#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/12/2009 22:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όχι που νόμιζε ο Γ. Παπανδρέου ότι θα κυβερνήσει χωρίς εξαρτήσεις



Χαμός χριστουγεννιάτικα με την κρυόμπλαστρη και χιλιοπαιγμένη πλέον ιδέα να σταλούν δωράκια σε μέλη της κυβέρνησης. Η ίδια η κυβέρνηση (!) αναγκάστηκε να  διαψεύσει κατηγορηματικά «δημοσίευμα της εφημερίδας «ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ» σύμφωνα με το οποίο, υπουργοί φέρονται να δέχθηκαν ακριβά δώρα (laptop)».

«Σε μια περίοδο που απαιτεί σοβαρότητα και υπευθυνότητα απʼ όλους, παραπλανητικές προσπάθειες όπως αυτή να πληγεί η ηθική υπόσταση μελών της κυβέρνησης και εν τέλει της κυβέρνησης με την δημιουργία εσφαλμένων εντυπώσεων κινείται έξω από κάθε αλήθεια και πέρα από κάθε όριο δημοσιογραφικής δεοντολογίας», υπογραμμίζει σε δήλωσή του ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γιώργος Πεταλωτής.

Σε ανάλογους τόνους, υπουργοί της κυβέρνησης απέρριψαν ως απαράδεκτο το εν λόγω δημοσίευμα, απειλώντας ακόμα και με αγωγές.

Υπάρχει βεβαίως και άλλη ανάγνωση στο νέο αυτό επεισόδιο μεταξύ κυβέρνησης και κρατικοδίαιτων εκδοτών – διότι περί αυτού πρόκειται. Μόλος τόλμησε να «κουνηθεί» λίγο η κυβέρνηση και «πάγωσε» κάποια έργα άρχισε και ο πόλεμος από τις εφημερίδες των εργολάβων.

Η υπόθεση με τα λάπτοπ που δόθηκαν (ή δε δόθηκαν) στους υπουργούς από το ήταν κατά την γνώμη μας μια σαφής προειδοποίηση ότι πάνω από όλα είναι τα έργα και το χρήμα …

Όχι που νόμιζε ο Γ. Παπανδρέου ότι θα κυβερνήσει χωρίς εξαρτήσεις.

Η συνέχεια εδώ: http://www.antinews.gr/?p=29256

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xaroylhs avatar
    xaroylhs 27/12/2009 10:21:21

    τα φαινόμενα αυτά: "ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ" "ΘΕΜΟΥΣ" "ΜΠΟΜΠΟΛΕΣ" κλπ τα εξέθρεψε το Πα.Σο.Κ . Τώρα ήλθε η ώρα να τα υποστεί! Όποιος κύριοι σπέρνει ανέμους , θερίζει θύελες καλά να πάθετε σύντροφοι . Όχι πως είστε καθαροί και σας διασύρουν , να μην τρελαθούμε κιόλας δηλαδή! Στο αίμα σας τάχετε τα δωράκια από αναπτήρες μέχρι.....σκαφάκια και βιλίτσες.

  2. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 27/12/2009 10:51:07

    ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΥΠΟΔΙΚΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΒΙΑΣΤΕΣ"ΘΕΜΟΥΣ"ΠΡΕΠΕΙ
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ"ΣΤΕΙΛΕΙ".
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΛΑΣΠΗ.
    ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΚΑΙ ΓΚΕΡΕΚΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΑΠΗΝΤΗΣΑΝ ΘΕΤΙΚΑ,ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΕΓΙΝΑΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ(ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΑΡΝΗΤΙΚΑ)ΑΛΛΑ ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ Η ΛΑΣΠΗ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ Η ΔΙΟΡΘΩΣΗ-ΔΙΑΨΕΥΣΗ.

