#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/09/2011 22:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλοι στο Σύνταγμα



Νέα ραντεβού στο Σύνταγμα και στις πλατείες όλης της χώρας έχουν δώσει γιά τις 7 αύριο το βράδυ,οι Αγανακτισμένοι,με σύνθημα "οι πλατείες είμαστε εμείς και είμαστε παντού".

"Ξεκινήσαμε αγανακτισμένοι, συνεχίζουμε να είμαστε αποφασισμένοι και σε λίγο θα είμαστε μαζικά εξεγερμένοι. Μέχρι να φύγουν αυτοί που μας οδήγησαν εδώ. Μέχρι να διώξουμε τις κυβερνήσεις και το σύστημα των αγορών και των τραπεζιτών", αναφέρουν σε ανακοίνωσή τους .

Επίσης,χαρακτηρίζουν την 3η Σεπτεμβρη "ημερομηνία ορόσημο", σημειώνοντας ότι "είναι η ημέρα, που μας θυμίζει την ματαίωση των πόθων του λαού για δημοκρατία, ελευθερία και αξιοπρέπεια,καθώς και τα ψέματα και τον εμπαιγμό των εκάστοτε κυβερνώντων".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Grigoris avatar
    Grigoris 02/09/2011 22:46:20

    Ο Χορος ξεκινησε!

  2. Νικος avatar
    Νικος 02/09/2011 23:00:05

    Καλη αρχη !

  3. Wolf avatar
    Wolf 02/09/2011 23:13:42

    μην τολμήσει και πιάσει κανένας το στασίδι μου, αν πάει νωρίτερα από μένα, θα γίνουμε από δυο χωριά...

  4. Γιώργος1 avatar
    Γιώργος1 03/09/2011 00:11:37

    Ξεκινήσανε αγανακτισμένοι, μετά σταματήσανε γιατί ήρθε το καλοκαίρι και χωρίς μπάνια επανάσταση δεν γίνεται, και συνεχίζουν τον Σεπτέμβρη... Και έτσι περιμένουν μερικοί να πέσει το ΜΠΑΤΣΟΚ...

    • KillTheKing avatar
      KillTheKing @ Γιώργος1 03/09/2011 02:02:23

      λογικη τοποθετηση
      λογικη.
      TheKing

  5. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 03/09/2011 00:13:04

    Η πλειοψηφία του κόσμου, δυστυχώς, τρέμει για τα κεκτημένα (ή μάλλον όχι αυτά που έχει κατακτήσει με προσπάθεια αλλά κυρίως αυτά που του έχουν αποδοθεί ως αντιπαροχή της κομματικής “πίστης”)…
    Η “αγανάκτηση” που πρόσφατα εκδηλώθηκε δεν τίμια….δεν αγανακτείς σε δόσεις…ήταν καλυμένος φόβος για την απώλεια των κεκτημένων…

    Ελπίζω όλοι αυτοί που βλέπουν το Σαμαρά ως λύση (μεταξύ τους και εγώ) να μη βιάζονται απλώς να αρπάξουν την πράσινη “κουτάλα”…πρέπει να επιδιώκουμε πραγματική αναδιάρθωση του κράτους…για την οποία όλοι θα κουραστούμε και θα ματώσουμε για να την πετυχουμε..αλλά τουλάχιστον θα αφήσουμε καλύτερο μέλλον στα παιδιά μας..

  6. Αννούλα avatar
    Αννούλα 03/09/2011 01:54:20

    Οι μαυρισμένοι κι ηλιοκαμένοι αγανακτισμένοι σας καλούν.

    Ρε τι λαός είμαστε εμείς. πτού μας.

    Αγανακτισμένοι με διακοπές.

    Διακοπτόμενη αγανάκτηση

  7. Γιώργος ξενιτεμένος avatar
    Γιώργος ξενιτεμένος 03/09/2011 01:56:33

    Διορθώνω -επιτρέψτε μου: δεν θα είναι οι "αγανακτισμένοι" αύριο στην πλατεία. Θα είναι όλοι οι Έλληνες... θα είναι όλοι όσοι, όχι μόνο έχουν συνειδητοποιήσει ότι έχουμε ΠΟΛΕΜΟ, αλλά έχουν αποφασίσει να πολεμήσουν!
    Τίποτα λιγότερο από αυτό.
    Καλή λευτεριά αδέρφια!

    Γιώργος Σ.

  8. θεία δίκη avatar
    θεία δίκη 03/09/2011 10:31:42

    Ολοι να πάρουμε καί από ένα δέυτερο παντελόνι με τίς αδειανές τσέπες έξω καί να το καταθέσουμε σάν ελάχιστο φόρο τιμής στήν νέα γεννιά τών Ελλήνων.

  9. Δεξιός avatar
    Δεξιός 03/09/2011 11:16:41

    3 του Σεπτέμβρη! Πρέπει να πέσει το ΠΑΣΟΚ! Το βασικό αν και όχι τελευταίο προπύργιο του Βενιζελισμού. Πρέπει να καταρρεύσει. Εμπρός στο δρόμο του Μακρυγιάννη! Ζήτω η Ελλάδα!