#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/10/2010 14:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν τα είδωλα συκοφαντούνται....




Έλα Χριστέ και Απόστολε. Τι άλλο θα ακούσουμε δηλαδή; Ο άνθρωπος που μέσα σε έναν μήνα ζει όσα ένας μέσος άνθρωπος χρειάζεται 70 χρόνια για να ζήσει. Ο άνθρωπος  που από το 1963 αποτελεί το απόλυτο ίνδαλμα για εκατοντάδες εκατομμύρια γυναίκες, και… άνδρες. Ο άνθρωπος  που όπου πάει και όπου σταθεί εδώ και 40 τόσα χρόνια, κινδυνεύει να βιαστεί στα όρθια από δεκάδες 20χρονες ερωτοχτυπημένες καλλονές, ε λοιπόν, αυτός ο άνδρας , ο πραγματικά τεράστιος Mick Jagger, κατηγορείται ότι δεν είναι προικισμένος εκεί που μετράει! Τι μας λέτε;

Και ποιος τον κατηγορεί; Ο επί τέσσερις και βάλε  δεκαετίες, βασικός συνεργάτης (και μάλλον ερωτικός ανταγωνιστής του ), ο ζαρωμένος σαν μούσμουλο Keith Richards. Ποιος ξέρει πόσες γκόμενες του έφαγε ο αρχηγός, και τώρα στα γεράματα βγάζει κακίες; Όπως λοιπόν γράφει στην πρόσφατη αυτοβιογραφία του ο Richards, ο ερωτικός Mick στερείται … προσόντων. Αλλά, υπογραμμίζει πως, ότι δεν διαθέτει εκεί κάτω, το αναπληρώνει με το μεγάλο του εγώ…

Ο Richards, που αποκαλεί τον επί χρόνια συνεργάτη του «Μεγαλειότατο», αποκαλύπτει πως τόσα χρόνια που είναι μαζί (48!!!), δεν τον πολυσυμπαθεί! Βέβαια όλα αυτά μπορεί να οφείλονται στο ότι ο Jagger κουτούπωσε κάποτε την σύντροφο του Richards, Anita Pallenberg. Αυτή, λέει ο Richards, ήταν που κάρφωσε τον Jagger, αναφορικά με τον ανδρισμό του.

Παρόλα αυτά, προς υπεράσπιση του Sir Mick, ήρθε η πρώην σούπερ μόντελ και πρώην σύζυγος του αρχηγού, Jerry Hall. Όπως  λοιπόν λέει η 54χρονη  καλλονή, «Ο Mick είναι ιδιαίτερα προικισμένος, και εγώ το ξέρω πολύ καλά, αφού ήμασταν μαζί επί 23 χρόνια… ο Keith μάλλον τον ζηλεύει».

Σημειώνεται πως η Hall έχει 4 παιδιά με τον Mick Jagger, και τον χώρισε πριν από κάποια χρόνια, επειδή ο γερόλυκος …τσιλιμπούρδιζε με 20χρονα μωρά.

Ας μην είχα και εγώ πλούσια προσόντα, και ας με κυνηγούσαν όλα τα 20χρονα του πλανήτη, επί 50  και βάλε χρόνια. Αχ ρε άδικη ζωή!

Strange Attractor

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tsilivithras avatar
    tsilivithras 20/10/2010 14:33:16

    Εξαιρετικά επικίνδυνο θέμα για σχολιασμό!!!

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 20/10/2010 14:38:29

    Ποιός το πνίγει το κουνέλι; Τρεις διαβόλοι καλογέροι.

    • zonitis avatar
      zonitis @ Ο Θείος 20/10/2010 14:43:10

      Μηπως το τελευταιο "α" να το κανεις "ω";

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ zonitis 20/10/2010 14:48:37

        Διάνα!

  3. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 20/10/2010 14:45:58

    Ο Richards όμως δεν είχε κουτουπώσει την Faithfull που ήταν με τον Jagger;;

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Professor Moriarty 20/10/2010 14:56:40

      Η Faithfull τους είχε πάρει όλους μαζί επανειλλημένα.

      Και νομίζω ότι η Carly Simon έγραψε το "So Vein" για πάρτη του Μικ.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 20/10/2010 15:06:24

        To You`re So Vain τόγραψε για τον έτερο μεγαλο εραστή, Warren Beatty, ο οποίος μόνο τις θηλυκές γάτες άφησε ανέπαφες. Δές το περίφημο film: shampoo.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/10/2010 15:14:52

        Άλλος επιβήτορας ο Beatty...μαζί με τον Μικ και τον συγχωρεμένο τον Freddie Mercury πρέπει να φερμάρανε οτιδήποτε ανέπνεε και περπατούσε σε 2 ή 4 πόδια!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 20/10/2010 15:15:29

        Και ο Τζακ Νίκολσον...

