#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/08/2010 21:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ίσως η πιο μαυρισμένη κυβέρνηση της Μεταπολίτευσης



Σήμερα είχε άτυπο υπουργικό συμβούλιο. Εκεί παρέλασαν κατάμαυροι οι περισσότεροι από τους πρωτοκλασάτους υπουργούς της κυβέρνησης ΠΑΣΟΚ.

Την προηγούμενη εβδομάδα είχε εμφανιστεί με τροπικό μαύρισμα ο πρωθυπουργός (Ποιός δουλεύει και ποιός μας δουλεύει- http://www.antinews.gr/?p=57732), ο οποίος μετά από τη συνάντηση που είχε με τον –κατάλευκο- ισραηλινό πρωθυπουργό, Νετανιάχου και την κρουαζιέρα τους στον Πόρο, αναχώρησε και πάλι για ολιγοήμερες διακοπές στην Κρήτη. Προηγουμένως, ως γνωστόν, είχε «οργώσει» το Αιγαίο.

Την ίδια περίπου ώρα λοιπόν, που ο έγχρωμος, Lamar Odom της εθνικής ομάδας μπάσκετ των ΗΠΑ μοίραζε αυτόγραφα σε παιδιά από ακαδημίες μπάσκετ, μπροστά στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη, στο μέγαρο Μαξίμου εμφανίζονταν οι ηλιοκαμμένοι υπουργοί. Αυτοί που ακολούθησαν το παράδειγμα του πρωθυπουργού κατά πόδας, ήταν κατά σειρά μαυρίσματος οι εξής:

Πρώτος: Ανδρέας Λοβέρδος. Υπουργός «Απασχόλησης», ο άνθρωπος που γονάτισε τους Ελληνες με το Ασφαλιστικό.



Δεύτερος: Γιάννης Ραγκούσης. Υπουργός Εσωτερικών, που προαλοίφεται για υπερυπουργός παρά τω πρωθυπουργώ.



Τρίτος: Μιχάλης Ρέππας. Ετοιμος να πουλήσει τα «ασημικά» των ΔΕΚΟ, ο άνθρωπος που κρατάει τις επαφές με τους μεγαλοεργολάβους. Αφού «καθάρισε», με τη βοήθεια του Mega, με τους φορτηγατζήδες, δικαιούτο παρατεταμένες διακοπές.



Λιγότερο, αλλά διόλου ευκαταφρόνητα, μαύρισαν οι: Διαμαντοπούλου, Παπακωνσταντίνου, Κατσέλη, Βενιζέλος (καθόταν φαίνεται κάτω από την  τέντα του υπερπολυτελούς κότερου, με το οποίο έκανε βόλτες), ακόμα και η Ξενογιαννακοπούλου.





Δεν μαύρισε ο Μ.Χρυσοχοΐδης. Λέγεται ότι έφευγε μόνο το Σαββατοκύριακο. Ο κατά τα λοιπά λαλίστατος, αλλά έχων το στόμα του κλειστό τους τελευταίους μήνες, μετά από δύο θανάτους που προκάλεσαν τρομοκρατικές επιθέσεις, σύμφωνα με φήμες από το περιβάλλον του, «μαγειρεύει» κάτι σχετικά με την τρομοκρατία, ενώ οργανώνεται ενόψει ανασχηματισμού. Να σημειωθεί ότι ένα από τα θέματα του «άτυπου» (;) υπουργικού συμβούλιου ήταν το μεγάλο «αγκάθι» του κέντρου της Αθήνας (εγκληματικότητα, πορνεία, ναρκωτικά, κ.ο.κ.).

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xristos avatar
    xristos 24/08/2010 21:43:08

    ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΥΡΙΣΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΙΣ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΕΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ...

