#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/06/2013 18:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν τα golden boys της δημοσιογραφίας το παίζουν επαναστάτες



Σφοδρή επίθεση κατά του πρωθυπουργού εξαπέλυσε από το βήμα του διαδικτύου, ήτοι από το TVXS, ο γνωστός σε όλους δημοσιογράφος Στέλιος Κούλογλου. Οι χαρακτηρισμοί πρωτοφανείς και ο επίλογος χαρακτηριστικός αφού ούτε λίγο ούτε πολύ λέει ότι ο Σαμαράς θα συνεργαστεί με τη Χρυσή Αυγή και όλοι οι υπόλοιποι θα πάμε στη… Μακρόνησο.

Διαβάστε τι γράφει ο γνωστός και μη εξαιρετέος κ. Κούλογλου:

«Από την προδοσία της Κύπρου μέχρι τη διεθνή απομόνωση της χώρας για το μακεδονικό, οι δήθεν πατριώτες, της ακροδεξιάς ομάδας Σαμαρά αυτή τη φορά, τα κατάφεραν και πάλι, με το κλείσιμο της ΕΡΤ: δυσφήμισαν τη χώρα στο εξωτερικό, προκαλώντας σοβαρότατη βλάβη στα εθνικά συμφέροντα. Εκεί που η Ελλάδα πήγαινε να φύγει από τα πρωτοσέλιδα του διεθνούς Τύπου, να πάψει να αποτελεί την χλεύη της κάθε Bild και τον αποδιοπομπαίο τράγο της κάθε Μέρκελ, νάτη ξανά στο επίκεντρο της διεθνούς ειδησεογραφίας, με τα μελανότερα χρώματα».

…«Αλλά η ακροδεξιά του Μαξίμου δεν είναι μια συνηθισμένη ομάδα εξουσίας, από αυτές που λογαριάζουν το Σύνταγμα ή την διεθνή εικόνα της χώρας. Η χθεσινή ομιλία Σαμαρά έδειξε τον εκδικητικό χαρακτήρα του ίδιου και της ομάδας του, αφού, όπως εμμέσως πλην σαφώς εξήγησε, η ΕΡΤ επιλέχθηκε από όλες τις δημόσιες επιχειρήσεις να κλείσει και 2500 άτομα να πεταχτούν στο δρόμο, γιατί απεργούσαν όταν ο ίδιος συναντιόταν με ξένους ηγέτες!»

…«Τα κόμματα αλλά και οι βουλευτές της ΝΔ που πιστεύουν στην δημοκρατία πρέπει να αντιδράσουν και είναι η κατάλληλη στιγμή για τον ΣΥΡΙΖΑ αξιοποιώντας την αρνητική πείρα του αντιρατσιστικού νομοσχεδίου, να προτείνει μια στρατηγική δημοκρατικής εξόδου από τα μνημόνια κάνοντας τα κατάλληλα πολιτικά ανοίγματα και χτίζοντας συμμαχίες. Διαφορετικά, αν το μείγμα τυχοδιωκτισμού και εκδικητικότητας της ακροδεξιάς ομάδας Σαμαρά δώσουν ραντεβού με την Χρυσή Αυγή, το δικό μας επόμενο ραντεβού θα είναι στη Μακρόνησο».

Ο Στέλιος Κούλογλου, λοιπόν, κάνει μαθήματα δημοκρατίας και επιτίθεται στον κ. Σαμαρά για την υπόθεση της ΕΡΤ. Του ίδιου καναλιού το οποίο τον έθρεψε και μάλιστα πλουσιοπάροχα επί πολλά χρόνια. Και μάλιστα, η μάσα του κ. Κούλογλου ήταν διαχρονική. Και επί ΠΑΣΟΚ του Σημίτη, και επί ΝΔ την περίοδο 2004 -2008 αλλά και μετά, με τον Γιώργο στην πρωθυπουργία.

Είναι ο ίδιος δημοσιογράφος που, όπως λέγεται, σε μια πενταετία πήρε για τις εκπομπές του πάνω από μισό εκατομμύριο ευρώ, δηλαδή πάνω από 100.000 ευρώ το χρόνο. Όσα παίρνει μια καθαρίστρια ή ένας οικοδόμος με απλά λόγια.

Είναι ο ίδιος που κάθε μήνα για δύο εκπομπές του «Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα» αμειβόταν με 17.500 ευρώ ενώ γερή μπάζα 7-8 χιλιάδες ευρώ έπαιρνε και η εταιρεία παραγωγής του για την εκπομπή «Θεματική Βραδιά».

Και είναι ο ίδιος που καταγγέλθηκε από εργαζόμενους στο site του ότι τους πλήρωνε με μισθούς πείνας για εξοντωτικά ωράρια.

Δεν έχει νόημα να μιλήσει κανείς για τα golden boys της δημοσιογραφίας που το παίζουν επαναστάτες. Ούτε για εκείνους που σκύλευσαν επί χρόνια στο δημόσιο πτώμα της ΕΡΤ. Σαν κάτι άλλους, ένα ζευγάρι της ενημέρωσης στην ΕΡΤ που έπαιρνε πάνω από 600 χιλ. ευρώ το χρόνο ή μια άλλη που το παίζει αντιμνημονιακή από άλλο κανάλι που έπαιρνε για ένα δίωρο πάνω από 200 χιλ. ευρώ το χρόνο. Όλοι αυτοί με μπροστάρη τον κ. Κούλογλου κλαίνε για την ΕΡΤ, αυτή που θέλουν να διατηρηθεί όπως είναι γιατί τη θέλουν δικό τους μαγαζάκι να μπαίνουν, να τρώνε και να φεύγουν.

Όλοι αυτοί που δυσφημούν και τους χιλιάδες εργαζόμενους που χάνουν τη δουλειά τους για την οποία αμείβονταν με 1.000 ευρώ το μήνα.

Πρέπει να υπάρχει και λίγη τσίπα κ. Κούλογλου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Zugzwang avatar
    Zugzwang 13/06/2013 19:04:43

    "Διαφορετικά, αν το μείγμα τυχοδιωκτισμού και εκδικητικότητας της ακροδεξιάς ομάδας Σαμαρά δώσουν ραντεβού με την Χρυσή Αυγή, το δικό μας επόμενο ραντεβού θα είναι στη Μακρόνησο."

    Τι να του απαντησεις; Αν το μειγμα τυχοδιωκτισμου και εκδικητικοτητας της εθνομηδενιστικης ομαδας Τσιπρα δωσουν ραντεβου με την Ρεπουση, το ΚΚΕ και τον Κωνσταντινου, το δικο μας επομενο ραντεβου θα ειναι στο Γκουλαγκ.
    Εν τω μεταξυ ο ευυποληπτος κ. Βενιζελος και ο σοβαροφανης κ. Κουβελης ειναι και με τον αστυφυλαξ και με τον χωροφυλαξ...

