26/09/2008 14:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όποιον φύγει από το μαντρί θα τον φάει ο λύκος

 

______________________________________________ 

Πειθαρχημένοι  εμφανίστηκαν σήμερα οι κορυφαίοι αντάρτες της ΝΔ. Ενώ βεβαίως τις προηγούμενες ημέρες γυρνούσαν στα κανάλια και έλεγαν το μακρύ και το κοντό τους. Και πήγαν όλοι, ενώ μέχρι χθες το έπαιζαν τ ότι δεν θα πάνε.

Ο κ. Τατούλης ζήτησε έκτακτο συνέδριο της ΝΔ και μίλησε για «ανάγκη παρέμβασης του Πρωθυπουργού». Είπε ακόμα ότι «κανείς δεν έχει άλλοθι να λέει ότι δεν ξέρει», αλλά οι «επίορκοι» των οποίων τις πράξεις πρέπει να ξέρουν είναι «λίγοι». Δηλαδή το μεγάλο σώμα της κυβέρνησης παραμένει υγιές, οπότε και οι διαφωνίες του αφορούν περιφερειακά ζητήματα.

Ο κ. Πολύδωρας τόνισε ότι δεν είναι αντάρτης, αλλά στηρίζει ΝΔ και Καραμανλή (και ολίγον Μητσοτάκη, αλλά αυτό δεν το είπε). Είπε επίσης ότι «οφείλουμε να ζητάμε πλήρη απόδειξη ότι δεν υπάρχουν ανομίες στη ΝΔ». Ούτε καν δηλαδή δεν ανέφερε τη λέξη «Βατοπέδι», όπως και οι άλλοι.

Ο κ. Μιχαλολιάκος, τέλος, ζήτησε να γίνει «νέο ξεκίνημα» με τους «ξεχασμένους» (εκτός κυβέρνησης).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 26/09/2008 14:41:56

    Αναμενόμενο..

    Κότες..

    Λυράτες...

    Άντε να δούμε πόσο γίγαντα θα τον κάνει τον Τατουλη το βράδυ το Μεγκα..

  2. παλιομιζέρια avatar
    παλιομιζέρια 26/09/2008 14:45:02

    καλά εσείς δηλαδή το βρίσκετε εύκολο να παρατήσει κάποιος τα βουλευτικά προνόμια, αμοιβή, μερτσέντες, τζάμπα μάγκας συγγνώμη ... κινητό ήθελα να πω, τζάμπα τζούμπα από δω κι από κει.

    Οι αντάρτες ήταν άντρες ωρέ!!!

    Αχ μωρέ σεις...ο Μανώλης με τα λόγια χτίζει ανώγεια και κατώγεια

  3. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 26/09/2008 14:46:40

    Και οποίος μήνη στο μαντρί ο Κόκορας !!!

  4. Swell avatar
    Swell 26/09/2008 14:48:45

    Σε επιβεβαίωση μιας προναγγελθείσας σούπας. Καλή χώνεψη!

  5. τιραμολα avatar
    τιραμολα 26/09/2008 14:49:09

    Αχ καλε τι αντρες ειναι αυτοι...
    Αφοσιωμενοι στην παραταξη...
    Αγωνιουν για την παραταξη...
    Συστηνονται και μεταξυ τους...
    Ναι , εγω ειμαι ο Πολυδωρας , αυτος που βλεπετε στα καναλια ειναι αλλος....

  6. saden avatar
    saden 26/09/2008 14:51:11

    Άσχετο αλλά ούτε για ηθοποιός δεν κάνει ο Τιραμόλας

  7. παλιομιζέρια avatar
    παλιομιζέρια 26/09/2008 14:54:10

    Anonymouw 2:50,

    συμφωνώ μαζί σου....δεν υπάρχουν άλλοι άντρες εκτός απ'αυτούς τους δύο κυρίους.
    Οι τελευταίοι ήταν.
    What about you?

  8. xxx avatar
    xxx 26/09/2008 14:59:35

    Στηριζουμε καραμανλη γιατι είναι βαρβατο αρσενικο και λιγωνουμε απο ηδονη.

  9. Γιώργος avatar
    Γιώργος 26/09/2008 15:03:25

    Τελείωσε παιδιά να ξαναμπούμε και εμείς στο κόλπο? Ξέρω και κατί καλά sites για άντρες, αν υπάρχει επιπλέον χρόνος για browsing...

    Η βλακεία είναι ανίκητη

  10. τιραμολα avatar
    τιραμολα 26/09/2008 15:03:25

    Που να φτουρησω ρε saden...
    Eδω μιλαμε για broadway...

  11. Sratis avatar
    Sratis 26/09/2008 15:04:57

    http://www.fmvoice.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=18385&Itemid=48




    Ο πρώην ΚΝΙΤΗΣ, ο Κύπριος και η… πνευματική μίζα
    26 Σεπτέμβριος 2008


    Γράφει ο Ενδελεχής

    50 εκατ. έδωσε ο Πολέμης - Τα 9 πήγαν σε υπουργική τσέπη

    Το Βατοπέδιο κρύβει ακόμα πολλά μυστικά!
    Η fmvoice.gr αποκαλύπτει σήμερα δύο, τρία από αυτά.
    Πρώτον, ότι ο… Ρουσόπουλος του Εφραίμ, ο Αρσένιος, πρώην στέλεχος της ΚΝΕ, είναι προσωπικός φίλος του επί Σημίτη διοικητή του Αγίου Όρους Σταύρου Ψυχάρη και πολλών άλλων ισχυρών προσώπων της χώρας. Αποτελούσε δε, μέχρι τώρα, τον banker της Μονής για αυτό όλοι οι λογαριασμοί και οι δουλειές με τις τράπεζες περνούσαν από τα χέρια του. Για αυτό τα μεγάλα μέσα ενημέρωσης ακόμα ουσιαστικά δεν τον έχουν ακόμα ακουμπήσει.

    Δεύτερον, ο Γιώργος Ζορμπάς απολύθηκε από την κυβέρνηση γιατί άρχισε να σκαλίζει τους λογαριασμούς Πολέμη, του Κύπριου εφοπλιστή ο οποίος απέκτησε τα δύο αμαρτωλά κτήρια του Ολυμπιακού Χωριού. Τον πρόλαβαν, συνεπώς.


    Τρίτον, η επίσημη συναλλαγή του Βατοπαιδίου με τον κ. Πολέμη ανέρχεται στα 41 εκατ. ευρώ. Το πραγματικό ποσό, όμως, φτάνει στα 50 εκατ. ευρώ!!!


    Τέταρτον, τα κρυφά 9 εκατ. ευρώ πήγαν… σεμνά και ταπεινά στην τσέπη Υπουργού!!! Υπουργού ο οποίος βάλλεται πανταχόθεν και μάλλον τον ανασχηματίζει ο Καραμανλής (έβγαλε πολλές φωτογραφίες προσώπων στα κανάλια για να σωθεί ο ίδιος και για αυτό δεν τον στηρίζει κανείς μέσα από την κυβέρνηση).


    Πέμπτον, για την αγορά των κτηρίων του Ολυμπιακού Χωριού ενδιαφέρθηκε όλος ο καλός κόσμος του ελληνικού επιχειρείν. Παράδειγμα ο Θωμάς Λιακουνάκος. Ωστόσο, όλοι έκαναν πίσω γιατί δεν ήθελαν να σπρώξουν την… πνευματική μίζα στον Υπουργό.


    Έκτον, ο Migogian προσέφερε στο Βατοπαίδι 4 εκατ. περισσότερα (45 δηλαδή) για την αγορά των κτηρίων. Λέγεται δε ότι μεταξύ των δύο πλευρών υπάρχει γόνιμη σχέση. Γιατί απέρριψε το δίδυμο Εφραίμ-Αρσένιος την προσφορά του;

    Υ.Γ. Άσχετη, αλλά πολύ σημαντική πληροφορία για τις πολιτικές εξελίξεις της fmvoice.gr.
    Το μεγάλο σήριαλ του Οκτωβρίου θα είναι ο ΄Αρης Σπηλιωτόπουλος! Το σενάριο και την σκηνοθεσία του σήριαλ υπογράφει η οικογένεια Μητσοτάκη και την παραγωγή ο ΔΟΛ…

  12. χχχ avatar
    χχχ 26/09/2008 15:09:38

    Στηρίζουμε καραμανλή γιατί έχει συμβούλους που προστατευουν χασισεμπορους.

    Στηρίζουμε καραμανλη γιατί η κυβέρνηση του αναγνωρίζει οθωμανικά χρυσόβουλα.

    Στηρίζουμε καραμανλή γιατί εξαφάνισε το ντοπινγκ απο τον ελληνικό αθλητισμο.

    Στηρίζουμε καραμανλή γιατι στήριξε το πληρες αφορολόγητο στα εισοδήματα της εκκλησιας.

    Στηρίζουμε καραμανλη γιατι μετέτρεψε τη νατασα απο νηπιαγωγο σε διδακτορα χειρουργικης σε μια νυχτα ενω τα παιδια του μαλακα του ελληνα πρεπει να βγαλουν τα ματια τους 15 χρονια.

