#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/03/2012 11:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλα αυτά για δύο μήνες;



Ο Ανασχηματισμός το Λουκά: Είχε να καλύψει μια θέση και άλλαξε τρείς υπουργός και πρόσθεσε ακόμα έναν!

Έχω όμως την εξής απορία:

Ο  Παπαδήμος εδώ και δέκα μέρες είχε να πληρώσει την θέση του Παπουτσή.

Άσε τις μέρες που πέρασαν.

Για ποιό λόγο να μετακινήσει τον Μάϊκ στη θέση του Παπουτσή,  να στείλει την Αννούλα  στη θέση του Μάικ και στη θέση της  Αννούλας,  τον Μπαμπινιώτη;

Έκανε και Υφυπουργό τον Οικονόμου!

Όλα αυτά για δυο μήνες;

O ορισμός της αποτελεσματικής διακυβέρνησης!

Εκτός και αν αυτούς τους δυο μήνες γίνουν τίποτα ...διευθετήσεις!

Πάντως εμένα δεν μου φαίνεται και τόσο αθώα όλη αυτή η φασαρία..

Όφις Ιοβόλος 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος Π. avatar
    Γιώργος Π. 07/03/2012 11:16:37

    Πιστεύεται ακόμα στ' αλήθεια ότι θα κάνουν εκλογές την άνοιξη; Μην ήμεθα αφελείς!

    • Αλέξης avatar
      Αλέξης @ Γιώργος Π. 08/03/2012 10:29:00

      "Πιστεύετε": το δεύτερο πληθυντικό γράφεται πάντα με "ε".
      "Μην είμεθα": το πρώτο πληθυντικό του "είμαι" στα αρχαία κάνει "είμεθα".

      Το πρώτο βήμα για να σώσουμε την Ελλάδα είναι να μη βιάζουμε τη γλώσσα της.

  2. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 07/03/2012 11:21:05

    Χα, χα, χα! Μα σώζουν την Παρτίδα, Ιοβόλε Όφι. Τι Παρτίδα τι Πατρίδα, για μία εξαλλαγή θα σκούζουμε τώρα;

  3. Kargia avatar
    Kargia 07/03/2012 12:20:10

    Ρε παιδιά ο Σαμαράς τι κάνει? Γιατί αφήνει ανεξέλεκτο το ρομπότ να αλωνίζει κατά το δοκούν? Ποιος στηρίζει επιτέλους αυτή την κυβέρνηση και κάνει ότι της καπνίσει. Το ΠΑΣΟΚ του 8%,? ή ΝΔ των 68 βουλευτών?

    • Αλέξης avatar
      Αλέξης @ Kargia 08/03/2012 10:36:55

      "ανεξέλεγκτο" από το "άνευ"+"έλεγχος"
      επίσης: "ό,τι της καπνίσει" γράφουμε επειδή είναι αναφορική αντωνυμία στο ουδέτερο. Το "ότι" που έγραψες είναι σύνδεσμος και χρησιμοποιείται όταν θέλουμε να εισάγουμε δευτερεύουσες προτάσεις.

      Για να σώσουμε την Ελλάδα το πρώτο βήμα είναι να μηνβιάζουμε τη γλώσσα της.

  4. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 07/03/2012 12:28:08

    Σίγουρα δεν είναι αθώα,εσάς σας φαίνεται οτι λειτουργούν σαν κάποιους που λήγει σε λίγο το αξίωμα τους;
    Μόνο να μην έχουμε μετά τις εκλογές την ίδια συνταγή,απλώς με διαφορετική αναλογία υπουργών μεταξύ Πασόκ-ΝΔ.

  5. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 07/03/2012 12:39:22

    Μυστικά σχέδια εξελλίσονται στα παρασκήνια...
    Στο κεφάλι μας θα σκάσουν...
    Οποιος προλάβει και φάει, βάλτε κι άλλους υπουργούς ( θα φτιάξουν και νέα γραφεία !), ξοδέψτε κι άλλα, μετά θα φταίνε οι γερμανοί !
    Και ο Βενιζέλος καλεί τους έλληνες πατριώτες να φέρουν πίσω τις καταθέσεις τους για να τις φάνε κι αυτές...
    Πάμε κατά διαόλου ΜΟΝΟΙ μας...
    Που είναι η ΝΔ ?
    ΥΓ. Ξέχασα, ασχολούνται με τα ψηφοδέλτια, προβάρουν κουστουμιές, ξεβρακώνονται πριν δουν το ποτάμι...

