#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/06/2009 14:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν ο Γ. Παπανδρέου δεν θυμάται καλά…

 Ε, όχι κι ότι έβαλε τον Κοσκωτά φυλακή (!!!)

Στη σημερινή του συνέντευξη στο Mega ο κ. Παπανδρέου έδωσε πάλι έμφαση στο θέμα της διαφθοράς και της διαφάνειας και αντιπαρέβαλε τη σημερινή κατάσταση με την υπόθεση Κοσκωτά, ο οποίος, όπως είπε, μπήκε φυλακή μετά από δικές του ενέργειες. "Δεν είμαστε όλοι ίδιοι, εγώ υπήρξα υπουργός σε τρία υπουργεία, μπορεί ο καθένας να με κρίνει από τις πράξεις και όχι τα λόγια" είπε και πρόσθεσε: εγώ έβαλα φυλακή τον Κοσκωτά (!!!).

Το έχουμε ξαναπεί. Από τη στιγμή που η ΝΔ έχει απολέσει την μνήμη της (μαζί με τα πασχάλια) και η Αριστερά περί άλλων  τυρβάζει, μπορεί και ο κ. Παπανδρέου να εμφανίζεται κι αυτός ως αρχάγγελος της κάθαρσης . Δεν κοστίζει άλλωστε τίποτα, όπως διαπιστώσαμε και στις περιπτώσεις των προηγούμενων αρχαγγέλων. Αλλά όχι και να μας δουλεύει ψιλό γαζί, μιλώντας σε δημοσιογράφους που δεν ξέρουν, ή δεν θέλουν να τον βάλουν στην θέση του.

Ας βάλουμε λοιπόν τα πράγματα στη θέση τους:

Πως άρχισε το σκάνδαλο Κοσκωτά; Μήπως με την Τράπεζα Κρήτης στην οποία ο Ανδρέας Παπανδρέου είχε τοποθετήσει κυβερνητικό επίτροπο ύστερα από υπόδειξη του Γιώργου, τον στενό συνεργάτη του από τότε κ. Γ. Παπακωνσταντίνου; Τον προηγούμενο δηλαδή γενικό διευθυντή του ΠΑΣΟΚ που ο Γιώργος αναγκάστηκε να παραιτήσει για τα ομόλογα; Τα ξέχασε αυτά ο αρχηγός του ΠΑΣΟΚ;

Ξέχασε επίσης ότι την εποχή που όλοι έκαναν την πάπια για το σκάνδαλο Κοσκωτά και μόνο το Αντί έγραφε γι αυτό διαμήνυε στον κ. Γ. Παπακωνσταντίνου, ότι «επιθυμία του πατρός του ήταν η τράπεζα να πάει στον Κοσκωτά»(Πρωταγωνιστής και στο «σκάνδαλο Κοσκωτά», ο ΓΔ του ΠΑΣΟΚ, Γιάννης Παπακωνσταντίνου).

Ξέχασε ότι έτσι ακριβώς άρχισε το σκάνδαλο Κοσκωτά;  

Ξέχασε και την «Ένωση Νέων Επιχειρηματιών» που είχαν συγκροτήσει νεαροί τότε επιχειρηματίες όπως ο ίδιος ο Κοσκωτάς και ο Δ.  Κοντομηνάς για να στηρίξουν την πολιτική σταδιοδρομία του σημερινού προέδρου του ΠΑΣΟΚ; Αν τα ξέχασε, μπορεί να τα διαβάσει εδώ: (Ο Γ. Παπανδρέου, το 1988 και τα «νέα τζάκια»)

Ξέχασε τι έλεγε τότε ο Κ. Σημίτης (29 Οκτωβρίου 1986);  «Η δική μου παρέμβαση οφείλεται στο γεγονός ότι η τροπή της υποθέσεως επέβαλε στη κυβέρνηση να δείξει ότι έχει γνώμη και γραμμή. Και ότι δεν άγεται και φέρεται από τους χειρισμούς του κ. Παπακωνσταντίνου». Και ότι «Δεν έχω γνώση αν οι κ. Παπακωνσταντίνου και Κοσκωτάς συνεννοήθηκαν. Το μόνο που λέω είναι ότι ο κ. Παπακωνσταντίνου δεν είχε ενημερώσει την κυβέρνηση».

Διαβάστε και το Πως προέκυψε ημίν Γιώργος που ανεφέρεται στο πως έγινε ο Γιώργος υπουργός Παιδείας μεσούντος του σκανδάλου Κοσκωτά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 15:13:14

    Το σκάνδαλο Κοσκωτά ξεκίνησε όταν ο τότε υπουργός παιδείας ΓΑΠ κατήγγειλε τον πρόεδρο του Ολυμπιακού Γιώργο Κοσκωτά για παράνομες συναλλαγες με την τράπεζα Μέριλ Λίντς.....
    2-3 μέρες μετά ασκείται ποινική δίωξη εναντίον του...
    10 μέρες μετά περίπου συλλαμβάνεται ο Kοσκωτάς με το που προσγειώνεται στην Αμερική από το FBI αφού αναγκάστηκε να το σκάσει χρησιμοποιώντας το ιδιωτικό αεροπλάνο του Σαλιαρέλη.
    Ο ΓΑΠ γίνεται το πιο μισητό πρόσωπο στις κερκίδες του Καραισκάκη...
    .....
    Ευτυχώς υπάρχουν και μερικοί παλαιότεροι που θυμόνται την ιστορία....

  2. Β.ΚΟΝΤΟΣ avatar
    Β.ΚΟΝΤΟΣ 01/06/2009 15:15:34

    Σιγα σιγα ξεκαθαριζεις την θεση σου.

  3. Hase avatar
    Hase 01/06/2009 15:18:46

    Το μονο που καταλαβα ειναι οτι το ενα παπαγαλακι στις διαφημησεις της ΝΔ ειναι ο Οικονομεας και το αλλο ( το πιο χαριτωμενο) ο Καμπουρακης. Αυτυο τουλαχιστον αποκομισα απο το λιγο που ειδα στην Τιβι. Κατα τα αλλα μεγαλη μουγκα απο τα παπαγαλακια.

  4. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 15:19:46

    Λέω ψέματα φάκτορα?