    Στηριζουμε καραμανλη γιατι αυξησε 50% το δημοσιο χρεος σε 4 χρονια.

    Στηριζουμε καραμανλη γιατι δεν παταει ανθρωπος στην ελλαδα να επενδυσει.

  13. Xase avatar
    Xase 26/09/2008 15:14:05

    Ας ειμαστε λιγο πιο σοβαροι.

    Περιμενε κανεις οτι θα εβγαινε ενας βουλευτης της ΝΔ στην κεντρ. επιτροπη να ριξει την κυβερνηση;
    Λιγο πολυ αυτο που περιμεναμε εγινε. ΠοτΕ στο παρελθον (με εξαιρεση τον Συμπιλιδη που εξαφανιστηκε μετεπειτα)) δεν εγινε κατι τετοιο, ουτε προκειτε να γινει στο μελλον. Η μηπως οι ανταρτες του ΠΑΣΟΚ που ελεγαν ο Γιωργακης ειναι λιγος εκαναν κατι για να τον διωξουν; Απλα σταματησαν τον πολεμο μεχρι να βρουν αλλη ευκαιρια. Και ας δουμε πιοι ειναι συνηθως οι ανταρτες (απο δω η απο κει). Ειναι συνηθως ατομα που ειχαν υψηλες θεσεις και τις εχασαν, που οσο τις ειχαν εκαναν την μαμουνα και μετα απο προσωπικες πικριες εκαναν και κανουν την κριτικη τους, η ειναι ατομα που δεν υπουργοποιηθηκαν και κανουν αυτα που κανουν. Ειναι οι καραγκιοζηδες των κομματων (ας με συγχωρεση ο καραγκιοζης) και ειμαστε οι βλακες που τους ψηφιζουμε.

  14. t avatar
    t 26/09/2008 15:16:50

    Ανεξαρτησία της Κέρκυρας βλέπει ο Guardian!
    Μετά την Μακεδονία, την Ήπειρο (Τσαμουριά) και την Θράκη,στο στόχαστρο μπαίνει η Κέρκυρα...
    Σε μια μικρή ομάδα «αυτονομιστών της Κέρκυρας» δίνει βήμα η Γκάρντιαν σε ανταπόκριση της από την Ελλάδα.
    www.guardian.co.uk/world/2008/sep/26/greece

  15. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 26/09/2008 15:23:11

    Διαβαστε προσεκτικα τη δηλωση της Παπαρηγα, εχει μια πολυ σοβαρη αναλυση της ομιλιας Καραμανλη

  16. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 26/09/2008 15:23:31

    Μας έχουν όλους όπως στο ποντιακό ανέκδοτο «Η Κωστίκας η Γιουρίκας» ,απλά μας άφησαν ακόμα το ελληνικό αλφάβητο ,γ αυτό και το griklish δεν είναι κακό .

  17. nas avatar
    nas 26/09/2008 15:25:56

    Μετά απο αυτή την απολιτικ επίδειξη τσαμπουκα απο τον Κωστάκη, αναθεωρώ πολλά. νομίζω πως όλη αυτή η κατάσταση με το Βατοπαίδι, τον Βουλγαράκη τον Κεφαλογιάννη και όλα τα υπόλοιπα, ήταν ένα τεράστιο επικοινωνιακό τέχνασμα του γίγαντα της ηθικής, σε συνεργασία με τους πρώην εργοδότες της γυναίκας του, ώστε να εμφανίσουν διωκόμενο τον Κωστάκη! Εθελουσίως και σε συνεργασία με τον "μεγάλο αδελφό" βγήκαν και τρείς-τέσσερις οσιομάρτυρες της ίδιας του της παράταξης και τον έβρισαν, ώστε να τους ρίξει μερικές ψιλές -πώς έκανε ο Φούντας με την Χρονοπούλου;- και να εμφανιστεί στα μάτια των αγωνιούντων οπαδών ως ο γίγαντας που τα βάζει με όλους -θυμάστε το Νίκο Ρίζο;- ριξτε με ρε αν σας βαστάει! Αυτόν και όλους αυτούς, αυτό τον θίασο των απατεώνων κάποιοι ακόμα τους θέλουν να κυβερνούν. Δικαίωμά τους. Δικαίωμά μας όμως να τους τα χώνουμε όποτε μας γουστάρει, αρέσουμε δεν αρέσουμε σε διάφορους "πελάτες" του φιλόξενου blog...

  18. DAN avatar
    DAN 26/09/2008 15:44:50

    Είναι ήδη φευγάτος και το ξέρει γι αυτό η τσαντίλα... Τα "υποζύγιά του", ένα - ένα ακυρώθηκαν ενώπιον του λαού, με τις πράξεις τους, που βέβαια σε συνεννόηση μαζί του έκαναν, (..."τα ξέρω όλα !...).
    Κάθε είδους "ακόλουθοι" προσαρμοστείτε : φέρεστε χειρότερα απ΄ ό,τι εμείς, στα τελευταία του Σημίτη... Ψυχραιμία, ο ρόλος πάπαλα, άλλη φορά πάλι !...

  19. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 26/09/2008 15:55:25

    Αν και δεν συμφωνώ με τις απόψεις του κ Τατούλη, οφείλω να ομολογήσω ότι έχει το θάρρος της συνέχειας και συνέπειας:

    ζήτησε έκτακτο συνέδριο, μίλησε για "βασιλοπούλες", "Κανείς μας δεν έχει άλλοθι ότι δεν άκουσε, δεν είδε, δεν γνωρίζει.", του θύμισε ότι ο κ Βουλγαράκης στην ουσία από τον Κ Καραμανλή παρέλαβε το ΥΠΠΟ "όταν δεν αντιδράσατε στις δηλώσεις του διαδόχου σας υπουργού όταν διατράνωνε ότι παρέλαβε «τίποτε»", του θύμισε ότι και ο Κ Κ ο Β "... εκείνος ήταν "χολωμένος" όταν ο Μητσοτάκης τον αγνόησε το 1993" κλπ.

    Πολλοί θα αρχίσουν να φωνάζουν που δεν ρίχνει την κυβέρνηση δεν καταψηφίζει κλπ.

    Προσωπικά του αναγνωρίζω μία "συνέπεια" αλλά του προσάπτω που δεν παραιτείται από βουλευτής.

    Η διαφορετική γνώμη στην Ελλάδα πάντα λοιδορείται:

    είτε ως αντάρτης είτε ως αποστάτης που έριξε τον ΚΚ τον Β

    ΥΓ

    όσο για τον πρωθυπουργό : στον ...κόσμο του.

  20. Helmut avatar
    Helmut 26/09/2008 15:55:31

    Με αυτά και με αυτά, ο Καραμανλής κέρδισε ελάχιστο χρόνο...

    Οι γαλάζιες μουρμούρες και οι γκρίνιες θα επανέλθουν σε χρόνο dt...

    Χρειάζεται επειγόντως κάτι άλλο...

    'Αντε ότι θα επιστρατεύσει και το κόλπο της ψήφου εμπιστοσύνης.

    Μετά, όμως;;;;

  21. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 26/09/2008 15:58:11

    @nas
    Καλά και γράφεις και συ πέντε ουσιαστικά πράγματα που και που - πάντα εύστοχος και επί της ουσίας. Τα στρουμφάκια το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να βρίζουν. Μην ανησυχείς δεν τους πιστεύει κανένας - το μαγαζί έχει καταρρεύσει και το έχουν καταλάβει. ΄Οσο για τον καταλληλότερο ας προσέχει μη σχίσει κανένα καλσόν.

  22. Swell avatar
    Swell 26/09/2008 16:10:59

    Πότε θα μας πει ο κ. Μιχαλολιάκος ποιός και γιατί έβαλε τη βόμβα στο γραφείο του στον Πειραιά; Πού δηλαδή ήταν μπλεγμένος; Ενέργεια που ο κ. Μιχαλολιάκος, επειδή προφανώς τον βόλευε, "χρέωσε" στη 17Ν. Εκδοχή που, μετά από έρευνες, απέρριψε η αστυνομία.

  23. UDHWUDW avatar
    UDHWUDW 26/09/2008 16:12:29

    Η ομιλία Καραμανλη πρέπει να προβληματίσει σοβαρά το σύνολο το λαού της χώρας μας. Είπε αλήθειες.

  24. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 26/09/2008 16:29:52

    UDHWUDW---λες ο Κωστάκης είπε αλήθειες .Αυτός είπε αλήθειες και στο Μπαϊρακτάρη όταν ανέλαβε .Δύστυχος αλήθειες λέει και ο γιατρός στον ετοιμοθάνατο ποιος όμως τον ακούει ,πάλι μόνο οι συγγενής τρέχουν και πετάμε (σπαταλούν) τζάμπα λεφτά πιστεύοντας σε θαύμα .Έτσι και εδώ βλέπεις εμείς τον ανεχτήκαμε καλοπροαίρετα τότε και ο δικοί του ψηφοφόροι τον ψήφισαν . Το αποτέλεσμα μετρα σήμερα και αυτό είναι 0-0=-0

  25. poule avatar
    poule 26/09/2008 16:30:08

    Factorx ας ακούσουμε τον ήχο του πληκτρολογίου, το σύρσιμο του ποντικιού και ας αφήσουμε την πλέμπα να ασχολείται με την ύλη τις υπαρξιακές ανάγκες και το κενότητα των γραπτών λόγων

  26. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/09/2008 16:31:15

    μεταξύ μας, καλά έκανε και κέρδισε χρόνο. Μακάρι να μπορέσει να διαχειριστεί τα θέματα.

    Μερικά ανόητα σχόλια εδώ ξεχνάνε ότι το ζητούμενο δεν είναι αν ο αρχηγος "τους" μπορεί ή δεν μπορεί, αλλά εάν εγώ έχω να πληρωσω την δόση μου ή την Εφορία, ή το ΤΕΒΕ (τα πιο πεταμένα λεφτά της ζωής μου) ή το πετρέλαιο τον άλλο μήνα.

    Ασε για το αν θα υπάγεται η Κέρκυρα στους Άγγλους... Προσωπικά προτείνω ανεξαρτητοποίηση της Βενετίας και υπαγωγής των Κυκλάδων εκεί, να ησυχάσω από τις μικρότητες και την ανικανότητα.

  27. Robin Hood avatar
    Robin Hood 26/09/2008 16:31:53

    Έξω από το μαντρί λύκοι τρώνε τα πρόβατα, μέσα στο μαντρί όλοι πνίγουν τα κουνέλια και λίγο πιό πέρα κάτι καλογέροι ρημάξανε ολόκληρη λιμνοθάλασσα στην υπεραλίευση.
    Και εμείς οι αθώοι τίμιοι δεξιοί, οι άσχετοι με την κτηνοτροφία και το γρί - γρί αναρωτιόμαστε: Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε;
    Μήπως είμαστε ήδη είδος απειλούμενο με εξαφάνιση;

    ΥΓ. Κι αυτή η Αλέκα, κόλλημα πιά! Δεν μπορούσε επιτέλους να πεί απλά και ξάστερα, "Κάτω τα χέρια απ' τον Καραμανλή", να μη έχουμε να λύνουμε αινίματα;

  28. nas avatar
    nas 26/09/2008 16:32:54

    Αγαπητέ, τα στρουμφάκια περίμεναν κάτι το εντυπωσιακό. Να διώξει τον Τατούλη κι εκείνος να μην φεύγει... ή να πάει ο Πολύδωρας και να κάνει χαρακίρι μπροστά σε όλα τα μέλη της Κ.Ε. Όλα όσα είπε τα έχουμε ξανακούσει... το μόνο καινούργιο είναι ο τσαμπουκάς προς τους βουλευτές... αλλά κι αυτός μάλλον είναι σαν τους τσαμπουκάδες στο κρασοπουλειό του Μπαϊρακτάρη... εδώ είμαστε και η ζωή θα δείξει...(που θα έγραφε κι ο Μπογιόπουλος...).

  29. UDHWUDW avatar
    UDHWUDW 26/09/2008 16:48:49

    δημοσθενη είναι τόσο βαθιά ριζωμένη η ανομία, η παρανομία και τα ιδιοτελή συμφέροντα σε τούτο τον τόπο που χρειάζεται ο καθένας να υπερβάλει εαυτό για να μπορέσουν αυτά τα φαινόμενα να καταπολεμηθούν

    Κάποιοι εδώ και καιρό καλλιεργούν κλίμα έντασης για να ωφελούνται οι ίδιοι, έτσι δεν λύνονται προβλήματα, πρέπει όμως όλοι να το καταλάβουν αυτό.

  30. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 26/09/2008 16:54:54

    Σιγά μην κουνηθούνε οι κουραδόμαγκες και πάνε όλοι μαζί φούντο. Και σιγά τα αίματα για το ότι αρκετά τους ανέχθηκε και θα αρχίσει τις διαγραφές. Τα αντανακλαστικά της ομερτά ήθελε απλά να αφυπνίσει - μπας και γίνει καμμιά στραβή και τους πάρει όλους μαζί ο διάολος. ΄Οσο για τα τσαμπουκαλίκια ας τολμήσει να διαγράψει έστω και έναν (ας πούμε τον Ρουσσόπουλο) και μετά βλέπουμε πού θα πάει η μαγκιά του.

  31. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 26/09/2008 17:22:05

    UDHWUDW-έτσι είναι όπως τα λες αλλά ο άρχοντας στα παραμύθια όταν διαπίστωνε αυτό το γεγονός άλλαζε τα ρούχα του και ευγεναι στους δρόμους αναζητώντας μόνος του την αλήθεια .Εδω μπορείς να φανταστείς αυτό το παραμύθι να γίνεται πραγματικότητα .

  32. saden avatar
    saden 26/09/2008 17:25:31

    Στον 49 που του φάνηκε παράξενο που βρέθηκαν βιβλία έξω από το Άγιο Όρος και ειδικά από αρχαιολόγο!
    Ερώτηση : Τα περισσότερα μοναστήρια έχουν βυζαντινά ψηφιδωτά ποιοι άραγε κάνουν τις συντηρήσεις;
    Ποία ΕΠΚΑ έστελνε κάθε χρόνο τους συντηρητές της;
    Κανένας υπ΄ πολιτισμού ξέρει τίποτα;
    Άρα εύκολο να φύγουν που και που κάτι κειμήλια !

  33. t avatar
    t 26/09/2008 17:34:32

    Ο νέος πρέσβης των ΗΠΑ Philip T. Reeker έφθασε στα Σκόπια 25/9.
    Κατά την υποδοχή του στο αεροδρόμιο δήλωσε.
    “ Είμαι ευτυχής που επιστρέφω στην ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ….
    Φέρνω θερμούς χαιρετισμούς από τον πρόεδρο Bush, την υπουργό Rice και τον λαό των ΗΠΑ…. Ο νέος πρέσβης των ΗΠΑ Reeker
    θα παρουσιάσει τα διαπιστευτήρια του στον πρόεδρο Crvenkovski στις 29 Σεπτεμβρίου.
    http://macedonia.usembassy.gov/index.html

  34. theo avatar
    theo 26/09/2008 17:41:34

    Η Κ.Ε ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ. ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΑΘΗΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΕΙΗΞ ΤΟΥ ΦΙΛΟΤΟΜΑΡΙΣΜΟΥ. ΑΡΧΗΓΟΥ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΩΝ. ΕΥΓΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΑΝ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΞΙΑ. ΑΣ ΠΑΝΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΑ ΚΟΤΕΡΑ ΤΟΥΣ.

  35. saden avatar
    saden 26/09/2008 17:48:16

    Φοβερές σκέψεις από τον παραπάνω ανώνυμο. Δηλαδή το "όποιος δεν του αρέσει να πηδήξει από το τραίνο προοριζόταν για τους άλλους και όχι για τους δικούς του" Xaxa Τελικά έχουμε χάσει τον μπούσουλα!

  36. saden avatar
    saden 26/09/2008 17:50:44

    @ 22-35 nas φοβερές σκέψεις αδελφέ!

  37. nikos t. avatar
    nikos t. 26/09/2008 17:51:42

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΑΡΤΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;; ΚΡΥΩΣΑΝ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΣΤΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΝΕ ΛΙΓΟ;;;ΤΙΜΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ...ΟΛΟΙ ΕΚΛΕΧΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΤΗΣ ΝΔ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ, ΚΑΙ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ, ΑΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΜΜΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΝΗΜΟΝΕΥΟΥΝ, ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΙΣΤΑ...ΚΑΙ ΤΑ ΜΜΕ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ, ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ;;;

  38. nas avatar
    nas 26/09/2008 17:55:40

    οτι πεις...

  39. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 17:57:02

    νομίζω ότι ο Καραμανλής είναι ο καλλίτερος πρωθυπουργός της Ελλάδος

  40. UDHWUDW avatar
    UDHWUDW 26/09/2008 18:01:04

    Για να υπάρχει επικοινωνία πρέπει να υπάρχει κάποια σχέση που να επηρεάζει τις αντιλήψεις και τις ιδέες όσων λαμβάνουν μέρος.

    δημοσθενη oι επικοινωνούντες που παραμελούν τις ξεχωριστές διαφορές που αναφέρεις θα καταλάβουν ότι τα μηνύματα που θέλουν να μεταδώσουν δεν είναι αυτά που είχαν σκοπό να δώσουν.Για αυτό αποκτούν ιδιαίτερη ιστορική αξία τα όσα είπε ο πρωθυπουργός. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος σήμερα στην χώρα που να μην κατάλαβε τα όσα λέχθηκαν!.