    • xaroylhs avatar
      xaroylhs @ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 27/12/2009 10:59:26

      είσαι σίγουρος ότι την άλλη Κυριακή ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ θα κάνει διόρθωση-διάψευση ; διότι αγαπητέ μου τα πράγματα ..διαπλέκονται περισσότερο! Θα φαίνεται δηλαδή ότι το μήνυμα το πήραν οι κρατούντες και ο......διαψευδει τον εαυτό του ! Ωραία πράγματα .

  3. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 27/12/2009 11:27:11

    ....ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ...ΔΩΡΑΚΙ ..500.000 ΔΡΑΧΜΩΝ ...ΕΚΑΝΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ( Ο ΤΟΤΕ ΔΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ) ΓΙΑΤΙ ΔΥΜΑΡΤΥΡΕΣΤΕ (AGP) ;;;;;;;;; ΤΟ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΗΘΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΕΠΑΞΙΑ !!!

    • xaroylhs avatar
      xaroylhs @ ΙΑΝΟΣ 27/12/2009 12:16:23

      ΙΑΝΕ νομίζω ότι ξέχασες μερικά μηδενικά για την περίπτωση ..Καραχάλιου , αυτό βέβαια δεν αλλάζει την ουσία και την πράξη.
      Δυστυχώς όμως όλοι πιστέψαμε με τις νέες ηγεσίες που προέκυψαν ότι αλλάξαμε σελίδα .

  4. Σιωπηλός avatar
    Σιωπηλός 27/12/2009 11:46:58

    Δηλαδή σε τι ακριβώς φταίει το "Θέμα", όταν οι ιδιαίτερες γραμματείς των υπουργών και υφυπουργών απήντησαν (σύμφωνα με -προφανώς- μαγνητοφωνημένη συνομιλία) "βεβαίως, να μας το στείλετε το λαπτοπ"?

    Οι γραμματείς αυτές δεν είναι τα πλέον έμπιστα πρόσωπα των υπουργών? Δεν είχαν σαφείς εντολές? Ασε που φαίνεται ότι έχουν δεχθεί και άλλα δωράκια.

    Ως προς τις απαντήσεις μου θύμισαν του κεραμιδόγατους του καλοκαιρού. Και πηδάνε και σκούζουν.

    • Le canard avatar
      Le canard @ Σιωπηλός 27/12/2009 13:43:28

      Το Θέμα το'χει ξανακάνει και επί κυβέρνησης ΝΔ με κάτι ακριβά ρολόγια κ.λ.π. Σιγά το θέμα. Τα χοντρά πακέτα των μιζών είναι που μετράνε και όχι τα ρολόγια και τα λαπτοπ

      • Σιωπηλός avatar
        Σιωπηλός @ Le canard 27/12/2009 14:28:16

        Σωστό.

        Αλλά δείχνει ότι είναι επιρρεπείς και πόσο γρήγορα ξεχάσανε το "δεν χρωστάμε σε κανένα". Από τα μικρά πάμε και στα μεγαλύτερα.

        Οι δε απαντήσεις τους, ενώ πιαστήκανε στα πράσα, είναι αλλαζονικές και τυπικές καθεστωτικής αντίληψης.

  5. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 27/12/2009 12:30:43

    ...ΣΩΣΤΑ !!!!500,000,000 ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΔΡΑΧΜΟΥΛΕΣ !!!!!

    • MIG-21 avatar
      MIG-21 @ ΙΑΝΟΣ 27/12/2009 13:08:24

      ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ....... ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΔΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ!!!
      ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!!
      ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΡΑΧΜΕΣ!!!

  6. o aristos avatar
    o aristos 27/12/2009 15:16:38

    Δώρα "Αξίας"....

    http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2009/12/blog-post_27.html

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/12/2009 17:05:42

    Δεν ήταν ο Καραχάλιος, αλλά ο Μαυράκης αυτός με το "δωράκι των 500 εκατομμυρίων". Ο Καραχάλιος ήταν άλλο φρούτο, διευθύνων σύμβουλος στα ΕΛ.Δ.Α., που άφησε εποχή μεταξύ των άλλων και για τον... τρόπο με τον οποίο εγκαινίασε τη νέα μοκέτα του γραφείου του! Και επειδή ο δολοφόνος επιστρέφει στον τόπο του εγκλήματος, ξαναπήγε στην ίδια θέση και επί αχαμνού λογιστάκου.

