30/06/2011 11:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν η βία βαφτίζεται από το ΠΑΣΟΚ «Δημοκρατία» …σας λέει τίποτα;

Η συνεργασία των κουκουλοφόρων με την αστυνομία, ήταν το θέμα όπως το έπαιξαν και έδειξαν όλες οι τηλεοράσεις -δείτε τα βίντεο παρακάτω.

Το γεγονός όμως ότι αυτοί οι κουκουλοφόροι κρατώντας λοστούς στα χέρια εισέρχονταν στη Βουλή, λέει τίποτα;

Όταν εμείς γράφαμε ότι ο Φρούραρχος της Βουλής καθοδηγούμενος από τον Πρόεδρο (ενεργώντας προφανώς σε διατεταγμένη υπηρεσία λόγω της παχυλής αμοιβής του την ίδια ώρα που συνάδελφοί του κινδύνευαν…στους δρόμους) απαγορεύει σε δημοσιογράφους να κινηθούν ελεύθερα στον προαύλιο χώρο του κοινοβουλίου, σας λέει τίποτα;

Όταν σε μια χώρα (προοδευτική και δημοκρατική, σύμφωνα με τον Σοσιαλιστή Γ. Παπανδρέου - μην ξεράσω) απαγορεύεται η ελευθερία του τύπου, σας λέει τίποτα;

Όταν ως δικαιολογία (τι υποκρισία…), επικαλούνται την «προσωπική ασφάλεια» και εμποδίζει ο καλοπληρωμένος Φρούραρχος της Βουλής τους δημοσιογράφους για να κάνουν τη δουλειά τους, σας λέει τίποτα;

Όταν, καταστρατηγείται ο κανονισμός της Βουλής με κομματικές επιδιώξεις και σκοπιμότητες, σας λέει τίποτα;

Όταν ο Φίλιππος Πετσάλνικος δίνει το λόγο στον Βουλευτή του ΠΑΣΟΚ Αλ. Αθανασιάδη, να εξηγήσει γιατί δίνει θετική ψήφο στο μεσοπρόθεσμο, (όταν κατά τη διαδικασία αυτή απαγορεύεται να δοθεί ο λόγος ακόμα και στον Πρωθυπουργό), σας λέει τίποτα;
Θα του έδινε το λόγο αν ήθελε να δικαιολογήσει το «ΟΧΙ»; Σε καμία περίπτωση…

Εδώ ο Αρχηγός της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης Α. Σαμαράς ζήτησε το λόγο μετά τον Πρωθυπουργό για να του απαντήσει (πριν ξεκινήσει η διαδικασία της ψηφοφορίας) και του είπε ότι του δίνει μόνο 2 λεπτά…

Ο Αθανασιάδης έσωζε την τιμή του ΠΑΣΟΚ και καταστρατηγείται για χάρη του ο κανονισμός «λάστιχο» της Βουλής;
Όλα αυτά σας λένε τίποτα;

Αntiκοινοβουλευτικός



Αυτό είναι το αποκαλυπτικό video που επιβεβαιώνει τη συνεργασία αστυνομικών με παρακρατικούς . Πηγαίνετε στο 4:43

Δείτε και τι έγινε στο κεντρικό δελτίο του το ALTER με τον εκπρόσωπο της Αστυνομίας



Eνορκη διοικητική εξέταση για το βίντεο

Ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη, κ. Χρήστος Παπουτσής ζήτησε από τον Αρχηγό της Ελληνικής Αστυνομίας Αντιστράτηγο Ελευθέριο Οικονόμου, την άμεση και εξονυχιστική έρευνα για την πλήρη διαλεύκανση, απόψε, της υπόθεσης σχετικά με βίντεο που προβλήθηκε στο σημερινό κεντρικό δελτίο ειδήσεων του τηλεοπτικού σταθμού Alter .

Από το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας διατάχθηκε η άμεση διερεύνηση της υπόθεσης από τη Διεύθυνση Ασφάλειας Αττικής, ενώ παράλληλα διατάχθηκε και η διενέργεια ένορκης διοικητικής εξέτασης.

Στο βίντεο που παρουσιάστηκε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του σταθμού εμφανίζονται άτομα με καλυμμένα τα πρόσωπα τους να συνομιλούν με αστυνομικούς, ενώ στη συνέχεια εισέρχονται στον προαύλιο χώρο της Βουλής.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 29/06/2011 22:47:43

    Το είδαμε ΟΛΟΙ...το πασοκικό ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ είναι ΕΔΩ!!!

    • Demetrio_ avatar
      Demetrio_ @ Komis Montechristo 29/06/2011 22:58:20

      ενωμένο Δ.Ν.Τ.

  2. Λαρισαίος avatar
    Λαρισαίος 29/06/2011 23:03:55

    Κανένας εισαγγελέας δεν υπάρχει; Η Διεύθυνση Εσωτερικού Ελέγχου της αστυνομίας κοιμάται; (μα καλά, τι κάθομαι και ρωτάω τώρα ε;)

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ Λαρισαίος 29/06/2011 23:05:07

      Πραγματικά, τί κάθεσαι και ρωτάς ακόμη; Χρειάζεσαι καμία απάντηση που δεν την γνωρίζεις πλέον;

      Είναι ηλίου φαεινότερον.....

      • κι ο ...Μπενι! avatar
        κι ο ...Μπενι! @ ΑΡΚΑΣ 30/06/2011 00:31:24

        καμια φορα ο ηλιος ειναι σκοτεινος φιλε! Μη δεχεσαι ετσι προφανως τα ...προφανη!
        χρονια ολοκληρα αθωωνεις τους αλητες που σου σκοτωνουν οποια πνοη ελευθεριας δημιουργιας αντιστασης αγαπησης επελεξες! Τρε χα να τους σωνεις και να τους αθωωνεις!
        Και τα αληταρια γελανε με την αθωωτητα μας η την ταυτισμενη με τη βλακεια αγαθοσυνη μας!
        Ας ξανακοιταξουμε τα προφανη!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Λαρισαίος 29/06/2011 23:27:11

      Εισαγγελείς υπήρχαν μόνο στην Κερατέα. Για να επιβλέπουν το καλό ξυλογόρτωμα των κατοίκων.

  3. ελιας avatar
    ελιας 29/06/2011 23:05:38

    AS EIMASTE ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.
    ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΗΣ ΕΘΕΛ. ΜΗΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑΣ ΕΡΜΗΝΕΥΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑ ΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ.
    ΑΣ ΕΚΦΡΑΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΟΤΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΝΑΕΙ..

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ ελιας 29/06/2011 23:52:59

      Μάθε πρώτα ελλήνικος μπάτσε, και μετά πες τα μας...

    • ZXSpectrum avatar
      ZXSpectrum @ ελιας 30/06/2011 00:00:13

      Προφανώς αστειεύεσαι. Δεν είναι το "ημέρωμα της στρίγγλας" όπου ο ήλιος λάμπει στις 12 το βράδυ. Δεν τυφλωθήκαμε ακόμα.
      Και φυσικά δεν μιλάμε για όλους τους αστυνομικούς. Αλλά εκεί που υπάρχει
      υπέρβαση καθήκοντος όπως και σε οποιοδήποτε δημόσιο λειτούργημα πρέπει
      να υπάρχει τιμωρία.

      • Y. avatar
        Y. @ ZXSpectrum 30/06/2011 00:13:57

        Πλάκα μας κάνεις? Τι υπέρβαση καθήκοντος και παπαριές. Για καλά προετοιμασμένη λαι προμελετημένη προβοκάτσια μιλάμε, του χειρίστου μάλιστα είδους. Μήπως είσαι της κρατικής...???

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ ελιας 30/06/2011 00:11:16

      Μην πιστεύετε στα μάτια σας που σας λένε ότι θέλουν!!
      Στις ανακοινώσεις της ΕΛΑΣ να πιστεύετε!!
      Είναι οι μόνες αντικειμενικές!!

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ ελιας 30/06/2011 02:10:51

      Άστο, χαλασμένα ΙQ και ΕQ εδώ δεν θα βρεις.
      Άκου και ένα τραγουδάκι να χαλαρώσεις.
      http://www.youtube.com/watch?v=GYDiLpSHMGY&feature=related

    • lampros avatar
      lampros @ ελιας 30/06/2011 12:32:54

      Δηλαδή μας λες, όπως ο Γκρούτσο Μαρξ: "―Are you gonna believe me, or believe your own lying eyes?"

  4. kopritis avatar
    kopritis 29/06/2011 23:06:48

    αστυνομικος τραβηξε οπλο στην αμαλιας...ετσι λεει η ζουγκλα!!!θα το εχουν αυριο στην εκπομπη του χψ
    αν το δω καια αυτο

  5. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 29/06/2011 23:12:21

    Το παρακράτος είναι πράσινο. Αποδείχθηκε

  6. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 29/06/2011 23:15:30

    Αὐτὰ εἶναι

  7. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 29/06/2011 23:47:00

    Κοιτάξτε την έκφραση της Καιτούλας.

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ εναςάσχετος 30/06/2011 02:29:45

      Φάκτορα ευχαριστώ για την σταθερότητα σου να υπερασπίζεσαι πεισματικά πάντα την αλήθεια στους σκοτεινούς καιρούς που βιώνουμε.

  8. nik avatar
    nik 29/06/2011 23:47:57

    ....για αυτό τους λένε γνωστούς-αγνώστους....σ'αυτούς είναι γνωστοί και σε μας άγνωστοι.

  9. george avatar
    george 29/06/2011 23:54:37

    Φίλε Ελίας αν ήσουν εχθές το βράδυ στο Σύνταγμα θα έβλεπες ότι δεν τους προκάλεσε κανένας άρχισαν να ρίχνουν δακρυγόνα σε γυναίκες παιδιά οικογένειες χωρίς να σκέφτονται τίποτα εκτελούσαν διατεταγμένη υπηρεσία τους φωναζαμε να σταματήσουν γιατί υπήρχαν γέροι παιδιά τίποτα συνέχιζαν ..είμαι 44 χρόνων άξ/κος στο Π.Ν ο πατέρας μου αστυνομικός εχθές για πρώτη φορά ένοιωσα τόση οργή και θυμό και για πρώτη φορά το μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι βγήκε από το στόμα μου και ειλικρινά δεν είχα τίποτα να τους πετάξω αλλιώς θα πεταγα ..

  10. Jean avatar
    Jean 30/06/2011 00:00:06

    Ρε Μάνια αυτήν την κρατάς ακόμη στην εφημερίδα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  11. deldio avatar
    deldio 30/06/2011 00:00:44

    Του ΣΥΡΙΖΑ θα είναι οι κουκουλοφόροι. Είναι μοντάζ. Το διαψεύδω όπως και στην πανελλαδική απεργία στις 15/6.

  12. Νικήτας avatar
    Νικήτας 30/06/2011 00:27:54

    Μπάτσοι και το πράσινο παρακράτος εν δράση. Καμία περιέργεια.

    • Πριν λιγο avatar
      Πριν λιγο @ Νικήτας 30/06/2011 00:52:51

      βγηκε στο κοντρα ενας απο τους ανθρωπους που ηταν στο περιστατικο και δηλωσε ποιοι ειναι οι ανθρωποι του βιντεο. ηταν καμια 50 αρια της Εθελ που επειδη ειχαν ελληνικες σημαιες τους χωθηκαν με λοσταρια και ξυλο τα μοσχαναθρεμενα πασιγνωστα στρατιωτακια των ξενων υπηρεσιων και προστατευθηκαν απο τους γουρουνους.
      Αλλα ετσι ειναι! Χρησιμοποιησαν οπως παντα την οργη του κοσμου για να εχουν αρνια για σφαξιμο, κανα χρησιμο νεκρο για καμια εξεγερση που επιζητουν οι χρεοκρατες μας!
      Γι αυτο δεν κατεβαινε ως τωρα κοσμος μετα την υποθεση της δολοφονιας των 4 της Μαρφιν! Τους καταφεραν και τους κοιμησαν να πιστεψουν οτι αυτοι, μονοι τους άοφασισαν την καθοδο στις πλατειες! Οταν ομως ειδαν τις σημαιες οταν ειδαν οτι το παιχνιδι στην πανω πλατεια δεν εβγαινε, χθες αποφασισαν οτι τερμα οι αγανακτησμενοι που θελουν να σωσουν την Ελλαδα! δεν ειναι αυτα τα σχεδια τους! Οποιος ηταν χθες εκει κι οταν λεω χθες εννοω στις 28, ξερει κι αν τους αφησουν θα μιλησουν! ηδη υπηρξε αναρτηση στο αντινιους - εκει με το τραγουδι του εθρος λαος- που μαρτυρηθηκαν οι επελαυνοντες απο τα συνθηματα και την μανια τους! Προσοχη θελει το παιχνιδι ειναι χοντρο! ο θεος να βαλει το χερι του!
      οχι αιμα! αμα παρει δρομο το αιμα γονεται ποταμι και δεν σταματα αν δεν πνιξει ολους, δικαιους και αδικους! κσι μη ψαχνετε εγκαθετους μπατσους γουρουνους οταν καποιος προσπαθει να πει τι ειδαν τα ματια του! ακουστε τα ολα και κρινετε! χωρις τσιμλπες, χωρις τα

      • dima avatar
        dima @ Πριν λιγο 30/06/2011 01:53:42

        ναι, και οι αστυνομικοι αφου τους εσωσαν απο τους μπαχαλους τους πηραν και μια μια βολτα να ταϊσουν μαζι τις παπιες του κηπου

        • dima avatar
          dima @ dima 30/06/2011 01:55:07

          και ως συνηθως ολοι οι οδηγοι τις εθελ ειναι κοντοκουρεμενοι μπρατσαρα-
          δες

          • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
            ΝΙΚΟΛΑΣ @ dima 30/06/2011 02:18:19

            με τατουάζ και ματσούκι στο χέρι.

      • daughter of mercy avatar
        daughter of mercy @ Πριν λιγο 30/06/2011 02:33:55

        Με κοντάρι από μεταλλικό ντέξιον κρατούσαν τις σημαίες?

        • dima avatar
          dima @ daughter of mercy 30/06/2011 02:36:20

          και παρα το τοσο ανθεκτικο κονταρι, τις σημαιες τις πηρε ο ανεμος!

      • Green St avatar
        Green St @ Πριν λιγο 30/06/2011 13:06:45

        Και γιατί προστάτεψαν μόνο τους συνδικαλιστές της ΕΘΕΛ και κανέναν άλλο οι μπάτσοι εχτές? Ολοι είδαμε ότι πλακώνανε νέους, γέρους, παιδιά μέχρι και θαμώνες εστιατορίου. Γιατί ΕΙΔΙΚΑ αυτούς τους συνδικαλιστές τους προστάτεψαν?
        Και τέλος έχετε δει πολλούς συνδικαλιστές με τατουάζ τον ΣΤΟΧΟ??

      • of8almos avatar
        of8almos @ Πριν λιγο 30/06/2011 14:04:56

        Ωραία, σύμφωνα λοιπόν και με αποδείξεις το παρακράτος του ΠΑΣΟΚ έχει διοριστεί ΚΑΙ στην ΕΘΕΛ για να έχει νόμιμο μαύρο χρήμα και να μπορεί να έχει πληροφορίες απο μέσα. Εμ για αυτό έχουν μισθούς 2000 ο καθένας και δωρεαν ταξίδια στην γουαδελούπη μαζί με όλο το σόι κάθε χρόνο για του πολύ υψηλά βεβαίως βεβαίως

  13. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 30/06/2011 00:33:38

    Εγώ νομίζω ότι παραδόθηκαν μόνοι τους και γι' αυτό τους επέτρεψαν να κρατήσουν και τα όπλα τους! Τον εχθρό πολεμιστή τον τιμάς!

    Τι να δικαιολογήσει η αστυνομία;! Αυτό που γίνεται κάθε φορά κι απλά τώρα φάνηκε ολοκάθαρα;! Βέβαια πάλι καμιά κοτσάνα θα πει ο Κοκκαλάκης, του στυλ φοράνε μάσκες οι αστυνομικοί με πολιτικά για να προστατεύσουν το ρινικό τους διάφραγμα από τα χημικά.

    οταν μιλάει ο Παπουτσής με πιάνει κόψιμο από το πολύ γέλιο.

    αέρα αέρα να φύγει η χολέρα!

  14. Δημητρης avatar
    Δημητρης 30/06/2011 01:16:29

    ΠΟΙΟΣ εισαγγελέας ΡΕ ?πατε καλα ?
    ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ !!!ΟΛΟΙ ΕΝΟΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΟ !!!
    απο δω και στο εξης οποιος περνει μερος σε διαμαρτηριες , ποριες κτλ εχετε μαζι σας , φωτογραφικες καμερες και video καμερες να τα γραφετε ΟΛΑ!
    και πανω απο ολα να ειστε ολοι ΕΝΩΜΕΝΟΙ!

    ΤΕΛΟΣ ΠΙΑ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ , ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΙ.

  15. Orestios avatar
    Orestios 30/06/2011 01:20:19

    Το Σοσιαλιστικό Κράτος είναι αυτό που βλέπετε.
    Οι Έλληνες σε ποσοστό πάνω από 40% επέλεξαν αυτό το πράγμα.
    Ας χαρούν τώρα τον Σοσιαλισμό.

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Orestios 30/06/2011 13:22:12

      +1000

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ Orestios 01/07/2011 03:30:54

      Η άτιμη η κακούργα η αποχή τα φταίει όλα.

  16. προδικος avatar
    προδικος 30/06/2011 01:32:37

    το παρακρατος σε ολη του τη μεγαλοπρεπεια !!

  17. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 30/06/2011 01:50:14

    Τοσα χρονια ολοι οσοι εχουν λιγο νιονιο φωναζουνε οτι αυτοι οι εγκαθετοι δεν μπορει να ειναι του αναρχικου η της εξωκοινοβουλευτικης αριστερας κατι της αλλο ειναι και να λοιπον που το βιντεο το αποδεικνυει.
    Δωστε τους αλλοιως στα επομενα γεγονοτα θα την πληρωσουν αθωοι και θαναι κριμα.

  18. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 30/06/2011 01:56:12

    Μιας και μιλάμε για παρακράτος να επισημάνω ότι οι τρομοκρατικές οργανώσεις έχουν να δράσουν εδώ και καιρό.Δεν πήραν ακόμη εντολή από το ΠΑΣΟΚΙΣΤΑΝ και τις δυτικές μυστικές υπηρεσίες.Θα δράσουν εν ευθέτω χρόνω και εναντίον του κόσμου,εν ανάγκη σκοτώνοντας.

  19. Παβλωφ! avatar
    Παβλωφ! 30/06/2011 02:25:36

    οτι και να σας πει κανενας τα σσλια σας θα τρεχουν πια για παντα οταν ακουτε η δειτε αστυνομικο! ο σκοπος των μπαχαλων αλλη μια φορα επιτευχθηκε! τα κανανε γυιαλια καρφια, διαλυσαν τους "αγανακτησμενους" οσοι μειναν τους καναν "οργισμενους" και ολος ο κοσμος σα να στραβωθηκε ομαδικα "ξ εχασε" οτι ειδε!
    Αριστοτεχνες! με πρωταγωνιστες τους χρησιμους ηλιθιους ονοματι Τραγκα και χατζηβλακα!
    κατα τα αλλα τα γλαστρακια που νομιζαν οτι ηταν δασος την πληρωσαν παλι!

  20. Δήμος avatar
    Δήμος 30/06/2011 02:41:16

    Παίδες, μάλλον είναι οδηγοί τελικά. Έχουν ανεβάσει και φωτογραφίες για απόδειξη, γράφουν επωνύμως εδώ και καιρό. Δείτε τους συνδέσμους στην περιγραφή του βίντεο.

    http://www.youtube.com/watch?v=0EHxJsAOP-c

  21. εναον avatar
    εναον 30/06/2011 03:08:27

    Παιδιά υπάρχει μπανανόφλουδα μάλλον.

    Δεν έχω ιδέα ποιοι είναι που φοράνε κουκούλες, είμαι βέβαιος όμως ότι δεν είναι δυνατόν να είναι όλοι ίδιοι. Κάποιοι είναι παρακράτος, κάποιοι από πεποίθηση, κάποιοι από καταπίεση γενική, δεν έχω ιδέα.

    Εδώ όμως μάλλον μας την έφερε ο Χατζηνικολάου. Μας αποδεικνύει ότι δεν υπάρχει παρακράτος, καθιστώντας την μοναδική αποκάλυψη σε μορφή καταγγελίας ως παρεξήγηση.

    Ίσως θέλει κάποιος να το δει παραπέρα, μήπως είναι colpo grosso, αλλά η λογική λέει ότι πράγματι αυτοί είναι από την εθέλ, οι αρχή καταστολής τους προστάτεψε μάλλον.