  41. πράσινος avatar
    πράσινος 26/09/2008 18:07:15

    ο Παπανδρέου είναι ο καταλληλότερος πρωθυπουργός διότι έχει χρηματίσει και υπουργός παιδείας και εξωτερικών, δύο υπουργεία καθοριστικά για τον τόπο. Η τοποθέτηση του Καραμανλή στην ΚΕ δεν έδωσε λύση στα θέματα που ταλανίζουν τον τόπο, αλλά προσπάθησε να επιβληθεί στο πραξικόπημα Μπακογιάννη - Μητσοτάκη

  42. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 26/09/2008 18:08:09

    UDHWUDW-Τώρα που τελείωσε και την δευτερολογία φαντάζομαι ότι θα μας διαβάσει .

  43. γηγενεις avatar
    γηγενεις 26/09/2008 18:12:09

    ΠΡΑΣΙΝΕ ΕΙΠΕΣ: να επιβληθεί στο πραξικόπημα Μπακογιάννη - Μητσοτάκη

    δηλαδη, θελεις να πεις με λίγα λογια οτι Μπακογιάννη - Μητσοτάκης θελουν να ριξουν την κυβερνηση για να γινει η ΝΤΟΡΑ πρωθυπουργος;

  44. πράσινος avatar
    πράσινος 26/09/2008 18:13:35

    φακτορα έμαθες τίποτα από την ΚΕ

  45. πράσινος avatar
    πράσινος 26/09/2008 18:16:26

    ναι γιατί 'γηγενεις' δεν το ξέρεις; Ο μεγαλύτερος εχθρός του Καραμανλή είναι η Μπακογιάννη-Μητσοτάκη.

  46. potamiotis avatar
    potamiotis 26/09/2008 18:23:40

    ΚΑΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΝΑ ΠΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΟΣ,ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΑΓΚΕΣ ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΟΤΙ Η ΨΑΛΙΔΑ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟ ΚΟΠΗΣΕΙΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΣΦΑΓΗ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΜΑΝΤΡΙ..ΚΑΛΑ Η ΤΣΕΛΙΓΚΟΠΟΥΛΑ Η ΝΤΟΡ(ΦΩ) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ..ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΑ ΟΣΑ ΤΗΣ ΜΑΘΕΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ Ο ΠΑΤΕΡΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΩΣΑΝ ΤΟΝ ΛΥΚΟ ΕΞΩ ΑΠ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΑΞΗ(ΤΟΥ ΜΑΝΤΡΙΟΥ)ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΗ ΤΟ ΛΑΒΩΜΕΝΟ ΤΣΟΜΠΑΝΟΣΚΥΛΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΜΑΝΤΡΙΟΥ..ΩΣ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ......

  47. γηγενεις avatar
    γηγενεις 26/09/2008 18:23:49

    Τι να σου πω δεν το ήξερα. από το 75 ψηφίζω ΝΔ ξερω τη ΝΔ, δεν ηξερα οτι υπαρχουν "υπογεια ρευματα" δεν ειχε βγει και καποιος να τα πει ανοιχτα.
    εμεις ΝΔ ψηφιζουμε και οταν ηταν ο μητσοτακης ΝΔ ψηφιζαμε, δεν ψηφιζαμε το μητσοτακη.

    τουτα που ακουμε μας βγαζουν απο τα ρουχα μας, εδω προκειται για συνειδητές επιλογες που στοχο εχουν τη ΝΔ και κατ επεκταση τη χωρα αν ειναι ετσι , που ειναι,

  48. κολάκος avatar
    κολάκος 26/09/2008 18:24:34

    φάκτορα άσχετο αλλά ήθελα από καιρό να σε ρωτήσω. Ο Κόκκαλης έβαλε το χέρι του και έκλεισε το ΑΝΤΙ

  49. potamiotis avatar
    potamiotis 26/09/2008 18:25:39

    ΤΑΚΗΣ says.......ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ?

  50. ABC avatar
    ABC 26/09/2008 18:27:14

    Σοβαρή κεντρική επιτροπή, όλοι οι καρεκλοκένταυροιπου έχουν υψηλά αμοιβόμενη θέση στο δημόσιο και αγωνιούν μην την χάσουν. αυτή ήταν η κεντρική επιτροπή της ΝΔ, ενώπιον της οποίας υποτίθεται θα εβγαιναν αν τολμούσαν οι αντάρτες να αμφισβητήσουν τον καταλληλότερο. Ετοιμοι να τους ξεσχίσουν ήταν. Και δεν πέρασαν παρά 4,5 χρόνια από τότε που ο καταλληλότερος έλεγε ότι δεν θα κρατικοποιηθεί το κόμμα!

  51. UDHWUDW avatar
    UDHWUDW 26/09/2008 18:27:28

    δημοσθενη αυτό είνα, αυτό που λες

  52. πράσινος avatar
    πράσινος 26/09/2008 18:31:56

    'γηγενεις' αν ψηφίζεις από το 75 ΝΔ και δεν κατάλαβες τις κλίκες που υπήρχαν και υπάρχουν τότε κρίμα για το μυαλό που κουβαλάς. Ποιος έριξε τον Μητσοτάκη το 93; Ο Ανδρέας ή ο Εβερτ; Αν δεν ξέρεις την απάντηση ρώτα το γερό Μητσοτάκη....

  53. Στελιος® avatar
    Στελιος® 26/09/2008 18:32:33

    Ακομα για τον Καραμανλη μιλατε?
    Παει αυτος, τελειωσε. Το απεδειξε σημερα με το κυκνειο ασμα του.
    και κατι χαριτωμενο που διαβασα στο τροκτικο, ακαταλληλο μεν αλλα στο ιδιο πνευμα με την ομιλια του πρωθυπουργου σημερα
    "ΌΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΡΕΜΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ Α.... ΤΟΥ, ΑΣ ΤΑ ΚΟΨΕΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ!!!!"

  54. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 18:32:57

    "Δωστε μου ενα Μουσειο να σας το Γεμισω"
    ΠΠικασσο.

    Κολαει και στους 2 παληκαραδες μας ΚΚ κ ΓΑΠ.

    ΠΠ

  55. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 18:36:20

    Καραμανλής η μόνη ελπίδα της χώρας

  56. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 18:37:08

    - Από ποια πρόβατα βγαίνει το αγνό παρθένο μαλλί;
    - Από αυτά που τρέχουν πιο γρήγορα από τον τσοπάνη.
    -----------------

    - Ποια είναι η διαφορά μεταξύ πουτάνας, ερωμένης και συζύγου;
    - Η πουτάνα λέει: «ακόμα;», η ερωμένη «κι όλας;» και η σύζυγος «νομίζω πως το ταβάνι θέλει βάψιμο».

    ΠΠ

  57. γηγενεις avatar
    γηγενεις 26/09/2008 18:40:24

    Πράσινε απλός ψηφοφόρος είμαι, νομίζεις ότι ασχολούμαι με τις κλίκες

  58. Ν. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    Ν. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ 26/09/2008 18:42:09

    ΜΠΡΑΒΟ ΑΒC, ΕΠΙΑΣΕΣ ΤΟ ΝΟΗΜΑ. ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ.ΕΣΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ, ΒΓΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ, ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΑΥΛΑΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ, ΑΥΞΗΣΕΙΣ, ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ,ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ,ΚΑΙ ΚΟΤΕΡΑ ΝΑ ΑΡΜΕΝΙΖΟΥΝ.

  59. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 18:53:37

    Φάκτορα πως επιτρέπεις σε 'αλήτικα στοιχεία' ΄πως ο πόρτα πόρτα να εκφράζονται με τέτοια φρασεολογία στο site σου. Εγώ πιστεύω ότι συμμετέχω σ'ένα γόνιμο διάλογο και όχι σε διάλογο πεζοδρομίου 'πουτάνα' ...

  60. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 18:58:46

    Επί τη ευκαιρία το χρηματιστήριο σήμερα μετά και την ομιλιά του ΚΚ αντιδρώντας θετικά στο
    ...λέγοντας ότι παρά το διεθνές δυσμενές κλίμα, όπου «κολοσσοί καταρρέουν», η Ελλάδα ακολουθεί ……αναπτυξιακή πορεία...., και έκλεισε μόνο με -1,71 κρατώντας τις 3000 μονάδες, γιατί και αύριο μέρα είναι.

  61. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/09/2008 19:00:30

    έλα ρε τάκη, η λέξη υπάρχει στην Μεγάλη Εγκυκλοπαίδεια του Δρανδάκη, στον Μπαμπινιώτη κλπ.

    Π-Π ξέρεις το ανέκδοτο γιατί αρέσει στον τσιγκούνη να βλέπει την τσόντα, στο βίντεο, αλλά ανάποδα? (σε reverse?)

  62. UDHWUDW avatar
    UDHWUDW 26/09/2008 19:05:41

    !

