06/11/2009 19:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν οι σχολιαστές του Antinews κάνουν ειδήσεις



Γράφει το : http://www.parapolitika.gr/

 Το μεσημέρι διαβάσαμε σχόλιο στο έγκριτο http://www.antinews.gr/ σύμφωνα με το οποίο ο υποψήφιος πρόεδρος της Ν.Δ. Αντώνης Σαμαράς, επρόκειτο να βγει απόψε στο Δελτίο Ειδήσεων του Alter με τον Νίκο Χατζηνικολάου. Πράγματι, ο Μεσσήνιος πολιτικός είχε κανονίσει να βγει. Ωστόσο, την τελευταία στιγμή το ακύρωσε, προφανώς εξαιτίας των αυξημένων προεκλογικών υποχρεώσεων. Ανεξάρτητα, πάντως, από το σημερινό γεγονός είναι αλήθεια ότι ο Σαμαράς, έχει περιορισμένο αριθμό τηλεοπτικών εμφανίσεων. Μέχρι στιγμής έχει προτιμήσει το Δελτίο του ΑΝΤ1 και τον Νίκο Ευαγγελάτο. Μάλιστα, ο δημοσιογράφος είχε επισκεφτεί τον υποψήφιο αρχηγό στο γραφείο του. Ο Σαμαράς, αποφεύγει να βγει σε παράθυρα. Λες και φοβάται κάτι. Προφανώς, θέλει να αποφύγει τις ερωτήσεις που θα τον φέρουν σε δύσκολη θέση. Προτιμά να απαντούν για λογαριασμό του, ο Μαρκόπουλος, η Παπακώστα και ο Μανώλης.

 Απάντηση του antinews:

1  Χα χα χαααααα

2 Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται

 3 Αν για  να δημιουργήσουν θέμα μερικοί και μερικές εκ του μη όντος ψάχνουν τα σχόλια του antinews, τότε μιλάμε για πολύ μεγάλο πανικό

 4 Γιατί βιάζονται να ακούσουν τον Σαμαρά; Προς το παρόν προέχει το Συνέδριο. Και υπάρχει και Δευτέρα

 5 Ζήτω οι σχολιαστές του antinews

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 06/11/2009 20:07:15

    ΦΑΚΤΟΡΑ και λιγα λες χαχαχαχα

    • Factorx avatar
      Factorx @ loretta 06/11/2009 20:33:59

      Λορέττα , σε έχω παρακαλέσει ξανά: σεμνά - θα μου βγάλει και τις τρίχες που μου απόμειναν

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Factorx 06/11/2009 21:00:44

        Εχεις τριχες ρε ??? Που ??

        ΠΠ

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/11/2009 20:07:40

    Θα προτιμουσα κατ αντιπαραθεση συζητηση μεταξυ των 3ων. Γιατι δεν το συμφωνουν?

    Ουτε παραθυρα ουτε πορτες απο πονηρουληδες δημοσιογραφοι λαμογια κλπ κλπ

    Αβυσσος η ψυχη των δημοσιογραφων..

    ΠΠ

  3. HOOLIGAN avatar
    HOOLIGAN 06/11/2009 20:50:35

    ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΦΟΒΑΤΑΙ Η ΝΤΟΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΙΔΑ ΞΑΝΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΣΤΟ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΑΒΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΛΥΠΑΣΑΙ

  4. kanis avatar
    kanis 06/11/2009 20:57:35

    Το παραπολιτικό/γρ, γιατί δεν επιτρέπει σχόλια στις αναρτήσεις του;
    Ετσι, Θα στηριχτεί πολύ η εγκυρρότητα του...

  5. loretta avatar
    loretta 06/11/2009 20:59:31

    εγκυροτητα και παραπολιτικο προφανως δεν συμβαδιζουν...!!

    • kanis avatar
      kanis @ loretta 06/11/2009 21:12:28

      Μα γι΄αυτό να ανοίξουν τα σχόλια...να ακούσουν λίγο τα σχολιανά τους, για την παραπληροφόρηση που παρέχουν, λες κι είμαστε κοπάδια απο γελάδια προς σφαγή!
      Η αποκαθήλωση να γίνει μέσα στο σπίτι τους, για να το κλείσουν το μαγαζί, αφού δεν τραβάει!