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ tsilivithras 20/10/2010 15:28:54

        ...αλλά όπως και να το κάνουμε και ο mick είναι λίγος μπροστά στον έναν και μοναδικό marlon!

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 20/10/2010 17:10:03

        Πότε είναι που λέμε για τους Hells Angels?

        Sally McLenane για μένα από Pogues:

        h**p://www.youtube.com/watch?v=sh5gtGk9XZ8&feature=related

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Professor Moriarty 20/10/2010 14:59:00

      Η Faithfull τους είχε πάρει όλους μαζί επανειλλημένα.

      Και νομίζω ότι η Carly Simon έγραψε το "So Vein" για πάρτη του Μικ.

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 20/10/2010 15:35:18

        1, So vain.
        2, ξαφνική κατρακύλα του επιπέδου από τα περί Αρετής, αλλά να που τελικά μαζί με όλα τα άλλα προαιώνια ερωτήματα τέθηκε και το αναπόφευκτο..... "Size matters?"
        3, μην πείτε τίποτα χοντρό, ladies present (Για να μη στενοχωρηθούμε. Kι εμείς..., κι εσείς... χα)

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/10/2010 15:49:21

        victoria

        Κατρακύλα;;;όχι βέβαια...η ζωή είναι ΟΛΑ μαζί όχι αποσπασματικά.
        Σοβαρό και αστείο, κλάμμα και γέλιο, αγάπη και μίσος, μπάλα και πολιτική, Αρετή και Ευκαιρία, Αριστοτέλης και Αριστοφάνης..."εγώ" και συνείδηση.

        You wanna know if size matters?...go ask Goliath!!

        "We" are never voulgar when communication is the key.

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 20/10/2010 16:01:22

        Συμφωνούμε. Για τη ζωή.
        (για το Goliath, μμμ head rush, too many jokes :-))

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/10/2010 16:06:46

        victoria

        but you get the point...no??

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 20/10/2010 16:20:54

        Of course. Daniel.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/10/2010 16:32:17

        ...-san.

        There's infinite wisdom in mr Miyagi's words too.

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 20/10/2010 16:43:43

        Daniel-san, you much humor!

    • zonitis avatar
      zonitis @ Professor Moriarty 20/10/2010 15:09:18

      Στην ελβετικη εφημεριδα που δημοσιευτηκε το κουτσομπολιο αυτο προχθες, λεει οτι κουτουπωθηκαν οι δυο τους. Τωρα αν ειχαν και καποιον αλλον η καποια αλλη για παρεα who knows. Παντως ο Richards περιγραφει με πολλες λεπτομερειες τα παπαρια του Jagger. Ναι, ναι κι αυτα τα περιγραφει και λεει μαλιστα οτι ειναι τεραστια. (ισως γι αυτο να του φανηκε το πλι μικρο.....)

  4. donaE avatar
    donaE 20/10/2010 14:46:03

    Επιφανειακη προσεγγιση του θεματος κανετε οι ανδρες.Μετα οταν σας δουλευουν μην παραπονιεστε...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ donaE 20/10/2010 15:07:49

      Αυτά πέστα και στις χιλιάδες θεές, που λιποθυμούν άμα τη εμφανίσει του 70άρη Μίκ. Τι να λέμε τώρα;

      • donaE avatar
        donaE @ Strange Attractor 20/10/2010 15:15:47

        Με τα λεφτα,ενας γερος εξασφαλειζει το πολυ ενα κερατο.Αυτές που λιποθυμανε για τους σταρς ετσι και αλλιως ειναι ανεραστες,τι να τις κανεις.Καλυτερα πιο συγκεκριμενα πραγματα...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 20/10/2010 15:31:38

        Ρε παιδιά, ο άλλος ό παντελώς άγνωστος εμφανίζεται στο μπίγκ μπράδερ ή στο ποπ άϊντολ, και την επόμενη εβδομάδα τρελαίνεται στις θαυμάστριες, και μιλάμε για Τζάγκερ; Μπάι δε γουέϊ, ένας Κύπριος με ανταύγεις και μούσκουλα στο φετινό μπιγκ μπράδερ είναι ολόιδιος ο Μπρούνο του Μπόρατ. χα χα χα...

