#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/02/2011 12:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν δεν μπορεί η κυβέρνηση, βγαίνει μπροστά η Αγία Οικογένεια των προθύμων



Χθες η κ. Μπακογιάννη έσπευσε να συμφωνήσει και με το Μνημόνιο 2.

Σήμερα, η ίδια απεφάνθη από το "ΒΗΜΑ FM"  οτι οι πρόωρες εκλογές  θα είναι καταστροφικές για τη χώρα.

Η κα. Μιράντα Ξαφά, πρωϊ -πρωϊ,  στην τηλεόραση του ΣΚΑΙ,εξυμνούσε τις ....προσπάθειες της κυβέρνησης για την "αξιοποίηση της δημόσιας περιουσίας"

Το βράδυ, βγαίνει στη ΝΕΤ το ...βαρύ πυροβολικό! Ο κ. Μητσοτάκης αυτοπροσώπως!

Κ.Ρ.

http://www.antinews.gr/2011/02/13/85511

ΣΧΟΛΙΑ

  1. pikras57 avatar
    pikras57 14/02/2011 12:55:58

    ...βοήθειά τους!

  2. kakofonix avatar
    kakofonix 14/02/2011 12:56:41

    Ήθελε να πει ότι οι πρόωρες εκλογές θα ήταν καταστροφικές για την ίδια, αλλά έτσι κι αλλιώς στο μυαλό της η χώρα και η Ντόρα είναι ένα και το αυτό.

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ kakofonix 14/02/2011 13:11:33

      Κάνει και ρίμα!

  3. pikras57 avatar
    pikras57 14/02/2011 12:57:21

    ...ο Κουβέλης απών????????

    • kakofonix avatar
      kakofonix @ pikras57 14/02/2011 13:08:23

      Καθόλου απών. Το έτερο πρετεντερικό εξαπτέρυγο έδωσε συνέντευξη στον Μαχαίρα του Μπομπολαίικου Έθνους.

      Ετοιμάζεται να συνεισφέρει στο ''διάλογο'' για το ''καλό'' της πατρίδας.

      Σαν έτοιμος από καιρό για την υπουργική καρέκλα... Αν καθίσεις μια φορά, μετά σου γίνεται ψύχωση!

      • pikras57 avatar
        pikras57 @ kakofonix 14/02/2011 13:24:03

        ... ουφ ηρέμησα τώρα!
        ΟΛΟΣ Ο ΘΙΑΣΟΣ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ pikras57 14/02/2011 13:30:11

          Δεν έχω δει τον κ. Στέφανο Μάνο ακόμα;
          Γιατί αργεί;

          • pikras57 avatar
            pikras57 @ Κώστας Ροδινός 14/02/2011 13:36:01

            αμαν... μου διέφυγε!

          • Misha avatar
            Misha @ pikras57 14/02/2011 13:58:10

            Η Ξαφά είναι μεγαλοστέλεχος του ΔΝΤ και του αποκόμματος Μάνου
            h--p://www.drassi.gr/index.php?id=867

          • pikras57 avatar
            pikras57 @ Misha 14/02/2011 14:14:43

            Η κα Λουρή μας λείπει...

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ pikras57 14/02/2011 14:35:10

            Η κα Λουρή είναι βοηθός του κ. Προβόπουλου!
            Εχει...θεσμικό ρόλο!

          • pikras57 avatar
            pikras57 @ Κώστας Ροδινός 14/02/2011 14:45:47

            αυτό το...θεσμικό ...με εξιτάρει!

          • julia avatar
            julia @ Κώστας Ροδινός 14/02/2011 15:17:22

            Σιγά και μην δεν έβγαινε...το βράδυ στον Πρετεντέρη..

        • Orestios avatar
          Orestios @ pikras57 14/02/2011 14:56:05

          Καθόλου ΘΙΑΣΟΣ πίκρα57
          Το σύστημα ΠΑΣΟΚ σε πλήρη εκδήλωση.
          Αυτό το σύστημα είσαι έτοιμος να το γκρεμίσεις?