    • Κραντωρ avatar
      Κραντωρ @ Zugzwang 13/06/2013 22:27:49

      Θα σε στείλουν σε γκουλάγκ; Πολύ αισιόδοξο σε βλέπω. Ειδικότης τους τα κονσεβορκούτια και οι «πανανθρώπινες » αξίες που μοιράζονται με Κάφρους , Χαχόλους και Παπούα.
      Για την ιστορία ο μαοϊκός Κούλογλου ανεδείχθη από τον παράνομο σταθμό του Έβερτ, όταν αυτός έπαιζε προσωπικά παιχνίδια.
      Τον είχε προσλάβη ο γενικός διευθυντής του Γιάννης Τζαννετάκος μαζι με τους κνίτες Νίκο Ευαγγελάτο, Θέμο Αναστασιάδη, Όλγα Τρέμη και το «δικό» μας παιδί Νίκο Χατζηνικολάου.

      • ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
        ΜΠΑΜΠΗΣ @ Κραντωρ 14/06/2013 08:35:23

        Οι σαπιοκοιλιές βδέλες του βαθέως σάπιου κράτους παρακράτους της αριστεράτζας αποκαλύπτονται και επανέρχονται με τη γνωστή μέθοδο της γκαιμπελίστικης μεθόδου των αγγιτατόρων από τα συνδεδεμένα υπόγεια του περισσού της κουμουνδούρου αλλά και των επαύλεων των βορείων και νοτίων προαστίων.
        Αιδώς κύριοι μεταπολιτευτικοί νεκροθάφτες της Χώρας ΜΟΥ...
        Αν συνεχίσει ο Σαμαράς με πυγμή να ξηλώνει όλη τη σαβούρα της θολούρας, χωρίς βεβαίως να την αντικαταστήσει από πρόθυμους πραίτωρες αυλικούς χαχόλους, με άξιους .... ίσως να υπάρχει ελπίδα για τον τόπο μου.
        Ο εχθρός της Χώρας μου βρίσκεται μέσα ατην ίδια τη Χώρα και είμαστε εμείς οι πολύχρωμοι λαμογιάρηδες ... επώνυμοι κι ανώνυμοι...
        Ενας απλός πολίτης που λογοκρίνεται πολλάκις.....

        • ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
          ΜΠΑΜΠΗΣ @ ΜΠΑΜΠΗΣ 14/06/2013 09:49:12

          Αφιερωμένο στους επαγγελματίες αριστερούς, κοινώς ΑΡΙΣΤΕΡΑΤΖΕΣ, διότι ο όρος περιλαμβάνει όλα τα πολύχρωμα λαμόγια...

          Θέλω να γίνω αριστερός. Να γδέρνω, να μαδάω.
          Να τρέφομαι απ’ το καθεστώς, αυτό που …
          πολεμάω!

          Θέλω να γίνω αριστερός. Να παίρνω χορηγίες,

          επιδοτήσεις, αρπαχτές, κονδύλια, αργομισθίες.

          Θέλω να γίνω αριστερός και στη δεξιά μου τσέπη,
          να βάζω όσα ο λαός σε μια ζωή δεν βλέπει.

          Θέλω να γίνω αριστερός, χρυσά να ‘χω κουτάλια
          κι όταν μαζί μου διαφωνούν να σπάω και κεφάλια.

          Θέλω να γίνω αριστερός. Να έχω ασυλία.
          Θολές παρόλες να πετώ, να γράφω και βιβλία.

          Θέλω να γίνω αριστερός. Ένα με τους παρίες,
          κοστούμι Αρμάνι να φορώ, δίπλα τους στις πορείες.

          Θέλω να γίνω αριστερός, ξερόλας τελοσπάντων,
          κήνσωρ, Ιεροεξεταστής και τιμητής των πάντων.

          Θέλω να γίνω αριστερός. Μονά-ζυγά δικά μου.
          Ο πιο στυγνός δικτάτορας να ωχριά μπροστά μου.

          Θέλω να γίνω αριστερός. Να μένω στην Εκάλη.
          Φασίστες, ρατσιστόμουτρα να είναι όλοι οι άλλοι.

          Θέλω να γίνω αριστερός. Να εισβάλω στη Βουλή.
          Να καταλάβω … έδρανο, να κοιμηθώ πολύ.

          Θέλω να γίνω αριστερός, την ανεργία να σκίσω.
          Δούλους πολλούς, εισαγωγής, τον τόπο να γεμίσω.

          Θέλω να γίνω αριστερός, να σπάσω τα ταμπού.
          Κόκα, παρτούζα κι αστακοί να γίνουν του συρμού.

          Θέλω να γίνω αριστερός για να υμνώ τη φύση.
          Ν’ αφήνω οικολογικές πορδές, να καλλιεργώ χασίσι.

          Θέλω να γίνω αριστερός και να πουλώ κουλτούρα.
          Να εξαίρω καλλιτεχνικά σκατά, ξεράσματα και ούρα.

          Θέλω να γίνω αριστερός, να βγάζω και φιρμάνια.
          Να κάθονται όλοι προσοχή στη γκέι περηφάνια.

          Θέλω να γίνω αριστερός. Να βρίζω τον Χριστό.
          Αλλοδαποί αλλόθρησκοι να μ’ έχουν για αρχηγό.

          Θέλω να γίνω αριστερός, τις εκκλησιές να κλείσω,
          μπούργκες να βλέπω ολόγυρα, πολλά τζαμιά να χτίσω.

          Θέλω να γίνω αριστερός και πολυπολιτισμικός.
          Τις παραδόσεις τού Έλληνα να θάψω δια παντός.

          Θέλω να γίνω αριστερός. Να είμαι χιπ και τρέντι.
          Άνεργοι, εργάτες και φτωχοί να μ’ έχουν για αφέντη

          • ΠαναγιώτηςΖ74Μεσ avatar
            ΠαναγιώτηςΖ74Μεσ @ ΜΠΑΜΠΗΣ 14/06/2013 14:15:55

            +10000000

          • Γερασιμος avatar
            Γερασιμος @ ΜΠΑΜΠΗΣ 14/06/2013 14:29:25

            To πιο ακριβές ποίημα που έχω διαβάσει,όχι οτι αντιπροσωπεύει ολη την αριστερά,αλλα την αριστεράτζα που ετοιμάζεται ο σοφός ελληνικός λαός να στείλει στην εξουσία...και η ιστορία επαναλαμβάνεται,με λαικιστικά μέτρα,ζήτω,αποτυχείες,τα λέγαμε,ΚΟΨΟΧΕΡΙΔΕΣ,απογοήτευση και Αντε απο την αρχή με νέες περιπέτειες και η ζωή κυλάει γρήγορα αποτέλεσμα μηδέν και σειρά εχουν τα παιδιά και τα εγγόνια μας να κάνουν τα ίδια λάθη!