      • donaE avatar
        donaE @ Strange Attractor 20/10/2010 15:33:42

        tsilivithras μου in the long run ,ουτε τα χαρισματα σε σωνουν ουτε τα λεφτα.
        Οτι δινεις παιρνεις,αυτο εννοω.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 20/10/2010 15:54:36

        donnaE

        Agreed 100%.

        Life is a dream within a dream, where pain is FACT and happiness is moments in eternity.

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ Strange Attractor 20/10/2010 16:04:09

        donaE, ο Φρόϋντ δεν είπε "μετά από τόσα χρόνια ψυχανάλυση, ακόμη δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλουν οι γυναίκες";;

      • donaE avatar
        donaE @ Strange Attractor 20/10/2010 16:24:09

        Professor Moriarty,
        μια καλη κουβεντα-τι ομορφη εισαι σημερα ,ας πουμε.Επισης να κανεις τον δυστυχισμενο και ανημπορο.Αλανθαστο.Τα λεφτα προαιρετικα.

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ Strange Attractor 20/10/2010 16:31:14

        donaE, ευχαριστώ για την συμβουλή. Ήδη άρχισα να νιώθω δυστυχισμένος (...που δεν έχω τα λεφτά του Τξάγεερ).

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 14:49:25

    Ο Μικ Τζάγγερ το μόνο πράγμα που δεν έχει κάνει στη ζωή του είναι το να πεθάνει!

    Time is on his side. Yes it is!
    h##p://www.youtube.com/watch?v=XzcWwmwChVE&feature=related

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 15:13:59

      "Hours are like diamonds, dont let them waste..."
      Από το Time waits for no one, ένα από τα καλύτερα τους.
      http://www.youtube.com/watch?v=ih7Vy-W-TWU

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 15:14:35

      “Hours are like diamonds, dont let them waste…”
      Από το Time waits for no one, ένα από τα καλύτερα τους.
      h__p://www.youtube.com/watch?v=ih7Vy-W-TWU

  6. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 20/10/2010 14:56:26

    Girls, If you meet him I hope you guess his name...

  7. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 20/10/2010 15:08:38

    Ο Τζάγκερ είναι μεγάλος. Ο Ρίτσαρντς είναι επίσης. Όλα τα τραγούδια των Στόουνς τα έγγραφαν και οι δύο μαζί. Αν είπε ο Κήθ κάτι τέτοιο δεν αναιρεί τίποτα από την αξία των μεγάλων τραγουδιών του συγκροτήματος.

  8. Y. avatar
    Y. 20/10/2010 15:16:36

    Αντί σχολίου
    H*tp://www.youtube.com/watch?v=iLddJ1WceHQ&feature=related

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/10/2010 15:23:08

    Είτε μας αρέσουν είτε όχι, οι στόουνς είναι το κάτι άλλο. 50 χρόνια μαζίκαι διαρκώς στη παγκόσμια πρωτιά. Τι να λέμε; Μιλάμε για ζωές εικονικής πραγματικότητας. Επιφυλάσσομαι για ανάρτηση αφιέρωμα, αν μου το επιτρέψει ο τσίφ (φάκτορ).
    Πάντως για εμένα το καλύτερο τραγούδι όλων των εποχών, είναι το -σίστερ μόρφιν- (που το έγραψε αν δεν κάνω λάθος η Φέϊθφουλ!)οπότε είμαι και μεροληπτικός υπέρ τους.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Strange Attractor 20/10/2010 15:28:57

      Διαφορά φάσης και ηλικίας.

      Μακράν από τις πιο βαρετές μπάντες που έχω ακούσει στην ζωή μου.
      Αλλά έγραψαν ιστορία...κανείς δεν το αρνείται.

      Btw το μόνο τραγούδι που μπορώ να ακούω ΟΛΗ ΜΕΡΑ είναι το "God gave me everything" και το λέει μόνος του ο Μικ.

      Στην μπάντα που ετοιμάζω δεν πρόκειται να παίζουμε Stones ούτε για να σώσουμε τη ζωή μας.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 20/10/2010 15:34:27

        Και εμένα δεν μου άρεσαν στα 20 μου διότι τους θεωρούσα κατεστημένο. Μεγαλώνοντας κατάλαβα ότι δεν έγιναν τυχαία αυτό που είναι.
        ΥΓ-Μη μου πεις ότι θα παίζεις Μ. Τζάκσον και Μαντόνα στη μπάντα σου. Θα σε γιαουρτώσω. Ο Θράξ μαθαίνει ροκιές για το τριγωνάκι του, έμαθα!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/10/2010 15:58:49

        Δεν τα κλεισα τα 20 ακόμα οπότε έχω περιθώριο.
        Kάθε μπάντα που σέβεται τον εαυτό της παίζει "Dirty Diana" και "Beat It".