  5. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 01/06/2009 15:20:12

    ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΜΙΑ ΙΔΑΙΤΕΡΗ ΑΔΥΝΑΝΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ

  6. χ avatar
    χ 01/06/2009 15:21:52

    και από που προκύπτει Φακτορα από αυτά που γράφεις ότι ενώ ο Κοσκωτάς βρέθηκε εμπλεκόμενος στο σκάνδαλο ο Γιώργος δεν έκανε την μήνυση?
    Δεν σε καταλαβαίνω, κάθε πολιτικός έχει ακροατήριο σε ομιλίες και ανθρώπους που τον πιστεύουν / στηρίζουν σε μία δημοκρατία που μπορεί να είναι από δεξιοί έως θεωρικά αριστεροί.
    Το ζητούμενο είναι όταν το περιβάλλον σου κάνει την λαδιά ποιά στάση έχεις.
    Τι ακριβώς να κάνει ο κάθε ένας δηλ. να βάλει πομπούς να παρακολουθεί τους συνεργάτες του?
    Πιστεύεις ότι ο ΚΚ κατηγορήθκε γιατί οι υπουργοί του ήταν κολόπαιδα ή επειδη του κάλυψε πλήρως?
    Ο ΓΑΠ έχει διαγράψει παμπολλους με το καλημέρα (Ποστο Καρα)που ακούστηκαν για σκάνδαλα.
    Μην χτυπάς κάποιον που αν μη τι άλλο εχει την πρόθεση και την εχει κάνει και πράξη έως σήμερα.

  7. Roza avatar
    Roza 01/06/2009 15:24:03

    Ε οχι κ.Παπανδρεου...
    Τολματε να μιλατε και σεις;
    "Δεν δικαιουσθε δια να ομιλειται" οταν η χωρα ειναι στα τιμια και καθαρα χερια του ΚΚ!
    Τι να μας πειτε αραγε;
    Μπορουμε ξερετε να βρουμε πισω απο καθε σας λεξη, πισω απο καθε σας ενεργεια, πισω απο καθε σαρδαμ και πισω απο καθε σας γκριματσα τον πιο αδιστακτο και πιο διεφθαρμενο πολιτικο στην Ελλαδα.
    Το αλλο; Οτι εισαι χαζος; Το λεει και ο Μεγαλος Ελληνας Λαζοπουλος!!!
    Το αλλο; Οτι εισαι Αμερικάνος;
    Χωρια που εχεις και μουστακι...α παπαπαπα!!
    Ασε που ολοι οι συνεργατες σας ειναι ΠΑΣΟΚΙΑ, δηλαδη, γεννημενοι ΚΛΕΦΤΕΣ-ΛΑΜΟΓΙΑ και ΠΡΟΔΟΤΕΣ του εθνους.

    Factorx: Αξιος ο μισθος σου...Μια χαρα τα πας

  8. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 15:31:46

    Ενημέρωσε τους αναγνώστες σου φάκτορα...
    Τον έστειλε στη φυλακή ο ΓΑΠ με το μισό ΠΑΣΟΚ και τους φιλάθλους του Ολυμπιακού τότε να τον κράζουν?
    ΝΑΙ ή ΟΧΙ?

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/06/2009 15:31:46

    Επί 2 χρόνια η "Ε" ρωτούσε καθημερινά τον Ανδρέα: "Είστε βλάξ κε Πρόεδρε ή συνένοχος;"
    Απάντηση καμία.
    Και αφού έφαγαν τον αγλέουρα απ`τον Κοσκωτά, τον έστιψαν και τον εξέμεσαν τα τότε λαμόγια του ΠΑΣΟΚ και θυμήθηκε 20 χρόνια μετά ο ΓΑΠ ότι αυτός τον έκλεισε μέσα;
    Για τον Κουτσονόμο δεν έχει τίποτα να μας πει; Για τα πάμπερς που πηγαινοέχονταν;
    Νισσάφι πια η λήθη στους πολιτικούς.
    Ξεφτιλίστηκε μιοα ολόκληρη παράταξη με το θέμα Κοσκωτά. Όχι μονο το ΠΑΣΟΚ. Ντροπή πια.
    Πεινάλες του κερατά. Προσωπικά ήταν η εποχή που το σιχάθηκα κυριολεκτικά (μαζί με τις λοβιτούρες της Μιμής που τότε κυριαρχούσε επί πάντων...)

  10. Hase avatar
    Hase 01/06/2009 15:33:04

    Τιραμολα, θες να μας πεις οτι ο υπουργος παιδειας καταγγελει τον Κοσκωτα για οικονομικα σκανδαλα;;. Υπουργος οικονομικων δεν υπηρχε τοτε; Τον μπαμπα του δεν τον ρωτησε; Πλακα μας κανεις;;
    Θυμαμαι τον Κοσκωτα που ελεγε οτι αν δεν πηγαινε στο Χερφιλντ ο Αντρεας θα ειχε καλυψει το ελλειμμα (βαζοντας καποιον σαν τον Hase) να υπογραψει ενα ψευτικο χαρτι οτι πηρε απο την Εργασιας δανειο ικανο να καλυψει το ελλειμμα. Οποτε θα ηταν λογιστικα ενταξει. Και σιγουρα οταν επικαλειτε τον Αντρεα τα ειχε κανει τατσι μιτσι κοτσι μαζι του. (Μην ξεχναμε και το κωλοσπιτο).

    Αυτα που μας λεει το ΓΑΠ ειναι προεκλογικες μαλακιουλες για τους ασχετους.

  11. κωνστσαντίνος χόρτης avatar
    κωνστσαντίνος χόρτης 01/06/2009 15:35:03

    Σύντροφε φάκτορα, η ανάλυσή σου για τον ΓΑΠ είναι άδικη και εμπαθής. δεν έγιναν έτσι τα πράγματα!
    Γιατί όμως δεν ασχολείσαι περισσότερο με τον ΚΚ και τύπους σαν τον Λαζόπουλο, τον Πρετεντέρη και άλλους; Ποιος έφερε την Ελλάδα σήμερα στα πρόθυρα της ολοκληρωτικής κατάρρευσης, οικονομικής, αξιακής κτλ. Ο... ΓΑΠ μήπως; Τουλάχιστον επί ΠΑΣΟΚ κάποιος κυβερνούσε, έστω και με προβλήματα. Τώρα ποιος ασκεί εξουσία; Η "αγιοποίηση" ενός ασήμαντου και τελικά μοιραίου πολιτικού - ελέω ΘΕΙΟΥ(ΘΕΟΥ)- σε οδηγεί σε ατραπούς και σχόλια που ειλικρνά δεν περίμενα από σένα και το κατά τα λοιπά πολύ αξιόλογο μπλογκ σου. Περιμένω πολύ περισσότερα από σένα και κυρίως : την ΑΛΗΘΕΙΑ.