          • Greg avatar
            Greg @ ΜΠΑΜΠΗΣ 14/06/2013 14:43:55

            ολα οσα κανουν οι δεξιοι δηλαδη

          • ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
            ΜΠΑΜΠΗΣ @ Greg 14/06/2013 18:59:42

            Είπαμε η ΑΡΙΣΤΕΡΑΤΖΑ ...(νοοτροπία δηλαδή με άλλα λόγια...)

          • GGG avatar
            GGG @ ΜΠΑΜΠΗΣ 14/06/2013 16:28:51

            Μπράβο Φίλε, εσυ και ο Ελύτης

          • roadrunner avatar
            roadrunner @ ΜΠΑΜΠΗΣ 14/06/2013 19:13:19

            ΜΠΑΜΠΗ, για να μην αδικούμε το κομμάτι της αριστεράς,
            που δεν ειναι "αριστεράντζα",
            θα μπορούσες να αντικαταστήσεις τη φράση:
            "Θέλω να γίνω αριστερός",
            με τη φράση:
            "Αριστεράντζα θα γενώ".... ή κάτι παρεμφερές.
            Προσωπικά, δεν συμφωνώ με το να προσβάλεται σύσσωμη η Αριστερά,

            καθώς υπάρχουν και στον αριστερό χώρο,
            αξιόλογα στελέχη και ψηφοφόροι,
            που αγαπούν την πατρίδα και δεν έχουν καμία σχέση με όσα περιγράφεις.

          • ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
            ΜΠΑΜΠΗΣ @ roadrunner 15/06/2013 15:52:29

            Αυτό λέω κι εγώ ... άλλο αριστεράτζα κι άλλο αριστερά...και η δεξιάντζα στην αριστεράτζα ανήκει και ο νοών νοήτω...και δυστυχώς είναι η πλειοψηφία στη Χώρα μας...

  2. VΛV avatar
    VΛV 13/06/2013 19:15:38

    Ε ναι! που θα ξαναβρούν τέτοια κορόιδα να τους πληρώνουν τόσα λεφτά για κάθε εκπομπή.

  3. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 13/06/2013 19:15:48

    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ...
    ΞΕΚΙΝΟΥΝ "ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ" ΟΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΪΣΜΕΝΟΙ!!!

    • Περικλής avatar
      Περικλής @ ΜΑΝΙΑ 13/06/2013 20:42:51

      Όλες τις επαναστάσεις ιστορικά οι μορφωμένοι και ευκατάστατοι τις ξεκινούν. Η πλέμπα ποτέ δεν πρωτοστατεί. Άσχετο βέβαια γιατί εδώ επανάσταση είναι το κλείσιμο της ΕΡΤ.

      • ange-ta avatar
        ange-ta @ Περικλής 14/06/2013 00:02:46

        Ολες τις επαναστάσεις τις εκμεταλεύονται οι βολεμένοι!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ ΜΑΝΙΑ 14/06/2013 00:24:58

      Μανια,υπάρχουν 2 είδη ανθρώπων σε μια επανασταση..αυτοί που την κάνουν και αυτοί που ωφελούνται

      • Περικλής avatar
        Περικλής @ Μεγάλες στιγμές 14/06/2013 02:03:47

        Με μυαλά σαν τα δικά σας, της Μάνιας και των λοιπών θα ήμαστε σήμερα υπό τον Τουρκικό ζυγό, η Γαλλία υπό καθεστώς ancien regime και η Ρωσία θα είχε Τσάρο ακόμη.

        • Μεγάλες στιγμές avatar
          Μεγάλες στιγμές @ Περικλής 14/06/2013 10:04:10

          Ενώ εσείς οι ανοιχτόμυαλοι είδα πως φερθήκατε στον Κολοκοτρώνη.Γι'αυτό σε παραπέμπω στο παραπάνω μου σχόλιο

      • Γιώργος Σάββενας avatar
        Γιώργος Σάββενας @ Μεγάλες στιγμές 14/06/2013 18:16:44

        Δηλαδή τα ίδια πρόσωπα!!!

  4. Αντικαθεστωτικός avatar
    Αντικαθεστωτικός 13/06/2013 19:32:48

    Ε όχι και Μακρόνησο!!!! Απλά σπίτι τους θα πάνε. That's all! Mια ζωή δράμα πουλάνε.

    • Dimitrios Kottas avatar
      Dimitrios Kottas @ Αντικαθεστωτικός 13/06/2013 21:18:06

      Γιατί όχι και Μακρόνησο, έτσι για αλλαγή... Αλλωστε αν θυμάμαι καλά, σπίτι του είχε ξαναπάει και παλιότερα όταν πήγε να το παίξει μάγκας στον Πούτιν, με μια εκπομπή στην οποία ούτε λίγο ούτε πολύ τον χαρακτήριζε μαφιόζο (The Putin System).... αν θυμάμαι καλά...

  5. fitsoulas avatar
    fitsoulas 13/06/2013 19:35:53

    Κάτι πήρε το αυτό μου ότι η ΕΣΗΕΑ θέλει να διαγράψει τον Κεδίκογλου και τέτοιες χαζομάρες. Γιατί δεν τραβάει μια επιστολή παραίτησης να τους ξεφτιλίσει πέρα ως πέρα; Χρειαζόμαστε περισσότερες έξυπνες και αποφασιστικές κινήσεις, όπως το κλείσιμο της ΕΡΤ, χρειάζεται follow up, όπως έλεγε και ο Σαμαράς στον Παπούλια προ ημερών.

    • Περικλής avatar
      Περικλής @ fitsoulas 14/06/2013 02:16:10

      Πολύ έξυπνη κίνηση το κλείσιμο της ΕΡΤ. Άπειρους οπαδούς των αποκρατικοποιήσεων έκανε σκεπτικούς ο Σαμαράς που αν την έκλεινε με άλλο τρόπο χωρίς μαύρη οθόνη θα τους είχε στάνταρ μαζί του.

  6. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 13/06/2013 19:44:41

    Εδώ βγήκε η Στάη και μουντζοκλέγοντας έκανε κριτική!
    Αλλά το μέγα παράδοξο, οδύρεται και ο Κουίκ, ο δημοσιογράφος που έχει υποστεί όσο λίγοι την ανθρωποφαγία των λαμόγιων της ΕΡΤ!
    Κρίμα για την υστεροφημία του, αυτές είναι οι συνέπειες του άκρατου φανατισμού!

  7. ΑΚΤΗΜΩΝ avatar
    ΑΚΤΗΜΩΝ 13/06/2013 20:05:30

    Αυτος δεν ειναι που ο ΓΑΠ τον εβαλε στο δ.σ. της ΕΡΤ για να παρει εκπομπη πλουσιοπαροχα αμοιβομενη; Αν ειναι αυτος δεν ξερεις τι να πρωτοθαυμασεις...
    Με αλλα λογια κλασσικη περιπτωση αριστερου "ιδεολογου".

