#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/10/2011 18:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όσοι ονειρεύονται λίστες παρακμής στη ΝΔ θα απογοητευτούν



Συνεχίζεται και σήμερα η δημοσίευση καταλόγων με υποψήφιους της ΝΔ στις επερχόμενες εκλογές. Ο στόχος προφανής: Να καλλιεργηθεί κλίμα απογοήτευσης και εμπέδωσης του "όλοι ίδιοι είναι" στον αγανακτισμένο λαό, παράλληλα με τα σενάρια συγκυβέρνησης.

Φυσικά τίποτα από όσα βλέπουν το φως της δημοσιότητας δεν ισχύει. Γι αυτό και ο Αντώνης Σαμαράς είπε σήμερα στον Γιάννη Μιχελάκη να διαψεύσει κατηγορηματικά όσα κυκλοφορούν και αναγράφονται. «Όσα λέγονται και γράφονται για λίστες υποψήφιων βουλευτών στις εκλογικές Περιφέρειες και στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα», δήλωσε ο εκπρόσωπος της ΝΔ.

Όπως άλλωστε έχουμε γράψει επανειλημμένως Πρόεδρος της ΝΔ είναι ο Α. Σαμαράς, με ό,τι αυτό (για τις υποψηφιότητες και όχι μόνο) συνεπάγεται…

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κάποιος avatar
    Κάποιος 09/10/2011 19:10:13

    Συγγνώμη, αλλά πρέπει να διαβάσω φήμες σε εφημερίδες για να απογοητευτώ; Δεν είδα ποιοι κάθονταν στα πρώτα καθίσματα όταν μιλούσε ο Σαμαράς στη ΔΕΘ;

    • 3η Σεπτέμβρη avatar
      3η Σεπτέμβρη @ Κάποιος 09/10/2011 19:31:42

      Ποιούς εννοείς; Αυτούς που έχει κληρονομήσει;

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Κάποιος 09/10/2011 22:56:41

      Έχεις δίκιο...αλλά που να κουνηθούν αυτοί από τις μπροστινες καρέκλες...

      • Prometheus avatar
        Prometheus @ Φακ Κωστας 10/10/2011 19:48:42

        Κυριακη κοντη γιορτη

  2. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 09/10/2011 19:13:18

    ΜΗΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ?

    • LeoNidas avatar
      LeoNidas @ EPICOUROS 09/10/2011 19:28:57

      :D

  3. ΓΑΝΤΙ avatar
    ΓΑΝΤΙ 09/10/2011 19:39:24

    ΑΠΟ ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ Η ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΔΕΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΝ Η Ν.Δ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ Η ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΤΩΝ ΙΣΣΟΡΟΠΙΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ ΤΟ 2009.

  4. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 09/10/2011 20:09:32

    ΣΟΒΑΡΟΙ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ: Το θέμα των υποψηφίων θα πρέπει να το προσέξει πάρα πολύ και ο Σαμαράς και η ΝΔ. Όλοι έχουμε καταλάβει πως οι μεγάλοι φταίχτες είναι οι ανίκανοι και διεφθαρμένοι πολιτικοί μας. Και όλοι μας βαρεθήκαμε τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα. Δεξιά και αριστερά λόγια. Περιμένουμε να δούμε σοβαρούς και ηθικούς πολιτικούς.

    • φωνη avatar
      φωνη @ Χρήστος Δημάρης 10/10/2011 02:09:06

      Σωστό! :)

  5. ηλιας avatar
    ηλιας 09/10/2011 20:10:56

    ΝΕΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΨΟΥΡΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ. ΑΥΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. ΟΧΙ ΤΗΛΕΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΡΙΕΣ, ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ, ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ !!!!

  6. Krax avatar
    Krax 09/10/2011 20:17:18

    Θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ το Νοέμβριο για να εκδικηθώ τους πασοκατζήδες.
    Θα φάνε πάλι ΓΑΠ με τη παρέα του στη μάπα.
    Δεν πρόκειται να το αντέξουν για δεύτερη φορά αυτό.

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Krax 09/10/2011 23:00:04

      Και εγώ αν ήμουν απλός παρατηρητής και δεν ήμουν ένας από όλους μας που υφίσταται τις συνέπειες, θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ για να απολάυσω τη διάλυση των πασόκων...