  63. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 19:06:34

    τακη μου,
    Νευρακια νευρακια?? Μπας κ εισαι Μοναχος ευλογημενε?
    Επεσες κ στο 69 #, αλλα εχασες το χιουμορ σου Μπαμπινιωτη μας.
    Η κατασταση ειναι ανευ προηγουνενου με τους κληρονομους

    ΠΠ

  64. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/09/2008 19:09:08

    γιατί του αρέσει η σκηνή που η ιερόδουλη επιστρέφει τα λεφτά στον πελάτη!

  65. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 19:12:26

    θα ειναι "πειθαρχημενοι οι ανταρτες" μεχρι αποδειξεως του εναντιω !!! ο νοων νοειτο !

  66. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 19:13:54

    Φάκτορα πάρε θέση ο πόρτα πόρτα έχει ξεπεράσει κάθε όριο. Τώρα μου έγραψε 69 απαράδεκτο ντρέπομαι φάκτορα..

  67. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 19:20:46

    Έλα τώρα...ούτε 70 δεν είναι.........

  68. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 19:28:41

    τι θέλεις να πεις ο νοών .. νοείτω

  69. Ματσακούρτας avatar
    Ματσακούρτας 26/09/2008 19:29:52

    Πάλης ξεκίνημα, νέοι αγώνες!
    Οδηγός της ελπίδας το ροζ DVD!

    (δις)

    (ευρώ)

    Όχι άλλοι αντάρτες, κλείσαν τα στόματα!
    Λευτεριά λίπασμα είν' ο Θοδωρής!

    (δις)

    (δολλάρια)

    Λουλούδι φωτιάς βγαίνει στο κόμμα!
    Μήνυμα στέλνει ο χοντρός στη Βουλή!

    (δις)

    (λίρες)

    Απάντηση θα πάρουν ενότητα κι αγώνα,
    για να βρουν ανάπαυση στην καλογερική!

    (δις)

    (γιεν)


    ===


    Παραχωρώ τα πνευματικά δικαιώματα στο antinews.gr και του επιτρέπω να το χρησιμοποιήσει με οποιονδήποτε τρόπο - αλλά μόνο αυτούσιο.

  70. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 19:31:32

    Ότι το 69 δεν είναι καν 70.

  71. Ματσακούρτας avatar
    Ματσακούρτας 26/09/2008 19:32:16

    ς

  72. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 19:34:23

    πες αρχαιε

    ΠΠ

  73. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/09/2008 19:38:15

    ΠΠ, σου είπα στο 74 αλλά εσείς έχετε φαγωθεί με 69 (ωχ συγνώμη, δεν εννοούσα την λέξη "φαγωθεί"...

  74. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 19:38:43

    όλο πνεύμα είσαι νοών νοείτω!! Με το πορτα πορτα είσθε ένα καλό δίδυμο...
    Από διάλογο ιδεών τίποτα τούβλα...

  75. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 19:42:03

    Η σιωπή είναι χρυσός.
    Δυστυχώς στις ημέρες μας διαπραγματεύεται σε καθημερινή βάση ως εργαλείο πλουτισμού ή/και αντιστάθμισμα χασούρας, με περίεργα σκαμπανεβάσματα.
    Τελευταία κώφευα, προσπαθώντας να ακούσω αλλά τίποτα.
    Θα ξαναπροσπαθήσω.

  76. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 19:46:35

    Συγγνώμη αγαπητέ τάκη, αλλά μετά τα σχόλιά σου #49 και #65 ψάχνω στα λεξικά για να αντιστοιχίσω τις λέξεις ....καλλίτερος και...ελπίδα.. με την λέξη Καραμανλής.

  77. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 19:47:24

    Αντε χώσου στο λαγούμι σου νοών νοείτω και όταν πάρεις άνωθεν εντολή μπες σφήνα σε κανένα διάλογο

  78. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 19:48:15

    Μόλις φθάσω και στον διάλογο ιδεών... θα προτείνω τις δικές μου θέσεις.
    Εάν βέβαια δεν έχω ξεχάσει μέχρι τότε τα Ελληνικά μου.

  79. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 19:49:51

    Μόλις τον ανοίξεις να είσαι σίγουρος ότι θα ξεπεταχτώ από το λαγούμι μου, και τότε ξανακρίνε με έτσι ωραία και αβασάνιστα που με κρίνεις.

  80. ... avatar
    ... 26/09/2008 19:51:37

    Τρελό σπαμ έχει πέσει σήμερα... Ξεδώστε αγόρια μου καλό κάνει.. Μόνο αυτό μας έμεινε.

  81. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 19:52:11

    όσα δεν φθάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια
    νοών.. νοείτω. Από ιδέες άλλο τίποτα πηγάδι απύθμενο

  82. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 19:56:51

    Ζητω συγγνώμη.
    Παρασύρθηκα και με επαναφέρω στη τάξη.

  83. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 19:57:35

    Ο πρωθυπουργος ηθοποιος δεν καταφερε να συγκρουστει με τον εαυτο του...
    Υπαρχει ομως ακομα ο Τακης να τον βοηθησει...
    Υπαρχουν και αλλοι προθυμοι να βοηθησουν...
    Ειναι της κατηγοριας εκεινης των πολιτων οπου την περιοδο της "ανθησης" του χρηματιστηριου νομιζαν οτι θα εβγαζαν λεφτα ξαπλα...
    Ειναι της κατηγοριας εκεινης των πολιτων οπου δεν τους ενοχλει ολα τα παιδια να αγωνιζονται 10 και 15 χρονια να γινουν γιατροι και η Νατασα οχι μονο τα καταφερνει αρπα κολα αλλα διοριζεται και στο ΕΣΥ...

    θελω να ελπιζω οτι προλαβαινει να σωθει αυτη η χωρα..

  84. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 20:07:17

    συγγνώμη και εγώ νοών.. νοείτω.

    Τώρα όσον αφορά εσένα tiramola ο τάκης δεν βοηθά τον Καραμανλή. Απλώς πιστεύει ότι μπροστά σε Παπανδρέου, Τσίπρα ,Αλαβάνο, Παπαρήγα, Καρατζαφέρη είναι απλώς ο καλλίτερος

  85. factorx avatar
    factorx 26/09/2008 20:08:35

    Όπως έχουν καταλάβει οι μόνιμοι σχολιαστές - συνεργάτες στην ζωντάνι αυτού του μπλογκ απουσιάζουμε απο την Αθήνα λόγω ανωτέρας βίας. Κάνουμε όμως, ό, τι μπορούμε και θα σας ενημερώσουμε κι αλλο για την ΚΕ. ΅

    Δυό μόνο λόγια για τους εκ δεξιών ψάλτες μας. Κι εμείς θα θέλαμε ο Καραμανλής να ήταν ο καλύτερος πρωθυπουργός και γι αυτό τον ψήφισε ο ένας φάκτορας και του κάνουν τωρα καζούρα οι άλλοι τρείς.

    Και θα πως και κάτι άλλο: ας ρωτήσουν οι νέοι της ΟΝΝΕΔ να τους πουν οι παλιότεροι οτι αν το Αντι δεν σήκωνε τη σημαία των σκανδάλων το 87, η ΝΔ θα ηταν ακόμα αντιπολίτευση. Και ελάτε να κάνουμε διαλογο όποτε θέλετε. Ακόμα και με τον Μητσοτάκη και τη Ντόρα προσωπικως να τους θυμίσουμε κάποια πρλαγματα που θέλουν να ξεχνάνε.

    Και τώρα κάτι για τα σημερινα εξαπτερυγα του Καραμανλή. Που ηταν πριν το 20004 οταν παλι το Αντι σηκωνε τη σημαία των σκανδαλων του ΠΑΣΟΚ, Κόκκαλης κλπ;

    Περίμεναν να καθαρίσουν άλλοι για να βολέψουν τον Εφραίμ και τα γιουσουφάκια του;


    Και κάτι άλλο: Όπως θα διπαιστώσατε έκοψα μερικά σχόλια. Μόνον όσα αναλίσκονται σε προσωπικές επιθέσεις και δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα.Μονο ερωνείες και υπαινιγμούς.

  86. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 20:12:11

    Όσον αφορά τον πολιτικό διάλογο θα σε παρέπέμπα σε ένα σύνδεσμο όπου μία συζήτηση που ξεκίνησα με κάποιον george, απλά την άφησε στη μέση. Επειδή πρόλαβες και πέρασες και από εκεί και άφησες το εποικοδομητικό σχόλιό σου, μπορείς από εδώ και πέρα να συνομιλείς μόνο με τον φάκτορα και να τον καθοδηγείς στο ποιά σχόλια θεωρείς σωστά και ποια όχι.

  87. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 26/09/2008 20:13:12

    Εκτός εάν παρεξήγησα.

  88. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 20:14:19

    Μπαααα ... πολυ αισιοδοξο σε βλεπω τιραμολα ! ειδικα αν παμε μεχρι τις ευρωεκλογες με ΚΚ (τον Κυριο σεμνα και ταπεινα εννοουσα !) η θα τα χουμε τιναξει ελεω αλογοσκουφη η Εφραιμ θα εχει θα εχει προλαβει να μεταφερει ολοκληρο το Βατοπεδι (οχι μονο την μονη !) στα νησια keyman

    ΩΧ ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ??? ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΙΔΕΕς????

