17/03/2010 10:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όσοι εκστράτευαν κατά του Σαμαρά στηρίζουν τώρα τον Παπαμιμίκο



Μετά τα blog της Ντόρας που ανέλαβαν εργολαβικά την υποστήριξη του κ. Παπαμιμίκου για την προεδρία της ΟΝΝΕΔ, σειρά πήραν το δίδυμο των Ηλία Κανέλη και Στέφανου Κασσιμάτη από τη συχνότητα του 9,84 (του ραδιοφώνου δηλαδή του κ. Ν. Κακλαμάνη)

Έχρισαν, λοιπόν, στον «αέρα» φαβορί τον Ανδρέα Παπαμιμίκο, ανακάλυψαν ότι δήθεν ο Κώστας Χατζής αποχώρησε από τη διαδικασία, και φιλοξένησαν μακροσκελή συνέντευξη του Ανδρέα Παπαμιμίκου.

Θυμίζουμε ότι ο Ηλίας Κανέλης, ήταν μάρτυρας υπεράσπισης του Μανώλη Βασιλάκη (συνεργάτης του Κων/νου Μητσοτάκη, υβριστής του Μιλτιάδη Έβερτ και του μακαριστού Χριστόδουλου, δηλωσίας ενόρκως για τις ύβρεις κατά του Φαήλου Κρανιδιώτη), στη δίκη που τον ξεσκέπασε ο Φαήλος Κρανιδιώτης!

Ποια είναι όμως η γνώμη του Ηλία Κανέλη, νέου «δημοσιογραφικού πατερούλη» του Ανδρέα Παπαμιμίκου για τον Αντώνη Σαμαρά; Γράφει μεταξύ άλλων σε άρθρο του:

«Ο Αντώνης Σαμαράς, με λόγια και πράξεις, αποδεικνύει ότι δεν άλλαξε. Και ως αρχηγός της ΝΔ πολιτεύεται όπως πολιτευόταν: σαν εθνικόφρων φύλαρχος. Η ιδεολογία του είναι μοναδική στη σύγχρονη Ευρώπη: ο εθνικοπατριωτικός λαϊκισμός. Είμαστε απέναντί του.»

Δείτε και άλλο άρθρο του εδώ: (Ντόρας μεταρρυθμίσεις ή Αντωνίου πατριδολαγνεία; http://www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=70&smid=382&ArticleID=650&reftab=218&t=Ντόρας-μεταρρυθμίσεις-ή-Αντωνίου-πατριδολαγνεία;

Το ίδιο σύστημα, επιθυμούσε τη Ντόρα Πρόεδρο, το ίδιο και τον Παπαμιμίκο.

Το ίδιο σύστημα την έχριζε φαβορί, το ίδιο σύστημα χρίζει και τον Παπαμιμίκο.

Το ίδιο σύστημα έβριζε τον Σαμαρά, το ίδιο σύστημα βρίζει τον Κώστα Χατζή.

Ο μόνος που μέχρι στιγμής δεν έχει εμπλακεί υπέρ Παπαμιμίκου για να οριστικοποιηθεί η εκλογή Χατζή,  είναι ο τηλεσχολιαστής του Μεγάλου καναλιού και αρθρογράφος της «Μεγάλης εφημερίδας».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Swell avatar
    Swell 17/03/2010 12:21:26

    O Πρετεντέρης δεν εμφανίζεται τις τελευταίες μέρες στο "μεγάλο και έγκυρο" κανάλι.

    http://swell-swell.blogspot.com/2007/12/blog-post_1061.html

  2. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 17/03/2010 12:28:01

    Ο ....Δάγκας,έχει εκφράσει άποψη επί του προκειμένου ; Ο Χατζηλαλάκης μήπως; Οι Καμπουρακοοικονομείς,δεν θα γνωμοδοτήσουν ;;;;;;

  3. isnogood avatar
    isnogood 17/03/2010 12:48:56

    Ο Σαμαράς δεν στηρίζει κανέναν. Ο λαός έχει το λόγο.
    Πάρτε το χαμπάρι:ο Παπαμιμίκος είναι η επιλογή των ΠΟΛΛΩΝ.
    Μέσα στους πολλούς υπάρχουν και νεοδημοκράτες που στήριξαν Αντώνη και νεοδημοκράτες που στήριξαν Ντόρα.
    Εμείς τον Σαμαρά θέλουμε να τον δούμε πρωθυπουργό.
    Άλλοι τον θέλουν αρχηγό κόμματος με ποσοστά λίγο πιο πάνω απο το ΛΑΟΣ, αρκεί να είναι εκείνοι ΑΥΛΑΡΧΕΣ.

    ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ

  4. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 17/03/2010 13:22:17

    Eχει πάντως φάτσα ποντικομαμής.

  5. chrisss avatar
    chrisss 17/03/2010 15:54:14

    Ο Παπαμιμίκος ούτε ήταν, ούτε είναι το φαβορί.Σε μια ανοικτή εκλογική διαδικασία τα φαβορί τα διαλέγει ο κόσμος και όχι οι παντώς τύπου δημοσιοκάφροι..Ο Παπαμιμίκος έχει τον ρόλο που είχε η Ντόρα και τα αποτελέσματα είναι γνωστά..παρακολουθώ από κοντά τις εξελίξεις και δεν κρύβω πως παρότι ο Χατζής δεν μου είναι αντιπαθής όσο το λαμόγιο ο Παπαμιμίκος,διαφωνώ επί της ουσίας μαζί του.Εξηγούμαι ρωτώντας των κάθε αναγνώστη:
    1)Θέλετε η ΟΝΝΕΔ να αντικαταστήσει θεσμούς όπως η αστυνομία???ο Χατζής στο προσυνέδριο των Ιωαννίνων πως στα επόμενα "δεκεμβριανά" η ΟΝΝΕΔ θα είναι εκεί ακόμα και αν δεν είναι η αστυνομία..
    2)θέλετε μια ΟΝΝΕΔ φιλελεύθερη ιδεολογικά ή μια ΟΝΝΕΔ η οποία θα είναι στα όρια του εθνικοσοσιαλισμού?ο Χατζής έχει προτείνει επανηλλειμένως την παραγωγή μέχρι και συσκευασιών για τα αγροτικά προιόντα
    Σε αντίθεση με όλα αυτά ο Βασίλης Αξιώτης αποτελεί μια εναλλακτική επιλογή μακριά απο μηχανισμούς και χρίσματα..
    Ο Αξιώτης όταν οι υπόλοιποι υποψήφιοι δεν ήταν πουθενά, έδινε αγώνες για την παράταξη..
    Ο Αξιώτης εν τέλει, δίνει την ελπίδα σε όλους τους ΟΝΝΕΔίτες για μια νέα αρχή, πιο δυναμική..

  6. γ.μ. avatar
    γ.μ. 17/03/2010 20:16:22

    Άλλοι είναι αυτοί που έχουν αναλάβει εργολαβία την στήριξη ενός υποψηφίου!Πάρτε το χαμπάρι: άνθρωποι που στηρίξαμε τον Σαμαρά, όχι τώρα άλλα από τα μέσα της δεκαετίας του '90, είμαστε με Παπαμιμίκο!Γιατί μασ ταυτίζεται με το μητσοτακέικο!!!!Ξέρεις πόσα Ντοράκια είδα την Κυριακή στο ΣΕΦ να κραυγάζουν 'πιο ψηλά, πιο ψηλά με Αντώνη Σαμαρά'?Τι πάει να πεί αυτό ότι έγιναν ξαφνικά προεδρικοί?
    Λοιπόν άκου φίλε για να τελειώνει το παραμύθι:
    Είμαι σαμαρικός, αλλά δεν μπορώ να στηρίξω τον Κώστα, παρά το ότι είναι καλό παιδί, γιατί δεν συμφωνώ με αυτά που λέει. Για παράδειγμα, δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να κάνει τον σεκιουριτά στον 'άγνωστο' όταν κάνουν πορεία οι 'άπλυτοι'. Δεν είναι δυνατό να στηρίξω ένα άτομο, όσο και αν τον συμπαθώ, όταν κάνει λόγο για εθνικό οργανισμό καθορισμού τιμών αγροτικών προϊόντων. Καλά το παληκάρι δεν ξέρει ότι υπάρχει η ΚΑΠ και εμείς είμαστε κράτος-μέλος της ΕΕ?
    Αυτά πιό κοντά στις απόψεις του Άδωνι και του Καρατζαφύρερ βρίσκονται, παρά στον Πρόεδρο!

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ γ.μ. 17/03/2010 21:30:14

      Όλα αυτά που γράφεις είναι απλώς προπαγάνδα και ψέμμα. Και αμφιβάλω αν στηρίξατε Ντόρα!

  7. Asquith avatar
    Asquith 17/03/2010 21:51:15

    Δεν έχω άποψη για τον Παπαμαμικο, αλλά για το θέμα Βασιλάκη έχετε άδικο. Η συγγνώμη του ήταν προϊόν πίεσης. Άλλωστε υπάρχει η απόφαση-καταπέλτης του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου Δικαιωμάτων του Ανθρώπου. Κι αυτό δεν αλλάζει>http://roides.wordpress.com/2008/02/09/sat09feb08/