25/09/2008 13:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν ο Καρατζαφέρης απειλεί να πάει στην ΚΕ της ….ΝΔ

Ο αρχηγός του ΛΑΟΣ Γιώργος Καρατζαφέρης πήγε χθες το βράδυ για ...ζύμωση σε γνωστό γαλάζιο στέκι της Πλατείας Κολωνακίου - δεν αποκαλύπτω το όνομα για να μην κατηγορηθώ για γκρίζα διαφήμιση, άσε που θα με κόψουν και δεν θα ξαναπάω. Και τι είπε ο άνθρωπος στην νεοδημοκρατική ομήγυρη:

«Φαντάζεστε τι θα γινόταν αν εμφανιζόμουν αύριο στο ξενοδοχείο που θα συνεδριάσει η Κεντρική Επιτροπή;»

Σαν να λέμε δηλαδή ότι γουστάρει κάποιος τη γυναίκα κάποιου άλλου και πάει μέσα στο σπίτι του να την ...φλερτάρει.

Και το θέμα δεν είναι βέβαια αν θα πάει. Και μόνο ότι το σκέφτεται και το είπε είναι άκρως ενδεικτικό του που έχουν φτάσει τα πράγματα στη Νέα Δημοκρατία. Με τον σκληρό δεξιό πυρήνα της να έχει ξεσηκωθεί και να φλερτάρει ανοικτά με τον ΛΑΟΣ.

Αν στη θέση της ΝΔ ήταν ένα σοβαρό κόμμα εξουσίας θα τα έλεγε αυτά;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Africa avatar
    Africa 25/09/2008 13:52:00

    Της πλακας ειναι ολοι! Φακτορ, τι θα ελεγες να τους μαζεψεις ολους (Νουδουλα, πασοκοι, καρατζαφεριδες, τσιπρες, κλπ) και να τους φερεις για ενα σαφαρι στην Αφρικη να γνωρισουν και τα αγρια θηρια!!!! Πλακα θα ειχε!

  2. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 25/09/2008 14:15:22

    Όχι Αfrica δεν είναι πλάκα .Να κάνουμε έρανο και να τους στείλουμε όλους ,αλλά δίχως επιστροφή .

  3. ακρίτας avatar
    ακρίτας 25/09/2008 14:18:57

    Σώπα ρε africa άμα είναι αυτοί της πλάκας τότε αυτοί που τους βγάζουν τι είναι;
    Κάποιους σαν και εσένα έχει η Ελλάδα για αυτό πάει από το κακό στο χειρότερο
    Ε ξέχασα πήγαινε εσύ για σαφάρι....

  4. ΑΡΗΣ avatar
    ΑΡΗΣ 25/09/2008 14:25:51

    ακρίτα έχεις δίκιο δεν κοιτάνε που τους ψηφίζουν αλλά πουλάνε και πνεύμα. Χαρακτηριστικά παραδείγματα 'χαβαλέδων' africa, δημοσθένης. Βρίζουν τους πάντες και μετά πάνε και ψηφίζουν σαν μ..κες!!!

  5. saska avatar
    saska 25/09/2008 14:46:40

    Βρε φάκτορα βλέπεις κάθε μέρα να παραιτείται και κάποιος βουλευτής και σε έπιασε πανικός; Βλέπεις να φεύγουν και στεναχωριέσαι; Μάλλον βλέπεις ότι σου λένε τα βρωμοκαναλα και μας το παρουσιάζεις για είδηση. Γιατί να μην πάει ο Καρατζαφέρης στο συνέδριο; Από πού ξεκίνησε δηλαδή αυτός;
    Όσο για αυτό που λες στο κειμενάκι σου "δεν αποκαλύπτω το όνομα για να μην κατηγορηθώ για γκρίζα διαφήμιση, άσε που θα με κόψουν και δεν θα ξαναπάω" μάλλον για κρυφοδεξιός μου μοιάζεις ή κατάσκοπος του ΓΑΠ !

  6. spikol avatar
    spikol 25/09/2008 14:56:26

    Γιατί οι φάκτορες κόπτονται για τον αν νεοδημοκράτες θα προσχωρήσουν στο ΛΑΟΣ? Έτσι βγάζει συμπεράσματα για την κυβέρνηση. Απλοικοί ισχυρισμοί που δείχνουν απλά ΑΝΤΙΚΑΡΑΜΑΝΛΙΣΜΟ.
    Τελικά Φάκτορες τα πράγματα είναι ΑΠΛΑ: Τον ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ θα τον βλέπετε τουλάχιστον μέχρι τις εκλογές του 2011. Τώρα αν ο ΓΑΠ αποφασίσει να τον πάει σε εκλογές το 2010... τότε μάλλον θα τον βλέπετε για περισσότερο διάστημα εύκολα ή δύσκολα μέχρι το 2014(?).

  7. Κοινή λογική avatar
    Κοινή λογική 25/09/2008 15:02:02

    Spikol:
    Θα τον βαλσαμώσουμε κι όλας μέ ένα ενσωματωμένο μαγνητόφωνο να λέει το ποίημά του.

  8. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 25/09/2008 15:06:16

    Αρι –εσύ ξέρεις καλύτερα από μένα τι ψηφίζω .Μου μένει να σιωπήσω .Ντρέπομαι .Αι χάσου .

  9. τιραμολα avatar
    τιραμολα 25/09/2008 15:40:29

    Απο αυριο αρχιζει η επικοινωνιακη αντεπιθεση του ηθοποιου...
    spikol και saska μην κολωνεται...
    Απο αυριο ερχεται η ωρα του Καραμανλη...

    Απο την σημερινη "Ε"...
    "ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ το σόου του πρωθυπουργού μετά τη σιωπή, την οποία συστηματικά τηρεί μετά την άνοδό του στην εξουσία, προφανώς επειδή πιστεύει ότι η σιωπή δίδει μεγαλείο και δημιουργεί την εντύπωση, πως γίνεται επεξεργασία ιδεών και κυοφορούνται αποφάσεις και λύσεις στον εγκέφαλο του Ηγέτη..."

    Παει ο καταλληλοτερος παιδια...
    Η θεατρικη παρασταση εφτασε στο τελος της!

  10. saska avatar
    saska 25/09/2008 17:28:20

    Bρε τιραμόλα τι ζόρι τραβάς αν δεις πουθενά αντίθετη άποψη από την δική σου;
    Το να αντιγράφεις από την "Ε" δεν σημαίνει ούτε πως έχεις γνώμη αλλά πολύ δε περισσότερο ότι αυτό που μας μεταφέρεις είναι έγκυρο- καλόβουλο- μη υποχθόνιο- μη υποκινούμενο.
    Μου θυμίζετε κάτι ανθρωπάκια που κάθονται να κουβεντιάσουν και όλοι συμφωνούν πριν ακόμα ανοίξουν το στόμα τους !
    Γνώμη έχω και άποψη, εσύ μάλλον δεν έχεις μεταφορέα!

  11. Africa avatar
    Africa 25/09/2008 18:20:37

    Ρε Ακριτα, εγω ζω στην Αφρικη και εχω παει σαφαρι αρκετες φορες... οσο για το ψηφισμα... προτιμω να ψαρευω στην αφρικη και να κοιταζω τα αγρια θηρια παρα να ασχολουμαι με αυτους που σε "κυβερνουν!" Καλη τυχη στους αξιοπρεπεις ελληνες!