#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/07/2011 14:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όποιος θέλει βγαίνει στην τηλεόραση και εκπροσωπεί τη ΝΔ;



Η ιδέα της εργασιακής εφεδρείας ήταν μια πρόταση της Ν.Δ., την οποία πονηρώς σκεπτόμενη υιοθέτησε η Κυβέρνηση.

Όπως, απεδείχθη εκ των υστέρων ο κ. Βενιζέλος, μάλλον διέπραξε μια λαθροχειρία.

Αλλά λέει έξω και άλλα εισηγείται και ψηφίζει η Βουλή.

Και αυτό είναι τεράστιο θέμα.

Γιατί πρόκειται για προσπάθεια εξαπάτησης του Κοινοβουλίου και του ελληνικού λαού, κατά συνέπεια.

Μέχρι εδώ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Σαφέστερα δεν μπορούν να γίνουν.

Επομένως, ο επικοινωνιακός χειρισμός του θέματος, μάλλον ήταν μια εύκολη υπόθεση, ακόμα και για έναν αρχάριο περί την επικοινωνία.

Χθές το βράδυ, τη Ν.Δ. εκπροσώπησε στο δελτίο ειδήσεων του MEGA  ο κ. Παυλόπουλος,

Ήταν το απόλυτο επικοινωνιακό ναυάγιο.

Προφανώς και τα κανάλια έχουν το δικαίωμα να προσκαλούν όποιον θέλουν και άδεια δεν ζητούν από κανέναν.

Όμως στη Ν.Δ. δεν υπάρχει ένας στοιχειώδης επικοινωνιακός σχεδιασμός;

Υποτίθεται ότι υπάρχουν αρμόδιοι τομεάρχες, αναπληρωτές τομεάρχες,γραμματείς, αναπληρωτές γραμματέων και ειδικοί περί τα επικοινωνιακά.

Όλοι αυτοί δεν έχουν  έναν προγραμματισμό;

Οποίος θέλει βγαίνει στην τηλεόραση και εκπροσωπεί το κόμμα για ένα θέμα μείζονος σημασίας;

Και αυτός που βγαίνει μπορεί να λέει ό,τι θέλει;

Τέλος, είναι δυνατόν σ' αυτό το περιβάλλον,  η Ν.Δ. να υφίσταται επικοινωνιακές και πολιτικές ήττες,  που αποθαρρύνουν τον κόσμο και καλλιεργούν την εντύπωση ότι "όλα τα ίδια μένουν";



Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 05/07/2011 14:25:28

    Εγώ είμαι Θεσσαλονικιός και δεν μπορώ να του κάνω όσα θέλω να του κάνω. Αυτός ο ψεύτης που έλεγε ότι θα παραιτηθεί μετά τον Καραμανλή θα αφεθεί έτσι? Του τα γραψα στο facebook αλλά με διέγραψε. καμμιά ιδέα?

  2. anetos avatar
    anetos 05/07/2011 14:29:59

    Τον είδα ,η εικόνα του ήταν θλιβερή , αξιολύπητος αντιμετώπιζε τα ειρωνικά χαμογελα τις Τρεμη και του Πρετεντερη με ενα θρασύδειλο ύφος και με το πονηρό χαμογελακι του χέστη , μέχρι και ο Πρωτόπαπας τον λυπήθηκε και δεν είπε τίποτα ...πιστεύω ότι επίτηδες τον φώναξαν . ίσως η φτώχια να θέλει λιγο γέλιο ....

  3. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 05/07/2011 14:36:57

    Σε ένα παλιότερο άρθρο του antinews είχε γραφτεί ότι η Ν.Δ. δεν έχει ακριβώς τα χαρακτηριστικά κόμματος αλλά ενός καπετανάτου. Θέλουμε να ελπίζουμε ότι ο Σαμαράς ελέγχει το κόμμα και αυτές οι εποχές των καπετανάτων έχουν περάσει. Η Ν.Δ. οφείλει απέναντι στο λαό που την υποστηρίζει να διαθέτει και επίσημη εφημερίδα αλλά και τηλεοπτικό σταθμό. Γιατί μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει τίποτε ; Ποια συμφέροντα δεν το θέλουν αυτό ; Ας δοθεί απάντηση από το επίσημο κόμμα. Περιμένουμε.

