#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/03/2012 08:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε 17.9% στις δημοσκοπήσεις!



Τι βρίσκει κανένας, άμα ψάχει στο αρχείο του! Τέτοιες μέρες, στο χαμένο στα βάθη...των αιώνων 2008,  τα ΜΜΕ, συζητούσαν μια δημοσκόπηση που είχε παρουσιάσει η ΜRB.

Θέλετε να δείτε τα αποτελέσματα στην πρόθεση ψήφου;

Νέα Δημοκρατίας  28,8%

ΠΑΣΟΚ 23,7% ,

ΚΚΕ 7%,

ΣΥΡΙΖΑ 17,9%

ΛΑΟΣ 4,7%

Τότε ήταν ο Σύριζα, τώρα είναι η ΔΗΜΑΡ κι αν δεν τους κάτσει κι αυτή, οι ... "Ανεξάρτητοι Έλληνες" !

Οφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sintonistis avatar
    sintonistis 17/03/2012 08:59:48

    καλημερα . αν δεν τους κατσει ? σε ποιους να μην κατσει? και τι κοινο εχουν η ΔΗΜΑΡ με τους ανεξαρτητους?

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ sintonistis 17/03/2012 12:16:16

      Τι εννοείς τι κοινό? Ήρθαν από το πουθενά, πρεσβεύουν το τίποτα και σιγοντάρονται από το σύστημα, η ΔΗΜΑΡ ως buffer tank του ΠΑΣΟΚ και οι Αν.έλληνες για να υποσκάψουν την αυτοδυναμία Σαμαρά. Δε θέλει και πολύ μυαλό.

      • sintonistis avatar
        sintonistis @ TopGunZ 17/03/2012 12:49:40

        εννοω οτι η ΔΗΜΑΡ δεν εχει κατι κοινο με τους ανεξαρτητους.... η ΔΗΜΑΡ λεει αοριστολογιες , ενω οι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ εχουν μια σταθερη αντιμνημονιακη ρητορικη......

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ sintonistis 17/03/2012 17:50:34

      "Κεντροαριστεροί" και οι 2, τελευταία, χε, χε !!!

  2. o deksios avatar
    o deksios 17/03/2012 09:38:45

    εντελως αλλη εποχη..
    μετα απ' αυτη τη δημοσκοπηση, ξεκινησε η ενορχηστρωμενη επιθεση στη ΝΔ απ' το συστημα πασοκ με τα δηθεν σκανδαλα, η περιφημη ΔΕΘ του 2008, και εν τελει τα γεγονοτα του Δεκεμβριου του 2008..
    τετοιας σημασιας γεγονοτα δεν υπαρχει πολιτικος χρονος να γινουνε τωρα..
    ο μονος χρονος που υπαρχει τωρα ειναι να συσπειρωσουν νδ και πασοκ τους ψηφοφορους του..
    Αν οι εκλογες γινονταν μαιο του 2008, καπως ετσι θα ηταν τα αποτελεσματα

  3. ER avatar
    ER 17/03/2012 09:54:43

    Τοτε δεν υπηρχε μνημονιο.

    Πισω απο το παραβαν ο καθενας και η καθε μια ας κοιταξει την τσεπη του/της
    και ας αποφασισει τι θα ψηφισει.

    Αυτο πρεπει να ειναι το συνθημα ολων των κομματων ,καμια αλλη υποσχεση.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ER 17/03/2012 11:06:27

      Εσύ να συνεχίσεις να κοιτάς την τσέπη σου και να πέφτεις στην παγίδα όσων υπόσχονται εύκολες αλλά ποτέ εφαρμόσιμες λύσεις για να συνεχίσεις να ζεις σε μια κατεστραμμένη χώρα που έχει την ψευδαίσθηση πως χωρίς να μπει τάξη παντού μπορεί να συνεχίσει να προχωρά στο μέλλον. Προσωπικά προτιμώ να κοιτάξω την υπόθεση Ελλάδα και εθνικοί κίνδυνοι που μεγαλώνουν τώρα που μας βλέπουν πτώματα θέλοντας να μας σκυλεύσουν...

