07/09/2008 20:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Όλοι μαζί»

Όλοι οι πολιτικοί συντάκτες θα γνωρίζουν ασφαλώς ότι κύκλοι του Μαξίμου διέδιδαν από την Παρασκευή ότι η στήριξη στο κ. Ρουσόπουλο θα ήταν απόλυτη, ενώ στον κ. Βουλγαράκη σχετική - θυμάστε τι έλεγαν τα δελτία των 8 στα κανάλια την Παρασκευή; Αντιθέτως, συνεργάτες του κ. Βουλγαράκη διαβεβαίωναν (από την Παρασκευή επίσης) ότι ο πρωθυπουργός δεν θα άφηνε καμία σκιά πάνω στον υπουργό Ναυτιλίας.

Οι δικές μας πληροφορίες μας λένε πάντως, ότι το κλίμα για το Βουλγαράκη άλλαξε το Σάββατο το απόγευμα μετά την ανάγνωση των κυριακάτικων και κάποιες τηλεφωνικές επικοινωνίες.

Το παρασκήνιο είναι, προφανώς, άγριο και έχει να κάνει με υπόγειες συνεννοήσεις, διαδρομές και –ίσως – συναλλαγές (πολιτικές).

Κάποιοι λένε ότι έφτασε στον Καραμανλή και το μήνυμα «όλοι μαζί» και ο νοών νοήτω.

Ρωτάμε επίσης: Πόσες φορές συναντήθηκε αυτές τις ημέρες ο πρωθυπουργός κατ΄ ιδίαν με τον κ. Βουλγαράκη;

(Στη φωτό ο κ. Βουλγαράκης εξηγεί στους δημοσιογράφους πως έγινε το μέγιστο σκάνδαλο των υποκλοπών. Δίπλα του ο κ. Ρουσόπουλος)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. riot act avatar
    riot act 07/09/2008 22:23:08

    Μπορεί να παρατηρήσει κανείς από τα βίντεο των καναλιών (και στο διαδικτυο) ότι στην ερώτηση για τον Βουλγαράκη ο καραμανλής διάβαζε την απάντηση από μέσα σαν μαθητούδι που λέει το μάθημα με ανοιχτό βιβλίο. Να σημειωθεί ότι την ερώτηση την έκανε δημοσιογράφος του Σκάι. Τα ίδια έκανε και στην ερώτηση για τον Παυλίδη, αλλά σε καμιά άλλη ερώτηση, που είδα. Απλά επαναλάμβανε την γραμμή που προπαγάνδιζε η ΝΔ τις προηγούμενες ημέρες.

  2. Μικρή Λουλού avatar
    Μικρή Λουλού 07/09/2008 23:13:00

    ΘΛΙΒΕΡΌς Πρωθυπουργός, πνευματικό τέκνο του Εφραίμ, που κάνει ακόμα και τον χαζογιωργάκη να φαίνεται σοβαρότερος.
    Καραμανλής, τέλος. Η Ντόρα να ετοιμάζεται.

  3. thanos avatar
    thanos 07/09/2008 23:20:33

    @3.Μικρή Λουλού

    χαχαχα ανυπομονεις βλεπω.. καρεκλιτσα????? Καρεκλιτσα???.

  4. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 08/09/2008 00:43:31

    Η Ντορα να ετοιμαζεται για τι? Για αυτα που θα επρεπε, δεν ηταν ετοιμη...

    Ντορος που θα γινει,οταν παρουν πρεφα την ανυπαρξια της Ντορας...

    Αρνουμαι να την εχω ως Πρωθυπουργο της χωρας!

  5. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/09/2008 02:15:22

    Ποιος είναι πάλι αυτός ο "Παρίσης ο Κεφαλλήν", ρε, συ, ανώνυμε;

  6. miaouth avatar
    miaouth 08/09/2008 02:26:13

    Το μήνυμα "όλοι μαζί" το έχει πάρει ασφαλώς και η Ντόρα. Κυκλοφορούν έξω πολλά ράμματα. Φτάνουν και περισσεύουν κατά πολύ, για τις γούνες όλων των πρωτοκλασσάτων της ΝΔ (και όχι μόνον).
    Πολύ, μα πάρα πολύ δύσκολοι καιροί για δελφίνους.

  7. Aline avatar
    Aline 08/09/2008 15:53:52

    Ο Παρισης ειναι ο Βουλευτης της ΝΔ που μαζι με τον Γιακουμ.. συμφωνα με τις δημοσιευσεις του Καμακι της Ν.Υορκης εκφραστηκαν υποτιμητικα και υβριστικα απο του βηματος μπροστα σε πληθος ομογενων Ελληνοαμερικανων.
    Στην παρακατω εφημεριδα ισως το αρθρο να βρισκεται ακομα αναρτημενο.
    kamaki.gr

  8. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 08/09/2008 16:09:12

    @φάκτορα,
    Σε διαβεβαιώ δεν έχω καμμία σχέση με το μήνυμα.