  8. MantisKalhas avatar
    MantisKalhas 13/06/2013 20:06:49

    Λύσσαξαν τα κορόιδα του μπαρμπαΣαμ. Είναι αλήθεια ότι τα γεγονότα της ΕΡΤ δεν είναι ούτε τυχαία ούτε ανεξάρτητα με το μπράντεφερ ΔΝΤ-Ευρωζώνη. Είναι ηλίου φαεινότερο ότι η Ελλάς δεν κινδυνεύει από την αριστερά και τον κομμουνισμό, αυτό εξάλλου κρίθηκε προ πολλού, αλλά σαφέστατα κινδυνεύει να πέσει θύμα της σύγκρουσης των γιγάντων που προαναφέραμε. Από τη μία έχουμε τη κεντροδεξιά παράταξη, την παράταξη των εθνικών συμφερόντων που σήμερα ηγείται ο Σαμαράς και από την άλλη έχουμε τους ανθρώπους οι οποίοι νομίζουν ότι κάνουν αντίσταση στο κεφάλαιο ενώ στην ουσία είναι εκείνοι που τα τελευταία 60 και πλέον χρόνια εξυπηρετούν τα παρασκηνιακά παιχνίδια των αμερικάνων. Ξυπνήστε επιτέλους αριστεροί της πλάκας. Εγκαταλείψτε τα βαποράκια που σας πλασάρουν παραμύθα για να πλουτίζουν στις πλάτες των ελληνικών συμφερόντων. Όσον αφορά τον Σαμαρά, γνωρίζει καλύτερα από τον καθένα ότι εάν τώρα κάνει πίσω δεν θα έχει χάσει απλά μια ευκαιρία αλλά θα έχει χάσει την μεγάλη ευκαιρία να συσπειρώσει και να μεγαλώσει τη δύναμη της παράταξης των εθνικών συμφερόντων. Είμαι σίγουρος ότι ξέρει πολύ καλά τί κάνει.

  9. giorgos avatar
    giorgos 13/06/2013 20:06:52

    Ευτυχως που υπαρχει και ο ταπεινος Λιατσος να διωξει τα goldenboys.

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ giorgos 14/06/2013 11:09:36

      Δλδ. δέν ἀπολύθηκε;;; :lol:

      • Αν... avatar
        Αν... @ Φωτεινή 14/06/2013 11:31:58

        ?

  10. astir avatar
    astir 13/06/2013 20:08:21

    ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΚΟΥΛΟΓΛΟΥ ΤΟ ΕΜΕΤΙΚΟ ΑΠΛΩΣ ΔΙΚΑΙΩΝΕΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΑΠΙΑ ΜΠΟΥΓΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΕ Η ΝΔ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΟΥ ΧΩΡΟΥ ΧΑΧΑΧΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΚΑΤΣΕΛΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΤΟ 2009 ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΡΤ ΧΑΧΑΧΑ

  11. Διας avatar
    Διας 13/06/2013 20:09:04

    Ερντογάν σήμερα δημόσια δήλωση εντός Τουρκίας : “Να μας αφήσουν στην ησυχία μας οι ευρωπαίοι και αντί να ασχολούνται μαζί μας , ας ασχοληθούν καλύτερα με την Ελλάδα και το πως λειτουργεί ο ευρωπαϊκός φασισμός εκεί που χρησιμοποιεί τα ματ για να κλείσει δημοσιογραφικές φωνές και να ρίξει μαύρο στις οθόνες των τηλεοράσεων .. Εμείς δεν κάνουμε τέτοια πράγματα , γιατί εμείς είμαστε πραγματικοί δημοκράτες ” ..

    • camel avatar
      camel @ Διας 13/06/2013 20:25:49

      Γιναμε περιγελως των τουρκων. Εθνικη αξιοπρεπεια τελος

      • Eva avatar
        Eva @ camel 13/06/2013 22:12:43

        Ναι, τωρα που το λες νιοώθω πολυ προσβεβλημένη.

    • Παύλος avatar
      Παύλος @ Διας 13/06/2013 20:36:06

      Οι οχιές και τα υπόλοιπα ερπετά το έχουν αυτό το στοιχείο!
      Όταν τα στριμώξεις, ή τα ζορίσεις, ή τα πατήσεις, γυρίζουν και χύνουν το δηλητήριο τους !
      Μην σας κάνει εντύπωση, απλώς ξεσκεπάζονται και εκτίθενται.
      Απλώς, οι ασπάλακες βγαίνουν στο φως! Ίσως είναι αυτό, το μεγαλύτερο κέρδος για την Ελληνική κοινωνία!

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ Παύλος 13/06/2013 21:15:23

        Ακριβώς !

    • Δαίμων Εαυτού avatar
      Δαίμων Εαυτού @ Διας 13/06/2013 22:09:55

      Ευκαιρία βρήκε ο άθλιος Ερντογάν να πει την κακοήθειά του ο κομπλεξικός...δημοκράτης. Φάτε τον!!

    • idaios avatar
      idaios @ Διας 14/06/2013 09:48:35

      Στην τουρκία υπάρχουν πάνω από 80 δημοσιογράφοι στις φυλακές. και κάμποσοι άλλοι στο...χώμα. Κάθε σύγκριση περιττεύει.

  12. Kimon avatar
    Kimon 13/06/2013 20:20:55

    Πρώην κνίτης. Υπονομεύει τον καπιταλισμό εκ των έσω.

    • ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ avatar
      ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ @ Kimon 14/06/2013 09:19:33

      Πρωην ΕΚΚΕτζης, η μικροαστική φράξια του μαοισμού.

  13. Tassos avatar
    Tassos 13/06/2013 20:26:08

    Μόνο και μόνο το ότι έχει 200 συνεχόμενες αναρτήσεις για την ΕΡΤ και το ύφος των αναρτήσεων που σκυλοβρίζει τον Σαμαρά δείχνει πανικό. Για το ότι έχει κάτι να κρύψει? Για το ότι κόπηκε το βύζαγμα από τη ρώγα του βυζιού? Εγώ αν ήμουν Σαμαράς θα το ψαχνα...

  14. Κρης avatar
    Κρης 13/06/2013 20:27:24

    αυτός δεν διαφήμιζε rolex και lexus ;

  15. Ελπιδοφορος avatar
    Ελπιδοφορος 13/06/2013 20:31:02

    Υπάρχει μια ειρηνική λύση.
    Οποιοσδήποτε εργάζεται στην ΕΡΤ και βγαίνει στο γυαλί να αναγράφετε συνεχώς ο ετήσιος μισθός του.
    Μήπως και ξυπνήσει ο εργάτης αγρότης φοιτητής!