          • pikras57 avatar
            pikras57 @ Orestios 14/02/2011 15:35:13

            με 1οοο

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ kakofonix 14/02/2011 14:36:38

        Και καταφέρθηκε κι αυτός κατά των "τζαμπατζήδων" των διοδίων. Βρε, μπας και ο Μπόμπολας απέκτησε ξαφνικά πολλούς "σπόουκσμεν";

        • Misha avatar
          Misha @ Αυριανιστής 14/02/2011 14:49:05

          O μπαρμπα Σκότης στο δρόμο της Μαρίας με τα δίδυμα...
          Γλίτζα και σαπίλα...

          • Αυριανιστής avatar
            Αυριανιστής @ Misha 14/02/2011 14:51:50

            Θα αργήσουν, πάντως, να πάρουν τους θώκους που ορέγονται. Τους έχουν προλάβει στην πράσινη επετηρίδα οι Μπιστοκουναλάκηδες.

  4. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 14/02/2011 13:01:14

    ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ : Η ΚΑ ΞΑΦΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΤΑ ΑΡΘΡΑ ΤΗΣ ΩΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ (Η ΣΦΑΓΙΔΑ-ΚΟΜΜΑΤΙΔΙΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΚΟΥ ΜΑΝΟΥ, ΝΑΙ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΠΡΟ
    ΕΤΩΝ ΣΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑ.ΣΟ.Κ.). ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΤΗΣ ΘΥΓΑΤΡΟΣ ?
    Ο ΚΟΣ ΜΑΝΟΣ ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΕΙ ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ, ''ΤΟ ΚΑΤΑ ΔΥΝΑΜΙΝ'', ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΟΥ ΓΑΠ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗ ΕΤΙ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ, ΕΤΙ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΑ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΩΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΤΗΣ ΘΥΓΑΤΡΟΣ ?
    Ο ΠΑΤΗΡ (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ !) ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΗ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ, ΑΧΑΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...
    Η ΔΕ ΘΥΓΑΤΗΡ, ΠΝΕΕΙ ΤΑ (ΠΟΛΙΤΙΚΑ) ΛΟΙΣΘΙΑ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ. ΔΗΛΑΔΗ ΑΔΙΣΤΑΚΤΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΨΩ !
    ΕΠΗΡΡΕΑΖΟΥΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΛΕΟΝ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΙ, ΩΣ ΣΥΣΤΗΜΙΚΑ ΥΛΙΚΑ, ΜΕΧΡΙΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΑΠΟΡΡΙΨΕΩΣ ΤΟΥΣ ΩΣ ΑΧΡΗΣΤΩΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.
    ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ, ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΡΑΤΕΥΣΟΥΜΕ.

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 14/02/2011 13:29:20

      Τουλάχιστον ο Μανος αυτά τα λέει και τα πιστεύει εδώ και πολλά χρόνια, δεν κρύβεται, και όποιος θέλει συμφωνεί ή οχι μαζί του. Οι λοιποί του ντοροράματος, και οι σοσιαλ-η-στές πως τον είχαν μαζί΄τους ?
      Κοροϊδία συνέλληνες, μας δουλεύουν, φοβάμαι όλοι, ψιλό γαζί...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΝΑΥΤΗΣ 14/02/2011 13:53:20

        και ο Παπανδρέου,αυτά που κάνει, τα πιστεύει!

        • ΝΑΥΤΗΣ avatar
          ΝΑΥΤΗΣ @ Κώστας Ροδινός 14/02/2011 13:58:16

          Αν τα πίστευε θα ήταν GAP, δυστυχώς ξέρει πολύ καλά τι κάνει, κι αυτό είναι το πρόβλημα...

  5. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 13:15:35

    δε καταλάβατε, η Στάη γιορτάζει τον Αγιο Βαλέντινο με το κόμη Μητσοτάκη.......και του χρόνου να είσαστε καλά να τα ξαναπείτε.....