  89. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 20:15:36

    Απο που βγαινει ρε συ Τακη οτι ειναι καταλληλοτερος μου λες σε παρακαλω γιατι το εχω απορια...

  90. Jiovani avatar
    Jiovani 26/09/2008 20:20:25

    Ρεκόρ σχολίων για έναν πρωθυπουργό που είπε τα αναμενόμενα, δηλαδή τίποτα, σε ένα κόμμα που βλέπει να χάνει την εξουσία με ατιμωτικό τρόπο, από τα [εγκληματικά] καμώματα ενός πρωθυπουργού, που δε μπορεί να κάνει τίποτα.
    Κατανοώ τον κομματικό πατριωτισμό αυτών που τον πίστεψαν, αλλά αυτοί κατανοούν ότι γίνονται ρόμπα στέλνοντας τη μπάλα στην κερκίδα με χαζούς αντιπερισπασμούς;
    Ειναι δυνατόν η εκ των ένδον κριτική να βαφτίζεται απόπειρα εκβιασμού για αλλαγή πολιτικής;
    Ανασχηματισμός δεν θα γίνει, ούτε διαγραφές μήπως γιατί θα γίνουν σύντομα εκλογές;

  91. Τάκης avatar
    Τάκης 26/09/2008 20:25:32

    Φάκτορες γεια σας, εγώ νόμιζα ότι Factorx ήταν 1 πρόσωπο , αλλά τώρα μου γίνατε 4. Δεν πειράζει αυτή είναι η μαγεία του διαδικτύου. Τώρα όσον αφορά τον Καραμανλή πιστεύω ότι ανεξάρτητα του κόμματος της ΝΔ, το οποίο χωλαίνει σε δημοκρατία όπως χωλαίνει το σύνολο της ελληνικής δημοκρατίας είναι ένα άτομο που σου εμπνέει εμπιστοσύνη. Λαμόγια υπάρχουν παντού αλλά αν ο Παπανδρέου ήταν πρωθυπουργός της Ελλάδος το σχέδιο Αναν θα είχε περάσει. Κάτω απ΄αυτό το πρίσμα θα ήθελα να δείτε την κριτική μου υποστήριξη στο πρόσωπο του Καραμανλή

  92. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 20:30:57

    Ειναι δεδομενο για μενα οτι ο βασικος λογος που η χωρα δεν περπαταει ειναι οι νεοελληνες γκαγκαδες..
    Ειναι να μην κολλησει το του ανθρωπου...
    δηλαδη μετα απο ολα οσα εχουν συμβει υπαρχουν Τακηδες που θα ξαναψηφισουν Καραμανλη...
    θα μου πεις οτι μπορει να ειναι δεξιος και τι να κανει...
    Και εκει ομως αποδεικνυεται στην πραξη η ξεροκεφαλια του δεξιου οπου δεν μπορει να αντιληφθει οτι οι κυβερνητικοι ζηλωτες του νεοφιλευθερισμου υπηρετουν μια "ιδεολογια" που οδηγει με μαθηματικη ακριβεια στον κοινωνικο καννιβαλισμο...

  93. Miss Little Sunshine avatar
    Miss Little Sunshine 26/09/2008 20:31:14

    Πολύ με διασκέδασε η παρουσία του πρωθυπουργού σήμερα στην TV, στη θέση των πρωινάδικων. Αξιος αντικαταστάτης της Μενεγάκη αν και χάνει σε ομορφιά. Σε μυαλό όμως δε νομίζω να διαφέρει από την προαναφερθείσα. Ελένη σχώρα με!

  94. aris avatar
    aris 26/09/2008 20:51:16

    λοιπόν αφού ο Καραμανλής δήλωσε πως "ως εδώ η εσωστρέφεια" και έκανε και την αποφασιστική κίνηση με το χέρι, που δήλωνε κομένη με το μαχαίρι, πάει η εσωστρέφεια εξαφανίστηκε...
    τελικά ίσως θα ήταν καλό να επαναφέρουμε τον Καιάδα,
    όχι για να πετάμε βρέφη με σωματικά προβλήματα αλλά πλάκα θα είχε να βλέπουμε κάποιους "ηγέτες" να πέφτουν στον γκρεμό κάνοντας πρόβες χειροεκφραστικότητας

  95. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 26/09/2008 20:53:11

    Λοιπόν μετά από μία περιήγηση στο διαδίκτυο, βλέποντας τις ομιλίες της ΚΕ της ΝΔ, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι καιρό να την ...κάνω.
    Πολιτικός διάλογος 0 από ένα κόμμα που έχει γίνει ΠΑΣΟΚ.
    500 άτομα όλα διορισμένα σε αργυροαμειβόμενες θέσεις του Δημοσίου, όπως και ...παλαιότερα το ΠΑΣΟΚ, να χειροκροτούν όποιον τους υπόσχεται ότι δεν θα χάσουν την καρέκλα.
    Μπορεί να μου πουν μία πρόταση, μία σκέψη που κατατέθηκε για να επιλύσει ένα πρόβλημα της καθημερινότητας?
    Δεν ασχολούμαι με σκάνδαλα, φανταστικά ή μη.Σε οποιαδήποτε χώρα του πλανήτη είναι θέματα που αφορούν τη Δικαιοσύνη.

    ΟΜΩΣ:

    Οι κλειστές κλίνες στις ΜΕΘ, τα "νηπιαγωγεία" του κ Στυλιανίδη, το Ταμείο Αλληλοβοήθειας για τους πυρόπληκτους, τα κενά στα νοσοκομεία και στην Πυροσβεστική, την φτώχεια και την ανέχεια μεγάλης μερίδας του Ελληνικού λαού, το 1,5 δις που πληρώνουμε για να βγουν 45αρηδες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ή ΟΤΕ παλαιότερα στη σύνταξη (και μιλάμε για επιδόματα θέρμανσης και ταμείο για την φτώχεια), το δημογραφικό πρόβλημα που μας απειλεί με εξαφάνιση ως λαό κλπ, δηλαδή η ΠΑΙΔΕΙΑ η ΥΓΕΙΑ η ΕΡΓΑΣΙΑ ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ, σιωπή απόλυτη σιωπή.
    Το κατανοώ οι μηνιαίες αποδοχές των 10,000 € δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα....ζουν στον κόσμο τους απορώντας για τους φωνασκούν τες.

    ΚΡΙΜΑ

    Κρίμα γιατί είμαι δεξιός τους ψήφισα και δεν τους εμπιστεύομαι πλέον, τόσο ίδιοι με τους άλλους.
    Κρίμα που δεν βρέθηκε ένας να σηκωθεί και να πει ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ και πάω σπίτι μου για ότι έλεγα το 2004 και για ότι πράττω έκτοτε.
    Τι λέω όμως? ...όλοι ίδια 300 μικρά ανθρωπάκια με τους σφουγγοκωλάριους που τους περιτριγυρίζουν στα κλειστά κλάμπ που ονομάζονται Ελληνικά Πολιτικά Κόμματα επιζητώντας μια καλοπληρωμένη θέση.... οδηγώντας τη χώρα στο τέλμα.

    ΥΓ

    Αντίο, στην παρέα δεν υπάρχει λόγος να γράφω πλέον, για την χώρα του τίποτα.

  96. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 20:58:19

    Τρελαθηκε το ποντικι και κυνηγαει τη γατα....
    Πεσε οτι εγω εχω ενα εγγραφο ας πουμε απο το 1930 που "αποδεικνυει" οτι μου ανηκουν 100 στρεμματα της υψηλοτερης κορφης της Παρνηθας ας πουμε...
    και αγωνιζομαι δικαστικα και μου δινει το δημοσιο την εκταση..ας πουμε παλι..
    Μπορω επειδη δεν ειναι αξιοποιησιμη η εκταση να ζητησω απο το κρατος να μου την ανταλλαξει με αλλη αξιοποιησιμη?
    Δηλαδη ποιος ειναι ο ρολος ενος πρωθυπουργου που εκλεχτηκε για να υπηρετησει τα συμφεροντα των πολτων?
    Δεν επρεπε να φωναξει τον Μπασιακο ας πουμε και να τον ρωτησει πως ειναι δυνατον να συναινει σε αυτες τις ανταλλαγες?
    καλα ρε Τακη δεν σε βασανιζουν τετοια ερωτηματα?

  97. aris avatar
    aris 26/09/2008 21:00:46

    Ιθαγενής:"το 1,5 δις που πληρώνουμε για να βγουν 45αρηδες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ή ΟΤΕ παλαιότερα στη σύνταξη"
    Πέστα ρε Ιθαγενή! Γιατί όλοι κάνουν πως δεν βλέπουν. Αυτό είναι το λιγότερο κράτος??

  98. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/09/2008 21:13:50

    ιθαγενή,
    Η χώρα του τίποτα, η ξεπουλημένη και προδωμένη από εμάς τους ίδιους χώρα του τίποτα, θα περάσει κρίση.