  4. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 05/07/2011 14:38:21

    Ο Κύριος "Ευχαριστώ τους λαθρομετανάστες" να πάει σπίτι του. Τελείωσε. Ο,τι ήταν να (μην) δώσει στην πολιτική ζωή του τόπου, το έδωσε και με το παραπάνω. Να μην είναι καν υποψήφιος βουλευτής στις επόμενες εκλογές!

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/07/2011 14:39:36

    Να τους ετοιμασω για το τι θα ακουσουν ??
    Οπως ειπε και ο Πρωτοπαππας σημερα στο ραδιο...

    - "γιατι κανατε ενσταση?? δεν διαβασατε το Νομο? τι ψηφισατε ? ο Νομος τα λεει ξεκαθαρα !"....

    Εκανε προθερμανση στο ραδιο για τα βραδυνα παραθυρα !!!.....

    Εγω θα του ελεγα..

    - ρε καλο μου παληκαρι, με την δηλωση σου αυτη ( περι διαβασματος του Νομου ) υπονοεις οτι ΕΣΥ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΝΑΙ - ΟΧΙ.
    - θα απαντησει ΝΑΙ !!!
    - εεε θα τον επιανα απο τον τηλεοπτικο γιακα για τα αρθρα του Εφαρμοστικου και θα τον ξετιναζα σαν Πρασινο χταποδι !!! μαζι με τους ΜΕΓ-ΚΑΛΟΥΣ!!
    - εαν μου την ελεγαν οι ματσουκοφοροι, θα εκανα την ιδια ερωτηση. Εσεισ Διαβασατε ? ΝΑΙ - ΟΧΙ ... και απλωμα τη σαδρελα στο γυαλι !

    Ειναι νωρις ακομη.... 3 παρα.. οργανωθειτε ! ( μιλαω σοβαρα ! )

    ΠΠ

  6. ό παγωτατζής avatar
    ό παγωτατζής 05/07/2011 14:40:23

    Ητανε ο Βενιζέλος της ΝΔ....
    Η ..
    Πώς θα καταλήξει ό Βενιζέλος σε Παυλόπουλο ,στό μέλλον..

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ό παγωτατζής 05/07/2011 15:21:29

      Πρωτοπαππας !
      xxx.real.gr/VideoViewer.aspx?FileType=4&FileName=78477.mp3

      ακου !!!! ν ακουσουν και αυτοι στους οποιους αναφερεται ο Αδ Δεξιος φιλος μας !

      ΠΠ

      σου εβαλα και τη Θοδωρα.... στο αλλο ποστ ! χαχαχααα

      λιωνει το παγωτο !

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ό παγωτατζής 05/07/2011 15:23:20

      "πρεπει να ξερει Ελληνικα οποιος διαβαζει το Νομο !!"

      θα σε φτιαξω τωρα !! χαχαχα

      ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ό παγωτατζής 05/07/2011 15:27:14

      "παυουν να δουλευουν ( ΑΠΟΛΥΟΝΤΑΙ! ) καπου οπου δεν ειχαν δουλεια !!! και αυτο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΩΦΕΛΟΣ !! "

      Γουσταρω ΠΑΣΟΚ... ρε... με τρέλλα και Πρασινη κορδέλλα !

      σλουρπ σλουρπ..." με χαρα βλεπω οτι εχετε πολλες διαφημισεις.. χοχοχο "

      ΠΠ

      • ό παγωτατζής avatar
        ό παγωτατζής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/07/2011 16:34:27

        Σλρπ! ..Φτού!!
        Τό άκουσα και μού έπεσε τό παγωτό ρε σύ!!
        Καλά τής Θοδώρας να γίνει σλόγκαν ..ή Δόγμα
        Να διδάσκεται στίς σχολές της Αστυνομίας..
        Πρώτο άρθρο στό Εγχειρίδιο Εφαρμοσμένης Τακτικής..των ΜΑΤ!!!

