#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/03/2010 12:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όχι πια δουλειές, μόνο shopping

Ειλικρινά απορώ με το θράσος ορισμένων κηφήνων



που τολμούν να κινητοποιούνται και να διαδηλώνουν ενάντια στα μέτρα της σοσιαλιστικής κυβέρνησης που κατόρθωσε επιτέλους να ικανοποιήσει  ένα αίτημα δεκαετιών της ελληνικής εργατικής τάξης. Επιτέλους οι άνθρωποι του μόχθου θα μπορούν πλέον να απολαμβάνουν, χωρίς το άγχος της βίζας, ένα ανέμελο τριήμερο προσφορών στο πολυκατάστημα «Bloomingdales», 59th Street  και Lexington Avenue γωνία.

Έτσι το ΠΑΣΟΚΙΚΟ όραμα ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ, ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΟΧΗΣ βρίσκει επιτέλους την ειλικρινή του έκφραση στο:



OXI ΠΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΜΟΝΟ SHOPPING …

Mavro Kounavi

ΣΧΟΛΙΑ

  1. LEFT JOHN avatar
    LEFT JOHN 12/03/2010 12:14:30

    Έρανος για την φουκαριάρα τη μάνα μας την Ελλάδα. Δώστε ότι προαιρείσθε.

    Αριθμός Λογαριασμού Αλληλεγγύης 26132462

    ….Greece 2010 !!!!

    Θεός σχωρέά’ τη μάννα σου,
    δός μου λιγάκι αλεύρι,
    να φτιάσω μια κουρκούτη.


    Θεός σχωρέσ’ τον κύρη σου,
    δος μου λιγάκι λάδι,
    να ρίξω στην κουρκούτη.

    Θεός σχωρέσ’ τη βάβα σου,
    δος μ’ ένα κρεμμύδι,
    να ψήσω με το λάδι,
    να ρίξω στην κουρκούτη,
    για να την φάω το βράδυ.

  2. ange-ta avatar
    ange-ta 12/03/2010 12:44:34

    Δεν μ αρέσει να αφήνω μονολεκτικά σχόλια του στυλ "πεστα και μπράβο κλπ."

    Αλλά πως να μην αφήσω σχόλιο σε μια τέτοια άποψη. Μόλις άκουσα στη τιβί, ότι κερδίσαμε (απο τους τελευταίους ) την άρση της βίζας, είπα και γω τα ίδια ακριβώς: Επιτέλους, για να πάω αύριο κιόλας για ψώνια τώρα που το ντόλαρ είναι ακόμα χαμηλά. Η μεγάλη μου απορία, είναι πως είναι δυνατόν να μην αισχύνονται να το περνάνε για επιτυχία.

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ ange-ta 12/03/2010 12:55:36

      Μην απορείς καλό μου...Γιατί όσο ψηλώτερα ανεβαίνει η μαιμού,τόσο περισσότερο φαίνεται ο κ....λος της.

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 12/03/2010 12:57:46

    "πως είναι δυνατόν να μην αισχύνονται να το περνάνε για επιτυχία".

    Δυο λεξεις φιλτατε: Γεωργιος Οργουελ. Οπως "ζουσαμε καλα με τους Οθωμανους".

  4. αιχμηρος avatar
    αιχμηρος 12/03/2010 13:47:44

    ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΗΣ ΝΕΤ ΝΟΜΙΖΩ ΟΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΛΕΥΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΠΙΠΙΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
    ΜΕ ΕΞΕΠΛΗΞΕ ΤΡΟΜΕΡΑ Η ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΠΙΠΙΛΗ.....
    ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΣΦΟΔΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΓΡΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΡΙΟ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ..
    ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ...ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΥΣ ΕΒΡΙΣΕ...
    ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΛΕΥΡΑΣ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ..
    ΜΠΡΑΒΟ Κ.ΠΙΠΙΛΗ
    ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΥΡΙΕ ΣΑΜΑΡΑ..