      • Παύλος avatar
        Παύλος @ Γεώργιος Τ. 17/03/2012 12:13:52

        Τι; Ο λαός πεινάει; Ας τον ταϊσουμε λίγο Εθνικό κίνδυνο.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Παύλος 17/03/2012 17:34:48

          Θεωρείς ότι η πείνα και η εξαθλίωση δε συμβαδίζουν με την ύπαρξη και άλλων κινδύνων;

    • Δημητρης avatar
      Δημητρης @ ER 17/03/2012 12:19:41

      Έτσι την τσέπη σου κοιτούσες και παραμυθιάστηκες με το ''λεφτά υπάρχουν'' και κοίτα πού μας έφερες εσύ και οι παρόμοιοι σου.Θα σε έλεγα γα'ι'δούρα αλλα θα συγκρατηθώ και δε θα το κάνω ;)

    • Twins avatar
      Twins @ ER 17/03/2012 18:40:03

      Το πρόβλημα ειναι οτι οι πολιτικοί κοιτούσαν και αυτοί την δικιά μου τσέπη.... αλλά για να την αδειάσουν...

  4. pan avatar
    pan 17/03/2012 09:56:12

    Ήθελα να ξερω τι θέλετε να αποδείξετε με αυτές τις συνεχόμενες αναρτήσεις σε ειρωνικό τόνο για δημοσκοπήσεις ,Καμμένο ,Σύριζα κτλ...
    Κυριακή κοντή γιορτή....Θα έρθει και η κάλπη...Και τότε θα βγάλουμε αναρτήσεις.Κρατάμε και screenshots άμα λάχει.

    • LEWNIDAS avatar
      LEWNIDAS @ pan 17/03/2012 10:01:39

      θα συμφωνησω με τον προλαλισαντα!
      θα συμπληρωσω αυτην την φορα οτι ακομα και αυτες που δεν δημοσιοποιουνται θα πεσουν εξω.

    • fantomas avatar
      fantomas @ pan 17/03/2012 10:13:17

      Γιατί υπάρχει διαφωνία στο ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα οποιοδήποτε από τα στοιχεία που δίνουν οι σημερινές δημοσκοπήσεις να επαληθευτούν στην κάλπη?

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ pan 17/03/2012 10:17:45

      Να μας πεις μόνο πότε θα πατήσεις το κουμπί, για να βγούμε χαμογελαστοί.

      • pan avatar
        pan @ dikefalosaitos 17/03/2012 10:21:39

        Κοίτα το πουλάκι...Μπράβο έχεις φωτογένεια.

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ pan 17/03/2012 10:29:08

          Είδες λοιπόν Παναγιωτάκη που μπορούν να είναι όλοι ευχαριστημένοι; Εμείς με μια χαμογελαστή φωτογραφία κι εσύ με ένα screenshot στην παλάμη. Άντε τώρα, μπες και στο επόμενο άρθρο για να σχολιάσεις το πόσο ανόητοι είναι όλοι και πόσο ακομπλεξάριστοι είναι οι Κα(υ) μμενικοί.

  5. Παναγιώτης Θεσσαλονικη avatar
    Παναγιώτης Θεσσαλονικη 17/03/2012 11:04:41

    Δεν εχεις καταλαβει ή δεν θελεις να καταλαβεις οτι τοτε ήταν 2008 και τωρα 2012 και εχουν ερθει τα επανω κατω , αλλο πολιτικο περιβαλλον τοτε και αλλο σήμερα, και αυτο θα το διαπιστωσεις οποτε γινουν οι εκλογες.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Παναγιώτης Θεσσαλονικη 17/03/2012 12:18:38

      Α. Τότε ήταν 2008 και τώρα 2012. Μάλιστα. Τότε γιατί όλοι μέμφονται το Σαμαρά για το Μνημόνιο 2. Δεν ήταν άλλο το 2010 και άλλο το 2012? Ή από διετία και πάνω μόνο δεχόμαστε ότι υπάρχει αλλαγή? Πολύ βολική και.. κβαντική η θεώρησή σας.