  6. mara avatar
    mara 06/11/2009 21:16:56

    Καλά... μέχρι τις 29/11/09 θα τους έχει τρελλάνει όλους ο Αντώνης!!!!!!!
    Περάστε μιά βόλτα από το PLAZA, να δείτε τί γίνεται!!!
    Περιμένετε... μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας και τότε θα δείτε πανηγύρια...

  7. loretta avatar
    loretta 06/11/2009 21:21:08

    Μαρα στειλε φωτοοοοοοοοοοο!! να δουμε..!!

    • Swell avatar
      Swell @ loretta 06/11/2009 21:31:28

      Φωτό από το Plaz

      http://swell-swell.blogspot.com/2008/08/blog-post_20.html

      • loretta avatar
        loretta @ Swell 06/11/2009 21:46:03

        swell ....εισαι σκετη παραπλανηση!!!

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/11/2009 21:43:20

    Γιατί, το άλλο πάλι το indymedia που κατηγορεί ντε και καλά το ΑΝΤΙΝΙΟΥΖ αλλά ξέρει να αντιγράφει διάφορες αναρτήσεις του, αυτολεξεί, και μάλιστα χωρίς καμία αναφορά στη πηγή;

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Strange Attractor 06/11/2009 22:57:23

      Δεντρο που πετροβολουν , ειναι αυτο που δινει καρπους. Ψυχη βαθεια λοιπον, και καλο αγωνα μεχρι τη δικαιωση..

  9. Swell avatar
    Swell 06/11/2009 21:51:41

    Λορέττα παρντόν, μου άρεσε ως ιδέα...

  10. Fandis Bastounis avatar
    Fandis Bastounis 06/11/2009 22:49:26

    Οταν ανακάλυψα το αντινιούζ νόμιζα πως είναι ένα αριστερό σάιτ, από εθελοντές. Μάλλον ήμουν αφελής.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Fandis Bastounis 06/11/2009 23:22:45

      Τώρα μας στενοχώρησες και τι θα κάνουμε

    • loretta avatar
      loretta @ Fandis Bastounis 06/11/2009 23:29:05

      Oλοι χωρανε !!! ο διαλογος μονο γονιμος ειναι!!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Fandis Bastounis 06/11/2009 23:44:05

      Καντο εσυ αριστερο με τα σχολια σου.Δεν σε εμποδιζει κανεις.Εγω ειμαι κοντρα στη γραμμη Σαμαρα αλλά δεν μου κοβουν τιποτα και δεν εχω κανενα παραπονο.Υποτιθεται οτι η αριστερα κυριαρχει στην ελληνικη κοινωνια ιδεολογικα οποτε ελα εσυ εδω να μας αποστομωσεις τους δεξιους.

  11. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 06/11/2009 22:55:09

    Με βαση την αναγνωσιμοτητα, το antinews παιζει Α Εθνικη ενω το αλλο (δε χρειαζεται να το διαφημιζουμε) ουτε στη Γ. Λογικο να ψαρευουν αποψεις και ειδησεις απο μας. Ας κανουν υπομονη. Ο Σαμαρας δε θελει να καει επικοινωνιακα. Εχουμε 22 ολοκληρες μερες μεχρι την εκλογη. Θα βγει σε ολα τα καναλια και θα απαντησει στα παντα. Θα ειναι το αποτελειωτικο χτυπημα για την κυρια Μητσοτακη. Ας εχουν λιγο υπομονη. Ειναι βασιλική αρετή.