  7. aggelosview avatar
    aggelosview 05/07/2011 14:43:23

    "Εσείς κ. Παυλόπουλε κυβερνούσατε πεντέμιση χρόνια με βάση αυτά που ακούγατε στα πρωινάδικα;" ρώτησε η Τρεμη κι ο Πάκης έμεινε κάγκελο γιατί παραπονέθηκε ότι του ασκούταν σκληρή κριτική από τα πρωινάδικα. Πράγματι μέχρι κι ο Πρωτόπαππας μειδίασε βλέποντας την κατάντια του έγκριτου συνταγματολόγου! Κρίμα γιατί γυρνά πίσω η ΝΔ. Αποτελεί βαρίδι κι ο Σαμαράς οφείλει να προστατεύσει το κόμμα. Παρακμή!

  8. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 05/07/2011 14:47:37

    Αδέξιε, δεν καλούν τυχαία τον Παυλόπουλο και, φερ' ειπείν, τον Γιακουμάτο. Περνούν συγκεκριμένες θέσεις, αυτές που καθηλώνουν την ΝΔ εδώ και 20 μήνες και επιτρεπουν στον Μπασίρ-Γιώργο Ασσαντδρέου του Ελληνικού ΜΠΑΑΘ να επιβιώνει. Το μεγάλο μειονέκτημα του Σαμαρά είναι οι παλιοί κομματάνθρωποι που θα αμαυρίζουν το ποιόν του. Ο μέσος Έλληνας που βλέπει ΜΟΥΓΚΑ τσάνελ δεν ειναι εξοπλισμένος διανοητικά και με δεδομένα ικανά να διαχωρίσει την ήρα από το στάρι, που λεν και στο χωριό μου.

  9. spiros avatar
    spiros 05/07/2011 14:47:42

    Όταν δεν το αντιλαμβάνονται, οι αυτοεπικαλούμενοι ......., ότι αν δεν γνωρίζουν ρωτούν πρώτα να μάθουν και να κρίνουν αν μπορούν να τα εκφράσουν σεβόμενοι τον θεσμό , τί να σου κάνει η επικοινωνιακή πολιτική της ΝΔ; Μπορεί να κόψει έναν ΚΑΘΗΓΗΤΑΡΑ..........

  10. karamanlikos avatar
    karamanlikos 05/07/2011 14:50:41

    Μετά τους αριστερούς ψάλτες οι αριστεροί δεξιοί γίνονται αδέξιοι!
    Αγαπητέ φίλε αλλού είναι το πρόβλημα και όχι στη δυνατότητα του Πάκη να μιλά και να αντιπαρατίθεται.
    Το πρόβλημα λοιπόν είναι ο ίδιος ο Πάκης! Αφού τον έχουν ξεσκίσει για χρόνια ως άνθρωπο του Καραμανλή και ως υπουργό (βλπ βασικός μέτοχος), αυτός σαν "κυρία" πάει και μιλάει στο κανάλι που τον ξέσκιζε από το πρωί μέχρι το βράδυ.
    Εσύ, λοιπόν, αδέξιε θα έπρεπε να επισημάνεις ότι το πρόβλημα είναι η αδύναμη στάση του Πάκη και αυτή ν' αλλάξει, όπως πχ του Σταϊκούρα!