    • Γιάννης Χριστόπουλος avatar
      Γιάννης Χριστόπουλος @ xristos 24/08/2010 23:45:54

      Το κλέβω για το facebook! :))

  2. petros avatar
    petros 24/08/2010 21:47:15

    Το πιστεύεις,ρε Χρήστο;
    Πιστεύεις ότι θα βάλουν την Ελλάδα πάνω από το κόμμα ή τα πρόσωπα που ψηφίζουν τόσα χρόνια ( Παπανδρέου, Μπακογιάννη-Μητσοτάκη ) και θα τους μαυρίσουν ; Πάλι θα λειτουργήσει η καταραμένη κομματική ταυτότητα. Μοιάζουν σαν οπαδοί ομάδας,που δεν αλλάζουν...
    Τους βλέπουν να κάνουν διακοπές και να διασκεδάζουν, και πάλι δεν βάζουν μυαλό... Τους εμπαίζουν και τους ταϊζουν κουτόχορτο.

    • xristos avatar
      xristos @ petros 24/08/2010 21:52:50

      ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΕΝΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΠΥΡΗΝΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΟΜΩΣ ΕΚΤΙΜΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΛΑΤΙΕΣ ΜΑΖΕΣ ΤΩΝ ΑΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΛΙΣΕ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ <>ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΘΕΝ ΚΟΙΝΩΝΙΟΚΕΝΤΡΙΚΟ ΠΑΣΟΚ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΓΚΡΕΜΙΖΕΤΑΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΙΣΟΥΝ ΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΛΑΚΗ ΓΑΒΑΛΑ

  3. xristos avatar
    xristos 24/08/2010 21:54:04

    ΜΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΛΙΣΕ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΔΕΞΙΑ

  4. aristos avatar
    aristos 24/08/2010 22:27:51

    Τον Πεταλωτή ξέχασες

    http://rodopinews.gr/wp-content/uploads/2010/08/perifereia1.jpg

  5. greco avatar
    greco 24/08/2010 22:35:57

    Aν και ψηφισα ΓΑΠ στις τελευταιες εκλογες νομιζω οτι η κυβερνηση
    αυτη ειναι ηδη μαυρισμενη ποικιλοτροπως....

    Ακουω την κυβερνηση να λεει οτι θα πληρωθουν οι δανειστες μας.

    Για την ιστορια τα ιδια ελεγε ο Ντε λα Ρουα στην Αργεντινη
    και ο Τσαουσεσκου στη Ρουμανια.
    Μαλιστα ο τελευταιος ειχε ξεχρεωσει τη χωρα το 1989.

    Μαλλον οι Ρουμανοι του φερθηκαν αχαριστα...

    • Greco avatar
      Greco @ greco 24/08/2010 22:40:56

      μονο αν δε σε πειραζει θα μπορουσες να αλλαξεις nickname για να μη γινεται συγχηση με το δικο μου?

      • LG avatar
        LG @ Greco 24/08/2010 22:45:56

        έλα ρε φίλε και τρόμαξα

        :)

      • Greco avatar
        Greco @ Greco 24/08/2010 22:53:16

        που μπορει να ψηφιζα γαπ? :)

      • LG avatar
        LG @ Greco 24/08/2010 23:24:09

        ναι

        :P

  6. bromoskylo avatar
    bromoskylo 24/08/2010 22:39:10

    Η πιο μαυρισμένη κυβέρνηση από το 1821...

  7. Orestios avatar
    Orestios 24/08/2010 22:46:54

    Το MEGA έκανε ωραιότατη αγιογραφία του στοιχηματζή Χρυσοχοϊδη.
    Ραγκούσης καπούτ στην μετά-GAP εποχή, που σηματοδοτήθηκε με την σημερινή συνάντηση των ηλιοκαμένων.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Orestios 25/08/2010 00:28:14

      Του έκανε αγιογραφία και το κύριο άρθρο της "Καθημερινής" της σημερινής (χτεσινής) Τρίτης.

      • trellakias avatar
        trellakias @ ΒΙΣ 25/08/2010 08:01:46

        Απευθείας από την …..γνωστή πρεσβεία, για τους γνωστούς ...λόγους. Τυχαίο, δεν νομίζω!!!!!

  8. theod avatar
    theod 24/08/2010 23:12:21

    <> αυτό θα είναι το σύνθημα των ψηφοφόρων - οι μεταγραφές (πακιστανοί, αφγανοί, κλπ.) δεν θα τους σώσουν!!!