    Από αυτόν πληρώνετε δικαιούται να ξέρει η όχι κύριοι δημοκράτες κομμουνιστές;

    Aκου τώρα μαο-σταλινο-κομμουνιστής και δημοκράτης!
    Μόνο στο Ελλαδισταν γίνονται αυτά!

    • Kostas nikolaou avatar
      Kostas nikolaou @ Ελπιδοφορος 14/06/2013 10:47:48

      Οποιοσδήποτε εργάζεται στην ΕΡΤ και βγαίνει στο γυαλί να αναγράφετε συνεχώς ο ετήσιος μισθός του.
      Μήπως και ξυπνήσει ο εργάτης αγρότης φοιτητής!

      συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Επιπλέον δίπλα από το μισθό να αναφέρει πότε προσλήφθηκε και ποιος του έδωσε αυτό το μισθό. Εκτός αν η ερτ ήταν μπάτε σκύλοι και όποιος περνούσε απο έξω έμπαινε και έπερνε 10χιλιαρα

  16. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 13/06/2013 20:40:13

    ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΝΑ ΣΤΗΝΕΤΑΙ ΕΜΦΥΛΙΟΠΟΛΕΜΙΚΟ ΚΛΙΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΔΕΞΙΑΣ -ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ.
    Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΙΕΥΣΕΙ ΨΗΦΟΥΣ.
    ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ;
    ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΩΛΗ ΕΡΤ.
    ΝΑΙ ΣΤΟ ΣΥΜΜΑΖΕΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.
    ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΜΑΣ.ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΕΙΡΑ;

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 14/06/2013 00:34:22

      Θα μας τρελάνεις;
      Ποιος στήνει εμφυλιοπολεμικό κλίμα;
      Εδώ και καιρό κάθε 3-4 προτάσεις τα στελέχη του Συριζα αναφερουν τις λέξεις ανατροπή,σύγκρουση,αντίσταση,ανυπακοή,λαική επανασταση.
      Σε όλες τις έννοιες μεσα είναι η βία.
      Επιτέλους πείτε τί θέλετε,εχετε κουράσει με το ολίγον έγκυος στυλάκι σας.Οχι στην απεργία των εκπαιδευτικών αλλά και όχι στην επιστράτευση...όχι στην σπατάλη αλλά και όχι στο κλείσιμο της ΕΡΤ...νισαφι πια

  17. Noger avatar
    Noger 13/06/2013 20:41:59

    Μήπως κανένας ρε παιδιά ξέρει ποιος είναι ή που βρίσκεται ο Διευθύνων Σύμβουλος της ΕΡΤ και ποιες ευθύνες έχει τέτοιες ώρες??

  18. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 13/06/2013 20:45:47

    "ΕΥΚΑΤΑΣΤΑΤΟΙ";... ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ!!!
    "ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ" ΟΜΩΣ;;;...... ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ...

  19. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 13/06/2013 20:55:41

    Εδώ πριν 3 βδόμαδες έβγαλε τη Δημουλά ρατσίστρια, τι κάθεστε και ασχολείστε τώρα με δαύτον, δεν αξίζει, τέτοιοι κρατικοδίαιτοι...επαναστάτες ενισχύουν την άποψη στην κοινωνία ότι ο Σαμαράς είχε απόλυτο δίκιο που έκλεισε την ΕΡΤ!

  20. alex23 avatar
    alex23 13/06/2013 21:12:12

    οταν επαγγελματιες αριστεροι σαν τον κ.κουλογλου κανουν τετοιου ειδους επιθεσεις στην κυβερνηση, τοτε τα πραγματα ειναι σε καλο δρομο

    ειναι η πρωτη φορα μετα την μεταπολιτευση που το ενα απο τα δυο προπυργεια(το αλλο ειναι η παιδεια) χρυσου βολεματος ημετερων της αριστερης προπαγανδας , δεχεται τοση πιεση και δεν μπορει να αντιδρασει γιατι ειτε ειναι υπο την δαμοκλειο σπαθη των δανειστων μας που δεν θελουν εκλογες ειτε υπο τον φοβο του μηπως και απο καποιο καπριτσιο της τυχης αναγκαστουν και κυβερνησουν για λιγο και ετσι τελειωσει μαζι και με την πολιτικη τους διαδρομη και η αριστερα οπως οι ιδιοι την πουλανε στους ψηφοφορους τους..

  21. Εγώ avatar
    Εγώ 13/06/2013 21:23:47

    Ο Κούλογλου για ένα κομμάτι 800 λέξεων στο STATUS του Λυμπέρη έπαιρνε 1000 ευρώ. Την ίδια στιγμή οι εργαζόμενοι στο περιοδικό για δουλειά ενός μηνός έπαιρναν επίσης 1000 ευρώ.

    Και έχει το θράσος να μιλά για ακροδεξιούς. Αφού αυτός και η συνομοταξία της Πολυτεχνείο ΑΕ απομύζησαν την ελληνική οικονομία επί 35 χρόνια τώρα ζητάνε και τα ρέστα!

  22. Zugzwang avatar
    Zugzwang 13/06/2013 21:31:47

    Χαρακτηριστικος τυπος της Gauche caviar. Στην κυριολεξια. Αλλωστε στη Μοσχα, που πηγε το 1989 σαν ανταποκριτης του Σκαι και της Καθημερινης (ηταν ακομα Σοβιετια υπενθυμιζω), ετρωγε κυριολεκτικα το χαβιαρι του στο Ταγκανκα, στο Ιντουριστ, στο Ουκραινα και αλλου. Την εποχη της μεγαλης ελλειψης πριν την τελικη πτωση, τοτε που ο μεσος Μοσχοβιτης θεωρουσε τον εαυτο tou τυχερο αν εβρισκε, μετα απο ωρα στην ουρα, λιγο τυρι.

  23. ορεσείβιος avatar
    ορεσείβιος 13/06/2013 21:42:02

    Εμπρός αδέρφια να βγούμε στους δρόμους
    Με ρόλεξ στα χέρια με γούνες στους ώμους
    .

  24. Καλά να πάθεις avatar
    Καλά να πάθεις 13/06/2013 22:02:30

    Τι σου είναι όμως οι άξιοι! 17.500 € για δύο εκπομπές. Μωρέ μπράβο....

  25. Noger avatar
    Noger 13/06/2013 22:05:20

    Ξαναρωτάω......................

    Μήπως κανένας ρε παιδιά ξέρει ποιος είναι ή που βρίσκεται ο Διευθύνων Σύμβουλος της ΕΡΤ και ποιες ευθύνες έχει τέτοιες ώρες??

  26. Αsterix avatar
    Αsterix 13/06/2013 22:22:48

    Τώρα θα ασχολούμαστε και με γιαλαντζί golden boys made in Gr δηλ. κρατικοδίαιτους , αριστεροκαπιτάλες (γιαυτό ψωνίζουν ευρωπαϊκά) πολιτικάντηδες ( γιατί είναι κολλητοί του ΓΑπ. ).
    Σε κάνα μήνα μόλις του κουνήσουν καμιά εκπομπή ( γιατί δυστυχώς είμαστε λίγοι οι Έλληνες και με πολύ νομεκλατούρα ) ε ρε κολοτούμπες που έχουμε να δούμε .
    Άλλος δημοσιογράφος με την βάρκα μας !!! ( συγγνώμη για την Βουλή ήθελα να πω ).