    • Αδεξιος Δεξιος avatar
      Αδεξιος Δεξιος @ karamanlikos 05/07/2011 15:17:54

      Μήπως ως τέτοιος που δηλώνεις έχεις πρόβλημα διατύπωσης των συλλογισμών σου; Εγώ τι διαφορετικό γράφω;

      • karamanlikos avatar
        karamanlikos @ Αδεξιος Δεξιος 05/07/2011 16:28:40

        Μα εσύ αγαπητέ, τα βάζεις με αυτούς που υποτίθεται ότι είναι υπεύθυνοι επικοινωνίας! Δεν είναι ζήτημα διαχείρισης... είναι ζήτημα νοοτροπίας!
        Και αυτή τη νοοτροπία ζητάμε, γιατί εμείς οι Καραμανλικοί, δυστυχώς, αποτύχαμε σ' αυτό. Αλλάξτε τη νοοτροπία ΤΩΡΑ!
        Μπολιάστε τους με την επαναστατική αριστεροσύνη σας για να παραχθεί λόγος ουσίας με πείσμα και δύναμη!
        Απαιτείστε να αλλάζουν νοοτροπία και οι Σταικούρες ή οι Βρούτσηδες και όλοι όσοι είναι νέοι, φρέσκιοι που βγαίνουν μπροστά.
        Από το να ψέλνετε αδέξια είτε ωσ αρστερός είτε ως δεξιός ψάλτης είναι προτιμότερο να αναδείξετε το ρόλο του Δεξιού Επαναστάτη!
        Ίσως έτσι ακολουθήσει η κοινωνία και σωθεί και η χώρα!

  11. Κατ.Κατ. avatar
    Κατ.Κατ. 05/07/2011 15:00:35

    Λυπάμαι πολύ με την εμφάνιση των περισσότερων .Οι μισοί είναι ανίκανοι και οι άλλοι μισοί είναι φοβισμένοι. Αυτή την εντύπωση μου δίνουν. Χαίρομαι μόνο όταν βλέπω τον κ.Λαζαρίδη και τον κ. Τζαβαρα εκτός και αν ξεχναω και κανένα άλλο.

    • ό παγωτατζής avatar
      ό παγωτατζής @ Κατ.Κατ. 05/07/2011 16:48:25

      Κ-Α-Μ-Μ-Ε-Ν-Ο-ΣΣΣΣΣΣΣ!
      το ΑΝΤΊΔΟΤΟ στην ΠΑΣΟΚοφρένεια.....
      Ειναι και καλοκαίρι ,κάνει και ζέστη.....Ο κ.Πρέσβης Κάνει Θερινάς Διακοπάς,
      ο κ. άλλος Αντιπρόεδρος συσκέπεται μετά των υπολοίπων πρώην Επιτρόπων,για θέματα τού κλάδου των προφανώς- ο Αρούλης πήγε παραλία να παίξει ρακέτες
      με τα άλλα παιδιά,και ο Ιωαννίδης είναι σε summer camp gia για επίδοξους NBAers.
      Ε! δεν πρέπει να έχεις παράπονο.Καλά πού βρέθηκε και ό Πάκης μέσα στο κατακαλόκαιρο.........

  12. χρηχα avatar
    χρηχα 05/07/2011 15:02:34

    Έχω βαρεθεί να το γράφω και να το λέω... βάλε ρε Σαμαρά νέα πρόσωπα , βάλε στόχους ανανέωσης, και βγάλε ...βγάλε...βγάλε ....
    όλη αυτήν την σαβούρα ...

    Είναι ο Πάκης και ο Μάκης άνθρωποι να σου κάνουν κλικ;;;;
    Να σε εμπνεύσουν για αλλαγές στην νοοτροπία και στην διοίκηση;
    Να πιστέψεις ότι θα αλλάξουν την Ελλάδα;
    Κι εκείνος ο κύριος τίποτε αντιπρόεδρος;......εεεεε;
    Κι εκείνο το "παιδί " ο Σπηλιοτόπουλος;;;;;

    άντε και σε καλή μεριά τα κέρδη ( τα επικοινωνιακά .....)

    κι όσοι λένε ότι έχουν από πίσω τους "τόσους ψήφους".....
    πίσω από το παραβάν δεν έχουν τίποτε....ο καθένας μόνος του πάει....
    ο κόσμος θέλει αλλαγές.....τομές ....ανανέωση.....
    κι εγώ μαζί....
    δεν έχει τομές ; δεν έχει τίποτε....
    no money - no honey.....