  9. thespieys avatar
    thespieys 24/08/2010 23:34:25

    Mαύρους απ΄τις σφαλιάρες πρέπει να τους κάνουμε.

  10. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 24/08/2010 23:34:39

    ας αφήσετε τα χρώματα και να ασχοληθείτε με το φόρτωμα από την πρώτη δημοτικού της διδασκαλίας Αγγλικών από χερ φράου.

    Αλήθεια η ίδια δεν ήταν αυτή που μας έλεγε ότι πρέπει τα αγγλικά πρέπει να είναι η δεύτερη επίσημη γλώσσα της Ελλάδας! «THN KAΘIEPΩΣH της αγγλικής ως δεύτερης επίσημης γλώσσας στην Eλλάδα, προτείνει η Eλληνίδα Eπίτροπος Άννα Διαμαντοπούλου»

    http://ethnologic.blogspot.com/2010/02/blog-post_1413.html

    Η λέσχη μπίντελμπέργκ στην πόρτα μας.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Σοσιαληστής 25/08/2010 10:49:57

      αν θυμάμαι καλά, πρόσφατα διάβασα ότι η Αγγλία εισάγει πειραματικά τη διδασκαλία της αρχαίας ελληνικής σε επιλεγμένα δημοτικά σχολεία της, σαν εργαλείο ανάπτυξης των διανοητικών ικανοτήτων των μαθητών της...

      Μάλλον θα στέλνουμε τα αγγλομαθή φυντάνια μας στο αγγλικό δημοτικό σχολείο προκειμένου να μάθουν σωστά ελληνικά !

  11. ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ avatar
    ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 24/08/2010 23:52:31

    μαυρο στους μαυρισμενους μαυρογυαλουρους της μαυρης ζωης μας!

  12. anonymous avatar
    anonymous 24/08/2010 23:53:17

    Noμιμοποιειται το αλλοδαπο παραεμποριο οι αλλοδαποι προαγωγοι και οικοι ανοχης στο ιστορικο κεντρο
    Στις περιπολιες θα συμμετεχουν και αλλοδαποι

    Ένα σχέδιο τριών σταδίων για το ιστορικό κέντρο της Αθήνας, άμεσης, μεσοπρόθεσμης και μακροπρόθεσμης δράσης, περιλαμβάνει το πόρισμα που κατατέθηκε στο άτυπο υπουργικό συμβούλιο.
    Μεταξύ άλλων, το πόρισμα προτείνει τη δημιουργία ενός συντονιστικού φορέα υπό τον έλεγχο του γραφείου του πρωθυπουργού ή του αντιπροέδρου της κυβέρνησης, αλλά και η δημιουργία ενός επίλεκτου σώματος ήπιας καταστολής της ΕΛ.ΑΣ, αποκλειστικά για το κέντρο της Αθήνας, το οποίο θα πρέπει να συνεργάζεται
    ή/ και να συμπεριλαμβάνει στο δυναμικό του και αλλοδαπούς.

