#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/11/2009 22:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν ο …αριστερός Κυριάκος διαφωνούσε με την ένταξη του Μητσοτάκη στη ΝΔ (ωιμέ)

 

Επειδή σύσσωμη η Αγία Οικογένεια προσπαθεί τον τελευταίο καιρό να μας πείσει ότι είναι γέννημα – θρέμμα της ΝΔ και ότι αν εξαιρέσουμε ενδεχομένως την περίοδο της Κατοχής όλα τα υπόλοιπα χρόνια κολλούσαν αφίσες γι αυτήν ιδού τι έλεγε στην ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ στις 4/11/1996 ο Κυριάκος Μητσοτάκης, πριν εκλεγεί βουλευτής.

 Ερώτηση: υπάρχει πολιτική ταύτιση με τον Μητσοτάκη;

 Κυριάκος Μητσοτάκης: «Δεν συμπίπτουμε πλήρως όχι τόσο στην ουσία όσο στις πρακτικές εφαρμογές της πολιτικής. Ας πούμε ότι οι δικές μου απόψεις είναι πιο αριστερές»

 Ερώτηση: Βρίσκεις τη ΝΔ χώρο που θα ΄πρεπε να βρίσκεται ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης;

 Κυριάκος Μητσοτάκης: «Δεν είναι τόσο ο χώρος, όσο τα πρόσωπα τα περισσότερα από αυτά, που δεν τον εκφράζουν κατά την γνώμη μου . Δεν θα μπορούσα βέβαια να τον δεχτώ στο ΠΑΣΟΚ, αλλά δεν είμαι ιδιαίτερα ευτυχής που βρίσκεται εκεί..»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 14/11/2009 22:54:31

    Μας τελείωσε και η "Αγία οικογένεια"..πάμε για άλλα..

    Το ρυάκι έγινε ποτάμι και σύντομα καταρράκτης!

    Εάν ήμουν στη θέση της Ντόρας, θα δήλωνα απόσυρση από τη κούρσα, πετώντας και καμία κορώνα για την ιστορία και θα λούφαζα.

    Πάει για μεγάλη ήττα. Δικοί της αρχίζουν και στρίβουν υπέρ Σαμαρά και αυτό εκδηλώνεται με ένταση το τελευταίο 48ωρο (Από Α Αθηνων αυτά)

    Επιπλέον, το θέμα με το ΥΠΕΞ, έχει πολύ ουρά που μπορεί να τη βάλει σε πολύ σοβαρούς μπελάδες.

    Πιστεύω αρκετοί εδω μέσα ξέρετε τι λέω.

    Επιτέλους σε αυτή τη χώρα, πρέπει να παραχθεί πολιτική και όχι οικογενειοκρατία, νεποτισμός, διαφθορά και κολακεία.

    • Aris M. avatar
      Aris M. @ Dubai Expatriate 14/11/2009 23:03:47

      Τελευταίες διαρροές....Βλάχος, Τσιάρας, Καμμένος..... Α και Σταμάτης φυσικά γιατί περί αυτού πρόκειται...

      • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ @ Aris M. 15/11/2009 13:11:03

        Ολοι αυτοι οι κολαουζοι της εκαστοτε εξουσιας ειναι για σφαλιαρες. Ο Αντωνης να εκτιμησει ποιοι ειναι μαζι του απο αγνη ιδεολογια και ποιοι ηρθαν οψιμα για να μην πανε κοντρα στο ρεμα. Βαρεθηκαμε τους καιροσκοπους και τους γλύφτες..

  2. loretta avatar
    loretta 14/11/2009 23:01:25

    Φακτορα εισαι απαιχτος...δεν σε προλαβαινουμε ουτε εμεις οι αναγνωστες και ποσο μαλλον ολοι οι αλλοι!!

  3. brexians avatar
    brexians 14/11/2009 23:13:47

    μπορεις σε παρακαλω να μας κανεις ενα φαξιμιλε με ολο το αρθρο; ευχαριστω...
    οχι μονο το συγκεκριμενο αποσπασμα...

  4. Nikos captain avatar
    Nikos captain 14/11/2009 23:47:04

    Φάκτορα είσαι ο πρώτος και ο απαιχτος,μπράβο σου

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/11/2009 23:56:25

    Οποιος βρει το "Χ" στης εξισωση του Φακτωρα κερδίζει... :)


    ΠΠ

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/11/2009 00:37:48

    ΟΦΙΟΥΧΟΣ... δε λεω περισσοτερα μη σας χαλασω το ΣΚ !.. αχχα

    ΠΠ

  7. αντί avatar
    αντί 15/11/2009 11:36:02

    Εγώ τον καταλαβαίνω τον Κυριάκο!

    Ο Μητσοτάκης πήγε στην δεξιά, όχι από ιδεολογία φυσικά, αλλά από φιλοδοξία για εξουσία και χρήμα. Δεν υπήρχε χώρος για αυτόν στο κέντρο, λόγω Ανδρέα, άρα η μόνη λύση ήταν η δεξιά.
    Μοιραία τα παιδιά του ακολούθησαν την μόνη λύση που είχαν ως παιδιά αρχηγού κόμματος.

    Είναι τραγικό να κάθεσαι και να υποστηρίζεις πράγματα με τα οποία δεν συμφωνείς, απλά και μόνο για να εξυπηρετείς τα συμφέροντά σου.

    Τους συμπονώ τους κακόμοιρους τους Μητσοτακέους...

  8. Konstantinos avatar
    Konstantinos 15/11/2009 13:11:53

    Δεν είναι αγνωστο στον κόσμο ότι ο Κυριάκος δε συμφωνεί με τις αποψεις του πατερα του!!!! Ούτε κι εγω συμφωνω πάντα με τις επιλογες του δικου μου.. Αυτο τι σημαίνει???

  9. double trouble avatar
    double trouble 15/11/2009 13:41:05

    ΣΗΜΑΙΝΕΙ...ΟΤΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΣΩΜΑ ΣΤΗΝ ΝΔ...

  10. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 15/11/2009 14:00:00

    @Konstantinos says:""Δεν είναι αγνωστο στον κόσμο ότι ο Κυριάκος δε συμφωνεί με τις αποψεις του πατερα του!!!! Ούτε κι εγω συμφωνω πάντα με τις επιλογες του δικου μου.. Αυτο τι σημαίνει???""
    Και εγώ -μαζί με το 55% των νεοδημοκρατων- ΔΕΝ συμφωνώ με τις απόψεις των Μητσοτακιδων πατρός, υιού και κόρης. Καταλαβαίνεις αυτό τι σημαίνει???

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/11/2009 23:24:24

    Το 1992 η Δρακουλίνα είχε δηλώσει στην "Ε" ότι είναι οπαδός του Τσε Γκεβάρα.
    Έκτοτε τρίζουν τα κόκαλα του Τσε, αλλά και τα δικά μου τα δόντια...