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ αιχμηρος 12/03/2010 16:05:20

      Στο ...αντικειμενικότατο ΜΕΓΑλο κανάλι έβλεπες καλό μου, την Κυρία Φωτεινή Πιπιλή.Προφανώς άθελά σου,άκουσες τμήματα μόνον από τα λεχθέντα της.Η κυρία,εξέφρασε την ΠΑΓΙΑ θέση της δεξιάς πατράταξης,να μην κλείνουν οι δρόμοι στις απεργίες.Μιά θέση που η παράταξη του κυρίου Αλευρά,την έχει κάνει σφεντόνα.Δεν επετέθη στους εργαζόμενους η Φ.Π.,αλλά στις καλοβολεμένες συνδικαλιστικές τους ηγεσίες,που έφεραν (ομού με τις διοικήσεις αλλά και τα κόμματα)την εταιρεία σ'αυτό το χάλι.

  5. tiramola avatar
    tiramola 12/03/2010 14:05:58

    Το μαύρο κουνάβι έχει αναλάβει εγολαβικά το κράξιμο της κυβέρνησης και του Παπανδρέου προσωπικά με όρους αλ τσαντίρι νιουζ...
    Είναι και αυτό μιά δουλειά...παραγωγική...

    • Psaras avatar
      Psaras @ tiramola 12/03/2010 14:27:43

      Μόνο το "Μαύρο κουνάβι" βλέπεις κυρ Τιραμόλα;
      Ολους εμάς τους υπόλοιπους ΔΕΝ μας βλέπεις;

      Δεν καταλαβαίνεις ότι όταν μας πιάνουν τον πισινό θα αντιδράσουμε;
      Στο κάτω κάτω, ο πρωτεργάτης τους εθνικού χρέους είναι ο πατέρας του.
      Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δείξουμε και επιείκεια!

      Φωτιά και τσεκούρι σε όσους τριπλασίασαν τον δημόσιο τομέα.

    • tiramola avatar
      tiramola @ tiramola 12/03/2010 14:33:33

      Δεν με ενδιαφέρει να δείξεις επιείκια για κανέναν.
      Ήταν ναι ή όχι θωρακισμένη η οικονομία όπως έλεγαν οι προηγούμενοι επί 5ετία?
      Αν θέλεις λοιπόν να βλέπεις τη μισή δική σου οπαδική αλήθεια είναι δικαίωμά σου.
      Δεν μπορείς όμως να υποτιμάς την νοημοσύνη μας ούτε εσύ , ούτε το κουνάβι...

    • greekpoliticalreview avatar
      greekpoliticalreview @ tiramola 12/03/2010 15:19:22

      Τιραμόλα πολυαγαπημένε τίποτα για τα μέχρι τώρα πεπραγμένα έχεις να ειπείς ή μετά από το μηνυματάκι στον psara θα κρυφτείς πάλι στην τρύπα σου ?

      Εσένα δεν ήταν το αγαπημένο σου χόμπι να σχολιάζεις εδώ μέσα κάθε ανάρτηση από 5-6 φορές ? Που σαι κρυμμένος πολυαγαπημένε ?

      Θες οικονομολογικά επιχειρήματα για το πόσο σκατά τα έχει κάνει στην οικονομία ο GAP σου ? Πολύ θράσος έχεις.

      p.s μείνε κρυμμένος καλύτερα για λίγο γιατί θα δείς πολλά ξεσπάσματα σαν το δικό μου κι από άλλους.

    • tiramola avatar
      tiramola @ tiramola 12/03/2010 15:40:33

      Τουλάχιστον εγώ έχω φιλότιμο και κρύβομαι...
      Σε καταλαβαίνω όμως...
      Για το "θράσος" του ενός έχεις ευκολία να γράψεις , εκεί που φαίνεται να δυσκολεύεσαι είναι να τα βάλεις με την πλειοψηφία φοβούμενος και τα νεύρα του ενορχηστρωτή και διευθυντή ορχήστρας..
      Συμβουλές δεν δέχομαι από προσκυνημένους σαν και σένα που κάνεις κριτική επί των οικονομικών μέσα στα στενά όρια όπως αυτά έχουν καθοριστεί από τους μούντις τους φριτς και τους γκόλντμαν...