    Ακόμη προτείνεται η απομάκρυνση όλων των μονάδων του ΟΚΑΝΑ.
    Αναλυτικά, σύμφωνα με πληροφορίες, το πόρισμα περιλαμβάνει συνολικά 60 προτάσεις για 7 τομείς δράσης, τους αλλοδαπούς, το παραεμπόριο, τα κέντρα υγειονομικού ενδιαφέροντος, τα ναρκωτικά, τα εκδιδόμενα πρόσωπα και τους άστεγους. Η ομάδα εργασίας, που το συνέταξε αποτελείται από εκπροσώπους 9 συναρμόδιων υπουργείων (Προστασίας του Πολίτη, Εσωτερικών, ,Υγείας, Εργασίας, Περιβάλλοντος, Δικαιοσύνης, , Πολιτισμού, Οικονομικών -, Οικονομίας)
    Τα σημαντικότερα σημεία σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες είναι:
    -ο εντοπισμός και σύλληψη των συμμοριών
    -η προστασία των ευάλωτων ομάδων με παροχή του ειδικού καθεστώτος σε αυτούς που χρήζουν ανθρωπιστικής βοήθειας και μεταφορά τους σε ειδικούς χώρους του Υπουργείου Υγείας, αλλά και ο εντοπισμός των Ελλήνων που νοικιάζουν τα διαμερίσματά τους σε αλλοδαπούς δίχως να είναι συνεπείς στις φορολογικές τους υποχρεώσεις.
    -Στο σκέλος του παραεμπορίου προτείνεται η δημιουργία πολυπολιτισμικής αγοράς, με τη φορολόγηση των πωλούμενων προϊόντων
    -Το υπουργείο Περιβάλλοντος καλείται να καθορίσει τις χρήσεις γης στο κέντρο της Αθήνας ενώ προτείνεται η σφράγιση, διακοπή παροχής ρεύματος κλπ) για τα Κέντρα Υγειονομικού ενδιαφέροντος που λειτουργούν δίχως άδεια.
    -Το πόρισμα προτείνει τη μεταφορά και μετεγκατάσταση όλων των Μονάδων Συντήρησης του ΟΚΑΝΑ σε νοσοκομεία και την ενίσχυση των Σταθμών Άμεσης Πρόσβασης του ΟΚΑΝΑ και ΚΕΘΕΑ στο κέντρο, ενώ για τα εκδιδόμενα πρόσωπα ζητείται η εκ νέου νομιμοποίηση των οίκων ανοχής
    -Για τους άστεγους του κέντρου το πόρισμα προβλέπει την καταγραφή τους και την παροχή στέγης σε χώρους πρόνοιας ενώ σημειώνεται πως τα συσσίτια δεν αποτελούν λύση στο πρόβλημα των αστέγων.
    Τέλος, για τα άδεια κτίρια γίνεται μνεία στην εφαρμογή του προγράμματος «ΑΘΗΝΑ 2014» του Υπουργείου Περιβάλλοντος , αλλά και στην αναβάθμιση του Κέντρου της Αθήνας από το Δήμο Αθηναίων (φωταγώγηση, καθαριότητα, κ.λ.π)

    σκαϊ gr.

  13. ευτυχια avatar
    ευτυχια 25/08/2010 00:32:28

    Τι έγινε, ακρίβυναν τ αντηλιάκά? Αλλά το φούμο, φτύνηνε...

  14. ευτυχια avatar
    ευτυχια 25/08/2010 00:36:00

    Οι υπουργάρες μας, όπως και πολλοί απ τους άνεργους και άφραγκους μικρομεσαίους που ξέρω, εφαρμόζουν το γνωστό αξίωμα : δεν γ...., που δεν γ..., δεν πάς για ψάρεμα. Ετσι κι αλλιως κι αυτοί άνεργοι είναι μια που την πραγματικη Κυβερνηση την ασκούν οι χαρτογιακάδες του ΔΝΤ. Μόνο που πάνε για ψάρεμα με γιωτ....

  15. ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ 25/08/2010 03:44:04

    ΠΑΛΙ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΒΟΛΛΕΨΟΥΝ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ Η ΠΑΡΑΕΜΠΟΡΙΟΥ.ΤΙ ΧΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ;ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ.ΑΚΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΜΕ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΥΣ ΠΕΡΙΠΟΛΙΑ.ΕΛΕΟΣ.....ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΞΕΠΕΣΑΝ ΟΙ ΑΠΑΤΡΙΔΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΡΩΤΟΥΝ;ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ.ΑΦΟΥ ΟΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ Η ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΚΑΤΑ 80% ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΜΥΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΞΕΝΟΥΣ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΥΜΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΙΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΛΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΔΟΣΟΥΜΕ...........

  16. bestblogsgr avatar
    bestblogsgr 25/08/2010 12:47:14

    Όχι θα κάτσουν να σκάσουν!

  17. 11888 avatar
    11888 25/08/2010 16:32:12

    Θα ηθελα να μαθω αν οι υπουργοι πληρωνουν απο την τσεπη τους τις διακοπες ή τα φορτωσαν στον γνωστο γαιδαρο.

    • Orestios avatar
      Orestios @ 11888 25/08/2010 16:36:34

      Μ' αρέσει που θέλεις να μάθεις.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ 11888 25/08/2010 16:41:11

      Take a wild guess!!!!!!