  8. Tasos avatar
    Tasos 27/12/2009 19:13:55

    Μια χαρά έκανε το ΘΕΜΑ και τους ξεφτίλισε. ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ. Αλλά έώ έχουμε συνηθίσει σε τύπο-θεραπαινίδα. Και αυτοί είναι και οι πολιτικοί μας.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Tasos 27/12/2009 19:18:34

      Δεν μας λες αγαπητέ ποιος είναι ο ιδιοκτήτης του ΠΘ; Σιγά την μαγκιά

  9. παλιός αναγνώστης avatar
    παλιός αναγνώστης 27/12/2009 19:20:48

    Μάγκες είναι οι μοναδικοί που πήγαν κόντρα στις γενιεκυμένες γονυκλισίες για το θάνατο του Λαμπράκη. Βρέστο ποιοί είναι Tasos - η εφημερίδα του συνωνόματού σου πάντως δεν είναι

  10. Tasos avatar
    Tasos 27/12/2009 19:21:35

    Εγώ λέω ότι τους ξεβράκωσε ο Θέμος κι έδειξε τί φτωχομπινέδες είναι. Διαφωνείς? και μαγκιά του που έχει αφεντικό τον Μπόμπολα κι έκανε τέτοιο χουνέρι.

    • παλιός αναγνώστης avatar
      παλιός αναγνώστης @ Tasos 27/12/2009 19:25:04

      Δηλαδή μας λες τώρα οτι ο Θέμος ενεργεί ανεξάρτητα απο τον Μπόμπολα. Κι η γιαγια μου αν ειχε τουρμπο θα ηταν αεροπλανό. Μηπως ομως στέλουν ένα άλλο μήνυμα; Θα σας ξεφτιλίσουμε να δεν κάνετε τα έργα που θέλουμε;

  11. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 27/12/2009 20:12:51

    ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΙΓΟΥΡΙΑ !!! ΟΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΣΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ !!!

  12. Hase avatar
    Hase 27/12/2009 21:32:50

    Το ποσο ειναι σωστο με 6 μηδενικα αλλα το ονομα κατιαλλο, κατι εβραιικο μου θυμιζει, η κανω λαθος;

  13. Hase avatar
    Hase 27/12/2009 21:38:29

    Μαγκια δεν ειναι να κανεις οτι θελει το αφεντικο σου, αυτο ειναι δουλοπρεπεια.

  14. stelios avatar
    stelios 27/12/2009 21:45:37

    Λιγουρια μεχρις εκει που δε μπορεις να φανταστεις,εχω δει με τα ματια μου σκηνικο που δε μπορουσα να πιστεψω ουτε οτι συμβαινει,αλλα κυριως οτι συνεβαινε μπροστα σε κατ'ουσιαν ασχετο σαν εμενα,χωρις να νοιαζονται ουδολως για την ξεφτιλα μπροστα σε κοσμο.

    • Tasos avatar
      Tasos @ stelios 28/12/2009 02:14:46

      Εδώ ρε φίλε παίρναν από ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΕΣ 2 μηνιάτικα για να τις διορίσουν. Ακόμα πιο φριχτό? Καραεπώνυμος του ΠΑΣΟΚ πήγε να ΠΗΔΗΞΕΙ παντρεμένη μέσα στο γραφείο του για να την διορίσει. Η γυναίκα έκλαιγε μια βδομάδα (και ήταν και ΠΑΣΟΚΑ από τις παλιές, τις Παπανδρεϊκές).

  15. koronia96 avatar
    koronia96 28/12/2009 11:37:17

    Το σενάριο να έχουν χακεψει τα laptop με λογισμικό παρακολούθησης παίζει ή έχω μεγάλη φαντασία;

  16. Σπάρτακος avatar