#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/08/2011 09:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν ο «λαγός» κλέβει τις προτάσεις Σαμαρά



Ο Γιώργος Καρατζαφέρης ψήφισε το Μνημόνιο και το υπερασπίστηκε μετά πάθους.

Και αυτός και οι βουλευτές του.

Ακόμα θυμάμαι τον Άδωνι να τσιρίζει στην τηλεόραση, ότι χάρη στη μνημονιακή του ψήφο, το κράτος έδινε μισθούς και συντάξεις.

Παράλληλα, ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, ως συνεπές εξαπτέρυγο, δεν έχανε ευκαιρία να αποδοκιμάζει τις προτάσεις του Αντώνη Σαμαρά για μείωση της φορολογίας.

Ενίοτε και με δηκτικό τρόπο.

Το γνωστό του στυλ δηλαδή.

Από τότε, όμως, κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι και ο κ. Καρατζαφέρης, είδε το «φώς της αληθείας»!

Για αυτό και τώρα ζητάει μείωση των συντελεστών του ΦΠΑ στο 12-15%

Βάζω στοίχημα ότι σε λίγο καιρό, θα κοιμάται και θα ξυπνάει με το «Ζάππειο 2» στο μαξιλάρι του!

Φυσικά δεν περιμένουμε από τον δόκτορα της κυβίστησης  να αναγνωρίσει το πρότερο λάθος του και να παραδεχτεί ότι ο Σαμαράς είχε δίκιο απ’ την αρχή!

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. armagedon avatar
    armagedon 20/08/2011 10:10:18

    ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΝΕ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΝΟΗΜΩΝ ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΑΥΤΟ?

    • patsios avatar
      patsios @ armagedon 20/08/2011 10:59:37

      7.5% εχει στις δημοσκοπησεις δεν σου φτανει???

      • alakran avatar
        alakran @ patsios 20/08/2011 11:34:27

        Μέχρι και διψήφια ποσοστά τού δίνανε.
        χαχαχαχαχαχα

      • διηνεκης avatar
        διηνεκης @ patsios 21/08/2011 13:31:53

        με την προπαγανδα που πεφτει απο τους γκεμπελικους στο τελος θα μας πουνε δικιο ειχε ο καρατζαφιρερ απο την αρχη

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ patsios 22/08/2011 23:01:27

        Βάζουμε στοίχημα ότι ΑΝ θα μπει στη νέα βουλή θα μπει οριακά. Εδώ θα είμαστε

  2. Αλέξανδρος Αρβανιτάκης avatar
    Αλέξανδρος Αρβανιτάκης 20/08/2011 10:11:40

    Καλημέρα, ας θυμίσει κάποιος, σας παρακαλώ, στον αγράμματο τέως ευρωβουλευτή πρόεδρο του ΛΑΟΣ ότι το ποσοστό του Φ.Π.Α. δεν μπορεί να κατέλθει κάτω του 15%, λόγω περιορισμών της Ε.Ε., η οποία ορίζει ότι ο υψηλός (αλλά και ο ενιαίος αν υιοθετηθεί όπως φημολογείται) συντελεστής οφείλει να κυμαίνεται μεταξύ 15-25%.
    Αλλά βέβαια μιλάμε για τον άνθρωπο που πρότεινε να φύγουμε από την τελωνειακή ένωση της Ε.Ε. παραμένοντας στο Ευρώ (και κάπου εκεί οι καθηγητές οικονομικών και ευρωπαϊκών θεσμών φάγανε τα βιβλία τους)....

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 20/08/2011 11:15:25

    Αν ''έλαβε πνεύμα επουράνιον'' δε μπορεί, θα βρει και ''πίστην αληθήν''...διότι είναι πατριώτης...περιμένουμε με αγωνία την εμφάνισή του στα πρωινάδικα...

    • One avatar
      One @ ΕΥΑ 20/08/2011 11:47:54

      "και το Πνεύμα εν είδη περιστεράς" αλλα το περιστερι που καθισε στο κεφαλι του μαλλον ηταν τρελο γι' αυτο εχουμε αυτα τα συμπτωματα...

      • juliet avatar
        juliet @ One 20/08/2011 13:28:55

        Tα περιστέρια εκτός απο επιφοίτηση , κουτσουλάνε...

  4. Krax avatar
    Krax 20/08/2011 11:15:53

    Μην ασχολείστε με το φρόκαλο...

  5. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 20/08/2011 12:26:42

    Η Standart & Poors υποβαθμίζει ολόκληρα έθνη, λαούς και τις εξ αυτών κρατικές οντότητες. Στις επόμενες εκλογές ο λαός θα κατατάξει και τον ΛΑΟΣ στο επίπεδο των σκουπιδιών της πολιτικής ιστορίας....

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ http://chomatery.blogspot.com 22/08/2011 23:03:54

      Έτσι θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα

  6. tak avatar
    tak 20/08/2011 13:22:43

    Ο "πρόεδρος" νομίζει πως είναι ακόμα μάνατζερ των συγκροτημάτων της εποχής εκείνης, του '70! Κρίμα πάντως για τον Βορίδη και δυο - τρεις ακόμα βουλευτές του, που είναι σοβαροί άνθρωποι και εξακολουθούν να σέρνονται ξοπίσω του...

    • manosdel avatar
      manosdel @ tak 21/08/2011 15:24:15

      Απ αυτό να καταλάβεις πόσο σοβαροί είναι πραγματικά

  7. a824 avatar
    a824 20/08/2011 14:51:06

    πριν 6 μηνες ελεγε να καταργηθει το ποθεν εσχες για αγορα σπιτιου και εγω σαν κρατος θα τσιμπησω το 23% φπα και εγω τον ερωτω αυτος παει να αγορασει σπιτι με 23% φπα που μαζι με δικηγορους - συμβολαιογραφους - υποθηκοφυλακια - κτηματολογια και δεν ξερω τι αλλο φτανει κοντα 30%? Και να χεις μετα καθε χρονο να πληρωνεις για αυτο το σπιτι φμαπ.Αυτα τα μυαλα θα μας σωσουν?Χαθηκαμε.

  8. JTSANAS avatar
    JTSANAS 20/08/2011 15:42:54

    ΚΟΜΜΑ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΧΩΡΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΝ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΙΣ ?

  9. μαρικα avatar
    μαρικα 20/08/2011 18:01:49

    Δεν ειδε κανενα φως της αληθειας,απλως θελει να γινει πρωθυπουργος και τα δοκιμαζει ολα ,αυριο θα μας λεει αλλα.Ο Κλιτιδης σαν να εκανε μια νιξη για κρ..ος
    Μακ......Μηπως η αλεπου στον υπνο της πετειναρια εβλεπε.Φτου κυριε τω στωματι μου.

  10. Αννίτα avatar
    Αννίτα 23/08/2011 09:33:11

    Μόνο έτσι μπορεί να επιβιώσει ως αρχηγός κόμματος.Γιατί με τις δικές του πρωτοβουλίες έκαψε το κόμμα του.