  27. Economist avatar
    Economist 13/06/2013 22:35:14

    Οι συριζαίοι πολιτικοί είναι σαν τα σκυλιά που από μακρυά γαβγίζουν και μόλις τα πλησιάσεις κουνάνε την ουρά. Αντώνη πάνε σε εκλογές για να δει ο λαός ποιες είναι οι ροζ πολιτικές φούσκες του ΣΥΡΙΖΑ. Τώρα από τα μετόπισθεν πετροβολούν αλλά μετά τις εκλογές όταν θα είναι να μπουν στην πρώτη γραμμή θα βάλουν την ουρά στα σκέλια. Η αυταπάτη πρέπει να διαλυθεί.
    Άνθρωποι σαν τον Κούλογλου είναι αυτοί που τραβάνε μια ζωή την Ελλάδα προς τα κάτω.

  28. αντωνης avatar
    αντωνης 13/06/2013 22:40:32

    Δεν ξερω τι θα γινει με την ΕΡΤ ..........
    αυτο που ξερω ειναι οτι δεν χρειαζονται παλι εκλογες

  29. Eva avatar
    Eva 13/06/2013 22:46:49

    Μήπως κάποιοι να διαθέσουν ένα κομματάκι της αποζημίωσης τους για τους απολυμένους συναδέλφους του χιλιάρικου? Για να μη σου πω αυτοί που θα ξαναπροσληφθούν να διαθέσουν ολόκληρη την αποζημίωση?
    Μπα...μάλλον θα πάνε να φάνε τσαμπα στην κοινωνική κουζίνα που στήθηκε στο προαύλιο της ΕΡΤ.

    • Eva avatar
      Eva @ Eva 13/06/2013 22:59:26

      τζάμπα ήθελα να πω...

  30. δημης avatar
    δημης 13/06/2013 23:03:22

    ΚΝΙΤΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΡΟΖ ΓΙΑ ...ΞΕΚΑΡΦΩΜΑ...
    Άντε και μία απάντηση...
    -Να ..κατηγορήσουμε τον Κύριο Σαμαρά ...ΚΑΙ γιά τον Εφιάλτη στις Θερμοπύλες;;;;
    -Την βλάβη της Χώρας Κύριε ....Σίγουρα δέν τη δυσφημίζουν οι ..."Δημοσιογράφοι " που πίστευαν ότι.."ο Προλετάριος ΔΕΝ έχει Πατρίδα" πού είναι με την "επανάσταση " που Θαύμαζαν καθεστώτα Σοβιέτ -Χότζα -Πολ Ποτ-Δρακουλέσκου..που "έρτεχε η Δημοκρατία από τα μπατζάκια τους;;;;;;;;
    -Τα Στελέχη και τα Μέλη και οι Βουλευτές της ΝΔ ΔΕΝ χρειάζονται Μαθήματα Δημοκρατίας από Εσάς ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ...Θέλετε απόδειξη: ΛΕΓΕΤΑΙ Στέλιος Κούλογλου ...που ευννοήθηκε από την Δημοκρατία ...
    Αλλά βέβαια θα πείτε εσείς έχετε τα "προσόντα "...καί Άλλοι είχαν τα προσόντα Κύριε Δημοκράτη στις Δημοκρατίες που λατρεύατε και τα καλιεργούσαν στη Σιβηρία σπάζοντας πάγους ,στα ψυχιατρεία ,και συντροφιά με άλλα κρανία στο πίσω μέρος του κρανίου τους ..κλπ...."δημοκρατικά"...
    Να σας λύσω και μία τυχόν απορία για το πώς βρεθήκατε στη Δημοκρατία (όπως είναι )....
    Βρεθήκατε Κύριε ...διότι ώς παλαιός "αριστερός " είχατε μάθει την ΤΥΦΛΗ ΥΠΑΚΟΗ είτε γραμμή λέγεται είτε γραμμή Εφημερίδος....
    Είστε εκεί που είστε μιάς και τα Αφεντικά Εσωτερικού -Εξωτερικού είχαν καταλάβει ότι στην Ελληνική Κοινωνία πολυ πιό εύκολα περνούν τις γραμμές τους με "αρισρερούς -δημοκράτες -Προοδευτικούς -Σκεπτόμενους -Διανοούμενος -Ακτιβιστές -Κριτές κλπ...
    Είναι αλήθεια επίσης οτι τα Αφεντικά έχουν πολύ περισσότερουσ σκελετούς στο ντουλάπι τους για Ανθρώπους του είδους Σας και έτσι για αυτούς είστε πιό ελεγχόμενος...
    Συμπερασματικά σαν Ελεγχόμενος ,με "καλή " μαρτυρία στον κόσμο...σας "ψώνισαν" από τα κατω ράφια για να φέρνετε τα πρότζεκτ σε πέρας...
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...

  31. δημης avatar
    δημης 13/06/2013 23:07:26

    ΣΥΓΝΏΜΗ ...ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΟΙ..."ΠΡΟΣΟΝΤΟΥΧΟΙ " ΕΙΧΑΝ ..(ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΕΡΑ ) ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΑΠΟ ΣΣΦΑΙΡΑ..

  32. aggelosview avatar
    aggelosview 13/06/2013 23:15:43

    Σύντροφοι, να είστε σίγουροι ότι αν συνέχιζαν τη λειτουργία τους τα 6 λογιστήρια δε θα είχαμε κανένα θέμα.

  33. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 13/06/2013 23:27:37

    Η μαύρη οθόνη στις συχνότητες της πρώην ΕΡΤ, είναι το διαχρονικό αποτέλεσμα της μεταπολίτευσης. Είναι το πολιτισμικό και ιδεολογικό κατόρθωμά της. Η μαυρίλα αυτή, είναι η βολεμένη άχρηστη θολούρα, που σκιάζει μια χώρα υπό καθεστώς οιονεί χρεωκοπίας. Είναι το μεγαλύτερο επίτευγμά της μετά την αναπότρεπτη οικονομική ΚαταΣτροφή. To κλέος της. Λές και ολόκληρη η μεταπολίτευση μετουσιώθηκε, μεταμορφώθηκε και μετασχηματίστηκε στο απόλυτο μηδέν. Επιτέλους....

  34. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 13/06/2013 23:46:08

    "ΟΡΕΣΙΒΙΕ", Ωραίος στίχος! Καί αποκαλυπτικός!
    Κύριε Κούλογλου, τί έχετε σπουδάσει; Ερώτηση από έναν "τούΠολυτεχνείου" πού πάλεψε τότε γιά νά απολαμβάνεις εσύ σήμερα, εκτός από τήν Δημοκρατία, καί τά τόσα ΦΡΑΓΚΑ πού σού καταμαρτυρούν, άν είναι αλήθεια!