  12. kanis avatar
    kanis 06/11/2009 22:55:24

    Η αυριανή ΑΞΙΑ αναφέρει, ότι στο ΜΕΓΚΑ σκέφτονται την αντικατάσταση της Τρέμη! Τι έγινε, θα την αποσπάσουν κι επίσημα στο γραφείο της Ντόρας;

    • Factorx avatar
      Factorx @ kanis 06/11/2009 23:14:26

      Καλό

      • kanis avatar
        kanis @ Factorx 06/11/2009 23:22:32

        merci bien!
        υποχρέωσις μου

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/11/2009 23:31:49

    Στις πιο πρόσφατες αναρτήσεις δεν μου βγάζει τις συνοδευτικές φωτογραφίες; Ξέρει κανένας τί γίνεται; Μήπως φταίει ο Η/Υ μου;

  14. Aris M. avatar
    Aris M. 07/11/2009 01:29:40

    Αρχίσανε τα όργανα για αύριο στο συνέδριο.Δείτε τι γράφει το παραπάνω ιστολόγιο προσκείμενο στην Ντόρα για κώλυμα στην υποψηφιότητα Σαμαρά...

    • loretta avatar
      loretta @ Aris M. 07/11/2009 01:37:03

      Kαλα σοβαρη εφημεριδα και σοβαρο μπλογκ..!! Εξαλλου δικαιουτε ως θεσμικος να υπογραψει..!!

      τι φανταζεσαι οτι τοσο καιρο αν υπηρχε κατι τετοιο θα τα αφηνε η ΚΟΥΒΕΛΟΥ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ να πεσει κατω? Η μηπως ρισκαρει να γινει ξεφτυλα στο συνεδριο απο τα γιουχα??

      Μην πτοείσαι αγαπητε.

      • kanis avatar
        kanis @ loretta 07/11/2009 02:44:59

        Γιατί δεν αφήνουν σχόλια στο εν λόγω κέντρο παραπληροφόρησης, να πούνε μετά τον δεσπότη..παναγιώτη;

  15. fatfat avatar
    fatfat 07/11/2009 03:58:17

    @ hooligan.....δες το βίντεο με τον Καραβέλα άλλες 248 φορές....θα σε εξετάσω την Δευτέρα.....

  16. fatfat avatar
    fatfat 07/11/2009 04:04:25

    @ loretta.....μπήκα και εγώ στο site και βρήκα με μεγάλη μου έκπληξη,μια φωτογραφία με μια ημίγυμνη αιθέρια νεαρή ύπαρξη με πλουσιότατο στήθος....δεν πιστεύω να κατηγορήσεις και για αυτό την κυρία Μπακογιάννη.....

    • loretta avatar
      loretta @ fatfat 07/11/2009 21:51:06

      ΑΝ η αιθερια υπαρξη ημουν εγω οχι φυσικα!! χαχαχαχα

  17. fatfat avatar
    fatfat 07/11/2009 04:08:17

    @ Swell......σούπερ φωτογραφία......πάντα τέτοια!!!!!

  18. fatfat avatar
    fatfat 07/11/2009 04:10:55

    @ hooligan...καλά, γιατί βλέπεις το βίντεο ξανά και ξανά?
    Προσπαθείς να το αποστηθίσεις?

  19. kanis avatar
    kanis 07/11/2009 15:17:36

    Αυτοί οι άλλοι, δεν το πήραν είδηση, ότι σήμερα στο συνέδριο της ΝΔ, μιλήσανε οι τρείς υποψήφιοι..
    Δεν πήραν είδηση, ότι η παρουσία Σαμαρά υπήρξε καταλητική, τόσο για τους συνέδρους, όσο και για την κοινωνία που παρακολουθούσε;
    Αλλά καλά όταν στον εγκάθετο δείχνεις το δάσος, αυτός κοιτάει το δάχτυλο!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ kanis 07/11/2009 15:20:43

      Μην την ψάχνεις, με ωράριο δουλεύουν, δεν είναι σαν κι εμάς τους ακτιβιστές.

      • kanis avatar
        kanis @ Επώνυμος 07/11/2009 15:38:55

        Εχουμε την τρέλα μας κι εμείς!
        Με την ευκαιρία, να σας ευχαριστήσω για τις παρεμβάσεις σας. Μαθαίνουμε από ότι κι από όσα γράφετε!
        Κερδίσατε το ΕΠΩΝΥΜΟΣ. Είναι τόσο εύκολο στο διαδίκτυο, να αποδειχτεί κάποιος ...ψευδεπώνυμος!