  12. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 15:37:12

    Καλά σε Hase έχεις τρελλαθεί?
    Δηλαδή σώνει και καλά πρέπει να πεις κάτι?
    Ξέρεις εσύ να έγιναν τα πράγματα διαφορετικά?

  13. mpaloni avatar
    mpaloni 01/06/2009 15:38:11

    ο τιραμόλα διαβάζει ιστορία αλλά ο ΓΑΠ γράφει ψευτικη ιστορία.
    Αν θέλετε να μάθετε την αλήθεια τον Λουβαρη να ρωτήσετε....ναι αυτόν που βγήκε απο την φυλακή με σκλύρινση (πως γράφετε αυτό) κατα πλάκας και όμως μια χαρά διοικούσε τον Ολυμπιακό.Αυτόν να ρωτήσετε για ροζ βίλες και τράπεζα Κρήτης.

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/06/2009 15:38:52

    @11 Για σένα δηλαδή, το ποιός δικαιούται να πρωθυπουργεύσει είναι θέμα βαθμού συγγένειας; Δικαιούται ο γιός αλλά οχι ο ανηψιός φερ ειπείν; Βρε ίδιοι είναι και οι δυο, δεν το καταλαβαίνετε; Αμάν πια.

  15. Giorgos avatar
    Giorgos 01/06/2009 15:39:54

    Χαίρομαι πολύ για το κράξιμο που ρίχνουν σήμερα οι αναγνώστες σου Φάκτορα, για τη συγκεκριμένη ανάρτηση.
    Τις τελευτάιες ημέρες μόνο για το ΠΑΣΟΚ βρίσκεις κατηγορίες. Ωσαν να κυβερνά η αντιπολίτευση τα τελευταία χρόνια και ευθύνεται για την κατρακύλα της χώρας σε όλα τα επίπεδα. Το σκάνε σαν κύριοι οι βασικοί Ενοχοι της ΖΙΕΜΕΝΣ κι εσείς επανέρχεστε στο σκάνδαλο Κοσκωτά. Θέλετε να σας πάρουμε στα σοβαρά λοιπόν?
    Αν υπήρχαν πραγματικοί δημοσιογράφοι θα είχαν πάρει με τις πέτρες τον Καραμανλή και την παρέα του.
    Η δική σας ανοχή και ο καλά μελετημένος συμψηφισμός οδήγησαν στα χάλια που βλέπουμε γύρω μας...

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 01/06/2009 15:39:58

    μ' αυτά και μ' αυτά η Ελλάδα δεν θα φύγει ποτέ μπροστά
    είναι αποκρουστικά σε ανθρώπους που τα έζησαν πριν από είκοσι χρόνια
    πόσο μάλλον για τους σημερινους έφηβους και νέους
    και μετά έχουμε απορίες γιατί εξεγείρονται

  17. mpaloni avatar
    mpaloni 01/06/2009 15:41:51

    κωνστσαντίνος χόρτης

    Ποιος κυβερνούσε τότε ..γιατί ξέχασα;
    Εσύ θυμάσαι;
    Μπορεί ο θείος να είναι η συγκένεια αλλά ο μπαμπάς τι είναι;
    Το δακτυλιδάκι να είναι καλά!!!
    Χούντα του ΓΑΠ θέλετε αλλά δεν θα το καταφέρετε!!

  18. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 15:43:36

    @14 Strange Attractor τώρα λές είναι ίδιοι και οι δύο, το 2004 που εμφανιζόταν ο Καραμανλής σάν ο μεγάλος σωτήρας κατά της διαφθοράς το έλεγες?
    Βρε ίδιος με τον Σημίτη θα είναι και αυτός να πούμε.

  19. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 15:43:42

    Strange είναι σεβαστό να πιστεύεις ότι και οι δύο είναι ίδιοι...
    Και μάλιστα είσαι και συνομιλητής ο οποίος έχει επιχειρήματα!
    Το ποιά όμως είναι η αλήθεια για το συγκεκριμένο γεγονός δεν νομίζω ότι θα χάσεις σε αξιοπιστία αν την καταθέσεις...
    Γιατί και συ παλιός είσαι...

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/06/2009 15:44:24

    Για τους νέους που δεν πρόλαβαν να ζήσουν το χάλι της εποχής Κοσκωτά με τους επί πληρωμή νόμους και τα παμπερς που πηγαινοέρχονταν σαν χαλάζι, υπάρχει και το μυθιστόρημα του Β. Βασιλικού το "Κ". Κατά τα άλλα η εποχή σημαδεύτηκε από τα φράγκα του Κοσκωτά, την κιτς ηθική και εμφάνιση της Μιμής και τον μέγιστο Σφαλιαρέλλη.....
    Ευτυχώς που προέκυψε μετά το απόλυτο μπάχαλο του Μητσοτάκη και έτσι διασώθηκε κάπως το ΠΑΣΟΚ σαν ιδεολογία. Διότι κατά τα άλλα, η διακυβέρνηση Μητσοτάκη ήταν χειρότερη κι`απ`αυτήν της κατοχής.

  21. Greco avatar
    Greco 01/06/2009 15:44:56

    προσωπικα πιστευω οτι ο γαπ ειναι εντιμος πολιτικος και καθολου βλακας,ειναι σημαντικο κεφαλαιο για τη χωρα

    Το ζητημα ειναι ομως οτι με τι ομαδα θα κυβερνησει...με αυτους που εκπροσωπουν τη χειροτερη πλευρα της ελλαδας,που καταδικαστηκαν απτον ελληνικο λαο...θα ναι σαν επαναληψη

  22. Roza avatar
    Roza 01/06/2009 15:48:04

    tiramola (και οχι μονο) θαυμαζω την αντοχη σου ωρες-ωρες.
    Δεν γραφω,(σπανια)αλλα παρακολουθω συχνα τα γραφομενα σας.
    Αν πιστευεις οτι αυτο το μπλογκ θα μπορουσε να διαμορφωσει συνηδησεις, να διδαξει ιστορια και να επηρρεασει γεγονοτα τοτε καλα κανεις και επιμενεις.
    Εγω νομιζω οτι ειναι μια πλακα μεταξυ "γνωστων και αγνωστων" και δεν θε θελα να πιστεψω οτι ειναι κατι παραπανω γιατι τοτε αλλα συμπερασματα μπορουν να βγουν...

  23. kanis avatar
    kanis 01/06/2009 15:48:12

    Ο Χαλικιάς, πότε αποφάσισε να ασχοληθεί με τον Κ;

  24. koxlias avatar
    koxlias 01/06/2009 15:48:29

    βρε παιδια το σκανδαλο ξεσπασε οταν ο
    Κοσκωτας μιλωντας ( νομιζω στην γενικη συνελευση της τρ. κρητης ) οτι τωρα παμε να αγορασουμε και την τραπεζα Χιου.