        Αυτό είναι άλλο σχήμα όμως...με τον Θράκα θα παίζουμε "Μπες μεσ'το καμπριολέ-πάμε για κανα καφέ" με κανονάκι και πουλόφωνο σε Ξι δίεση Φαλτσόρε.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tsilivithras 20/10/2010 16:20:58

        Να ακούσω το Like a Virgin από το τριγωνάκι και τα χείλη του Θράκα, και να κλείσω τα μάτια μου...

      • danaos avatar
        danaos @ tsilivithras 20/10/2010 20:12:03

        Σε Ξι δίεση Φαλτσόρε τα όργανα και οι φωνές στο κλειδί του Ψολ!!

    • donaE avatar
      donaE @ Strange Attractor 20/10/2010 15:38:45

      Sympathy for the Devil

  10. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 20/10/2010 15:25:12

    O Βeatty ήθελε να κάνει πρωταθλητισμό, αλλά δεν πιστεύω ότι ανταποκρίνονται στην αλήθεια οι αριθμοί που κυκλοφορούν. Φούσκες.

    Ο Mercury ήταν πολύ bi, το έπαιζε σε δύο ταμπλώ και πέθανε νωρίς από aids. Άρα, ένας είναι ο αρχηγός, ο MIck, χα-χα-χα!

  11. tsilivithras avatar
    tsilivithras 20/10/2010 15:25:14

    donaE

    Από την εποχή των σπηλαίων μέχρι το 7000μΧ να φτάσουμε, οι πλούσιοι και/ή διάσημοι άντρες θα τραβάνε το ενδιαφέρον ΟΛΩΝ των γυναικών...ανεξαιρέτως.
    Αυτές που ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ να μην ενδώσουν είναι από "εκπαίδευση" και όχι "κληρονομικότητα".

    Όπως και τα αγοράκια μόλις γίνουν λίγο γνωστοί πηδάνε ότι αναπνέει.

    Dna...reptilian brain...βιολογικός προγραμματισμός...

    Πες το όπως θες.

    Κι επειδή πέρασα ένα σημαντικό κομμάτι της επαγγελματικής μου ζωής δίπλα σε "φίρμες" μπορώ να επιβεβαιώσω ότι και η ΠΛΕΟΝ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ γυαλίζει το ματάκι της έστω και για λίγο δίπλα τους.

    Τι να πεις...άνθρωποι.

  12. pride avatar
    pride 20/10/2010 15:38:36

    Ρε παιδιά, οι Stones ως συγκρότημα είναι φοβεροί. ΑΛλά αν ο Τζάγκες δεν ήταν αυτός που ήταν, ποιος θα τον κοίταζε;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ pride 22/10/2010 22:52:22

      Έλα όμως που είναι αυτός που είναι...

  13. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 20/10/2010 15:39:36

    Έφτιαξαν σπουδαία μουσική, αλλά όλο αυτό το υπο-σύστημα "sex and drugs and rock and roll" που υπηρέτησαν, συν-διαμόρφωσε τον μετά το 1975 κόσμο του καθολικού εμπορεύματος. Μαζί με τη Θάτσερ, τον Ρέηγκαν και τους Chicago boys, ο ακριδο-καπιταλισμός είχε και "επαναστάτες" γονείς.
    Η Faithfull μετανόησε και απέρριψε τον προηγούμενο εαυτό της, άν δεν κάνω λάθος.
    Άλλοι rock stars, όσο μπορούσαν, άντεξαν και πολέμησαν από μέσα το τέρας.
    To Νeedle and the damage done του Νήλ Γιάνγκ είναι συγκλονιστικό, τρυπά την καρδιά:
    "I am not a preacher, but drugs killed a lot of great men."

    I've seen the needle
    and the damage done
    A little part of it in everyone
    But every junkie's
    like a settin' sun.

    h**p://en.wikipedia.org/wiki/The_Needle_and_the_Damage_Done

    Αλλά εδώ πρόκειται για rock star ασκητικό (!) και παντρεμένο με την ίδια γυναίκα 35 χρόνια

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 20/10/2010 15:43:21

      Δεν είναι όλη η μουσική των Stones καλή ή έστω υποφερτή. Ένα μέρος (π.χ. Paint it black) είναι. Κατά την ταπεινή γνώμη ενός, που το 1968 ήταν 16 χρονών αγόρι.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Ο Θείος 20/10/2010 15:49:41