  13. Περιπτερας avatar
    Περιπτερας 05/07/2011 15:09:13

    Τον Πάνο Καμμένο γιατί τον έκοψαν από όλα τα κανάλια?

    Έχει πέσει σύρμα? Αλλά από πού? Από ΓΑΠ η από αλλού? Δυστυχώς κάποιοι στη ΝΔ αδυνατούν να περάσουν και να τεκμηριώσουν τις θέσεις της ΝΔ…. αυτούς τους κάποιους όμως βλέπουμε στα δελτία τρόμου… Εκεί στη Συγγρού ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ!!!!!!!!!!!

  14. Σωτήρης Γκ. avatar
    Σωτήρης Γκ. 05/07/2011 15:21:31

    Προτιμότερο θα ήταν να ενημερωθούν τα κανάλια ότι θα πρέπει να υποβάλλουν αίτημα προς το κόμμα και να ορίζει αυτό το ποιός θα εκπροσωπεί. Για τον Παυλόπουλο περιμένω ακόμα την παραίτησή του.

  15. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 05/07/2011 15:30:53

    Παιδιά σας το ξαναλέω πρέπει να βγαίνει πιο συχνά ο Χρύσανθος τουλάχιστον μέχρι να γίνει αντιληπτή στο κοινό η νέα σκέψη της ΝΔ. Δεν είναι μόνο ο σχεδιασμός της πολιτικής και της επικοινωνίας είναι και ο τρόπος που αυτά θα περάσουν και θα φτάσουν στα αυτιά και στα μάτια των θεατών. Αν αποτύχει το τελευταίο στάδιο, αποτυγχάνει όλο.
    1. Χρύσανθος
    2. Σταϊκούρας ( λίγο πιο επιθετικά στο διάλογο, αλλά με ευγένεια)
    3. Μηταράκης ( λίγο πιο επιθετικά στο διάλογο, αλλά με ευγένεια)
    4. Τζαβάρας ( με λιγότερα γελάκια)
    5. Μιχελάκης
    6. Παναγιωτόπουλος
    ..και ο Καμμένος είναι οκ αλλά χάνει εύκολα την ψυχραιμία του.

    • ό παγωτατζής avatar
      ό παγωτατζής @ ορτικι ορτικαδ 05/07/2011 16:56:21

      ..Για το .6 ό χαρακτηρισμός είναι πλεονέκτημα!
      Μόνη περίπτωση να δούμε λίγη καλή μπάλλα ,μετά τα στημένα τού Μπέου..
      Εγώ λέω να τόν ενθαρύνουμε... έτι περαιτέρω, γιατί προσφέρει Θέαμα με ΟΥΣΙΑ!

  16. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 05/07/2011 15:42:45

    Η ΝΔ πρέπει να αξιολογήσει πιο σοβαρά τη σημασία που έχουν τα πρόσωπα που εμφανίζονται στα δελτία και στις πολιτικές εκπομπές. Αν έχεις τη σωστή πολιτική και έχεις το λάθος πρόσωπο να την επικοινωνήσει τότε πάει χαμένος και ο πολιτικός σχεδιασμός σε μεγάλο βαθμό.

    Μέχρι να χωνέψει ο κόσμος το νέο πνεύμα της ΝΔ πρέπει να φροντίσουν δεν ξέρω με ποιόν τρόπο και ποιά μέσα να βγαίνει συχνότερα ο Χ. Λαζαρίδης.

    Σταϊκούρας, Μηταράκης αλλά λίγο πιο επιθετικά
    Ο Τζαβάρας με λιγότερα γελάκια όμως.
    Ο Π.Παναγιωτόπουλος
    ... Καμμένος καλός είναι αλλά χάνει εύκολα την ψυχραιμία του.

    Επίσης, τα δυνατότερα πρόσωπα είναι προτιμότερο να πηγαίνουν στο mega όχι γιατί έχουν κανά σπουδαίο δελτίο ή παρπάνω τηλεθέαση από το alter στο δελτίο, αλλά είναι πιο επιθετικοί και συκοφαντικοί.
    Ενώ με τον Χατζινικολάου θα δώσει μια καλή εικόνα και ένας που είναι πιο χαμηλά στη λίστα της dream team.