    • κοψοχέρης avatar
      κοψοχέρης @ tiramola 12/03/2010 17:51:34

      Καλά τιραμόλα, συνέχισε να παίρνεις τα χάπια μέρα παρά μέρα και θα δείς που θα καταντήσεις. Τον έχεις σαλτάρει το γιατρό.

    • ο νοών...νοείτω avatar
      ο νοών...νοείτω @ tiramola 12/03/2010 18:22:44

      Αγαπητέ tiramola, επειδή καταντάει "νοσηρό", να βρίσκεσαι συνεχώς αντιμέτωπος με τους οπαδούς του αντίπαλου πολιτικού δέους αποφάσισα, εν πλήρει γνώση των συνεπειών, να σου εκφράσω την συμπάθειά μου.
      Όχι μόνον λόγω των κοινών φίλαθλων αισθημάτων, αλλά και για τις κατά καιρούς αντρίκιες θέσεις σου.
      Το χούϊ σου βέβαια με το ΠΑΣΟΚ όπως και των υπόλοιπων με την ΝΔ και τα λοιπά "δημοκρατικά" κόμματα, είναι κάτι που με βρίσκει αντίθετο αλλά δεν πειράζει.
      Θεωρώ ότι μάλλον χρειάζεσαι χάπια για αυτά που ακούς εδώ μέσα, αν και τα αποζητάς, παρά για αυτά που λες.
      Άλλωστε αυτό επιδιώκουν όλες οι "δημοκρατικές" δυνάμεις του τόπου μας, να το ρίξουμε ομαδικώς στα χάπια.
      Τέλος θα σου υπενθυμίσω ότι, αν και πέρασε κοντά ένας χρόνος, εγώ τον κόκορα τον αλανιάρη με χοντρό μακαρόνι, δεν τον έχω ξεχάσει.

    • greekpoliticalreview avatar
      greekpoliticalreview @ tiramola 13/03/2010 01:25:40

      Όταν έβριζα τους χαζοχαρούμενους υπουργούς του Καραμανλή με τους ίδιους προσκυνημένους όρους συμφωνούσες κι επικροτούσες πολυαγαπημένε κωλοτούμπα

      p.s καμία συμβουλή , χάρη στο ζητάω γιατί κάθε φορά που διαβάζω τις χαζομάρες σου με πιάνει η κλασική κατάθλιψη για τον κλασσικό τον μαλάκα τον Νεοέλληνα.

  6. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 12/03/2010 15:57:34

    Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι.Ου γαρ οίδασιν τι ποιούσιν.Καιροσκοπικώς αναδυόμενοι εκ των φωλεών των,ασπάλακες.Σερούμενοι της δυνατότητος οράσεως(ου μην και νοήσεως),αποσκοπούν εις την βρώσιν των αλλοτρίων καλλιεργειών.

  7. Βασιλης avatar
    Βασιλης 12/03/2010 16:36:10

    H Λαική επαναστάση δεν αργεί αν συνεχίσει σ'αυτο το δρόμο το Πασοκ.
    Προσπαθούν να διαγράψουν την ιστορία μας με κάθε τρόπο. Νεοταξικό αντιλαικό αντιπατριωτικό πασόκ με κορωνίδα αμερικάνικα κεφάλαια ανθέλληνες πολιτικούς. Μέσα απο όλα αυτά όμως που κάνουν, θα καταφέρουν να μας ενώσουν εμας τους πραγματίκους Έλληνες. Μετά θα τρέχουν κρυφτούν σε ξένη χώρα όπως κάνουν πάντα οι υπάλληλοι των κεφάλαιων και της "ελιτ" ...

    "Οι κοιμισμένοι είναι εργάτες και συνεργοί σε αυτά που γίνονται στον κόσμο"