        Έχεις δίκιο, έχουν πολλά ντάμπα ντούμπα. Τα σλόου τους όμως, οι μπαλάντες, είναι το κάτι άλλο. Άλλωστε ο Μικ είχε πει κάποτε πως δεν είμαστε ροκ μπάντα, αλλά μπλούζ. Εξάλλου το όνομά τους το πήραν από τραγούδι μπλουζ.
        Και το άλλο το συγκλονιστικό που είπε κάποτε ο Ρίτσαρντς: Πόσα και πόσα παιδιά ξημεροβραδιάζονται στα ωδεία και στις σχολές σπουδάζοντας μουσική, και τελικά πεθαίνουν στη πείνα. Εγώ με μια συγχορδία όλο κι όλο που έμαθα, έγινα δισεκατομμυριούχος! Άδικη ζωή. Αλήθειες...

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Ο Θείος 20/10/2010 16:02:55

        Εδώ πάντως, παίζουν παρέα με τους Δουβλινέζους Chieftains το παραδοσιακό λαïκό Ιρλανδέζικο "Rocky road to Dublin", σε διασταύρωση με "Satisfaction".
        Κάτι ξεχωριστό.
        h**p://www.youtube.com/watch?v=ZmhEGrK9uJ4

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Ο Θείος 20/10/2010 16:18:54

        Παικτικά ήταν ανέκαθεν μετριότητες...ειδικά ο ντράμερ ο Τσάρλυ...ότι ναναι.

        Αλλά έγιναν φίρμες στα νιάτα τους και χειρίστηκαν το θέμα άριστα.

        Και τα ego τους και όλα...

        Ο Κeith μέσα στην ασχετοσύνη του προτιμούσε να συνθέτει σε bass guitar και χωρίς να το ξέρει το κανε trend (τον μπέρδευαν λέει οι πολλές χορδές!!!).

        Δεν είναι όλοι Beck, Page και Clapton.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Ο Θείος 20/10/2010 16:05:23

      Θείο ο Neil Young είχε πολλά να πει όταν ρόκαρε ανελέητα με εκείνο το ειρωνικό "keep on rockin' in a free world".
      Ακόμα ανατριχιάζεις στο άκουσμά του κι ας είναι 3 ακόρντα κομμάτι.

      Αλλά μια που είπες για junkia και second thoughts...είμαι σίγουρος ότι θα με ευγνωμονείς αν δεν το χεις ξαναδεί.

      Κάνε τον κόπο:

      h**p://www.youtube.com/watch?v=o22eIJDtKho

      Ι've hurt myself today, to see if i still feel
      I focused on the pain, the only thing that's real...

      Johnny Cash

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ tsilivithras 20/10/2010 16:17:02

        Εξαιρετικό, ευχαριστώ.
        Δες όμως και τον "Ακούραστο καταναλωτή", του γερο Καναδού.
        Για τη σημερινή Αμερική (και όχι μόνον) μιλά ο μύθος. Αυτό είναι πολιτισμική κριτική:
        h**p://www.youtube.com/watch?v=LWI1Wzu-7NE

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ tsilivithras 20/10/2010 16:22:13

        I see a woman in the night
        "With a baby in her hand
        Under an old street light
        Near a garbage can
        Now she puts the kid away,
        and she's gone to get a hit
        She hates her life,
        and what she's done to it
        There's one more kid
        that will never go to school
        Never get to fall in love,
        never get to be cool".
        ("Κeep on rockin’ in a free world")

        Τελικά ο γερο-Νήλ είναι ένα είδος αντι-Τζάγκερ.
        Πικρά μελαγχολικός, είρωνας, "μαυρισμένος" αλλά όχι απελπισμένος.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/10/2010 16:28:27

        Θείο έχω μεγάλο "respect" για τον Neil.

        Όταν πιτσιρίκος κατά λάθος τον πρωτο-άκουσα έπαθα ζαβλαμά!!!

        Μετά ήρθαν οι Crosby Stills Nash & Young κι έδεσε η κομπόστα του χίππη.

        Με χάλασε πολύ αρχές του '90 που τον είδα να κωλοχτυπιέται on stage με έναν σουρωμενάκια Eddie Veder επειδή το Seattle scene τότε ήταν στα πάνω του.

        Κι επειδή δεν είχε νόημα να βρίσω τους πανύβλακες Pearl Jam για την ασέβεια, τα βαλα με τον Neil.

        Τι να λέμε τώρα...