    και την επομενη η Δαμανακη εκανε επερωτηση στην βουλη για τον έν λογω κυριο .

    Ε απο εκει πηραν Ολα τον δρομο τους.

    Αυτο θυμαμαι σαν ενας απλος πολιτης που διαβαζε τοτε εντυπο τυπο.

  25. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/06/2009 15:52:17

    Το ΠΑΣΟΚ πρέπει να διαλυθεί και να επανιδρυθεί από μηδενική βάση και χωρίς τα βαρίδια που το ταύτισαν με λογικές μπουλκουμέ.

  26. pipis avatar
    pipis 01/06/2009 15:52:53

    Πέσαν οι μάσκες φάκτορα... Ζήλεψες τα πράσινα παπαγαλάκια και είπες κι εσυ να μας δείξεις τα γαλάζια σου πούπουλα...

  27. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/06/2009 15:55:24

    Εδώ δεν μπόρεσε να βάλει τάξη ο γάτος Ανδρέας που τον έτρεμαν κιόλας οι υπόλοιποι καθώς χωρίς εκείνον θα ήταν μηδενικά (βλ. Κατσιφάρα)θα μπορέσει ο καλοκάγαθος ΓΑΠ;
    Ρόζα: Τι εννοείς;

  28. Hase avatar
    Hase 01/06/2009 15:57:09

    Τιραμολα στην Ελλαδα ημουν και τα ξερω, δεν ειμαι βλακας. Μετα λεφτα της Εργασιας (Κρητης) εγινε η αλωση της Κωνσταντινουπολεως για δευτερη φορα. Ουτε εχω τρελλαθει ουτε ειμουν ποτε τρελλος. Απλα δεν ειμουν ποτε ΠΑΣΟΚ, το ΠΑΣΟΚ εφαγε καλα εκεινη την εποχη. Και αν δεν ειχε παει στην Αγγλια ο Ανδρεας θα ταχε συγκαλυψει ολα ο μεγαλος. Τα τουβλα μαλλον τα ξεχασες οπως και τα παμπερς , οπως και τον Κουτσογιωργα οπως και τον Λουβαρακο (ειχε σκλυρηνση και Πορσε μαζι για να πηγαινει πιο γρηγορα στο νοσοκομειο, ελπιζω να την ξεπερασε, αλλωστε με τοσα λεφτα ξεπερνιεται απο μονη της)

  29. Roza avatar
    Roza 01/06/2009 15:57:59

    @25
    Και μαλιστα να μοιρασει ως δωρο τους Βουλευτες του στα κομματα της Αριστερας αφου τοσα χρονια δεν μπορουν να τους αυξησουν!
    Και την αντιπολιτευση στον ΚΚ αφου τα καταφερνει τοσο καλα και με την κυβερνηση!
    Ωραια ιδεα τι λες;

  30. leon avatar
    leon 01/06/2009 15:58:50

    Ακριβως μετα τις εκλογες του 2004 οι πασοκτζηδες ΛΟΥΦΑΞΑΝ και εξαφανιστηκαν απο την σκηνη. Πεντε χρονια μετα τους βλεπεις να επανερχονται για να μας πουν οτι αρκετα εμειναν εξω απο την μασα και πρεπει να επιστρεψουν. Τα παπαγαλακια τους υπαρχουν. Οπως υπαρχουν και Μπλε (και ας μην βγηκαν σε διαφημιση). Καποιοι ομως δεν μασανε απο ερωτησεις του τυπου "ποιος κυβερναει τα τελευταια χρονια" και "ποιος ευθυνεται για την κατρακυλα".
    Πρασινα κα Μπλε ειναι ενα και το αυτο ... Μαυρο. Αναλωθειτε οι "μεγαλοι" της σκηνης στον τσακωμο για το ποιος εφερε το χαλι σε αυτη τη χωρα αλλα ανοιξτε τα αυτια σας για να ακουσετε το χειροκροτημα. Ανοιξτε καλα γιατι μονοι σας χειροκροτειτε και μονοι σας τα ακουτε. Τα υπολοιπα ειναι λευκος θορυβος απο την γιουχα.

  31. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/06/2009 16:01:33

    Μια ζωή θα τρωγόμαστε εμείς και αυτοί θα μας κουμαντάρουν όπως θέλουν τρώγοντας με χρυσά κουτάλια και μη έχοντας εργαστεί ποτέ τους. Ανήψια, γιοί και ... δίδυμα κλπ. Εδώ γίνονται γιατροί κατ`ευθείαν από νηπιαγωγοί. Τι συζητάμε τώρα; Χειροκροτάτε εσείς.

  32. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 16:02:52

    Ρητορικό το ερώτημα hase!
    Όμως επιμένω....
    Τι σχέση έχουν αυτά που γράφεις με το ποστ του φάκτορα?
    Δηλαδή σώνει και καλά να ξεχάσω ότι το μισό ΠΑΣΟΚ και βάλε έβριζε το κολοπαιδο που μας έκανε τη ζημιά?
    και θα μας πει ο φάκτορας ότι δεν θυμάται καλά ο ΓΑΠ?
    Έχεις μεγάλο αρχείο xase για να κράξεις το ΠΑΣΟΚ , δεν χρειάζεται για συγκεκριμένο θέμα να θυμηθείς όλα τα ανομήματά του...

  33. Hase avatar
    Hase 01/06/2009 16:05:06

    leon

    Πες τα φιλε μου, ακριβως ετσι ειναι.

  34. Hase avatar
    Hase 01/06/2009 16:08:19

    Τιραμολα, η σχεση ειναι πως ουδεποτε ο ΓΑΠ εβαλε στην φυλακη τον Κοσκωτα. Τον Κοσκωτα τον εβαλε στην φυλακη η ασθενεια του Αντρεα. Αν ο Αντρεας δεν ασθενουσε ο Κοσκωτας ισως ακομα να ηταν αφεντικο σε μια μεγαλυτερη Τραπεζα απο την τοτε Κρητης.

  35. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 16:10:43

    leon

    Και ποιός φταίει γι'αυτό, δέν έχει δικαίωμα το ΠΑΣΟΚ σάν αξιωματική αντιπολίτευση να διαμαρτυρηθεί για την αποτυχημένη πολιτική της κυβέρνησης?
    Εκτός και άν έχουμε χούντα.