    • ορτικι ορτικαδ avatar
      ορτικι ορτικαδ @ ορτικι ορτικαδ 05/07/2011 16:14:10

      A! Επίσης να έχουμε στο μυαλό μας ότι το Mega το βλέπει ένα κοινό που ψηφίζει αριστερά και ΠΑΣΟΚ πιο εύκολα και πείθεται από την προπαγάνδα τους ευκολότερα αυτό το κοινό. Ενώ οι περισσότεροι που ψηφίζουν ΝΔ μπορεί να δουν Mega αλλά δε θα περάσει τόσο εύκολα η προπαγάνδα τους σε αυτούς.

      Αυτοί που ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ κυρίως και αριστερά παλιότερα τώρα ψάχνονται επομένως μας νοιάζει να δούν πιο καθαρά τις θέσεις της ΝΔ.

      Και αυτοί που εκπροσωπούν τη ΝΔ, επειδή συχνά μπορεί να έρθουν σε αντιπαράθεση με το ίδιο το κανάλι να μην είναι επιθετικοί τόσο που να μην τους ξανακαλέσουν.
      Όπως π.χ. συνέβη με τον Τζαβάρα τον οποίο στο Mega δε θα τον ξαναδούμε μετά από τον τσακωμό με την εξεταστική. Δε λέω να τα κάνουν γαργάρα, αλλά με λίγο περισσότερη τέχνη τα καρφιά τους.

      Γιατί σίγουρα και εντελώς οφελιμιστικά να το δεις η επίθεση σε ένα δημοσιογραφικό team τόσο διαπλεκόμενο και αντιπαθές στο κοινό όσο αυτό του Mega μπορεί να σου δίνει κάποιους πόντους εκείνη τη μέρα, αλλά αν δεν εξασφαλίζεις την παρουσία σου στην τηλεόραση και τις επόμενες μέρες τους χάνεις και αυτούς γιατί ξεθωριάζει η παρουσία σου στο μυαλό του κόσμου.

      Και πρέπει να τους κόψουν τον αέρα που έχουν πάρει με το όλοι είναι ίδιοι. Υπάρχουν χίλιοι τρόποι να φανεί οτι δεν είναι όλοι ίδιοι και είναι και σημαντικότατο να φανεί γιατί το ΠΑΣΟΚ τώρα να κερδίσε πόντους σε κάτι δεν μπορεί σε κανένα θέμα. Μπορεί μόνο να φροντίζει να μην κερδίζει πόντους η ΝΔ. Αυτό να τους το κόψουν στα δελτία.

  17. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 05/07/2011 15:47:27

    Ο τίτλος του αρχικού κειμένου απεικονίζει τη γνωστή πραγματικότητα...η ερώτηση είναι αποκαλυπτική...σχεδόν όλοι το ίδιο γράφουν...τι άλλο πρέπει να γραφεί,άραγε,για να γίνουν αντιληπτά,στη Συγγρού,τ'αυτονόητα;

  18. TASIAT avatar
    TASIAT 05/07/2011 15:59:45

    Τι έχει καταλάβει ο ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ για την Ν.Δ? Ότι συμφωνείμε την δημιουργία εταιρείας διαχείρισης δημόσιας περιουσίας (ψήφισε το ανάλογο άρθρο του εφαρμοστικού) και ότι η ιδέα της υπαλληλικής εφεδρείας στο Δημόσιο ήταν επίσης δικιά της ιδέα. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. Και ύστερα υπάρχουν απορίες ή φταίει ο "τελειωμένος" Πάκης? Α, ξέχασα. Και όταν έχουμε πλεονασματικούς προυπολογισμούς θα δούμε φως. Μάλιστα!!

