    ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ 10/11/2011 11:06:06

    ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ-ΣΑΜΑΡΑΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΟΥΛΙΑΣ ΣΕ ΚΟΙΝΟ ΤΡΑΠΕΖΙ, ΕΞΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΔΟΣΙΑ, ΟΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ
    Ε Κ Λ Ο Γ Ε Σ, ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ, ΔΗΛ. ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΟΡΩΝ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ, ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΚΑΚΑΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ, ΠΟΥ ΔΙΕΠΡΑΞΑΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΡΑΒΩΣΟΥΝ, ΣΕ ΩΡΕΣ ΚΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΕΣ.