#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/11/2009 21:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν η Ντόρα …. «δεν ήθελε» εκλογές

Η Ντόρα Μπακογιάννη κατά τις ομιλίες της σε χθεσινές προεκλογικές της συγκεντρώσεις στη Βέροια και την Κοζάνη δήλωσε: «Δεν εισηγήθηκα εκλογές στον Κώστα Καραμανλή, αλλά όταν αυτός τις αποφάσισε έδωσα τη μάχη και δεν κρύφτηκα σε μονολόγους….».

Για να δούμε όμως τι έγραφαν τότε τα ΝΕΑ και η ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ:







ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 22/11/2009 21:27:12

    ελα βρε φακτορα και συ....τωρα καταλαβες οτι εχει επιλεκτικη μνημη η θεοδωρα?

    εδω την ζημενς εκανε γαργαρα....τις εκλογες δεν θα κανει?

  2. Aris M. avatar
    Aris M. 22/11/2009 21:29:56

    Αυτή είναι ικανή μέχρι την αλλη εβδομάδα να πεί ότι τελικά δεν είναι κορη του Μητσοτάκη....

    • Υ. avatar
      Υ. @ Aris M. 22/11/2009 21:39:25

      Aris M., ....ότι και η asheti

  3. asheti avatar
    asheti 22/11/2009 21:30:54

    axaxaxaxaxa Aris!!!!! Egrapses!

  4. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 22/11/2009 22:53:47

    Το άλλο το τρελό που είπε η Μπακογιάννη το ακούσατε; Δεν βγήκε λέει ούτε μια φορά προεκλογικά στα κανάλια ο Σαμαράς να στηρίξει την κυβέρνηση της ΝΔ, ενώ αυτή είχε πάρει σβάρνα τα κανάλια; Μας δουλεύουν τελείως φαίνεται. Μετά σου λέει "δεν έχω μηχανισμούς". Τι λες κοπέλα μου; Αν τα κανάλια έπαιζαν εσένα μονότερμα προετοιμάζοντας την "επόμενη μέρα", ενώ το Σαμαρά τον είχαν θαμένο όσο πήγαινε πιο βαθιά, φταίει ο Σαμαράς γι' αυτό;

    Πόση πια υποτίμηση της νοημοσύνης μας;

  5. asheti avatar
    asheti 22/11/2009 22:58:51

    pote ekane agona i ntora? an thumamai kala arrostise tis 2 teleutaies vdomades tou proeklogikou agona......................................................................................................

  6. kanis avatar
    kanis 22/11/2009 23:34:09

    ito asthenis kai kliniris!

    • loretta avatar
      loretta @ kanis 22/11/2009 23:40:22

      λες βρε κανις μετα απο αυτο να επαθε συνδρομο επιλεκτικης μνημης??

      • kanis avatar
        kanis @ loretta 22/11/2009 23:49:48

        Εδώ δε θυμάται, γιατί δεν έβγαινε ο Σαμαράς στα κανάλια! Μήπως θυμάται πόσες φορές ο μμπαμμπάς της είχε επαναλάβει , ότι αποκλείει οποιαδήποτε εμφάνιση Σαμαρά οπουδήποτε...από κόμμα, μέχρι κυβέρνηση, μέχρι κανάλια;
        Εχει όμως ο καιρός γυρίσματα!

  7. asheti avatar
    asheti 22/11/2009 23:45:38

    nai nai...alla tora de ti vlepo na einai asthenis...alla gia ton agona uper tou karamanli..katakalokairo epathe pneumonia.. lol...

    • Orestios avatar
      Orestios @ asheti 26/11/2009 19:50:28

      Πράγματι!

  8. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 23/11/2009 00:01:37

    Παλιά της τέχνη κόσκινο... κλασικό Μητσοτακέικο το DNA νερό δεν γίνεται.

  9. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 23/11/2009 00:26:01

    ο μόνος που έκανε ανοιχτή προεκλογική συγκέντρωση ήταν ο Σαμαράς.
    Είναι απίστευτο το θράσσος και το ψεύδος. απίστευτο.

  10. γιώργος avatar
    γιώργος 23/11/2009 15:13:42

    Και πολύ καλά έκαναν να υποστηρίξουν τις εκλογές, γιατί πρώτον η κατάσταση στη χώρα θα χειροτέρευε δραματικά με μια παράλυτη κυβέρνηση όλο το χειμώνα, που το μόνο που θα μπορούσε να κάνει θα ήταν παροχές, πράγμα που θα μας έσπρωχνε ακόμη περισσότερο στο βούρκο, και επιπλέον όταν θα γίνοταν οι εκλογές, η ΝΔ θα έπαιρνε 20 % και θα διαλύονταν. Η λογική αυτό λέει, δε χρειάζεται μαντικές ικανότητες. Μπράβο τους λοιπόν, γιατί έδειξαν υπευθυνότητα και πατριωτισμό.

  11. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 23/11/2009 19:49:55

    Aυτό είναι προς τιμήν της Ντόρας, όχι μόνο αυτής και του Σουφλιά και όλων όσων εισηγήθηκαν στον Καραμανλή πρόωρες εκλογές κάτι που ο ίδιος ο Καραμανλής είχε την πολιτική ωριμότητα να δεχτεί.
    Άν πηγαίναμε σε εκλογές τον Μάρτιο η Νέα Δημοκρατία ούτε 20% δέν θα έπαιρνε.

  12. manolis avatar
    manolis 23/11/2009 21:11:03

    Δεν θυμάμαι τη Ντόρα να βγαίνει και να υποστηρίζει εκλογές το φθινόπωρο...οι ΠΑΣΟΚικες εφημερίδες αντίθετα μπορουν να γράφουν ότι θέλουν και ότι τους συμφέρει...

  13. kostas Lamiotis avatar
    kostas Lamiotis 23/11/2009 22:14:30

    Η ΝΤΟΡΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ. ΕΘΕΤΕ ΟΡΟΥΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. ΗΘΕΛΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΥΠΕΞ.ΤΗΝ ΡΩΤΟΥΣΕ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ.ΟΜΩΣ ΒΙΑΖΟΤΑΝΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΙΜΑΡΑΚΗ-ΣΟΥΦΛΙΑ ΕΣΠΡΩΞΑΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΔ ΣΤΗ ΣΥΝΤΡΙΒΗ.ΟΙ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ

  14. nikos avatar
    nikos 25/11/2009 09:49:50

    ...ήταν κατά του σχεδίου Ανάν...κατά των εκλογών τον Οκτώβρη....πίεσε τον Καραμανλή να ασκήσει το βέτο στο Βουκουρέστι..δεν λέγεται Μητσοτάκη ούτε Κούβελου ..ρε μπάς και λέγεται ... Σαμαρά..

  15. stelios avatar
    stelios 26/11/2009 18:52:49

    Εγω ενα δεν καταλαβαινω,
    αυτον τον ΓΚΑΣΜΑ τον Λουλη,τον πληρωνουν κιολας για τις μπουρδες που συμβουλευει?
    Ο Κατμαν πιο καλες συμβουλες θα εδινε.