    Άν ο Αντώνης Σαμαράς τόλμησε γιά τήν ΕΡΤ, πρέπει, μετά από τήν τόση επίθεση πού δέχτηκε, νά τολμήσει νά στείλει σέ ΑΤΟΜΙΚΟ έλεγχο από τό ΣΔΟΕ, όλους τούς εργαζόμενους στήν ΕΡΤ.
    Περιουσιακά στοιχεία, κινητά καί ακίνητα, όλα στό φώς!
    Γιά νά μήν παρεξηγηθώ, όλων, καί τών Νεοδημοκρατών συμπεριλαμβανομένων.

    Γιά όσους είναι μυημένοι ξέρουν ότι οι "επαναστάτες" τής ΕΡΤ, (καί όχι οι πραγματικά καί φιλότιμα εργαζόμενοι), είχαν "παραμάγαζα" έξω από αυτήν, έπερναν έναν μισθό, (πολλές φορές χωρίς φυσική παρουσία), καί δέκα-είκοσι φορές επάνω μετακινήσεις, εκτός έδρας καί όπως αλλοιώς λέγεται ΜΕ ΑΠΛΑ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΑ, καί πάει λέγοντας.

    Εκτιμώ ότι επιβάλλεται πλήρης ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ!
    Καί, άν τά πράγματα είναι αλλοιώς, (όπως τά λένε οι "επαναστάτες" μέ τά ρόλλεξ καί τίς γούνες), τότε, καί γώ ο Σαμαρικός, να "βάλω τήν ουρά μου στά σκέλη μου", καί νά αποχωρήσω "ντροπαισμένος".
    Όμως, εγώ , (καί όλοι οι υπόλοιποι Έλληνες), πληρώναμε γι' αυτούς, καί απαιτούμε νά μάθουμε πόσα έπερναν αυτοί, τί περιουσίες έχουν αποκτήσει, καί άν δικαιολογούνται αυτές από τίς "φαινόμενες νόμιμες" αμοιβές τους.

    Τέλος, παρακαλώ τήν Κυβέρνηση καί τόν Αντώνη Σαμαρά, τούς άξιους καί ικανούς νά τούς αξιολογήσει! Τά δέ "λαμόγια", στόν Καδή! (καί τότε νά δούμε πόσοι από αυτούς ανήκουν στόν δήθεν προοδευτικό χώρο)!
    Ο λαός ζητά ΙΣΟΝΟΜΙΑ καί ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!
    Καί αυτό νά μήν τό ξεχνάει κανείς!

  35. Π. Ευθυμιάδης avatar
    Π. Ευθυμιάδης 14/06/2013 00:59:26

    Απλά πράγματα , όσο περισσότερα έφαγαν τόσο πιο πολύ σκούζουν.... Ελπίζω να μην κάνει βήμα πίσω ο Σαμαράς γιατί το έχασε το παιγνίδι. Εκλογές να τελειώνουμε με τα κάθε λογής λέτσα.

  36. billi smart avatar
    billi smart 14/06/2013 01:37:42

    κοροιδα νεοδημοκρατες....τωρα καταλαβατε ποσο λαθος ηταν ο καραμανλης junior που δεν καθαρισε την μπλεμπα του δημοσιου...αλλα φωναζαν οι παλαιοκομματικοι....να ξαναβγουμε.....να ξαναβγουμε...τωρα φαινεται ποιος ειναι ο χεστης και ποιος οχι....

  37. ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ 14/06/2013 01:50:16

    κύριε Κούλογλου,
    Εγώ είμαι υπέρ της διατήρησης της ΕΡΤ. Μάλιστα σας προτείνω να κάνουμε
    δυό-τρείς επιπλέον ΕΡΤ. Δεν θέλω όμως να σας πληρώνω. Μπορώ ? Έχω το δικαίωμα να μην σας πληρώνω ? Φτιάχτε όσες ΕΡΤ, ΝΕΤ κλπ. θέλετε. Μην μου ζητάτε όμως λεφτά. Μπορείτε ? Και βέβαια δεν μπορείτε !! Θέλω η ΕΡΤ σας (γιατί δική σας και των άλλων ήτανε) να βγάζει π.χ. 100 ευρώ και να ξοδεύει 100 ευρώ. Μπορείτε ? Και βέβαια δεν μπορείτε !! Απλά μάχεστε για να πάρετε τα λεφτά μας.
    Δεν θέλουμε να σας τα δώσουμε. Έχουμε αυτό το δικαίωμα ? Αν θέλετε, εφόσον όπως λέτε η ΕΡΤ είναι τόσο σημαντικός οργανισμός, κάντε την καλωδιακή και όποιος θέλει να σας βλέπει να πληρώνει. Βάλτε συνδρομή 1 ευρώ τον μήνα. Θα δείτε πόσους πελάτες θα έχετε. Ούτε τους καφέδες σας δεν θα βγάζετε. Αφού η Ελλάδα δεν μπορεί να ζήσει χωρίς την ΕΡΤ, κανονικά πρέπει να έχετε 10 εκατ.
    συνδρομητές και να κονομάτε 10 εκατ. ευρώ τον μήνα. Ιδού λοιπόν.
    Εγώ προσωπικά, στην κατάσταση που φτάσαμε ανέχομαι να πληρώνω μόνο για την Παιδεία την Υγεία και την Άμυνα. Και αυτά με προϋποθέσεις. Θα προτιμούσα αντί να πληρώνω χαράτσι για την ΕΡΤ, να πλήρωνα για τον "Ευαγγελισμό" ή το "Θεαγένειο" ή για το "ΑΠΘ".
    Όσο για την Μακρόνησο, δεν ξέρω πόσο μακρυά πέφτει από την Μύκονο, όπου πολύ αστέρες της (πρώην) ΕΡΤ κάνουν τις διακοπές τους...

  38. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 14/06/2013 02:58:16

    Μιλανε ΟΛΟΙ, μιλαει κι ο Κουλογλου...!!!!! Ελεος ρε παιδια, ελεος! Ας μην πω τιποτα αλλο και μου το κοψει το ....ΕΣΡ. Λιγη τσιπα ρε Κουλογλου....

  39. Nik avatar
    Nik 14/06/2013 05:46:31

    Απλό το θέμα. Το BBC και άλλα κρατικά κανάλια παίρνουν απευθείας κρατική χρηματοδότηση αλλά ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ, η ΕΡΤ είχε και τα δύο. Πρόκειται για κανονικό δούλεμα εις βάρος μας.