    Εδώ έχουν ένα forum (http://ethel-sinadelfos.blogspot.com/2011/06/alter.html ), και έχουν και μερικές φωτογραφίες (http://ethel-sinadelfos.blogspot.com/2011/06/10.html ). Στην δεύτερη ( http://1.bp.blogspot.com/-EsoRJWZ10ZI/TgskAk_AOPI/AAAAAAAAAD0/iQm1Ssq_Nsk/s1600/163a.jpg ) εκείνος με την σημαία και το κίτρινο σήμα στην μπλούζα, εμφανίζεται καθαρά στο βιντεάκι, έχει ίδια παπούτσια κλπ.

    Μάλλον θύματα «κουκουλοφόρων» είναι οι κουκουλοφόροι που βλέπουμε.

    • lampros avatar
      lampros @ εναον 30/06/2011 12:36:44

      Παπάρια μάντολες. Διαβάστε και τα σχόλια του κόσμου στο «φόρουμ».

  22. Seth avatar
    Seth 30/06/2011 03:09:44

    Machine translation:

    Οι δημοσκοπήσεις δείχνουν ότι πάνω από το 75% των Ελλήνων πολιτών είναι αντίθετοι με το «λιτότητας» νομοθεσία, αλλά το Κοινοβούλιο ψήφισε για το ούτως ή άλλως. Οι Έλληνες είναι δίκαια εξεγείρονται γιατί τώρα συνειδητοποιούν ότι στην πραγματικότητα η Ελλάδα δεν είναι δημοκρατία. «Δημοκρατία» τους είναι μια απάτη. Η θέληση του λαού είναι ότι δεν εκπροσωπείται. Η σκιά στον τοίχο του σπηλαίου δεν ήταν απλώς ένα νοητικό πείραμα στην τάξη - η πραγματικότητα είναι πραγματικά πολύ διαφορετική.

    Αν οι banksters επιτρέπεται να υποδουλώσουν το λαό της Ελλάδα, θα δημιουργήσει προηγούμενο για την καταστολή των ανθρώπων παντού, στην Ιρλανδία, την Πορτογαλία, την Ισπανία, και τελικά στην Αμερική. Θα δημιουργήσει ένα προηγούμενο για την έναρξη μιας εταιρικής κατάστασης τύπου της φεουδαρχίας, όπου τα παιδιά και τα εγγόνια των ανθρώπων μπορεί να είναι υποχρεωμένος να πληρώσει για τα χρέη μιας χώρας, επειδή είναι "συνημμένο" σε μια χώρα ως πολίτες, όπως ακριβώς και δουλοπάροικοι ήταν συνημμένο στη γη των αριστοκρατών. Αυτό είναι απολύτως καμία διαφορετική από ό, τι όταν "δουλοπαροικία περιλαμβάνονται η καταναγκαστική εργασία των δουλοπάροικων συνδεδεμένη με μια κληρονομική οικόπεδο που ανήκει σε άρχοντα." «Κύριε» έχει απλώς αντικαταστάθηκε από τη λέξη "τράπεζα διεθνή."

    Αμερική θα πρέπει να έχουν μάθει αυτό το ίδιο μάθημα πριν από τρία χρόνια, όταν ο Τζορτζ Μπους έσπρωξε μέσα από την διάσωση των τραπεζών κατά της αντιπολίτευσης του 90 τοις εκατό του αμερικανικού λαού. Η Αμερική είναι επίσης μια ψεύτικη δημοκρατία, που διευθύνεται από μια σύμπραξη του banksters και εταιρείες, όπως ακριβώς και την Ελλάδα και την Ευρώπη. Μερικοί Αμερικανοί ξύπνησε στο σημείο, οι περισσότεροι δεν το έκαναν. Είναι αναζωογονητικό να βλέπεις ότι οι Έλληνες έχουν τη σπονδυλική στήλη να αγωνίζονται πίσω. Οι Αμερικανοί ήταν πολύ απασχολημένος κουτσομπολιό για τις τελευταίες είδωλο εφήβων ή Χορεύοντας με τα αστέρια αγωνιζόμενος για να πάρει την ειδοποίηση ότι είχαν πωληθεί κάτω από τον ποταμό στη Wall Street.

    Οι Έλληνες, με τον αγώνα, θα αξίζουν τη χώρα τους αν μπορούν να το ξανακερδίσει. Δεν είναι σαφές ότι οι Αμερικανοί, εκτός από το πολύ οι οπαδοί ακτιβιστής Ron Paul, ο αντι-εταιρικά ελευθεριακοί, τους λίγους μη αυταρχική προοδευτικοί, και ένας αυξανόμενος αριθμός των ανεξάρτητων, θα αξίζουν τίποτε άλλο από αυτό που πρόκειται σύντομα να έρθει. Τώρα που, κατά ειρωνεία της τύχης, είναι μια ελληνική τραγωδία.

  23. factorx avatar
    factorx 30/06/2011 11:35:07

    Σοβαρά ερωτήματα από το βίντεο

    Το βίντεο έχει προκαλέσει σοβαρά ερωτήματα σχετικά με τη συνεργασία αστυνομικών και παρακρατικών, καθώς ορισμένοι από τη συγκεκριμένη ομάδα που διακρίνεται στο μαγνητοσκοπημένο υλικό κρατούν λοστούς ή ρόπαλα, ενώ όλοι έχουν καλυμμένα τα πρόσωπά τους.

    Παρά ταύτα δεν συλλαμβάνονται από τους αστυνομικούς, οι οποίοι συνομιλούν μαζί τους και στη συνέχεια τους συνοδεύουν πίσω από κάγκελα που έχουν στηθεί στο προαύλιο της Κοινοβουλίου.

    Όπως φαίνεται στο βίντεο την ώρα που μια διμοιρία των ΜΑΤ οπισθοχωρεί στην είσοδο του πάρκινγκ της Βουλής (επί της Αμαλίας, προς την πλευρά του Εθνικού Κήπου) μια ομάδα πέντε ατόμων προσεγγίζει τον επικεφαλής της διμοιρίας.

    Ο ένας εξ αυτών, ημίγυμνος από τη μέση και πάνω λέει κάτι σε αστυνομικό των ΜΑΤ. Αφού συνομιλούν φιλικά με την ομάδα των ΜΑΤ, η ομάδα των πέντε ανεβαίνει ανενόχλητη προς τη Βουλή. Η διμοιρία των ένστολων αστυνομικών απομακρύνει το συγκεντρωμένο πλήθος των διαδηλωτών, ενώ η ομάδα των πέντε, υπό τις εντολές ενός άντρα με λευκή μπλούζα που έχει καλυμμένο το πρόσωπό του με μάσκα προχωρεί προς τη Βουλή. Εκεί συναντούν άλλη διμοιρία των ΜΑΤ, κάθονται και συνομιλούν όχι μόνο με αστυφύλακες, αλλά και με αξιωματικό.

