20/02/2011 15:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλοι λένε ψέμματα εκτός απο τον Γιώργο

Γράφουμε προηγουμένως, ότι ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου είχε ζητήσει την παρέμβαση του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου στην Ελλάδα από τις αρχές Δεκεμβρίου του 2009, ούτε δύο μήνες αφότου ανέλαβε τη διακυβέρνηση της χώρας, ενώ δημοσίως απέρριπτε κατηγορηματικά ένα τέτοιο ενδεχόμενο.

Προσέξτε τώρα τι δήλωνε μεταξύ άλλων την ίδια περίοδο και συγκεκριμένα στις Βρυξέλλες στις 11-12-2009, ο κ. πρωθυπουργός:

"Βεβαίως, τα σενάρια για την προσφυγή μας στο IMF, στο Διεθνές Νομισματικό Ταμείο, δεν υπάρχουν."



Δείτε και την δημόσια ομολογία Σαχινίδη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 20/02/2011 15:35:18

    Μα για αυτό ενοχλήθηκαν τόσο χθες: τους μίλησαν για άγνωστες έννοιες όπως η Αξιοπρέπεια.


    ΥΓ

    την ίδια περίοδο έκαναν και πανηγυρική συνεδρίαση του πρώτου τους Υ Συμβουλίου για να τηρήσουν τις προεκλογικές τους δεσμεύσεις και να μοιράσουν €....

  2. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 20/02/2011 16:03:43

    Mονο ψεματα λεει αυτο το ατομο απο το πρωι ως το βραδυ.

  3. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 20/02/2011 16:21:32

    Τελειώσανε τα ψέματααααααααααα

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ ΙΩΝΑΣ 20/02/2011 16:38:20

      Και γιατί τελείωσανε δηλαδή;
      Αλλά δυο χρόνια πρωθυπουργός θα είναι.
      Θα ακούσεις πολλά παραμύθια ακόμη!

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/02/2011 16:44:26

    MONO ΨΕΜΑΤΑ. Μόνο ψέματα. Άναδρα, άσχετα, παραπλανητικά, φαντασιόπληκτα, από άγνοια ή δόλο ή κακούς συμβούλους, δεν έχει σημασία, ΜΟΝΟ ΨΕΜΑΤΑ. Ειλικρινά λυπάμαι.

    Δεν θα συγχωρήσω ποτέ την υποθήκευση περιουσιακών στοιχείων. Τα ψέματα και οι άνθρωποι πεθαίνουν. Οι υποθήκες, πολυ πιο δύσκολα...

  5. thanasis avatar
    thanasis 20/02/2011 17:47:16

    λυκος λυκος φωναζε ο τσοπανης οταν ομως φανηκε ο
    λυκος το κοπαδι φαγωθηκε.ετσι ο παπανδρεου
    ελεγε κατα του ΔΝΤ οταν ομως προεκυψε αναγκη
    γονατισε σαν ικετης

  6. manos avatar
    manos 20/02/2011 18:16:20

    Γιωργάκηηηηη,
    Ο Μπεν Αλή την έκανε, ο Μουμπάρακ παρομοίως, ο κολλητός του μπαμπάκα σου ο Καντάφης ετοιμάζεται. Μήπως πρέπει να βάλεις βενζίνη στο ελικόπτερο?
    Εκτός από την Ελλάδα διάλυσες και την σοσιαλιστική διεθνή.
    Μήπως να κόψεις τους οργανισμούς μπας και δεί ο κόσμος άσπρη μέρα?

    • juliet avatar
      juliet @ manos 20/02/2011 20:16:26

      δηλ.εννοείς οτι οποιον χαιρέτησε μας τελείωσε; αμα έχεις τονΜητσοτάκη στο πλευρό σου είδες τι παθαίνεις;

    • juliet avatar
      juliet @ manos 20/02/2011 20:25:36

      φαίνεται κάθε φορά που τον χαιρετούσε ο Μητσοτάκης του έλεγε να μου μοιάσεις.....και νάτα τώρα χάνουμε τη διεθνή σοσιαλιστική συμμορία ,ο πρόεδρος πέφτει τελευταίος ......και νύχτα .

      • manos avatar
        manos @ juliet 20/02/2011 21:21:06

        Μπα, ο Μητσοτάκης δεν τρώγεται με τίποτα. Αυτός θα τους θάψει όλους.
        Μετά από 20 δισ. χρόνια θα πάρει ο Μichael Crighton το DNA του Μητσοτού, και θα γυρίσει το MITSOTAKIK PARK :-)
        Κουράγιο πατριώτισσα.

  7. juliet avatar
    juliet 20/02/2011 22:08:27

    θα πρέπει ο Σαμαράς να βγαίνει στο λαό,να μιλάει να δίνει στον απλό πολίτη να καταλαβαίνει τις μπούρδες τους τώρα που άρχισε το αλλαλουμ των δηλώσεων απο Στρος-Καν και απο τα ξεφτέρια.Θα πρέπει να δούνε όλοι την γύμνια τους.Να συνειδητοποιήσουν τις μπαρούφες του GAP και να μη βάζουν τον εγωίσμο τους πάνω απο το γενικό συμφέρον λέγοντας η ΝΔ τα έφαγε και ήτανε ανάγκη να γίνει.Που ήτανε ο Γιώργος επί κυβερνήσεων Ανδρέα ,Σημίτη;Τον Μαντέλη δεν τον γνώριζε,τον Τσουκάτο επίσης,του κατηχητικού ήτανε το παιντί.Τα λεφτά υπάρχουν , τι εννοούσε ο ποιητής;τα λεφτά του ταμείου η τα λεφτά τα δικά μας,το μεροκάματο του εργάτη,ο μισθός του υπαλλήλου,η σύνταξη του γέροντα,για φτύσιμο είναι και όλο εκείνο το συνάφι που μας κοιτά αφ΄υψηλού,εμας τους απατεώνες τους ΕΛΛΗΝΕΣ.Sorry που δε είμαι μετανάστρια για διεκδικώ δικαιώματα και είμαι ΕΛΛΗΝΙΔΑ και διεκδικώ ελεύθερη και ασφαλή πατρίδα απο σένα τον μετανάστη GIORGE!!!!