    • kakofonix avatar
      kakofonix @ juliet 14/02/2011 13:18:22

      Μη γράφετε τέτοια ονόματα εδώ, έτσι αβασάνιστα, φτου κακά...
      κύριε Λογοκρίτα, παρακαλώ....

  6. man8os avatar
    man8os 14/02/2011 13:16:01

    ωχχωωχχωχχ
    Τα σκορδα γρηγορα!

  7. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 14/02/2011 13:28:35

    Σήμερα όμως στην εκπομπή του κυρίου Αυτιά έγινε γνωστό ότι στο μνημόνιο Νο 4 με φαρδιά πλατιά την υπογραφή τους ο Παπακωνσταντίνου και ο διοικητής της τράπεζας της Ελλάδος έχουν αποδεχθεί το ξεπούλημα των ασημικών της Ελλάδας όχι για να πάρει μπροστά η αναπτυξιακή μηχανή όπως δακρύζοντας μας λένε αλλά για να δοθούν όλα τα χρήματα που θα εισπραχθούν για την εξόφληση των δανειστών μας.
    Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι αυτά τα βγάζει στο γυαλί ο Αυτιάς και οι συνεργάτες τους και όχι η Νέα Δημοκρατία. Γιατί ; Μήπως δεν γνωρίζουν να διαβάζουν ή ........

  8. pikras57 avatar
    pikras57 14/02/2011 13:29:49

    ΚΡ

    ..με εκέινον τον πρωθυπουργικό μυστικοσύμβουλο ΠΑΠΑΔΗΜΟ ξέρεις κάτι, τι κάνει????
    ..σαν χαμένο τον βλέπω!
    Δεν μπόρεσε να περισώσει τα πράγματα με την τρόικα????

  9. Κρητικός avatar
    Κρητικός 14/02/2011 13:32:40

    ΕΙΠΑΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ
    ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΖΕΣ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

  10. pikras57 avatar
    pikras57 14/02/2011 13:33:12

    ΠΡΟΣΟΧH
    με τους θορύβους της Αννούλας
    κινδυνεύουμε σε αφύπνιση
    της Δημόσιας Περιουσίααςςςς!

    σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσστ......

  11. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 14:15:37

    οταν τα βγάζει ο Αυτιάς είναι αλήθεια, οταν τα βγάζει η Ν.Δ είναι συκοφαντίες,διαβάλλει, προσπαθεί να μπεί εμπόδιο στο έργο του ΓΑΠ για να σώσει τη Μπανανία που μας έχει καταντήσει, άστα πονάνε...

  12. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 14/02/2011 14:28:45

    Όλα τα λουλούδια στη σκηνή ! Ντροπή σ'όλους αυτούς τους επί "χρόνια σωτήρες" του εαυτού τους !!

  13. Orestios avatar
    Orestios 14/02/2011 14:54:12

    Το αστείο είναι πως όσοι ψήφισαν ΠΑΣΟΚ βλέπουν να ξεπροβάλει μπροστά τους η Ντόρα και ο Καραταφέρης.
    Τα σκουπίδια της ΝΔ στην χωματερή του ΠΑΣΟΚ.
    Παπανδρέου φώναζαν, Μητσοτάκης τους βγήκε.
    χο χο χο
    Περαστικά τους.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Orestios 14/02/2011 14:59:19

      Θα τους περάσουν από το "καθαρτήριο" της "δημοκρατικής παράταξης" και θα τους αποδώσουν ....λευκούς στην κοινωνία!
      Ο Μητσοτάκης αγωνίζεται να απαλείψει το στίγμα της αποστασίας στηρίζοντας την Κυβέρνηση Παπανδρέου.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Κώστας Ροδινός 14/02/2011 17:07:10

        Οι οπαδοί πως θα το πάρουν?
        Γιατί από καθαρτήριο πέρασαν τα άλλα σκουπίδια της ΝΔ, Μάνος και Ανδριανόπουλος, αλλά.........
        Ο τιραμόλα τί έχει να μας πεί επί τούτου του θέματος?
        Του αρέσει να ζητοκραυγάζει για τον Μητσοτάκη?
        Λες να μας πεί για την πυγμή του Δράκουλα επί κυβερνήσεώς του?
        αχαχαχαχαχαχα
        Θα πέσει πολύ γέλειο.