    Οι κρίσεις, είναι εξ ορισμού μη διαχειρίσιμες, και η έκβασή τους αβέβαιη. Αν κάτσεις και το σκεφτείς, μπορείς να φανταστείς 3-4 σενάρια.

    Οι όποιες προσπάθειες είναι για την εμφάνιση, την υπόσταση και την διαχείριση μετά την κρίση

    Γιαυτό, κάνε υπομονή και μην την κοπανήσεις...

  99. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 21:34:17

    εγω παλι λεω πως χαιρι δεν βλεπουμε σ'αυτη την χωρα γιατι η νοοτροπια του ελληνα ειναι ακριβως η ιδια μολις παρει στα χερια του εστω και ελαχιστη εξουσια ειτε Δεξιος-κεντρωος-αριστερος, Πασοκτσης η Νεοδημοκρατης κτλ κτλ ειναι... ο τροπος διαχειρησης της "εξουσιας" μονον αλλαζει και μαθηματικα το αποτελεσμα ειναι ιδιο απαραλαχτο, οπως λεει ο λαος οτι φαμε , οτι πιουμε κι οτι αρπαξει ο κ...ς μας !

    ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ;;;;

  100. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 21:42:09

    Ετοιμος ειμαι για Τσαβες...
    Διοτι τελικα αν ειναι καποιος διαφορετικος απο τη λογικη που περιγραφει ο Χαλκιδιωτης (οτι φαμε , οτι πιουμε κι οτι αρπαξει ο κ…ς μας !)εχει θεση σε αυτη τη χωρα?

  101. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 21:59:00

    ζωα σε απιθανους ρολους,.. Τωρα στο ανιμαλ πλανετ.!!

    ΠΠ

  102. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 22:07:25

    Μονο με ΚΚ πρωθυπουργο κ υπουργους απο ολα τα κομματα θα γινει δουλεια στη μπανανια μας.

    Οποιος προτεινει καλυτερη ιδεα,λυση να την πει.

    ΠΠ

  103. thanos avatar
    thanos 26/09/2008 22:12:20

    @69.τακης
    September 26th, 2008 at 6:53 pm

    Ασφαλως ο Ζαχοπουλος θα σου εχει μιλησει περι ηθικης.

  104. thanos avatar
    thanos 26/09/2008 22:17:14

    @76. τακης Says:
    September 26th, 2008 at 7:13 pm

    Μα καλα ρε φιλε,εισαι αντρας? φορας παντελονια και δεν εχεις δοκιμασει το 69?

  105. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 22:17:44

    Γιατι δεν φωναξε τον Μπασιακο να τον ρωτησει γιατι υπεγραψε για τις ανταλλαγες κυριε πορτα πορτα?
    και συ τον βλεπεις για καταλληλοτερο?
    Αλλα ειναι τοσοι πολλοι οι ηθοποιοι στα τηλεοπτικα σηριαλ που δεν μπορουμε να κατανοησουμε πλεον την διαφορα μεταξυ τηλεορασης και πραγματικοτητας...

  106. ... avatar
    ... 26/09/2008 22:18:12

    ΠΠ ξέχασες τον Μητσοτάκη για Πρόεδρο.

  107. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 22:23:56

    Ναι ΠΠ και το ονομα της κυβερνησης ξερεις ποιο θα ειναι ..... Πρωθυπουργος σε γυαλα και διακομματικοι υπουργοι.....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Μα καλα τωρα περα απο την πλακα να σε ρωτησω κατι ;
    τι ηταν αυτο που εκανε ο ΚΚ αυτα τα 5 και πλεον χρονια που σε επεισε εσενα προσωπικα ... οτι πρεπει να διατηρηθει ως "τιμονιερης" ;

    πεστο και σε μενα τον απλο αδαη ψηφοφορο σε παρακαλω διαφωτησε με περιμενω !

    και μην μου αρχισεις την καραμελα περι του κρατους-κωλοχανειου που παρελαβε μετα απο μια 20ετια διακυβερνησης του Πασοκ οκ ; Λες και τωρα δεν ειναι κωλοχανειο .... Αιντε περιμενω απαντηση

  108. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 22:26:36

    πορτα πορτα
    Καραμανλης πρωθυπουργος επειδη ειναι καταλληλοτερος...
    Υπουργος εργασιας Λαφαζανης...
    Υπουργος οικονομικων Αλογοσκουφης...
    Υπουργος εξωτερικων Παγκαλος...
    κλπ κλπ...βαλτε οποιους θελετε...
    Εχει δικιο ο Πορτας...
    Θα του πηγαινε κουτι...
    Αφου τωρα δεν ασχολειται φαντασου τι ξυσιμο θα εριχνε με τετοια κυβερνηση...

  109. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 22:30:08

    θα περιμενεις πολυ οπως περιμενα και γω τον Τακη...

  110. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 22:38:36

    Αυτη ειναι η τραγικη εξελιξη της Ελληνικης κοινωνιας...
    Πουλαμε διαρκως εξυπναδα και δεν μπορουμε να απαντησουμε σε αυτονοητα ερωτηματα...

    Εγω παντως ξαναρωτω...αφου ειναι καταλληλοτερος...
    Γιατι δεν φωναξε τον Μπασιακο να τον ρωτησει γιατι υπεγραψε για τις ανταλλαγες και βασει ποιου νομου νομιμοποιειται να το πραξει?

  111. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 22:39:00

    δε με πειραζει ευτυχως ακομα ο Οτε (Προσεχως Dtelekom hellas)δε χρεωνει την προσβαση στο ιντερνετ με το λεπτο !

  112. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 22:42:35

    Τελοσπαντων Βαρεθηκα να συζηταω και ακρη να μην βγαζω ! Τελικα μου φαινεται η πολιτικη κατασταση στη χωρα εχει καταντησει σαν τις γκομενες !

    Παω να πιω καμια μπυρα ..... λοιπον !

  113. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 22:45:18

    Δεν πειραζει...θα αποφασισει ο Σανιδας...
    Εξαλου ουτε ο πορτας ουτε ο Καραμανλης ειναι νομικοι...
    Που να ξερεις τωρα...
    Αφου τα εδωσε καποιο λογο θα ειχε...

  114. aris avatar
    aris 26/09/2008 22:47:56

    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ δεν πήρες πρέφα ότι ο καταλληλότερος σου έφαγε πόρτα από τον κόσμο?
    Μία φορά στα 5 κοντα χρόνια (πριν δυο βδομάδες στην ΔΕΘ δηλ) που κυβερνά πήρε θέση για ότι απασχολεί την χώρα και ήταν αρκετή να αποδομηθεί το προφιλ του ηγέτη που έφτιαχναν γι αυτόν 40 κατασκευαστές, συγγνώμη επικοινωνιολόγοι του τίποτα.
    Ξέρεις τι μου θυμίζει ο Καραμανλής σας? Την φούσκα του καπιταλισμού καζίνο, όσο εύκολα έσπασε αυτή άλλο τόσο εύκολα έσπασε και ο καταλληλότερος ηγέτης σας...

  115. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 22:54:21

    Μονο ο ΚΚ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΣ.Μεσα εξω. Θα τους πηγαινε ολους γ....ας. Σκεφτειτε. Τους μη δεξιους στη φαπα, τους δεξιους στο κλωτσιδι να δουλευουν σαν σκυλια υπερκομματικα. Ειναι ο καλυτερος κοουτς σε μεικτη ομαδα. Βαζει κ φωνες, κανει κ πλακα κ αρχηγοπουλος.. Κανεις αλλος-αλλη δεν υπαρχει.
    Σκεπτομαι Μακιαβελικα??

    ΠΠ

  116. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 22:55:09

    θα πω κατι τελευταιο και την κανω ! Τελικα φιλοι μου ξερετε ποιο ειναι το προβλημα της Νδ? Ακουλουθει παντα την ιδια φιλοσοφια οπως και με την ολυμπιακη Εδω ο κοσμος χανεται και αυτοι εχουν μεινει στο : Μη μου τους κυκλους ταρρατε !!!!

    Αιντε Γεια λοιπον !

  117. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 26/09/2008 22:55:50

    ΕΘΝΙΚΗ ΜΝΗΜΗ + ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ + ΗΘΟΣ

    «Φαίνεται ότι οσονούπω ολοκληρώνεται και ο τρίτος κύκλος υποβάθμισης των αξιών που έως σήμερα χαρακτήριζαν κουτσά-στραβά την εθνική μας ζωή, για να ανοίξει επί τέλους η είσοδος της χώρας στην εποχή του προτεκτοράτου, που μπορεί κανείς να διακρίνει και δια γυμνού οφθαλμού ..

    .. Οι Αμερικανοί μας τιμωρούν μόνο και μόνο γιατί έχουμε μνήμη και εθνική αξιοπρέπεια και επομένως για να εφαρμόσουν τα σχέδιά τους πρέπει να εξαλειφθεί η ΕΘΝΙΚΗ μας ΜΝΗΜΗ και ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ, δηλαδή ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ και το ΗΘΟΣ μας ..