  36. kanis avatar
    kanis 01/06/2009 16:12:27

    O K ασχολήθηκε ποτέ προσωπικά εναντίον του ΓΑΠ;

  37. Factorx avatar
    Factorx 01/06/2009 16:12:27

    @tiramola: σου έχω πει επανειλημμένως να μην προκαλείς και να μην μιλάς για πράγματα που δεν γνωρίζεις γιατι γίνεσαι ρεζίλι. Το σκάνδαλο Κοσκωτά ξεκίνησε το 1987 με δημοσιεύματα δικά μου και του μακαρίτη του Παπουτσάκη στο Αντί. Απο το 1987 μέχρι την καταγγελία του που αναφέρεις ο ΓΑΠ έκανε τη νήσα. Στο τέλος αποφάσισε να γίνει πατροκτόνος. Και η τελική φαση άρχισε να γράφεται οχι με την καταγγελία του (τότε είχαν ηδη κριθεί όλα) αλλά με την επιστολή του μακαρίτη του Κιτσου Τεγόπουλου στον Ανδρέα, ακολούθησαν και άλλοι εκδότες και τετέλεσται.

    Για τον Παπακωνσταντίνου όμως δεν σε βλέπω να λες τίποτα. Ούτε Για την Κίνηση Νεων Επιχειρηματιών δεν θυμάσαι;

  38. kanis avatar
    kanis 01/06/2009 16:14:16

    Τι έγραφε το ΑΝΤΙ το 87 για τον Κοσκωτά;

  39. Greco avatar
    Greco 01/06/2009 16:16:11

    οσοι ξερουν απο οικονομικα ,γνωριζουν οτι το 98%των σημερινων προβληματων στην οικονομια οφειλονται στις κυβερνησεις του πασοκ και ειδικα της δεκαετιας του 80

    ο κοσμος χορτασε και απο τοτε του ερχεται ακομα ο λογαριασμος.Ετσι γινεται παντα οταν δεν κατανοεις την ευθυνη του να διοικεις μια ολοκληρη πολιτεια.Πρωτα χαρακτηριζεις γραφικους οσους διαφωνουν μεσα στο γενικο χαλαρο κλιμα και μετα βρισκεις το προβλημα ετοιμο μπροστα σου και δεν ξερεις τι να κανεις



    θυμαστε πως βριζαν το σημιτη ολοι?και πασοκτσηδες παπαντρεικοι?ο καημενος τα ασυμαζευτα προσπαθουσε να μαζεψει και να μπουμε απο πανω και στην ονε
    Και τωρα περναει η μοδα του καταλληλοτερου πρωθυπουργου της μεταπολιτευσης...

    παιδια τη"βαρβαροτητα" το ιδιο το πασοκ τη δημιουργησε στην ελλαδα,οποτε ειναι πολυ εξοργιστικο το συνθημα αυτο...αν και ογαπ ειναι ικανος διαχειρισττης και εντιμος πιστευω,οι τακτικες του ειναι για κλαματα,τι τον ηθελε τωρα τον κοσκωτα?με το ζορι θελει να χασει μαλλον

  40. leon avatar
    leon 01/06/2009 16:18:06

    Τις προαλες πηγα στο Υπουργειο Μεταφορων για να παραλαβω την αδεια του αυτοκινητου μου. Μου ειχαν πει σε 5 μερες και εγω τους αφησα 15 αφου πιθανοτατα να πηγαινα τσαμπα. Εκει στο γκισε λοιπον βρισκεται μια μεσηλικας κυρια η οποια τα εχει βαλει με την αλλη μεσηλικα κυρια που θα μας εξυπηρετουσε. Τα ειχε βαλει μαζι της γιατι πλεον στην ηλικια της ηταν αργη, γιατι με τις φωνες της ειχε παθει μπλακ αουτ και τριγυρνουσε σαν χαμενη εδω και εκει και γιατι φυσικα ηταν η δευτερη φορα που πηγαινε απο το Υπουργειο και την αδεια δεν την ειχε παρει ακομα. Ειχε και πτηση σε 4 ωρες και επρεπε να προλαβει.
    Αφου εχουν περασει αλλοι 5 απο το γκισε και εχουν εξυπηρετηθει, και αφου σε ολους εχει εκφρασει τα παραπονα της για την υπαλληλο με τον χειροτερο τροπο, γυρναει και σε μενα που περιμενω υπομονετικα χωρις να εχω παρει την σειρα μου (καθοτι δεν βιαζομουν κιολας) και αρχιζει να μου λεει τα ιδια. Ακουω για 1 λεπτο και οταν βρισκω κενο στις φρασεις της την ρωταω:
    -"Πασοκ η ΝΔ ψηφισες? Τι περιμενεις απο την υπαλληλο? Αφου εσυ την εβαλες εκει για να σε εξυπηρετει. Κατσε και περιμενε την εξυπηρετηση της".

    Καποιος αλλος στην θεση της μπορει να ειχε ξαναβρεθει στην θεση της και θα εβρισκε τροπο να αντικρουσει το προφανες για προσωπικο του οφελος. Αυτη ομως εμεινε αποσβολωμενη και με κοιταγε λες και σημερα γεννηθηκε και ειδε το φως της. Λες και για πρωτη φορα αντικρυζε τον κοσμο.
    Δεν περιμενω να το σκεφτει το συμβαν στις 7 Ιουνιου ουτε οποιαδηποτε αλλη ημερομηνια εκλογων. Μακαρι ομως ολοι οι συμπολιτες μας να εβλεπαν τι κανουν στην χωρα τους, αλλα και στον εαυτο τους, οταν ψηφιζουν κατα "συμφερον". "Ουδεις αναντικαταστατος" ειναι το μοτο, και θα επρεπε να το εφαρμοζουμε σε ολες τις πτυχες της ζωης μας. Σημερα μας συμφερει να ψηφισουμε ετσι, αυριο τους συμφερει να μας κανουν... γιουβετσι.

  41. leon avatar
    leon 01/06/2009 16:22:40

    @35
    Αγγουρι,
    το Πασοκ μπορει να κανει οτι του κατεβασει η γκλαβα του. Εσυ (και ο οποιοσδηποτε οπαδος του) ομως?

  42. Orestios avatar
    Orestios 01/06/2009 16:33:23

    Το GAP δεν παίζεται! Έβαλε μέσα τον Κοσκωτά? Ευτυχώς που ζεί ο άνθρωπος και μπορεί να μας τα πεί. Αλλιώς το βρώμικο 89, για το οποίο φωνάζουν οι ΠΑΣΟΚΟΙ, μπορεί να πει κανείς πως ξεκίνησε από το GAP.