  24. factorx avatar
    factorx 30/06/2011 11:36:00

    Ο πρόεδρος των εργαζομένων της ΕΘΕΛ Μιχάλης Λιάγουρης, ο οποίος μίλησε σε τηλεοπτικούς και ραδιοφωνικούς σταθμούς το πρωί της Πέμπτης, δήλωσε πως οι δύο από εκείνους που συνομιλούν με τους αστυνομικούς των ΜΑΤ «είναι συνδικαλιστές της ΕΘΕΛ με ανεξέλεγκτη, ακραία συμπεριφορά».

    Το μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΘΕΛ Απόστολος Κασιμέρης επιβεβαίωσε ότι τουλάχιστον κάποιοι εκ των πέντε είναι συνδικαλιστές της ΕΘΕΛ. Παράλληλα, υποστήριξε ότι οι πέντε είχαν δεχθεί επίθεση αντιεξουσιαστών, κάποιοι είχαν τραυματιστεί και προσέγγισαν τους άνδρες των ΜΑΤ για προστασία.

    Στη συνέχεια, στα μέσα ενημέρωσης βγήκε ένα άτομο, που δήλωσε πως ονομάζεται Απόστολος Σουκαράς, ότι είναι εργαζόμενος στην ΕΘΕΛ και πως είναι ένας εξ αυτών που εμφανίζονται να συνομιλούν με τους αστυνομικούς και συγκεκριμένα ο άνδρας με την άσπρη μπλούζα.

    Ο κ. Σουκαράς υποστήριξε πως ο ίδιος μαζί με ομάδα συναδέλφων του δέχθηκαν επίθεση από αναρχικούς και ζήτησαν την προστασία της αστυνομίας. Όπως είπε, βρίσκονταν εγκλωβισμένοι επί ώρα στην Όθωνος και ζήτησαν από την αστυνομία να τους απεγκλωβίσει.

    Σημείωσε πως ο άνδρας που εμφανίζεται γυμνός από τη μέση και πάνω στο βίντεο είναι σοβαρά τραυματισμένος. «Τον ποδοπάτησαν και του ανοιξαν το κεφάλι, έχει τρεις ουλές. Δεν φοράει κουκούλα, αλλά γάζες και τη σκισμένη μπλούζα του στο κεφάλι».

    Όσον αφορά στο φιλικό πνεύμα με το οποίο συνομιλούσαν με τους αστυνομικούς, ο κ. Σουκαράς υποστήριξε: «Δεν υπήρχε συνεργασία. Εκείνοι μας έδιωχναν κι εμείς μπήκαμε μόνοι μας. Με τους άλλους αστυνομικούς διαπραγματευόμασταν».

    Ερωτηθείς, δε, για τους λοστούς, ο κ. Σουκαράς δήλωσε: «Τους κρατούσαμε για να αμυνθούμε απέναντι στους αναρχικούς».

    Μετά τις δηλώσεις του κ. Σουκαρά, στα μέσα ενημέρωσης εμφανίστηκε ο εκπρόσωπος Τύπου της ΕΛ.ΑΣ. Αθ.Κοκκαλάκης, ο οποίος υποστήριξε πλήρως την εκδοχή αυτή. Συγκεκριμένα, δήλωσε ότι «όπως αποσαφηνίστηκε πρόκειται για ομάδα εργαζομένων που ζητούσε προστασία».

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ factorx 30/06/2011 12:09:54

      Τρία ζευγάρια μάτια κοιτούσαμε το βίντεο και σπασμένο κεφάλι και ουλές δεν είδαμε.
      Μήπως κάποια ιατροδικαστική έκθεση θα μπορούσε να διώξει το πέλπο της ασάφειας και της αμφιβολίας;!
      Διότι είναι άλλο ΜΠΑΤΣΟΣ, άλλο ΓΟΥΡΟΥΝΙ και άλλο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ!!!

  25. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 30/06/2011 11:37:01

    Άρα όλοι εσείς οι..αγανακτισμένοι με το πράσινο παρακράτος φαντάζομαι προτιμάτε την αστυνομία του Παυλόπουλου ε; Να καίγεται η Αθήνα 10 μέρες και η αστυνομία να κοιτάει...Να σας δω όταν θα αναλάβει ο Σαμαράς πως θα αντιμετωπίζετε ανάλογα περιστατικά...Να σας δω...

    • lampros avatar
      lampros @ Ανοιξιάτικος 30/06/2011 12:38:50

      Τι πίνεις και δεν μας δίνεις;

      Εδώ δεν καίγεται η Αθήνα από μπάχαλους, από την αστυνομία την ίδια και την παρααστυνομία καίγεται.

      Εδώ δεν έχουμε 200 μπάχαλους, όπως επί Παυλόπουλου να καίνε, εδώ έχουμε ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ, και η αστυνομία του επιτίθεται.

      Και εδώ δεν έχουμε τις συνήθεις διαδηλώσεις, εδώ ξεπουλάνε όλη τη χώρα.

      Φτάνει με το κουτόχορτο.

      • daughter of mercy avatar
        daughter of mercy @ lampros 01/07/2011 03:40:52

        Δεν είναι το πιοτό είναι η "απειλή της άνοιξης"
        (ποητική αδεία)

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Ανοιξιάτικος 30/06/2011 14:13:00

      @Ανοιξιάτικος
      Τις φονικές κυκλικές φωτιές του Αυγούστου 2007 και τα Δεκεμβριανά 2008, τα προκάλεσαν οι διεθνείς τοκογλύφοι και οικονομικοί εκτελεστές, που έστειλαν αυτή τη πράσινη χούντα με επίφαση δημοκρατίας, να διαλύσει τον κοινωνικό ιστό και να ξεπουλήσει γιά ένα κομμάτι ψωμί, τη 5000χρονη Ελλάδα και τα Παιδιά Της.

      Ολοι ανεξαιρέτως οι προδοτικοί νόμοι θ' Ακυρωθούν. Οι εφιάλτες και οι νενέκοι θα Ξεριζωθούν. Επειδή, έτσι ο Ελληνικός Λαός το απαιτεί. Σε πείσμα των προοδευτικών αθυρμάτων της νεο-αταξίας, η Αθάνατη Πατρίδα Μας, η ποτισμένη με το αίμα των Προγόνων και Ηρώων Μας, τον Διάολο Θα Νικήσει! Και Θα Ζήσει!

    • ενας παλιος γνωριμος avatar
      ενας παλιος γνωριμος @ Ανοιξιάτικος 30/06/2011 14:37:10

      .οχι απλώς Ανοιξιάτικος...αλλά και Απριλιανός!!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ ενας παλιος γνωριμος 30/06/2011 20:05:47

        Kαλώς τον!

  26. pdali avatar
    pdali 30/06/2011 11:45:45

    Έδωσε μαζί με άλλους 4 ακροδεξιούς υπαλλήλους της ΕΘΕΛ μάχη επί 3 ώρες εναντίον 500 αναρχικών (κι 1 γνωστού του Αλβανού από τον Άγ. Παντελεήμωνα) και βγήκε αλώβητος με πεντακάθαρο μπλουζάκι; Εδώ ο Μπουρούσης και έπαιρνε χάπια για να παίξει 25 λεπτά ένας εναντίον ενός. Αν πάντως ισχύει να μεταταγούν άμεσα στα ΜΑΤ. Τώρα που “γνωρίστηκαν” δεν θα έχουν και πρόβλημα προσαρμογής.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ pdali 30/06/2011 11:53:42

      Είδες ο Μάκαρος! Εξυπηρετεί καλά την αγορά με το φαρμακευτικό ιδιοσκεύασμά του. Και δεν το πιάνουν τα doping tests.

      • pdali avatar
        pdali @ Ο Θείος 30/06/2011 12:15:40

        ούτε ο Τσακ Νόρις τέτοια αποτελέσματα

  27. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/06/2011 11:51:29

    "Ανεξέλεγκτη, ακραία συμπεριφορά": Μπά δεν πιστεύω ότι κυκλοφορεί τέτοιο πραγμα στη χώρα της φαιδράς αγγουρέας.
    Σαν ν' ακούω για εμφάνιση κουκουβάγιας σε παλιά γειτονιά της Αθήνας.

  28. thespieys avatar
    thespieys 30/06/2011 11:52:28

    Σύμφωνα με τις δηλώσεις του αρθρογραφει στο νεοναζιστικό περιοδικό "Απολλώνειο Φως"...

  29. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/06/2011 12:01:30

    Άχ Mr Traggas και λοιποί μάγκες του Alter, άν ξέρατε από χθές σε ποιό ακριβώς πολιτικό χώρο μπλέξατε με δαύτους τους "ανεξέλεγκτους", θα κυττάζατε γύρω και θα κάνατε τουμπεκί.
    “Ανεξέλεγκτη, ακραία συμπεριφορά” ΜουΜουΕζίνηδων που έχουν φεσώσει και τον Άγιο Πέτρο, χα χα!

  30. νικος avatar
    νικος 30/06/2011 12:13:47

    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΑΚΑΘΕΚΤΟΙ....ΤΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ?????????? ΠΑΣΟΚ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ???????ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο Κ.....ΟΣ ΜΑΣ ....

  31. no shit avatar
    no shit 30/06/2011 12:15:45

    Μπορείτε να διαβάσετε άρθρο του, αρθρογραφεί σε σοσιαλιστικό περιοδικό!
    Το τεύχος 7-8 -2011, θα κυκλοφορήσει με τίτλο Πατριωτικός Σοσιαλισμός.
    Καρα-παρακράτος σε διατεταγμένη!

    Εισαγγελέας τώρα!

    Υπάρχουν δεκάδες ασφαλίτικες φάτσες, πρωτεργάτες στα επισόδεια 15-6-2011 που εμφανίζονται και στις χθεσινές φωτογραφίες

    • no shit avatar
      no shit @ no shit 30/06/2011 12:20:02

      επεισόδια

  32. spiros avatar
    spiros 30/06/2011 12:16:38

    Τα πιστέψατε όλα όσα λέχθηκαν στα πρωϊνά ; Όλοι οι καθεστωτικοί αν συντονισμένα δεν κάλυπταν το σπίτι τους τι άλλο θα έκαναν Αμφιβάλω αν έγιναν πιστευτοί . Εγώ δεν πιστεύω αυτό το καθεστώς του Οικονόμου -Σάμινα.

  33. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 12:18:33

    Νίκος Καζαντζάκης
    «Φωτιά ! Να το μέγα χρέος μας σήμερα μέσα σε τόσο ανήθικο κι’ ανέλπιδο χάος. Πόλεμο στους απίστους ! Άπιστοι είναι οι ευχαριστημένοι, οι χορτασμένοι, οι στείροι.»

  34. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 12:20:03

    Το σάπιο καθεστώς δεν πέφτει με τις μούτζες…Γιατί δεν ακούτε την προτροπή του Παλαμά;

    Κωστής Παλαμάς – Παιδί το περιβόλι μου…

    Παιδί, το περιβόλι μου που θα κληρονομήσεις,
    όπως το βρεις κι’ όπως το δεις να μη το παρατήσεις.

    Σκάψε το ακόμα πιο βαθιά και φράξε το πιο στέρεα,
    και πλούτισε τη χλώρη του και πλάτηνε τη γη του,
    κι ακλάδευτο όπου μπλέκεται να το βεργολογήσεις,
    και να του φέρεις το νερό το αγνό της βρυσομάνας.

    Κι άν αγαπάς τ’ ανθρώπινα κι’ όσα άρρωστα δεν είναι,
    ρίξε αγιασμό και ξόρκισε τα ξωτικά, να φύγουν,
    και τη ζωντάνια σπείρε του μ’ όσα γερά, δροσάτα.

    Γίνε οργοτόμος, φυτευτής, διαφεντευτής!..

    Κι αν είναι
    κ’ έρθουνε χρόνια δίσεχτα, πέσουν καιροί ωργισμένοι,
    κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
    για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
    μη φοβηθείς το χαλασμό!.. Φωτιά ! Τσεκούρι !Τράβα !,
    ξεσπέρμεψέ το , χέρσωσε το περιβόλι, κόφ’ το,
    και χτίσε κάστρο απάνω του και ταμπουρώσου μέσα,
    για πάλεμα, για μάτωμα, για την καινούργια γέννα,
    π’όλο την περιμένουμε, κι όλο κινάει για νάρθη,
    κι όλο συντρίμμι χάνεται στο περάσμα των κύκλων!..

    • ενας παλιος γνωριμος avatar
      ενας παλιος γνωριμος @ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 14:41:31

      Εύγε!!..και πάλι Εύγε!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 18:41:39

      ......Οσο να σε λυπηθή
      της αγάπης ο θεός,
      και να ξημερώση μια αυγή,
      και να σε καλέση ο λυτρωμός,
      ω,Ψυχή παραδαρμένη απο το κρίμα!
      Και θ' ακούσης τη φωνή του λυτρωτή,
      θα γδυθής της αμάρτιας το ντύμα,
      και ξανα κυβερνημένη κι αλαφρή
      θα σαλέψης σαν τη χλόη ,σαν το πουλί,
      σαν τον κόρφο το γυναίκειο ,σαν το κύμα.
      Και μην έχοντας πιο κάτου άλλο σκαλί
      να κατρακυλίσης πιό βαθιά
      στου Κακού τη σκάλα,
      για τ' ανέβασμα ξανά που σε καλέι
      θα αισθανθής να σου φυτρώνουν ,ω χαρά!
      τα φτερά,
      τα φτερά τα πρωτινά σου τα μεγάλα!
      Παλαμάς Κωστής

    • juliet avatar
      juliet @ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 18:48:51

      ΧΑΝΑ ΑΡΕΝΤ:''Η βία δεν είναι παρά αδυναμία και ασκείται είτε απο τους ισχυρούς που κατέχουν τα μέσα βίας και επιθυμούν το μονοπώλιο της δύναμης εναντίον των συνανθρώπων τους,είτε απο τους αδύνατους ,απο τους οποίους έχουν υπεξαιρέσει τη δύναμη''.

  35. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 30/06/2011 12:49:05

    To ΠΑΣΟΚ είναι για την Ελλάδα του 2011 ό,τι ήταν το Ναζιστικό κόμμα για την Γερμανία. Απλά οι μέθοδοι διαφέρουν λιγάκι.

  36. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 30/06/2011 13:12:40

    Η Ν.Δ. εξέδωσε ανακοίνωση για το χθεσινό όργιο βίας ή σκοπεύει να κάνει μια τριμελή επιτροπή από 5-6 άτομα που θα μελετήσουν το θέμα;

  37. Γιάννης Σύρρος. avatar
    Γιάννης Σύρρος. 30/06/2011 14:06:20

    Καλά δεν είδατε ότι το κεφάλι του είναι μπαταρισμένο; Μόνη πηγή σας είναι οι αριστεριστές; Ρωτήστε τους λοιπόν, ιδιαιτέρως και θα μάθετε...Η ΑΛΗΘΕΙΑ: Ήταν της ΕΘΕΛ αγανακτισμένοι, που εντοπίστηκαν από τους αριστεριστές ως ακροδεξιοί επειδή κρατούσαν ελληνική σημαία και ήταν γυμνασμένοι,(Ναι οι εθνικιστές είναι πιο γυμνασμένοι από τον μέσο σαπιο-νεο-Έλληνα). Χτυπήθηκαν, και χώθηκαν επί ώρες στην είσοδο της Όθωνος 10. Εκεί αντιστάθηκαν στους αναρχοάπλυτους όχι μόνο με γυμνά χέρια(γιατί προφανώς δεν ήταν μαλάκες).
    Στην πρώτη ευκαιρία, βγήκαν και κτευθύνθηκαν προς τη βουλή όπου δεν υπήρχαν αριστεριστές...
    Υ.Γ: για τους εξυπνάκηδες: Δείτε το βίντεο ξανά. Το κεφάλι είναι δεμένο με επίδεσμο, η μπλούζα του χρησιμοποιείται σαν μαντήλι(για τα δακρυγόνα, άσχετοι καναπεδάκηδες)-αν ήταν προβοκάτορας θα είχε μαντήλι και κουκούλα α΄πο το σπίτι...δε θα έσκιζε τη μπλούζα του!

  38. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/06/2011 14:37:43

    Ωχ Χατζηνίκο, έμπλεξες άσχημα αγόρι μου, δεν σε ξεπλένει ούτε ο ποταπός Πηνειός!
    "Τι δουλειά είχες στη Λάρισα, εσύ ένας Υδραίος";

  39. m.s avatar
    m.s 30/06/2011 15:17:42

    Δυτυχώς για τους εγκλωβισμένους συνδικαλιστές της ΕΘΕΛ ο m.s ήταν εκεί,
    είδε και άκουσε τι έγινε.

    Καθώς αυτοί ήταν εγκλωβισμένοι και κλάναν μέντες, από το πουθενά πετάχτηκε ένας τύπος με κοντό γένι που τον λέγαν Τσάκ Νόρρις και ουρλιάζοντας Παααααασοκ ρεεεεεε , άρχισε στα χαστούκια κάτι παλιόπαιδα αναρχοκουμουνιστές που απειλούσαν με ξυλοδαρμό αυτές τις αγαθές φύτρες των Σταμουλοκολάδων .
    Και εκεί που γινόταν μπατιρντί χοντρό κατέφτασαν τα ΜΑΤ , τέλειωσε η φάση και μόνο ένας οδηγός τραυματίστηκε ελαφρά στο κεφάλι από πτώση σε… ζαρντινιέρα. Το τραύμα επιδέθηκε πρόχειρα με μπλούζα που σκίσαν οι ίδιοι.

    Μεταξύ ΕΘΕΛ και Ματατζήδων διημείφθη ο εξής διάλογος :
    ΜΑΤ : σήμερα ζωγραφίζουμε !!τους χορτάσαμε σφαλιάρα και κλάμα!!
    ΕΘΕΛ :Χαλάλι τα μισθά μας. Κάναμε τους Έλληνες φορολογούμενους περήφανους!
    ΜΑΤ : …και του αλατιού. χαχαχαχα
    Εσείς ρε προλάβατε να ρίξετε καμιά μπούφλα;
    ΕΘΕΛ : Κάτι ψιλές στην αρχή για προσάναμμα !!

    ΥΣ Κακές γλώσσες λένε ότι ο Τσάκ Νόρρις χθες ‘ψώνισε’ γόβες και τσαντούλα στου Μπουρνάζου.

    • juliet avatar
      juliet @ m.s 30/06/2011 18:43:56

      γόβες στιλέτο;;;;;;;

  40. factorx avatar
    factorx 30/06/2011 16:14:52

    Νέα ανακοίνωση εξέδωσε η ΕΛ.ΑΣ για το βίντεο που δείχνει άνδρες των ΜΑΤ να φυγαδεύουν κουκουλοφόρους, ανοίγοντας τα κάγκελα για να περάσουν στη Βουλή. Λίγο νωρίτερα ο εκπρόσωπος τύπου της ΕΛ.ΑΣ, Αθανάσιος Κοκκαλάκης, μίλησε στο ΣΚΑΪ και διευκρίνισε πως δεν υφίσταται θέμα συνεργασίας της ΕΛ.ΑΣ με κουκουλοφόρους.

    Στην ανακοίνωση της η ΕΛ.ΑΣ υποστηρίζει: Πως τα άτομα τα οποία εμφανίζονται στο βίντεο με πολιτική περιβολή είναι ιδιώτες, εργαζόμενοι της Ε.ΘΕ.Λ., οι οποίοι την Τρίτη το μεσημέρι (28-06-2011) συμμετείχαν σε πορεία στην πλατεία Συντάγματος και εγκλωβίστηκαν, επί δίωρο περίπου, εντός στοάς επί της οδού Όθωνος, μετά από επίθεση και βιαιοπραγίες, που δέχθηκαν από μεγάλο αριθμό αγνώστων.

    Ιδιώτες που αντελήφθησαν το περιστατικό αλλά και οι ίδιοι ενημέρωσαν τηλεφωνικά το Κέντρο της Άμεσης Δράσης. Διμοιρία της Υποδιεύθυνσης Αποκατάστασης Τάξης, με εντολή του Κέντρου Επιχειρήσεων της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αττικής, που μετέβη στο σημείο και αφού τους απεγκλώβισε τους οδήγησε με ασφάλεια στο δεξί φυλάκιο της Βουλής (Όθωνος), παραμένοντας στο σημείο επί είκοσι λεπτά περίπου και μετά αποχώρησαν.

    Νωρίτερα στην εκπομπή του ΣΚΑΙ, «ΣΚΑΙ Τώρα» μίλησε ο πρωταγωνιστής του επίμαχου βίντεο με τα ΜΑΤ και τους «κουκουλοφόρους». Δείτε ΕΔΩ το σχετικό κείμενο.

