#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/06/2012 15:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλη η "Νέα Δημοκρατία" στους δρόμους και τις πλατείες



Με διαδικτυακή συνέντευξη στο enikos.gr (σήμερα στις 9 μ.μ.) συνεχίζει ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς την προεκλογική εκστρατεία. Στόχος του να αναδείξει όλα εκείνα τα σημεία του προγράμματος που παρουσίασε ο κ. Τσίπρας και οδηγούν την Ελλάδα με μαθηματική ακρίβεια σε μεγάλες περιπέτειες.

Αύριο Πέμπτη, ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνης Σαμαράς θα περιοδεύσει στους Νομούς Πιερίας, Ημαθίας και Πέλλας.

Στο τελευταίο δεκαήμερο της προεκλογικής εκστρατείας ο κ. Σαμαράς εκτός από έντονη παρουσία στα ΜΜΕ θα επισκεφθεί όσους περισσότερους νομούς μπορέσει, όπως στην Πάτρα και τον Πύργο. Η ΝΔ προγραμματίζει να κλείσει την εκστρατεία με δύο ανοικτές συγκεντρώσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη με ομιλητή τον Αντώνη Σαμαρά και την παρουσία του Κώστα Καραμανλή. Αυτή την φορά η συγκέντρωση στην Αθήνα προγραμματίζεται να μην είναι στο Σύνταγμα, αλλά σε μεγαλύτερο χώρο, είτε στο Σύνταγμα, είτε στο Πεδίον του Άρεως.

Στην Συγγρού εκτιμούν ότι η κομματική αρχίζει να πιάνει ...ταβάνι, ως εκ τούτου η εκστρατεία θα στοχεύσει τις τελευταίες ημέρες αφενός σε κεντρώους ψηφοφόρους από το χώρο του ΠΑΣΟΚ και αφετέρου στον επαναπατρισμό ψηφοφόρων από τους ΑΝΕΛ και το ΛΑΟΣ (που καταρρέει)

Παράλληλα ξενικά και «η μάχη της πλατείας", κυρίως στο λεκανοπέδιο Αττικής. Ο σχεδιασμός προβλέπει μεγάλη κινητοποίηση των κομματικών στελεχών που θα αναλάβουν να στήσουν σε όλες τις μεγάλες πλατείες “εκλογικά περίπτερα”, ενώ κινητοποιούνται βουλευτές, πολιτευτές αλλά και εκπροσώπους της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, οι οποίοι θα είναι οι βασικοί ομιλητές στις κομματικές εκδηλώσεις σε καθημερινή βάση.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 06/06/2012 15:33:04

    Καιρος ηταν...
    Μας εχει φαει ο ΣΥΡΙΖΑ στο δρομο με λαικες συνελευσεις και εκδηλωσεις και μοιρασμα φυλλαδιων.
    Καιρος να κανουμε κατι κι εμεις...

  2. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 06/06/2012 15:46:17

    σε πλατείες και πεζοδρόμους σε όλη την επικράτεια στήσιμο περιπτέρων..ΑΜΕΣΑ..η ΟΝΝΕΔ και η ΔΑΠ-ΝΔΦΚ θα δώσουν πάλι τη μάχη..ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΣΤΗ ΣΥΓΓΡΟΥ..ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ.-

  3. ΚΕΡΒΕΡΟΣ avatar
    ΚΕΡΒΕΡΟΣ 06/06/2012 15:59:16

    Αυτογκόλ χειρότερο από το νέο διαφημιστικό σποτ σας ομολογώ ότι δεν μπορούσα να φανταστώ...
    Απλά εξοργιστικό!!!