  43. κωνστσαντίνος χόρτης avatar
    κωνστσαντίνος χόρτης 01/06/2009 16:33:29

    μιλήστε για το σήμερα και αφήστε κοσκωτά, λούβαρη, μιμή κτλ. Όλοι αυτοί αφενός μεν καταδικάστηκαν στη συνείδηση του λαού αμετάκλητα, αφετέρου οι νεότεροι ούτε που τους έχουν ακουστά... ποιον στηρίζει σήμερα το σύστημα; τον... ΓΑΠ; Χθες τον Σημίτη, σήμερα τον ΚΚ και τον απίθανο Τρεμ(λ)όπουλο! Ή μήπως νομίζετε ότι οι καναλάρχες απέκτησαν οικολογική συνείδηση; Μόνο όποιος έχει προσωπικούς δεσμούς ή παρωπίδες μπορεί να υποστηρίξει ότι ο ΚΚ κυβερνά. Η χώρα μετά τις Ευρωεκλογές θα βυθισθεί αύτανδρη. Το τραγικό με τα παπαγαλάκια είναι ότι... λένε την αλήθεια και αυτή λειψή!!!!

  44. Orestios avatar
    Orestios 01/06/2009 16:35:15

    Το καημένο GAP! Έκλεισε η ψαλίδα οριστικά και πάλι δεν είχε να πεί τίποτα. Τα οράματά του πήγαν βόλτα. Όλα ένα ωραίο καλοκαιρινό ψέμα.

  45. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 16:46:23

    @41 leon
    Εγώ θα το ψηφίσω αποκλειστικά για να μας αδειάσει την γωνιά ο Καραμανλής και η παρέα του, θα ήθελα πάρα πολύ να ψηφίσω κάποιο άλλο κόμμα Κυνηγούς για παράδειγμα αλλά αυτή την στιγμή δέν έχω την πολυτέλεια.

  46. leon avatar
    leon 01/06/2009 16:50:50

    @45
    προσωπικη μου αποψη πως εσυ θα "ζοριστεις".

  47. Προφήτης avatar
    Προφήτης 01/06/2009 16:52:41

    Ανδρέας-Κουτσόγιωργάς-Κοσκωτάς-Τόμπρας-Τσίμας-Ρόκος-Λούβαρης.

    Μπερκλεϋ-ΣΙΑ-Σταζι-ΠΑΣΟΚ-ΙΝΤΡΑΚΟΜ-Ολυμπιακός.

    Η γραμμική συνέχεια του καρκίνου που κατατρώει τις σάρκες της Ελλάδας την τελευταία 30ετίας .

    Συμμέτοχος και Διάδοχος : Γιώργος Αν. & Μαργ. Παπανδρέου.

    Ο πτηνοκέφαλος που, απευθυνόμενος σε ηλίθιους με μνήμη χρυσόψαρου, επιμένει ότι "δεν χρωστάει σε κανέναν"!

    Ο δήθεν νυν "έντιμος", που έκανε "παρθενοραφή" κι απαλλάχτηκε από τα σκάνδαλα : ήταν των "άλλων".

    Έντιμοι άνθρωποι νέα γενιά
    θάψτε τους "έντιμους" μες στα σπαρτά
    κι αυτούς που φτιάξανε τον Τρεπεκλή
    σκουλήκι άχρηστο σ' αυτή τη γη

    ΘΑΨΤΕ ΤΟΥΣ!

  48. leon avatar
    leon 01/06/2009 16:58:41

    Δυστυχως μαζι σου θα ζοριστουμε και οι υπολοιποι που το εχουμε για "δροσισμα".

  49. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 17:00:02

    @leon δέν σε καταλαβαίνω.

  50. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 01/06/2009 17:03:44

    Η ψαλίδα έκλεισε και τώρα ο ΓΚΑΠ θυμάται Κοσκωτά, λίγο ακόμα και θα μηλίσει για τη 3η Σεπτεμβρίου, τον Ανένδοτο και τον Εθνικό Διχασμό, μπας και συσπειρώσει κανέναν.

    Ο άνθρωπος αυτός είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου και κουβαλά μεγάλα βαρίδια δίπλα του, πέρα από αυτά που φαίνονται καθημερίνα στη τηλεόραση.

    Είναι μάλιστα τόσο μεγάλα α βαρίδια που τον ρίχνουν και κάτω και παίρνει τούμπες με το ποδηλατο

  51. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 01/06/2009 17:06:12

    Ας ξεχάσουμε λοιπόν το παρελθόν, ας αφήσουμε τους Φιλιππικούς και ας κρίνουμε κάποιον από τις πράξεις του:

    -μπορεί ο κ Παπανδρέου να δημοσιεύσει ένα κατάλογο των ΜΚΟ που χρηματοδοτήθηκαν από το ΥΠΕΞ όταν προΐστατο ?
    -ποιος ήταν στο ΥΠΕΞ στη συμφωνία της Μαδρίτης, που παραχωρεί για πρώτη φορά δικαιώματα «συνιδιοκτησίας» της Άγκυρας?
    -όταν ο κ Μπεγλίτης μιλούσε για νησίδες διαφθοράς στις Κυβερνήσεις Σημίτη, περιελάμβανε όλη την κυβέρνηση? ή εξαιρούσε το ΥΠΕΞ?


    ΥΓ

    Προσωπικά πιστεύω ότι και ο ΚΚ ο Β και ο ΓΑΠ είναι κατώτεροι των περιστάσεων.
    ...το να μιλάμε ποιός είναι λιγότερο κακός από όσους έχουν ασκήσει εξουσία σε αυτή τη χώρα το δέχομαι.
    Όμως ανάλογα με το χρώμα γυαλιών που φοράει κάποιος, να αγιοποιούμε έναν από τους δύο επικεφαλής των κομμάτων που άσκησαν εξουσία και διαχειρίστηκαν κονδύλια, είναι γελοίο.
    Είτε είναι η ΝΔ είτε είναι το ΠΑΣΟΚ...

  52. rs avatar
    rs 01/06/2009 17:08:48

    Λαός Λοτοφάγων. Μεγάλο πράγμα η λήθη. Η επιλεκτική ακόμη χειρότερη. Ποιός να θυμάται τώρα; Έχουν περάσει και τόσα χρόνια!. Και έτσι ο καθένας έχει την δική του άποψη!
    Διαβάστε, άν το έχετε, το ΑΝΤΙ με τίτλο ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ και θα φρεσκάρετε την μνήμη σας.