    • Αλέξης avatar
      Αλέξης @ ΝΑΥΤΗΣ 08/03/2012 10:31:06

      "εξελίσσονται"

  6. avanti avatar
    avanti 07/03/2012 13:43:13

    Η Αννούλα την πέταξε χθες την χειροβομβίδα στην Νετ, γιατί όχι ο Παπαδήμος πρωθυπουργός μετά τις εκλογές, εφ' όσον θα συμφωνήσουν όλα τα κόμματα που θα συνεργασθούν!!! Πείτε μου εσείς, γιατί τι έχει ο άνθρωπος και δεν θα τον ξανακάνουμε πρωθυπουργό. Ο γυαλός δεν είναι στραβός, αλλά στη χώρα αυτή εντελώς στραβά αρμενίζουμε...

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/03/2012 14:07:34

    Αφιερωμένο εξαιρετικά στην Αννούλα:
    h__p://www.youtube.com/watch?v=J_eRrITieW4

  8. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 07/03/2012 14:15:06

    Η φωτοτυπία προσπαθεί να σώσει το πισινό της. Γνωρίζει πολύ καλά ότι ο κόσμος θα την μαυρίσει. Παλεύει για μια εκλόγιμη θέση στο Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ. Πάντως πλανάταια πλάνην οικτράν...
    θα τη μαυρίσει όλος ο κοσμός των μαθητών, των γονιών τους και των οικογενειών τους...

  9. alex23 avatar
    alex23 07/03/2012 14:21:45

    νομιζω οτι ηταν απλα ντομινο διεθνων πιεσεων και δεν εχει καμια σχεση με τον χρονο των εκλογων

    εφυγε ο μαικ που ενοχλουσε την τροικα(αρα και τον παπαδημο) και πηγε στο υπουργειο που θελουν οι αμερικανοι φιλοι του

    εφυγε η αννουλα και πηγε εκει που ξερει απο την θητεια της σαν επιτροπος, τροχονομος στην μοιρασια της πιτας που το πασοκ θα κανει ταχυτατα μεχρι τις εκλογες (παλια τους τεχνη κοσκινο)

    και οι δυο φευγουν απο υπουργεια που απετυχαν παταγωδως και πανε να σωσουν το βουλευτικο τους αξιωμα για τις επομενες εκλογες

    ο μπαμπινωτης ηταν σποντα, επειδη η νδ δεν ηθελε αλλο δικο της στο καδρο, και καπως επρεπε και ο εν λογω κυριος να εξαργυρωσει τις υπηρεσιες του στο εθνος (wikileaks-επισκεψεις στην αμερικανικη πρεσβεια)

    • αννα (καμμία σχέση) avatar
      αννα (καμμία σχέση) @ alex23 07/03/2012 14:38:29

      πόσο δίκιο έχεις

  10. τσωφλι πασατεμπου avatar
    τσωφλι πασατεμπου 07/03/2012 15:27:04

    Ο Μπαμπινιωτης θα αντικατασταθει απ τον Αρη ;

    Χαιρετισματα.

  11. η Dimi avatar
    η Dimi 07/03/2012 15:34:31

    Δυό μήνες μόνο!
    Διευθετήσεις-αστραπή,
    Να παίρνει ανάσες η πολιτική.
    Φως να γεμίζουν οι περικοπές,
    Να λάμπουν μες τον χρόνο.

    Να συνηθίζουν οι πολιτικοί,
    Και εγώ, ο Λαός να λιώνω,
    Οταν με τη φωνή τους τη στριφτή,
    υποχρεωτικά ανταμώνω.
    Οσο “η σωτηρία” διαρκεί,
    Δυό μήνες μόνο!

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/03/2012 20:32:06

    Να χαιρόμαστε ως ΝΔ την κυβέρνηση που στηρίζουμε για άλλη μια φορά:

    Υπουργός Παιδείας ο άνθρωπος που χαρακτήρισε Βούλγαρους τους πολίτες της Β Ελλάδος.

    Ένας γάβρος.

    ΥΓ

    -Οι επιχορηγήσεις θα είναι ευκολότερες τώρα;
    -Θα βγει η εγκύκλιος για το ΠΔΕ; ....Μάρτιος έφτασε
    -Βιβλία Υπάρχουν.
    -Καμπούλ

  13. Γιώργος Περιστέρι avatar
    Γιώργος Περιστέρι 08/03/2012 00:28:55

    Όλα αυτά για δύο μήνες;
    Από factorx στις 07/03/2012

    Έλα ντεεε.........;;;;;;;;;;;;

    Μάλλον η 25η Μαρτίου θα είναι το άλλοθι που ψάχνουν!!