    Παράλληλα έγγραφο για τη διαβίβαση του επίμαχου βίντεο απέστειλε, η προϊσταμένη της εισαγγελίας Πρωτοδικών, Ελένη Ράικου. Το βίντεο θα μελετηθεί προκειμένου η εισαγγελία να κρίνει για τις περαιτέρω ενέργειές της.

  41. Εγώ avatar
    Εγώ 30/06/2011 16:29:52

    Πάλι για άλλη μια φορά το κράτος με το παρακράτος κατάφεραν να τρομοκρατήσουν του ειρηνικούς δημοκράτες αγωνιστές. Αλλά αυτό που με κάνει να ντρέπομαι περισσότερο, είναι ότι το σημερινό καθεστώς χρησιμοποιεί την λέξη «δημοκρατία» όπως τόσο εύκολα έκανε η χούντα, που την ίδια ώρα στερούσε ελευθερίες και δικαιώματα των ελλήνων.

    Απ’ ότι φαίνεται μετά την έλευση του ΔΝΤ οι παλιές μέθοδοι της χούντας επιστρατεύτηκαν και πάλι, στο όνομα μας δήθεν «δημοκρατίας» η οποία δυστυχώς αποτελεί ανάμνηση. Είναι λοιπόν στο χέρι μας να μην αφήσουμε την τρομοκρατία να μας επιβληθεί, αν θέλουμε συνεχίσουμε να λεγόμαστε η χώρα που γέννησε τον δυτικό πολιτισμό. Το οφείλουμε στα παιδιά μας.

  42. remali avatar
    remali 30/06/2011 17:44:48

    αλλο το κρατος και αλλο το παρακρατο; μα μια ζωη συνεργαζονται. απλα αλητεια κρατος θελετε να πειτε. και αυτο ισχυε παντα για ολες τις κυβερνησεις. ετσι; ΓΙΑ ΟΛΕΣ

  43. ήγγικεν avatar
    ήγγικεν 30/06/2011 18:18:30

    Ο Σουκαράς έχει μπλογκ: ethel-sinadelfos.blogspot.com
    Η αλήθεια είναι ότι το επεισόδιο έγινε την Τρίτη το μεσημέρι. Τα κανάλια έλεγαν ότι συγκρόυστηκαν αριστεριστές με ακροδεξιούς. Αυτο΄ς είπε στην Κ. Μακρή (REAL.fm) , ότι ήταν 50 οδηγοί με 10 σημαίες.Γεγονός είναι δε ότι και χτες ο χώρος της βαθειάςν προόδου κοίταγελίγο περίεργα όσους κρατούσανε ελληνικές σημαίες και παρά τα χημικά μένανε πλατεία συνέχεια.

  44. alex avatar
    alex 30/06/2011 18:47:44

    επειδη ακουω διαφορες θεωριες για τους αντρες που η αστυνομια 'προστατεψε' στην βουλη, να συνδραμω λεγοντας οτι στον περιβαλλοντα χωρο αναμεσα στα φυλακια και την βουλη, δεν μπορει να κυκλοφορει κανεις ασυνοδευτος τις 'κανονικες' ημερες, ποσο μαλλον τετοιες μερες σαν την χθεσινη..
    εκτος αν ειναι αστυνομικος, ή εχει αναλογη αδεια απο αρμοδεια αρχη μεσα απο την βουλη...
    και αν δεν κανω λαθος, οι συγκεκριμενοι κυριοι περασαν χωρις ελεγχο και χωρις συνοδεια, κρατωντας και τα 'οπλα' τους, στον χωρο της βουλης..
    αρα η ερωτηση δεν ειναι πια, ποιοι ειναι ή τι εξυπηρετουν,αλλα ποιος τους εδωσε την αδεια να κυκλοφορουν με λοστους και χωρις ελεγχο στους χωρους του κοινοβουλιου..

  45. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 01/07/2011 11:09:22

    Εγώ και πολλοί άλλοι δεν κρατούσαμε ρόπαλα

    Δεν είχαμε μάσκα

    Δεν πέταξα ούτε πέτρα, ούτε φώναξα το γνωστό σύνθημα

    Κυνηγήθηκα από την αστυνομία (τους ΜΑΤατζήδες ας πω για να μη λερώνω την πλειοψηφία των αστυνομικών) χωρίς να προκαλέσω. Ηθελα απλά να είμαι εκεί.

    Δηλητηριάστηκα από τα ασφυξιογόνα σε σημείο μια στιγμή να μην μπορώ να αναπνεύσω και να δω και να κάτσω μόνος στην Αμαλίας ανήμπορος μέχρι που με μάζεψαν και με περιέθαλψαν οι 300έλληνες

    Και μου δικαιολογείται τα τομάρια που τους φυγαδευσαν στη Βουλή χτυπώντας τους στην πλάτη;;;

    Καναπεδάτοι

  46. egersis avatar
    egersis 02/07/2011 15:50:16

    H όλη φάση είναι σύγκρουση συναισθήματος και λογικής.
    Υπάρχει το αίσθημα της αδικίας. ''Εμείς πνιγήκαμε στα δακρυγόνα, φάγαμε ξύλο, ενώ αυτοί προστατεύτηκαν'' Αλλά αυτό το έντεχνα διαμορφομένο συναίσθημα της αδικίας καταρίπτεται με λογικά επιχειρήματα βάσει στοιχείων για το τι προηγήθηκε. Τη δολοφονική επίθεση από τους μπατσους με κουκούλα δηλαδή.

    Υπάρχουν όλα τα στοιχεία στη φόρα. Κουκουλοφόρο με ονοματεπώνυμο πρώτη φορά βλέπω. Οι τύποι περιγράφουν το περιστατικό του πεσίματος με φωτογραφίες και επικαλούνται στοιχεία. Αν δεν είστε σε θέση να τα διακρίνετε τότε είστε απλά τυφλωμένοι από το συναισθηματικό μίσος. Αν οι μπάτσοι δεν κάναν καλά τη δουλειά τους και δεν τους συνέλαβαν αυτοί τι διάολο φταίνε;

    Yπάρχει κάτι ακόμα πιο βαθύ. Η αποκύρηξή τους από τους συνδικαλιστάδες -κομματόσκυλα του ΠΑΣΟΚ (Ο Ραγκούσης ζήτησε τη τιμωρία τους). Ψάξτε βαθύτερα το θέμα και μην παρασύρεστε από τα Μέσα Μαζικής Εξαπάτησης

    http://www.youtube.com/watch?v=quP68wb0cTQ

    http://www.youtube.com/watch?v=U0VpOK5hkFM

    http://www.youtube.com/watch?v=1HWlaptAUk0&feature=channel_video_title

    http://www.youtube.com/watch?v=Je0d-qLewf0&feature=relmfu

    Περαστικά στους αλήτες ρουφιάνους δημοσιογράφους

  47. dionas avatar
    dionas 16/08/2011 09:12:00

    Γνωριζω τα πραγματα πολυ καλυτερα . Οι κυριοι αυτοι μαλλον "πρασινοι" συνδικαλιστες είναι και οχι ακροδεξιοι οπως θελουν να τους παρουσιασουν.