  53. ataktos avatar
    ataktos 01/06/2009 17:11:51

    Dubai Expatriate- εγγονός του Γιώργου «πατερά της δημοκρατίας» είναι θα μας υπενθυμίσει και τα δεκεμβριανά σίγα σίγα .Έτσι θα δικαιολογήσουμε την ύπαρξη μας ....

  54. Στελιος avatar
    Στελιος 01/06/2009 17:14:20

    Η χωρα δεν εχει πρωθυπουργο, εχει ατακαδορο (κατα δικια του παραδοχη). Οποτε καλως ασκειται πιεση στον Παπανδρεου αν, οπως φαινεται, αναλαβει αυτος τα ηνια.
    Απο την αλλη κατι παει να πει ο Αντωνακης, υπο το βλεμμα του Δρακουμελ ομως πιο πιθανο ειναι τα πεσει κανενα πιανο στο κεφαλι πριν καν μπει στην κουρσα της διαδοχης.

  55. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 17:14:38

    Ήταν το σημερινό ποστ του φάκτορα ευκαιρία για τους νεότερους να καταλάβουν ότι δεν είναι ανάγκη να ξέρεις καλά ελληνικά για να κυβερνήσεις φτάνει να έχεις τα ούμπαλα να συγκρουστείς.

    Βρείτε έναν πολιτικό σήμερα που θα τα έβαζε με τον πατέρα του , το κόμμα του και με τον λαό του Ολυμπιακού....
    "Δεν φοβάμαι κανέναν , δεν χρωστάω σε κανέναν"

    Ντουμπάι ψήφισε Χειμωνέτο....

  56. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 01/06/2009 17:17:58

    Α ρε Μένιο εσύ έφυγες νωρίς. Θα μπορούσες να δηλώνεις τώρα Στηβ Μαγκάρετ.
    Κι αυτά τα χρυσόψαρα, τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε;

  57. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 01/06/2009 17:19:10

    Απορώ γιατί όσοι τον υποστηρίζουν, θέλουν να ξεχάσουμε ότι έχει κυβερνήσει?
    και χρήματα διαχειρίστηκε
    και ΜΚΟ επιχορήγησε
    και ωρομισθίους εκπαιδευτικού είχε
    και σε Υ Συμβούλια πήρε μέρος και υποστήριξε αποφάσεις
    και προυπολογισμούς ψήφισε

  58. Orestios avatar
    Orestios 01/06/2009 17:19:16

    Τιραμόλα, το GAP χρωστά στο Σημιτάκο γιατί του παρέδψσε την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ. Χρωστά και σε αυτούς με τους οποίους γευμάτιζε κρρυφά.
    Χρωστά και στης Μιχαλούς επίσης.

  59. Orestios avatar
    Orestios 01/06/2009 17:22:46

    Ιθαγενή, τι λές τώρα. Το GAP έχει όραμα. Ε, τότε που λές δεν φταίει αυτός. Άλλοι φταίνε. Ο Σημίτης που τον έκανε υπουργό. Δεν ήξερε περί τίνος πρόκειτε?

  60. Roza avatar
    Roza 01/06/2009 17:26:08

    Λασπη και γουρουνια!!!
    Μερικοι οχι μονο βουτανε αλλα το φχαριστιουνται πολυ!!!

  61. Factorx avatar
    Factorx 01/06/2009 17:26:27

    @tiramola: σε εμένα να απαντάς, αφου διαβάσεις και το καινούργιο ποστ

  62. παλιές ιστορίες avatar
    παλιές ιστορίες 01/06/2009 17:36:34

    # tiramola Says:
    June 1st, 2009 at 3:13 pm

    "...
    Ευτυχώς υπάρχουν και μερικοί παλαιότεροι που θυμόνται την ιστορία…."

    Αν ψάξεις λίγο τα γεγονότα των ημερών,θα βρεις ότι τις συγκεκριμένες μέρες (εννοώ πριν την απόδραση) είχε επισκεφθεί τον Ανδρέα στο Χέρφιλντ, σαν απεσταλμένος των μεγαλοεκδοτών ο Γ.Κουρής (και δεν πήγε για να πιεί ...τσάι).
    Αμέσως μετά ήρθε το οριστικό τέλος για την εκδοτοτραπεζική "αυτοκρατορία (τρομάρα της) Κοσκωτά".

  63. Factorx avatar
    Factorx 01/06/2009 17:54:53

    @tiramola: Με συγχωρείς πολύ για όσα σου έγραφα μέχρι τώρα. Νόμιζα οτι δεν καταλαβαίνεις. Τωρα κατάλαβα οτι εισαι με την Μάργκαρετ. Αλλωστε αυτή έσπρωξε τον Τζωρτζ να κάνει την κίνηση που τόσο εκθειάζεις. με την ευκαιρία δεν ρώτας τον ΓΚΑΠ να σου πει ο Αλέξις, ο οικογενειακός φίλος απο την Καθημερινή, πως πήγε να δουλέψει στον Κοσκωτά;

  64. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 18:24:32

    Δέν καταλαβαίνω γιατί έχει πέσει τόσο πολύ παρελθοντολογία τον τελευταίο καιρό ξεσηκώνοντας ιστορίες που έγιναν προ 20ετίας και βάλε? Μήπως δέν μπορείτε να αντιμετωπίσετε τον ΓΑΠ με επιχειρήματα του σήμερα παρά μόνο προσπαθώντας να βρείτε ψύλους στα άχυρα με μεγάλα ταξίδια πίσω στον χρόνο?

  65. αθανασιοςΙ. avatar
    αθανασιοςΙ. 01/06/2009 18:28:58

    Αγγούρι-πρώτη φορά μπαίνεις εδώ τέκνο μας .Κρίμα …

  66. Hase avatar
    Hase 01/06/2009 18:33:42

    @59 Τιραμολα,

    Τι μας λες ορε φιλε;;
    Χτες μαλλωσα με τον πατερα μου γιατι δεν ετρωγε το φαι του (ειναι 92 ετων)
    Και προχτες σαν οπαδος του Παναθηναικου ταβαλα με ολους τους Ολυμπιακακηδες της γειτονιας μου. Αν βαλλω υποψηφιοτητα με μεγαλη μου ευχαριστηση να με ψηφισεις.
    Τα ελληνικα μου ειναι λιγο χαλια και αυτο το βλεπεις και απο τα λαθη μου στα σχολια.
    Αν αυτα ειναι κριτηρια για σενα για να ψηφισεις τον ΓΑΠ τοτε με λυπαμαι.