    .. Και γι’αυτό προετοιμάζεται ολοταχώς το πολιτικό σκηνικό από το οποίο θα ξεπηδήσει το νέο σύστημα (ποιο άραγε;) που με πομπώδεις, ως συνήθως, διακηρύξεις, καταδίκες και ευχολόγια θα ακολουθήσει το δρόμο που χάραξαν οι Μπερίσα, Γκρουεφσκ, Γκουσένκο, Θάτσι, Σακασβίλι και τόσοι και τόσοι άλλοι ιππότες ελεεινής μορφής…», Μίκης, (στο "ρεσάλτο")

  118. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 26/09/2008 22:57:05

    ΕΘΝΙΚΗ ΜΝΗΜΗ + ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ + ΗΘΟΣ

  119. aris avatar
    aris 26/09/2008 22:58:23

    ...μάλλον χρειάζεσαι καμιά εγχείρηση από την Νατάσα
    ...την καταλληλότερη χειρούργο χαχαχα!

  120. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 26/09/2008 22:58:43

    ΕΘΝΙΚΗ ΜΝΗΜΗ + ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ => ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ + ΗΘΟΣ

    (Συγνώμη! Κανονικά ήταν διπλή συνεπαγωγή, άλλά ...δεν βγαίνει)

  121. aris avatar
    aris 26/09/2008 22:59:11

    για τον ΠΠ το αποπάνω

  122. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 23:01:26

    πορτα - πορτα ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ Μ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ?????

    Μιλαμε για πρωθυπουργο χωρας (εδω και 5 χρονια ηδη αν το ξεχασες )κι οχι για τον Παναγιωτη Γιαννακη στον παγκο της εθνικης η ακομα χειροτερα...τον Ιωαννιδη στο παγκο του Αρη την δεκαετια του 80 !!!!!

  123. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/09/2008 23:07:42

    Οπως γνωριζουν κ τα χορτα... Μονο ομαδα δεν αλλαζεις... Ολα τ αλλα ...
    Δικος μου ειναι μονο ο Γαυρος !! Κ εχω κ κατι καουρες τωρα με Συγγελιδη... Την ΚΕ του ΠΑΣΟΚ θα εχουμε στον παγκο κ ΔΣ. Βρε Μιλενα, κοριτσακι μου, τι τον χωρισες τον Σιτροεν??? Ποιος θα μας πουλαει τα καρα σε στρατο.αστυνονια τωρα? Ο Τσουκαλας?
    Τωρα ψηνομαστε για Σημιτη αντι Βαλβερδε. Ειναι τρελλος ο Σωκ.

    ΠΠ

  124. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 23:15:18

    ΕΠΕΙΔΗ το γυρισες στο ποδοσφαιρικο .... ενα θα σου πω ελα να περασεις απο την τουμπα φετος !!!!!!!
    εκει θα σε περιμενω στην γωνια να δουμε ποσα απιδια θα πιασει .... ο σακος !!!!!

    τους Υπολοιπους παραλληλισμους καντους μονος σου ...αν μπορεις φυσικα !!!!!

    υ.γ ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΤΕ ΑΕΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ !!!!
    FORZA PAOKARA
    υ.γ ΚΑΙ ΠΠ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΛΟΥΜΙ ΓΙΑ ΔΩΡΟ !!!

  125. "φυλακισμένη βασιλοπούλα" avatar
    "φυλακισμένη βασιλοπούλα" 26/09/2008 23:18:19

    Συμπέρασμα: Οι δημοσκοπήσεις, το απόλυτο όπλο της ΝΔ εδώ και 5 χρόνια, πήραν την εκδίκησή τους κι έγιναν μπούμπερανγκ στα χέρια τους. Κατάφεραν να βγάλουν τον καταλληλότερο στη σέντρα, να τον αναγκάσουν να καταδεχθεί να μιλήσει με αποτέλεσμα να φανεί η γύμνια και η ασχετοσύνη του. Τόσο καιρό που απαξιούσε να βγει από το ασφαλές καταφύγιο της Ραφήνας όπως τον συμβούλεψαν οι φοβεροί και τρομεροί επικοινωνιολόγοι του, η εικόνα του έμενε αλώβητη. ΄Ασχετα κι αν γινόταν το έλα να δεις από τα καθημερινά σκάνδαλα, αυτός εκεί, αγέρωχος, πανίσχυρος και αδιάφορος. Πώς να φθαρεί κάποιος που είναι ανύπαρκτος και αόρατος;
    Τώρα όμως που έφτασε ο κόμπος στο χτένι, κάθε φορά που θα αναγκάζεται να μιλήσει -κι αυτό θα γίνεται όλο και πιο συχνά- θα βρίσκεται πάντα στο στόχαστρο όχι μόνο του δικού του "ποιμνίου" αλλά και της κοινωνίας, που επιτέλους πιστεύω ξύπνησε και δεν μασάει ούτε από ηγεμονισμούς ούτε κι από τσαμπουκάδες.

  126. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 23:47:01

    Ενθερμος υποστηρικτης του νεοφιλελευθερου και μαλιστα του αγριου καπιταλισμου δεν ειναι ο Καραμανλης?
    Θα μου πεις ο ιδιος μπορει να μην ειναι...εξαλου εχει σημασια ποια πολιτικη ακολουθει το κομμα που ηγειται?....
    Λες λαμογιο στα πλαισια του πλουσιου ταλεντου του να υποδειθει και τον κομμουνιστη?
    Να χτυπησει τους βρωμοκαπιταλιστες?

  127. tiramola avatar
    tiramola 26/09/2008 23:49:15

    ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ!!!!
    ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΜΑΓΚΑ ΚΤΥΠΑ ΣΤΟ ΨΑΧΝΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΙΟΥΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!

  128. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 27/09/2008 00:00:39

    138.
    Σας λεω ειναι υπερκοματικο το κοματι ΚΚ. Ειναι για προπονητης στη Μεικτη Ευλογημενων Κοινοβουλιου.
    Ειναι ακομπλεξαριστος εκ φυσεως, φανταστειτε με μεικτη ομαδα... Χαχα η καλυτερη του. Δε θα κουνιεται φυλο.

    136.
    Αν ειχα το εμαιλ σου, θα σουστελνα ενα φοβερο γκραφιτι "ΠΑΟΚ και ας μη γαμησω ποτε!" διαλεξτεεεε χαχα
    Το ποδοσφαιρο φετος δε μ απασχολει. Ριχτε μας 4. Στειλε μονο κανα τριγωνο για. Το μπασκετ θελω φετος απο τους πρασινους. Νομιζω ειναι η χρονια μας.

    ΠΠ

  129. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 27/09/2008 00:09:31

    σημερα ειδα κ καποια στιγμη Τσιπρα. Δε θα σχολιασω οσα ειπε και το λεγειν του. Ουτε τη ρητορικη του δεινοτητα. Αλλα......
    Ειμαι σιγουρος οτι αυτο το παιδι εκανε παρελασι "χερι-ποδι" στο δημοτικο. Με πιανετε? Δεξι χερι δεξι ποδι κ αριστερο μ αριστερο. Μονοπαντα.

    Μονο εγω το εχω οραματιστει ετσι το παιδι?-εχω αδικο?


    ΠΠ

  130. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 00:13:42

    ΑΣΕ ΡΕ ππ Να σου πω και κατι σε ειχα απο κατω μου σχεδον μια 15ετια οταν εσυ .... ουτε καν υπηρχες στο μπασκετ και για να υπαρξεις εκανες 1η μεταγραφη το φασουλα απο μενα Βρε ΠΟΥΛΙ οποτε μην μου μιλας εμενα για γκραφιτι του κωλου.....!!!! αλλα επειδη το μπλογκ δεν ειναι αθλητικο κοφτο οσο για τα τριγωνα μας τελειωσαν ρε φιλε !!!! Μονο χαλουμι εχει πλεον !!!! ειτε σ'αρεσει ειτε οχι !

    Υ.Γ ΑΡΕΙΑΝΟΙ .... ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ !

  131. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 00:30:45

    ΑΣΧΕΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣ !!!! ελπιζω τα τριγωνα που εχεις δοκιμασει ρε ΠΠ να ηταν απο τον Ελλενιδη γιατι πραγματικα σου μιλαω ολα τα υπολοιπα ειναι απλες απομιμησεις Χωρις Πλακα !

  132. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/09/2008 10:40:13

    καλημερα,

    μονο Ελλενιδης, εχει και τι σωστο ονομα !

    ΠΠ

  133. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 14:09:24

    ρε μην κολλας στο ονομα .... αν ερθεις ποτε κατα θεσ/νικη μερια ... φαε τριγωνα απο τον συγκεκριμενο και θα με θυμηθεις !

  134. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/09/2008 16:21:17

    ρε συ εχω φαει μονο απ αυτον λεμε... δεν κολλαω στο ονομα, απλα το γουσταρω επισης !!!

    επιτοπου γεμισμα και μασα μπουκα για.

    ΠΠ