  14. ΛίγκαΤουΒορρά avatar
    ΛίγκαΤουΒορρά 14/02/2011 15:00:24

    «Πρόωρες εκλογές -καταστροφικές για τη χώρα» ή...
    ...για το Ντορόκομμα;

  15. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 15:06:04

    για το ΝΤΟΡΟκόμμα

  16. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 15:20:13

    δηλαδή απέκτησε συνείδηση και σκέφτηκε αν τώρα στα γέραματα τον δουν αγκαλιά με τον εγγονό θα πουν την αποστασία μετακόμιση....ή σκέφτηκε το πρόφιλ της κόρης.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ juliet 14/02/2011 15:29:07

      Δεν έχω απαντήσεις σ' όλα τα ερωτήματα!
      Ομως, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!!!

  17. Aris. A avatar
    Aris. A 14/02/2011 15:37:34

    Καλά στο Μητσοτακέικο τι έχουν πάθει.

    Δεν βλέπουν από που ξεκίνησαν και που έχουν φτάσει.

    Το γινάτι βγάζει μάτι έλεγε η γιαγιά μου.

    Είναι δυνατόν καριερίστες της πολιτικής να κάνουν τόσο χονδρά λάθη.

    Εκτός αν η πολιτική τους δύναμη και ευφυία ήταν υπερτιμημένες και πάντα ήταν τόσο κουτοί.

    Τι να πω.

    Δεν βλέπουν ότι μετά από κάθε τους τοποθέτηση τόσο περισσότερο βουλιάζουν τα ποσοσστά τους.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Aris. A 14/02/2011 15:39:33

      Δεν κάνουν λάθη.
      Θέλουν πάση θυσία να διασώσουν τη θυγατέρα από τον εξευτελισμό και την πρόωρη αποστρατεία.

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ Κώστας Ροδινός 14/02/2011 16:19:29

        Με ποιό τρόπο ως ζωντοχήρα στο πλευρό του Παπανδρέα ;;;

        Ξευτιλίστηκαν στο παρελθόν σε αυτό που λέμε κέντρο και αριστερά Τώρα πάνε να ξευτιλιστούν και στην δεξιά.

        Δικαιωμά τους αλλά δεν βλεπουν το αδιέξοδο της προσπάθειας.

  18. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 15:47:47

    λεγανε του βασιλιά τι ωραία ρούχα φορούσε και αυτός καμάρωνε και ας ήτανε γυμνός ,σου λέει κάτι αυτό.

  19. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 15:49:35

    οταν έχεις φιλαυτία και έπαρση κάνεις λάθη

  20. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 14/02/2011 16:17:18

    ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΟΤΙ Η ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ - ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ-ΚΟΥΒΕΛΟΥ Η ΟΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΛΑΙΛΑΠΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΣΚΗΨΕΙ ΣΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ. ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ, ΜΕ ΤΟ ΣΟΣΙΑΛΝΕΟΦΙΛΕΥΘΕΡΟ ΠΑΣΟΚ, ΜΑΝΟ ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ, ΤΟ ΔΟΓΜΑΤΟΣ ΣΟΚ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΕΞΥΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΙΤΑΙ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ. Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΝΔ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΟΔΑ. (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΘΕΛΟΜΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΜΕ).ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΙΩΝΙΚΟ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ.

  21. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 14/02/2011 16:29:17

    Τελικά, τον .....αδικήσαμε τον κ. Μητσοτάκη!
    Την....ακύρωσε τη συνέντευξη στη ΝΕΤ!

  22. juliet avatar
    juliet 14/02/2011 16:37:08

    είδες τι κάνει ο Αγιος Βαλέντινος, χαχαχαχα,τέτοια μέρα δε συναντιέσαι με γυναίκα και μιλάς για τη τροίκα και τον είχαμε αδικήσει.......

    • Κώστας Ροδινός avatar