  6. airman avatar
    airman 17/03/2012 11:23:44

    Οι δημοσκοπήσεις είναι ένα εργαλείο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί με πολλούς τρόπους και για πολλούς σκοπούς. Για τα ΜΜΕ και τα συμφέροντα που εκπροσωπούν και εκφράζουν αποτελούν μια πρώτης τάξεως μέθοδο να κατευθύνουν το ζαλισμένο εκλογικό σώμα προς εκείνη την πιθανή εξέλιξη που είναι η πιο βολική. Θέλουν να στηρίξουν εκείνον που θα τους κάνει τα χατήρια, που είναι του χεριού τους, αυτός έχει ''αέρα'', κρίνεται ''καταλληλότερος''. Όταν αυτός που τους βολεύει έχει ''πιάσει πάτο'' ενώ αυτός που έχει ''αέρα'' δεν είναι του χεριού τους, τότε πρέπει να προωθηθεί κλίμα συνεργασίας, να σχηματισθεί κυβέρνηση συνεργασίας. Εκεί μέσα ή θα μπει και ο ''δικός τους'' ή θα αναζητηθεί ο ''συνεργάσιμος'', ώστε να γίνει το παζάρι της εξουσίας που θα αποκτήσει με την εξασφάλιση που τα συμφέροντα επιζητούν.
    Η δυναμική και η προοπτική αυτοδυναμίας, τους προκαλεί ίλιγγο και εφιάλτες. Για να δούμε, θα τους περάσει;

  7. tak avatar
    tak 17/03/2012 11:59:17

    Οι δημοσκοπήσεις θα αρχίσουν να δείχνουν κάτι, μετά το κλείσιμο της βουλής! Προς το παρόν μετράει τους ... λιονταρήδες, αυτούς που δε φταίνε για τίποτα, τους μετανιωμένους που ... γεννήθηκαν και τους ... Πιγκουίνους στη Σαντορίνη, που θα έλεγε και ο φίλος μου ο Βαγγέλης (Δε λέω το επίθετό του, δε θέλω να έχει συγγένεια, έστω και με το όνομα, με τη Μέρκελ)...

  8. δημητρης avatar
    δημητρης 17/03/2012 13:02:26

    ΟΤΑΝ Η Ν.ΔΟΥΛΑ ΕΙΧΕ...... 25% ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΙΣΕΙΣ!!!!!!!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

    • tasos1 avatar
      tasos1 @ δημητρης 17/03/2012 13:06:00

      Ναι... Αυτές που γίνονταν στα γραφεία του ... ΠΑΣΟΚ, του MEGA και του ΣΚΑΙ!

  9. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 17/03/2012 20:43:24

    Για οσους κανουν πως δεν καταλαβαινουν η αναρτηση υποδεικνυει ΕΜΠΡΑΚΤΩΣ οτι αλλες οι βουλες του κωλοσυστηματος των δημοσκοπων (ασοβαροι κατα τεκμηριο) και αλλες οι βουλες του λαου που εκφραζεται με την ψηφο του .. και οχι με τις ονειρωξεις καποιων ..

    Οπως τοτε με το ΣΥΡΙΖΑΡΙΟ που επαιζε το πολιτικο 'ακορντεον' του συστηματος (αλλωτε το ανοιγαν και αλλοτε το εκλειναν αναλογως των συμφεροντων τους) ετσι και τωρα με το ρεπουσοΔΗΜΑΡ (ουροδοχειο πασοκ) και με τον Καμμενο (α ρε Πανο δεν το πηρες απο την αλλη και βρηκες τοιχο) προσπαθουν να σπεκουλαρουν και χειραγωγησουν μερος του Ελληνικου λαου. Οσο για κατι ευθικτους ψευτοΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ τους υπενθυμιζω την δηλωση του φιλου τους Καμμενου οτι δεν βρισκει κοινο σημειο επαφης με την κεντροδεξια αλλα μονο με την αριστερα με την οποια και προκειται ..λεει... να συμπραξει...

    Δυστυχως ενω ολοι με ενδιαφερον εστιασαμε το βλεμμα μας στο λαμπρο πεταγμα ψηλα του Καμμενου γρηγορα το αποσυραμε βλεποντας τον να σκαει παλι στη γη με παταγο... ετσι κανουν ολες οι κοτες που νομιζουν οτι γινανε αετοι...

    Σκληρες κουβεντες Πανο μου αλλα σκληρη και η αληθεια ... οταν εσυ βρισκεις κοινα με αντεθνικα σκουπιδο-κομματιδια τυπου ΣΥΡΙΖΑΣ και ρεπουσοΔΗΜΑΡ τι περιμενεις να ακουσεις απο εμας που μενουμε επι των επαλξεων σε πεισμα πολλων..

    Χαρισμα και μια παληα Ελληνικη παροιμια ' και η μυλωνου τον αντρα της με τους πραματευταδες' ..

  10. Μανόλης avatar
    Μανόλης 01/06/2012 14:08:44

    Να που του ξανάκατσε όμως και δεν είναι δημοσκόπηση πια. Είναι το στοιχιωμένο 17% που ζητούσε το ΚΚΕ στις Εκλογές του 1981!!!