  19. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 05/07/2011 16:42:05

    Μάλλον η ΝΔ δεν θέλει να κυβερνήσει, δεν εξηγείται αλλιώς, μην το κουράζουμε.
    Αλί στον κοσμάκη που χάνεται μέρα με την μέρα!

  20. Βεντούζα avatar
    Βεντούζα 05/07/2011 17:53:54

    Ο Πάκης είναι ή ανίκανος ή στημένος. Και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να πάει σπίτι του. Την προηγούμενη παρασκευή στο Άλτερ μέχρι και η Μακρή τον έκανε γιο-γιό.

  21. Tonia G avatar
    Tonia G 05/07/2011 18:07:23

    Ας βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά και να πούμε:
    όσοι είναι συμβιβασμένοι λόγω:
    α) του μακρού παρελθόντος τους
    β) του οικογενεικού τους δέντρου
    γ) της εργασιακής τους ανεπάρκειας και άγνοιας
    δ) της άγνοιας της πραγματικής κοινωνίας
    ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΝΕΑ ΝΔ και πρέπει να αποχωρήσουν ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ.
    ΚΑΙ ανάποδα: αν δεν αποχωρήσουν αυτοί ομαδικώς... θα απομακρύνονται οι ΝΔκράτες.
    Οι παρουσίες αυτών επιπλέον σταματούν κάθε σωστό και ικανό στέλεχος από το να ασκήσει αυτοκριτική στη ΝΔ του χτες, ενώ παράλληλα αναγκαζονται συνεχώς να δικαιολογούνται για τα λάθη και τις ανεπάρκειες των παλιών και των γόνων.
    Έτσι τίποτα δεν αλλάζει συνεπώς.... ούτε οι άχρηστοι φέυγουν αλλά ούτε και οι ικανοί γουστάρουν να μπουν!

  22. juliet avatar
    juliet 05/07/2011 18:07:39

    Μιά ζωή ,με το που εκλέγονταν άρχιζαν τις εξυπνάδες .Δεν ήξεραν τι εστί κομματική πειθαρχεία.Οι καιροί άλλαξαν ,τα γεγονότα τρέχουνε με ταχύτητες πρωταθλητισμού, δεν χρειαζόμαστε ανθρωπάκια που κρύβονται πίσω απο αναμνήσεις και απολογίες και πεπραγμένα που όλοι θυμόμαστε.
    Δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά και άλλος απο τα παλιά ,πρώην, ετοιμάζεται για την Α΄Αθηνών,πρώην Υγείας ,πρώην......,φίλος της ατυχείσασας που τον πούλησε ...εκεί , σταματώ.
    Καιρός ο Σαμαράς να τους μαζέψει ,αλλιώς ο κόσμος δεν πείθεται ,σε λίγο η ανεργεία (1.200.000) θα φέρει δυστυχία ,πείνα και εμείς θ ' ''απολαμβάνουμε'' τον κάθε Πάκη,Μάκη και όλα τα εις ...ακη ;
    Οταν ο λαός προσπαθεί να σώσει μόνος του την εθνική του αξιοπρέπεια και αυτοί το μόνο που σκέφτονται είναι η εκλογή τους ,κύριοι δεν θα πάρουμε .......,είναι μικρά ανθρωπάκια και δεν αρμόζουνε στον λαό μας .Καιρός να ξυπνήσουμε για να λυτρωθούμε απο τις αλυσίδες που μας περικυκλώνουν.

  23. Κώστας avatar
    Κώστας 05/07/2011 22:11:50

    Έλεος...
    Όχι άλλο Παυλόπουλο.
    Επιτέλους δεν υπάρχουν άλλοι;

  24. Pikis avatar
    Pikis 06/07/2011 10:09:47

    Εννοείς ότι ο κόσμος βλέπει τον Παναγιωτόπουλο και αισθάνεται ωραία;
    Ο Πάνος μόνο για να κουβαλάει πίτσες στο στούντιο είναι ικανός. Άσε που από την πολύ μπριγιαντίνη φεγγοβολάει στην οθόνη σαν το γκλίτερ της Καλομοίρας.