        There's colors on the street
        Red, white and blue
        People shufflin' their feet
        People sleepin' in their shoes
        But there's a warnin' sign on the road ahead
        There's a lot of people sayin' we'd be better off dead
        Don't feel like Satan, but I am to them
        So I try to forget it, any way I can.

        Keep on rockin' in the free world,

        .........................


        Ανατρίχιασα μόνο από το copy-paste...!!!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/10/2010 16:29:25

        xaxaxaxaxa...

        Α ρε Θείο τα μεγάλα πνεύματα...απίστευτο!

        Να σαι καλά κι ας με φουρκίζεις ώρες-ώρες.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ tsilivithras 20/10/2010 16:55:41

        Μια και μιλάμε για Καναδούς, ιδού και οι Hymns of the 49th Parallel, της K.D. Lang (με Καναδούς τραγουδοποιοιούς, Neil Young, Joni Mitchell, Leonard Cohen, Jane Siberry κτλ):

        h**p://www.youtube.com/watch?v=6iQDVu-QWnw

  14. nyfitsa avatar
    nyfitsa 20/10/2010 16:03:50

    Αυτό και η πορδή του γάιδαρου – είναι τα θέματα στην Ελλάδα. !!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ nyfitsa 20/10/2010 16:19:52

      Γειάσου ρε διανοούμενε εσύ...

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/10/2010 16:23:29

    Θείε, επειδή φαίνεσαι μερακλής, αν μιλάμε για ιρλανδικά, πάρε αυτό το καλύτερο: h__p://www.youtube.com/watch?v=kVUZuVZWHkk

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Strange Attractor 20/10/2010 16:50:07

      Όντως το καλύτερο, ευχαριστώ, έχω αδυναμία στα ιρλανδέζικα (και στη μπύρα, όμως).

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Ο Θείος 20/10/2010 16:54:43

        Έλα ρε Θείο που ήσουν κρυμμένος;;;

        Τhin Lizzy και Rory Gallagher μέχρι αίμα...

        Τι μουσικάρες Θεέ μου!!!!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Ο Θείος 20/10/2010 16:57:44

        Rory άπαιχτος!

        h--p://www.youtube.com/watch?v=xIZMTQrOiBc

        h--p://www.youtube.com/watch?v=RxiEMpcI83E

  16. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 20/10/2010 17:01:04

    Σας έχει αφήσει ο Θράκας ελεύθερους και οργιάζετε!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 20/10/2010 17:39:09

      Ο Θράκας θεωρεί ροκ τον Ρόμπερτ Γουίλιαμς. Τον δε Γονίδη πάνκ. Είναι του ωδείου αυτός. 12 χρόνια σπούδαζε τρίγωνο.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 20/10/2010 18:06:52

        Τα λέει όλα με τη σιωπή του.
        Εκείνον τον Τσιβλιθρα δεν τον βλέπω καλά.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 20/10/2010 18:40:41

        O Θράκας έχει τόση σχέση με το ροκ όση ο Τσακ Νόρις με τον οίκτο...!!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 20/10/2010 19:00:06

        Τσιλιβίθρα,
        Εμαθα οτι ο Θράκας σε έβαλε ...προς παραδειγματισμό να διαβάσεις Επίκουρο.
        Αν συνεχίσεις να αυθαδιάζεις σε βλέπω να εντρυφείς στον Ηράκλειτο!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 20/10/2010 19:25:56

        Όλη μέρα σκοτώνονται. Ο Θράξ είναι δημοκρατικός ενώ ο Τσίλι στωικός και οπαδός της ολιγαρχίας. Καλά που είμαι εγώ ηδονιστής Επικούρειος και τους ηρεμώ. Αλλιώς συνεχώς τρώγονται σαν τα σκυλιά για θέματα αρετής, συμμετοχής,φιλοπατρίας, κάλλους, αρμονίας, ΠΑΟΚ, MILF, κλπ.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 20/10/2010 19:36:40

        Του είπα του Θράκα για τους Dream Theater μια μέρα και με άρχισε στα Αριστοφανικά και πως είναι ο πρόδρομος της όπερας και του θεάτρου...and i said WTF!!!...Dream Theater is a BAND you old-fart...

        και μου θύμωσε...

        έκτοτε με έβαλε να διαβάζω κάθε βράδυ την Λυσιστράτη...

        κάτι βαρετά πράγματα για γυναίκες που απέχουν από την ερωτική πράξη και κάτι άλλα χίπικα που προφανώς συνέβαιναν την εποχή του Χαλκού που γεννήθηκε αυτός...!!!