  67. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 18:48:35

    Ορέστιε δέν έχει ανάγκη καμιά ο ΓΑΠ να ανατρέξει στο παρελθόν, ανατρέχει άνετα στο σήμερα που έχουμε κάθε βδομάδα απο μιά αυτοκτονία.

  68. Orestios avatar
    Orestios 01/06/2009 19:00:24

    Ζαρζαβατικό, το GAP χάνει. Η περίοδος αυτή ήταν που μπορούσε να τα κάνει μαντάρα και τα έκανε. Όσο το κρύβανε και ήταν προστατευμένο όλα ήταν καλά. Ο πραγματικός του εαυτός είναι αυτός που βλέπουμε όλοι μας αυτή την εποχή. Ένα GAP παθιασμένο με την εξουσία. Ένα GAP που δεν διστάζει να ψευδολογήσει προκειμένου να φανεί δίκαιο. Είναι όμως δίκαιο?
    Δεν είναι σημερινό το GAP. Είναι παλαιό και πονηρό. Πολύ θα θέλαμε να πιστέψουμε πως είναι ο ευγενικός κυριούλης με τον μίστακα. Αλλά τα λεγόμενα του αποδεικνύουν το αντίθετο.

  69. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 20:06:49

    Ορέστιε στο επαναλαμβάνω μήν λές τόσο μεγάλα λόγια γιατί σε μιά βδομάδα δέν θα ξέρεις πού να κρυφτείς. Ποιός είναι παθιασμένος με την εξουσία, και ποιός ψευδολογεί με κάθε μέσο για να παραμείνει γαντζωμένος σε αυτή το βλέπουμε ποιός είναι, αυτός που την έχει τα τελευταία 6 χρόνια και δέν έχει σκοπό να την αφήσει με τίποτα.

  70. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 01/06/2009 20:37:07

    Kαι κάτι άλλο Ορέστιε, απο κάτι άλλους σοβαροφανείς αμύστακες προτιμώ τον μύστακα αμάν πιά με αυτές τις τρίχες.

  71. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 01/06/2009 20:54:58

    Μερικές φορές απορώ, μετά όμως συνειδητοποιώ για τα χάλια της χώρας.
    Αγαπητό Αγγούρι, όπως όλα δείχνουν το ΠΑΣΟΚ στις 07/06/09 θα είναι πρώτο και η ΝΔ θα είναι δεύτερο κόμμα.
    Τι σημαίνει αυτό?
    Οτι η SIMENS πχ δεν λάδωνε?
    Οτι το ΠΑΣΟΚ ή στελέχη του δεν τα έπιαναν?
    Οτι η ΝΔ ή στελέχη της δεν τα έπιαναν?
    Ωραία λοιπόν συμφωνώ.
    Ο ΓΑΠ ή ο ΚΚ ο Β ή ο κ Τσίπρας ή ο κ Καρατζαφέρης ή η κα Παπαρήγα προασπίζουν και αγωνίζονται για το Δημόσιο συμφέρον.
    Αφού το Κράτος ή το μπλε ή το πράσινο ή τα ...UFO είναι υπόλογοι για τις μίζες που έδωσε η εν λόγω εταιρεία για υπερτιμολογήσεις, διαγωνισμούς, συμβάσεις κλπ, που το κόστος επιβάρυνε το Ελληνικό Κράτος, γιατί κάποιος από τους εν λόγω πολιτικούς ή κάποιος δικαστικός δεν καταθέτει μήνυση αξιώνοντας αποζημιώσεις για τις ζημιές του Ελληνικού Κράτους?
    Διαφορετικά ας το βουλώσουν και ας πάνε στους κομματικά λοβοτομιμένους οπαδούς τους να τους πείσουν για την καθαρότητα τους, για την επιδίωξη της διαφάνειας και ότι άλλο θέλουν οι λιγδιάρηδες.

  72. ... avatar
    ... 01/06/2009 21:36:29

    Α ρα ΠΑΣΟΚΟΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ, μια φάρα είσαστε που μόλις σας παίρνουν την κουτάλα λυσσάτε. Αλλά δεν πειράζει, όσο τσακώνεστε, τόσο θα καταλαβαίνει ο κόσμος πόσο υποκριτές είσαστε και ότι μόνο η μάσα σας νοιάζει. Αν πάλι δεν καταλαβαίνει, τι να πω, ο καθένας έχει τις ευθύνες του, τα αποτελέσματα των οποίων θα τα υποστούμε όλοι.

    Το πιο ωραίο είναι αυτό που έκανε ο Λεον, και αυτό θα έπρεπε να κάνουμε όσοι θέλουμε να αλλάξουμε την κατάσταση. Πρώτο θέμα η διαφθορά, η αναξιοκρατία, οι πελατειακές σχέσεις και η διαπλοκή. Να αλλάξουμε τους κοντινούς μας, την νοοτροπία που δεν αφήνει την Ελλάδα να αναπτυχθεί και να διαπρέψει. Να σωθούμε από αυτό το αυτοκαταστροφικό καρκίνωμα.

  73. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 02/06/2009 10:51:32

    Κοχλια,αν δεν ηταν ο Τεγοπουλος,που ηταν Ο ΜΟΝΟΣ που καταλαβε το τι γινοταν στην Τραπεζα,(θυμαμαι ακομα το πρωτοσελιδο της Ελευθεροτυπιας,αφου αυτη διαβαζα τοτε), ο Κοσκωτας,θα ειχε καλυψει το ελλειμμα και θα ηταν ο πρωτος και ο μονος.
    Θα τους ειχε φαει ολους.

  74. Mihalis avatar
    Mihalis 02/06/2009 21:43:03

    Άσχετο αλλά ενδιαφέρον
    Έκανα πριν λίγο αυτήν την καταχώρηση:
    Η ώρα είναι 9 και 32 το βράδυ, Τρίτη 2 Ιουνίου 2009.
    Στην ιστοσελίδα http://www.gsae.edu.gr/ του Υπουργείου Παιδείας υπάρχει μία καταχώρηση με μουσουλμανικά γράμματα. Μας αποκαλεί στα αγγλικά φασίστες και λέει "Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ".
    Τι δικαιολογία θα βρούνε τώρα οι "εγκέφαλοι" της κυβέρνησης για να χαϊδέψουν και άλλο τους Τούρκους και τους εισαγόμενους "μετανάστες";

  75. Φαιδων avatar
    Φαιδων 08/06/2009 11:32:02

    Ξεχασατε το "πατερα παραιτησου και φυγε απο την χωρα"

    επιστολη ΓΑΠ στον ανδρεα για το σκανδαλο κοσκωτα.

    ΠΑΤΕΡΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ και φύγε από τη χώρα