  40. ο εμπεσών εις τους ληστάς avatar
    ο εμπεσών εις τους ληστάς 14/06/2013 07:09:38

    Ποιός (δε) θυμάται το χαρακτηρισμό του Τσοβόλα από τον κύριο αυτό, ως γιό του "Αλογοσούρτη";

  41. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 14/06/2013 09:45:37

    Μα γιατί να πας στη Μακρόνησο χρυσό μου, αφού υπάρχει και η Μύκονος;

  42. lakis avatar
    lakis 14/06/2013 13:33:30

    ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΕΡΓΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΝ

  43. Νίκος avatar
    Νίκος 14/06/2013 13:39:55

    Κάντε και ένα ακόμη αφιέρωμα για τον Βαξεβάνη που στη Βουλή είχε ακουστεί πως παίρνει κάτι εκατομμύρια ευρώ...

  44. Β.Ν. avatar
    Β.Ν. 14/06/2013 14:17:21

    Θέλω να προτείνω στον κ. Στουρνάρα να αναθέση στον κ. Κούλογλου την γενική διεύθυνση της ΕΡΤ και να τον προειδοποιήσει ότι από εκείνη τη στιγμή δεν θα παίρνρει πλέον κρατική επιδώτηση όυτε χαράτσι μέσω ΔΕΗ και άστον να κουρεύετε, να δουλέψουν να πάνε έσοδα στο κανάλι και τότε να πληρωθούν, να σου πώ εγώ κ. Κούλογλου πόσα απήδια πιάνει ο σάκκος σου.

  45. Χαρά avatar
    Χαρά 14/06/2013 15:08:27

    Μία απλή ερώτηση θα ήθελα να κάνω..
    Το ότι ήταν ένα από αυτούς που "σκύλευσαν επί χρόνια στο δημόσιο πτώμα της ΕΡΤ"...το ανακαλύψατε τώρα? Γιατί τόσα χρόνια τον πλήρωναν όλοι (πράσινοι και μπλε) ??? Ποιοι ενέκριναν τις εκπομπές και το κόστος αυτών??? Μήπως αποφάσιζε μόνος του και πήγαινε μετά άνοιγε το ταμείο και έπαιρνε όσα ήθελε?
    Αν η εκάστοτε διοίκηση της ΕΡΤ τα θεωρούσε εξωφρενικά τα ποσά γιατί τα έδινε?
    Αυτός καλά έκανε και τα ζητούσε...(ποιος δεν θα έκανε το ίδιο άλλωστε για τη δουλειά του???) ΠΟΙΟΣ όμως αξιολογούσε τις εκπομπές και ενέκρινε τα κονδύλια?? ΠΟΙΟΣ?

  46. Δενξεχνός avatar
    Δενξεχνός 14/06/2013 16:44:29

    Εδώ που έφτασε η χώρα, θα ήταν καλύτερο να αφήσουμε να βγει η αριστερά στην εξουσία και μετά από ένα εξάμηνο ...θα έχουμε τελειώσει μια για πάντα με αυτούς! Αρκετά δεν είναι τόσα χρόνια μεταπολίτευσης με την αντεθνική τους στάση? Ε ας εκτεθούν να δούμε πως θα μας ...σώσουν. Μόνο έτσι θα τελειώσουμε με δαύτους. Το είδε και η Κύπρος μετά από μια θητεία Χριστόφια, ε ας το δούμε και εμείς να τελειώνουμε με την αριστερά

  47. GEORGE avatar
    GEORGE 14/06/2013 18:15:42

    ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ ΕΠΕΣΑΝ. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΟΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ 1 ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΝΕΤ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΑΙ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΗ ΧΟΛΗ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΝΕΦΩΝΙΖΕ ΚΑΛΩΣ ΕΠΡΑΞΕ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ. ΔΙΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΙ. ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ BUISNESMEN ΩΜΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ.ΤΕΡΜΑ .Ο ΚΥΒΟΣ ΕΡΡΙΦΘΗ ΚΑΙ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ.ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΑΚΕΦΑΛΑ. ΕΞ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΟΥΝ ΓΕΝΝΑΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΛΕΝΕ.ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΜΙΑ.ΑΥΤΟ ΤΡΕΜΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΛ(ΟΓΛΟΥ) ΜΗ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΤΑΛΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΕΡΑ. ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΑΛΤΕΡ ΚΑΙ Ο 902 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ? ΤΟΤΕ ΔΕΝ "ΚΑΤΕΛΥΘΗ" Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ? ΟΥΑΙ ΥΜΙΝ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ..

  48. popaia avatar
    popaia 14/06/2013 18:18:45

    Καλέ μη φοβείστε κ. Κούλογλου, με τις υπηρεσίες που έχετε προσφέρει στο μεγάλο αφεντικό μόνο Σεϋχέλλες ή νησιά Κεϋμάν θα πάτε. Μα τί λέτε τώρα; Ξεχάσατε; Πάνε οι κολλητοί του Γιωργάκη και τα τσιράκια των Αμερικανών στη Μακρόνησο; Πάνε οι υμνητές των βομβαρδισμών της Σερβίας στη Μακρόνησο; Πάνε οι χειροκροτητές της κατάδοσης Οτσαλάν στη Μακρόνησο; Πάνε οι πορωμένοι τουρκόφιλοι κι οι γενίτσαροι νεοταξίτες στη Μακρόνησο; Ή πάνε οι νοσταλγοί του Γέλτσιν και συκοφάντες του Πούτιν στη Μακρόνησο;
    Ηρεμείστε, κανένας φόβος. Απλά μπορεί να βρεθείτε να τρώτε από τα έτοιμα αλλά αυτό δε λέγεται εκτοπισμός Αριστερών στα ξερονήσια από την Ακροδεξιά, λέγεται απαλλάχτηκε επί τέλους η δημόσια τηλεόραση (δηλ. ο λαός) από ένα θρασύτατο κι αδίστακτο παράσιτο! Που έπασχε δήθεν από το σύνδρομο του διωκόμενου Αριστερού και που δε δίστασε για τις ανάγκες του έργου να δηλώσει ότι τον κυνηγάνε και οι.... Αμερικανοί (Ν t v 17-5-08)!!!!

  49. Αεροπόρος avatar
    Αεροπόρος 15/06/2013 19:53:20

    "ΕΡΤ λέει είμαστε όλοι εσείς" κάποιος που πέρασε πριν από λίγο με μικρόφωνα από το Χολαργό..... δεν είμαστε όμως εμείς μαζί σας γιατί εμείς μετά 40 χρόνια εργασίας παίρνουμε 1100 το μήνα!!!!!!

  50. Makis avatar
    Makis 16/06/2013 18:31:17

    Η χειροτερη στιγμη του επαναστατη χωρις συνορα ηταν η εμετικη και καθολου δημοσιογραφικη δηθεν συνεντευξη με τον προεκλογικο Τσιπρα τον Ιουνιο 2011. Αναιρεσε ολη του τη καριερα για παντα.