        Τι να κάνω ο δύσμοιρος...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 20/10/2010 20:24:11

        Τσιλιβίθρα,

        Κανονικά ο Θράκας με τον Strange, έπρεπε να σου χρεώνουν και δίδακτρα για τα μεταπτυχιακά που κάνεις δίπλα τους, αλλά έχει χάρη που είναι υπεράνω!
        Και συ αντι να το εκτιμήσεις, τους τη βγαίνεις και απο πάνω!
        Ακούς εκεί ο Θράξ από την εποχή του Χαλκού!

        Ο Θράξ ήταν ...γείτονας της Πύρρας και του Δευκαλίωνος (για να μαθαίνεις)
        Ο Strange ως γνωστόν ήταν ξάδελφος της Πύρρας.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 20/10/2010 20:26:28

        Εγώ που του ανέφερα τους Dream Syndicate και μου έκανε ολόκληρη διάλεξη για συνεταιριστικά και συνδικαλιστικά κινήματα, για το κιλελέρ, για τις μεσαιωνικές συντεχνίες;

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 20/10/2010 20:36:37

        Κε Ροδινέ

        βλέπω είχατε τους ίδιους γείτονες με τον Θράξ.

        Σουπίτσα να κεράσουμε;;

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 20/10/2010 20:41:26

        Τσιλιβίθρα,

        Ετοιμο για δική σου εκπομπή μαγειρικής σε βλέπω!
        Τι Μάστερ Σέφ και αηδίες!
        Τσιλιβίθρας ΣΕΦ!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 20/10/2010 20:45:31

        Ο Τσιλιβίθρας στην κουζίνα! Ντοκουμέντο!

        h--p://www.youtube.com/watch?v=auXrmn5uqOk&feature=related

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 20/10/2010 20:54:47

        Κε Ροδινέ

        αν κάποιος μου εγγυηθεί ότι θα χω την Μανωλίδου δίπλα μου κάνω εκπομπή και για τον Αφρικανικό καμπουρογαμόσαυρο τον αμμώδη...!!

        χικ

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 20/10/2010 20:59:38

        Τσιλιβίθρα,

        Ποιά Μανωλίδου;

        Αυτή θα βλέπει τη σκόνη σου!

        Ομως, άμα αρχίζεις τα χικ από τις 9 δεν βλέπω χαϊρι!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 20/10/2010 21:07:01

        Κε Ροδινέ

        θα προτιμούσα νε έβλεπα εγώ την σκόνη της...if you know what I mean!

        Χωρίς χικ δεν αντέχεται ο σοσιαλισμός αγαπητέ μου κύριε.

        Έχω τελευταία καβάντζα στο σπίτι καμμιά 10ρια λίτρα τσίπουρο και καπνό σε βάζα για να βγάλω το χειμώνα.

        After that...ο Θεός κι η ψυχή του.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 20/10/2010 22:05:53

        Εδώ ο Θράξ τα δίνει όλα: h__p://www.youtube.com/watch?v=xmBGW21-LIo&feature=related

  17. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 20/10/2010 17:11:04

    Όπου νά'ναι μπήκε το σχόλιό μου...

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ (A)θανάσης 20/10/2010 20:56:56

      Εεε...αχμμμ...εεε...(γκαντ ντεμ ιτ στεη κουλ μαν στεη κουλ)...χμμμ...εεε....αχεμ αχεμ...γκουχ γκουχ

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/10/2010 17:49:14

    Η καλύτερη ευχή για όλους μας, αφιερωμένο στους παλιούς ρόκερς που δεν το βάζουν κάτω: h__p://www.youtube.com/watch?v=KzgdKSRqKLY

  19. FRESCO avatar
    FRESCO 20/10/2010 18:19:34

    Επικοινωνιακό κόλπο, τζάμπα διαφημισούλα, μου κάνει το όλο consept.
    Έχουν καμιά καινούργια περιοδεία να διαφημίσουν μήπως ?

    • FRESCO avatar
      FRESCO @ FRESCO 20/10/2010 18:30:57

      sorry, concept είναι το ορθό.

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ FRESCO 20/10/2010 20:03:56

      Εσυ μάλλον είσαι ο πιό σωστός. Οι παλιόγεροι του ροκ μας βάλαν να τσακωνόμαστε και αυτοί γελάνε και τα 'κονομάνε. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν αποκαλυπτόταν ότι το βιβλίο το έγραψαν μαζί. Χα-χαα!

      • FRESCO avatar
        FRESCO @ Professor Moriarty 20/10/2010 20:41:35

        Επαγγελματίες είναι οι κύριοι. Τύφλα να' χουν οι managers της General motors. Στο μεταξύ στο πλήθος από κάτω συνεχίζουν να παραμυθιάζονται και να αλληλοτρώγονται. Και έτσι περνάει ο καιρός.