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΚΕΡΒΕΡΟΣ 06/06/2012 16:09:48

      Εντάξει Αλέξη, μας έπεισες

    • Κόνδωρας avatar
      Κόνδωρας @ ΚΕΡΒΕΡΟΣ 06/06/2012 16:12:27

      Κάνεις λάθος! Το spot στοχεύει στους 40άρηδες νοικοκυραίους: το μήνυμα το έλαβαν.
      Τώρα όμως, η τρομο-διαφήμιση (αφού έπαιξε, καίρια, το ρόλο της αφύπνισης) πρέπει να αντικατασταθεί από διαφήμιση ενίσχυσης του πρωθυπουργικού προφίλ του Σαμαρά ως "ο στιβαρός καπετάνιος, που παίρνει το τιμόνι στα χέρια του, πριν την εθνική καταστροφή".
      Μετά τον τρόμο του δραχμ-αγεδώνα, ο ψηφοφόρος θα αναζητήσει τα "σίγουρα χέρια"

  4. Στέλιος avatar
    Στέλιος 06/06/2012 16:01:17

    Πραγματικά, χρειάζεται μεγαλύτερη κοινητοποίηση τις τελευταίες κρίσιμες ημέρες. Επιπλέον χρειάζεται να προβληθούν και οι καταστροφικές θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ εκτός από την οικονομία στα εθνικά θέματα, στο θέμα των Σκοπίων καθώς και για τη νομιμοποίηση των μεταναστών.

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Στέλιος 06/06/2012 19:10:23

      Ακριβώς!

  5. Κόνδωρας avatar
    Κόνδωρας 06/06/2012 16:05:29

    Η καμπάνια του Δραχμ-αγεδώνα αποδίδει καρπούς: ο κόσμος αφυπνίσθηκε, βλέποντας τις αποκρουστικές συνέπειες της επιστροφής στη δραχμή.
    ΤΩΡΑ πρέπει ο Σαμαράς να μπει στο παιχνίδι ως "ο στιβαρός καπετάνιος που παίρνει το τιμόνι στα χέρια του, πριν πέσουμε στα βράχια".
    Να αναδείξει το πρωθυπουργικό του προφίλ, παίρνοντας τη χώρα πριν την κατάρρευση.
    Με επισκέψεις σε χώρους δουλειάς, στην πλατφόρμα της Noble Energy, στην αίθουσα επιχειρήσεων ΓΕΕΘΑ, σε νοσοκομεία, σε εμπορικούς δρόμους.
    ΕΚΕΙ, αναδεικνύοντας τις προτάσεις της ΝΔ, να φανεί ως "ο πρωθυπουργός εν αναμονή, με τα στιβαρά χέρια και την αίσθηση εμπιστοσύνης και σιγουριάς".
    Τα αντίστοιχα TV spots πρέπει να είναι σε αυτό το κλίμα.
    ΟΧΙ άλλη αρνητική διαφήμιση (έκλεισε τον κύκλο της) αλλά προβολή του Σαμαρά ως "επερχόμενου Πρωθυπουργού".
    Ακούει η Συγγρού.......?

  6. Samantha_fox avatar
    Samantha_fox 06/06/2012 17:09:23

    Πάμε ΚΑΡΦΙ για αυτοδυναμία!!!!

    • Inno avatar
      Inno @ Samantha_fox 06/06/2012 19:03:05

      troll detected
      ουρφ εσύ?

  7. kas avatar
    kas 06/06/2012 18:34:15

    χρειάζεται άλλο ένα σποτ...με τα ορκς να ορμούν εναντίον της Μινάς Τερίθ....

    εκεί να δεις....συσπείρωση

    ΤΟ ΑΚΟΥΤΕ ?

  8. man8os avatar
    man8os 06/06/2012 19:21:09

    troll attack is under waythe last few days...
    the front will not break

  9. SOTOSZ750 avatar
    SOTOSZ750 06/06/2012 23:12:48

    Μια βολτα απο την Ηλεια θα εδειχνε την πραγματικοτητα. Με ολες τις λαθος κινησεις των τελευταιων μηνών να ειμαστε και ευχαριστημένοι.