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Krax 10/10/2011 00:06:35

      Αυτό θα συνέβαινε αν δεν επρόκειτο για ψηφοφόρους-μουτζαχεντίν.

  7. thpr avatar
    thpr 09/10/2011 21:25:54

    Διπλα στο ονομα του υποψηφιου να υπαρχει και ο αριθμος ενσημων για να μη μας κυβερνουν αεργοι

    • S.R. avatar
      S.R. @ thpr 09/10/2011 23:12:28

      +10000000

    • ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΛΑΙΟΚΩΣΤΑΣ avatar
      ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΛΑΙΟΚΩΣΤΑΣ @ thpr 10/10/2011 17:08:29

      Πολύ σωστά τα λές. ΄Αν ισχύσει όμως αυτό τα κόμματα θα μείνουν σαν ξεπουπουλιασμένες κότες.....

  8. τάσος avatar
    τάσος 09/10/2011 21:34:32

    κάτσε καλά ρε. κι εμείς τί φταίμε.

  9. Απολλώνιος avatar
    Απολλώνιος 10/10/2011 03:43:14

    Να αναλάβει ο Σαμαράς το ρίσκο, να βάλει νέα πρόσωπα στα ψηφοδέλτια.
    ΚΑΝΕΝΑΝ απο όσους είναι τώρα βουλευτές, κανέναν που ήταν υποψήφιος παλαιότερα. Το ίδιο και στο Επικρατείας.
    Θα χάσουμε 4-5 αξιόλογους πολιτικούς, αλλά χαλάλι. Ουδείς αναντικατάστατος.
    (Τους ελάχιστους άξιους, ας τους κάνει αύριο εξωκοινοβουλευτικούς υπουργούς).
    Να ψάξει η ΝΔ στις τοπικές κοινωνίες και να βρεί ανθρώπους που ήταν μακρυά από τα κόμματα αλλά κοντά στα κοινά. Όχι "επιτυχημένους" επαγγελματίες, όχι αλεξιπτωτιστές, όχι άκαπνους, όχι κληρονόμους, ΟΧΙ κομματικά μεγαλοστελέχη.
    Να τελειώνουμε με τους επαγγελματίες της πολιτικής, με τα κομματικά λαμόγια, με τους ματαιόδοξους "γόνους" και κλώνους.
    Αλλιώς, "0" εις το πηλίκον...

  10. tak avatar
    tak 10/10/2011 09:32:08

    Οι περισσότεροι από τα 2/3 των υποψηφίων θα είναι νέοι... Συνεπώς την ανανέωση θα την κάνει ο ψηφοφόρος και δε θα φταίει ο αρχηγός...

  11. Nikolas avatar
    Nikolas 10/10/2011 10:05:02

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ, ΑΦΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ TA ΑΠΕΧΘΕΣΤΑΤΑ ΜΕΤΡΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΔΕΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ! ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΙ, ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΓΛΕΙΦΤΕΣ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΡΟΕΔΡΟΥ? ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΟΧΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΟΙΠΩΝ ''ΣΥΜΜΑΧΩΝ''? ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΘΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑ ΣΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ? ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΑΣΚΟΝΤΑΣ ΣΚΛΗΡΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΘΟΡΙΖΟΝΤΑΣ π.χ ΑΟΖ? ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ? ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΠΡΑΧΘΕΙ ΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΗΡΩΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ? ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΕ ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΑΝΑΡΤΗΘΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΙΟΙ ΦΑΓΑΝΕ ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ ΤΩΝ ΚΟΡΟΙΔΩΝ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΛΕΨΑΝΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΕΝΤ? ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΣΑ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ? ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟ ΟΦΕΙΛΕΤΕΣ ΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ ΔΗΜΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥΣ? ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΠΛΑΤΗ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΓΛΕΙΦΤΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΘΗΤΕΙΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΤΗΝ ΠΑΧΥΛΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΑΞΟΥΛΑ? ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΜΗΝ ΤΡΩΜΕ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΤΑΝΕ! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

  12. Ναβουχοδονόσορας avatar
    Ναβουχοδονόσορας 10/10/2011 19:21:27

    Ουδείς φυσιολογικός άνθρωπος ονειρεύεται λίστες απογοήτευσης από κόμμα εξουσίας, εντούτοις ουδείς λογικός άνθρωπος προσδοκά την εκ του μηδενός εμφάνιση αξιόλογων ατόμων στην πολιτική