  20. Ανατολή avatar
    Ανατολή 20/10/2010 20:24:30

    Αγαπητέ Strange, τα μεγάλα πνεύματα συνανιώνται! Κι εγώ για το Μικ είχα σήμερα ανάρτηση! (για άλλο θέμα βέβαια).
    Όμως σήμερα σε βρίσκω, αγαπητέ, πολύ εμπαθή ως προς τον Κιθ. Το πιθανότερο είναι (ως γυναίκα μιλώντας), να είχε δίκιο ο φίλος του που οπωσδήποτε τον έχει δει γυμνό, όταν κάνανε τρίο. Κρίνοντας από το σωματότυπο του Μικ (είναι σαν να τον έχουν ρουφήξει κουνούπια), καθώς και από την οπτική εικόνα που δίνουν στο επίμαχο σημείο (φλατ!!!), τα στενά παντελόνια που φοράει, μάλλον μπάμια την έχει. Τώρα μην κρίνεις από τον αριθμό των κατακτήσεων, γιατί οι γυναίκες στο συγκεκριμένο θέμα είναι εντελώς ηλ@θιες. Τους αρκεί να κοκορεύονται στις φίλες τους ότι πήγαν με έναν διάσημο κι ας μην είδαν φως. Λίγο τις απασχολεί.
    Άκου με που σου λέω. Έχω δει απολειφάδι να το κυνηγούν οι γυναίκες μόνο και μόνο επειδή είχε φράγκα και θέση. (Μπάμιας ήταν, αποδεδειγμένα, τον είχα δει να αλλάζει, είχα δουλέψει μαζί του, σκέτο σίχαμα).

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Ανατολή 20/10/2010 20:32:23

      77 comments being a gentleman and now this....???

      Oh my Cock!!...OOOOOoooopssss sorry...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ανατολή 20/10/2010 20:43:11

      Κακίες, ο Μίκ ήταν τεκνό στα νιάτα του ειδικά. Μαύρο μαλλί, γαλάζιο μάτι, σαρκώδη χείλη, λεπτό κορμί, πρόστυχες κινήσεις, έκφυλη γενικά παρουσία. Εισήγαγε το androgenous πρώτυπο, που αρέσει και στα δυο φύλα. Ξεφύγαμε δηλαδή από τους μπρατσαράδες ή τους αρρενωπούς τύπου Γκάρι Κούπερ, Ρόμπερτ Μίτσαμ κλπ που κυριαρχούσαν έως τότε. Μετά ήρθε το άλο στυλ ανδρός στη μόδα (Πατσίνο, Χόφμαν, Ντενίρο). ΄Χαλάλι του του Μικ.

  21. Ανατολή avatar
    Ανατολή 20/10/2010 21:21:12

    Strange,
    ομολογώ ότι με το παραπάνω σχόλιο με απογοητεύεις οικτρά και με κάνεις να ανησυχώ. ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΙ ΕΣΕΝΑ σαν άντρας, να μαδίσω τα εξτένσιον μου!
    Κάτι τέτοια (μπαισεξουαλικά) ακούω καιτρελένομαι. Ένας άντρας old fashion, κανονικός ρε παιδιά, για μας τις ελεύθερες δεν υπάρχει;;;
    -Μα που πήγαν όλοι οι άντρες;
    -Για αποτρίχωση και ντεκαπάζ.
    -Ραντεβού με το Μήτσο.
    Έλεος!!!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Ανατολή 20/10/2010 22:00:26

      Έχει τέτοιους που θέλεις μπόλικους στα σκυλάδικα, στις λαχαναγορές και στην Ανίτα Πάνια.
      Για το πρότυπο του άνδρα που λάνσαρε ο Μικ (αλλά στη πορεία εκτροχιάστηκε) ιδού για να στανιάρεις:
      h__p://www.youtube.com/watch?v=zJv5qLsLYoo

  22. Ανατολή avatar
    Ανατολή 20/10/2010 22:50:03

    Strange,
    κι εγώ που νόμιζα ότι κάτι τέτοιους άντρες θα τους συναντούσα στα τσιπουράδικα της Θεσσαλονίκης. Να τα πίνουν μέχρι πρωίας...
    Μάλλον έκανα λάθος.
    Ας ενημερωθώ λοιπόν για τα στέκια περιξ του Κολωνακίου όπου συχνάζει ο Ψινάκης με την παρέα του. (Ωραία παιδιά όλοι...)