26/08/2008 14:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ήθελε να τον σκοτώσει για τις …ειδήσεις

Σαραντάχρονος ιδιωτικός υπάλληλος συνελήφθη χθες στα Κάτω Πατήσια από αστυνομικούς του τμήματος ηλεκτρονικού εγκλήματος κατηγορούμενος για συκοφαντική δυσφήμηση μέσω Ιντερνέτ αλλά κυρίως για ….«διέγερση σε τέλεση κακουργήματος-αφαίρεση ζωής». O 40χρονος είχε δημιουργήσει ιστολόγιο μέσω του οποίου στρεφόταν εναντίον 48χρονου δημοσιογράφου και του καναλιού του, κάνοντας κριτική για τον τρόπο παρουσίασης των ειδήσεων και καλώντας τους χρήστες του διαδικτύου να …τον σκοτώσουν. Ο δημοσιογράφος κατέφυγε στην αστυνομία κι αμέσως άρχισε έρευνα από τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, από την οποία εντοπίστηκαν τα ψηφιακά ίχνη του blogger. Επειδή εμείς δεν το είχαμε δει το συγκεκριμένο μπλογκ, λέγεται ότι ο δημοσιογράφος είναι ο διευθυντής του Mega Χρήστος Παναγιωτόπουλος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nick avatar
    Nick 26/08/2008 14:15:45

    Και έγραφε και στο Pathfinder...

  2. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 26/08/2008 15:32:13

    Ψυχάκιας ήταν, όπως και πολλοί αλλοι στη μπλογκόσφαιρα..

  3. Σαος avatar
    Σαος 26/08/2008 16:02:25

    Έλα μωρέ, βρήκαν τον τρελό για να βγάλουν όλο το μένος τους και για να δημιουργήσουν προηγούμενο ώστε να αρχίσουν να συλλαμβάνουν κάθε αντιφρονούντα.

  4. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 26/08/2008 16:06:44

    3 Σαος

    Ακριβως! Δεν πιασαν εναν ενοχο.Κατασκευασαν με την μια χιλιαδες δυνητικους ενοχους...

    Εσενα,εμενα τον αλλον...Το παλιο με τον γαλατα το πρωι θα ξαναζησει!

  5. Theo avatar
    Theo 26/08/2008 18:10:21

    Factor, H Ρωσία αναγνωρίζει την ανεξαρτησία της Αμπχαζίας και της Νότιας Οσετίας, που αποσχίσθηκαν από τη Γεωργία.

  6. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 26/08/2008 19:08:45

    @Χαζος του χωριου

    να υποθέσω ότι θα χτυπάει το πρωι η πόρτα και θα λένε τα καρακόλια: "ο γαλατάς, έχετε mail"

    :)

  7. PROVOKATORAS avatar
    PROVOKATORAS 26/08/2008 19:21:04

    Μα, αυτό το σπουδαίο παλληκάρι, τον άνθρωπο του Λαμπράκη και του Μπόμπολα, αυτόν που κατάφερε να φάει ακόμα και τον Χατζηνικολάου, και από τίποτα να γίνει τα πάντα...αυτόν ήθελε ο αχαΐρευτος να κτυπήσει;

  8. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 26/08/2008 20:14:28

    6 Γιωργος Χ

    Καπως ετσι...Σ ευχαριστω παντως που μου θυμησες την συμπαθη ταξη των καρακολαιων!Με

    Βρισκονται αρα ακομα απεναντι απο τον Σταθμο Λαρισσης?

    Τελευταια αναμνηση στην Ορεστιαδα οταν ενα καρακολι μου λεει αυστηρα, Ρε, τρως παγωτο με την στολη,εισαι καλα? Αιφνιδιασμενος του απαντησα, μα ειναι Εβγα! Με κυτταξε προσπαθωντας να αποκρυπτογραφησει τι του ειπα και εφυγε μουρμουριζοντας!

    Φανταζομαι διαχρονικα να μην αλλαξε το επιπεδο!

  9. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 26/08/2008 21:56:39

    εχει νόημα το όνομα του μπλογκ;;

    τα τροκτικα το βγάλαν ως συνηθως, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα..

    είναι ο ψηφιακός...γαλατάς

  10. Nick avatar
    Nick 26/08/2008 21:57:28

    Ο prezatv έχει βάλει 2 συνδέσμους-cache pages, μιας και πρόλαβε να τις κατεβάσει.

  11. Factorx avatar
    Factorx 26/08/2008 22:05:34

    Βάλαμε την είδηση για ενημέρωση των αναγνωστών μας, επειδή έπαιζε παντου. προβληματιστηκαμε όμως αρκετά πριν την ανεβάσουμε. Η περίτπωση μάλλον ψυχιάτρου χρήζει και οχι εγκληματολόγου. Αφηνω ασχολίαστη τη σταση άλλων. Ο καθένας έχει πλέον μεγάλα περιθώρια επιλογής του τι διαβάζει

  12. Factorx avatar
    Factorx 26/08/2008 22:25:08

    Anonymous 14. Είσαι πολύ γρήγορος στις απαντήσεις σου. Καραούλι κρατάς για νας μας πιάσεις; Λίγο δύσκολο. Θα κουραστείς πολύ. Σοβαρά τώρα: Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβει κανεις οτι ένας επίδοξος δολοφόνος έχων σώας τα φρένας δεν το κάνει βουκινο οχι μόνο στο δικό του μπλογκ και όλα τα άλλα που μπαινόβγαινε. Η απάντηση σου στο άλλο ερώτημα είναι ευνόητη. Απευθύνεται σε νοόμονες πολίτες οι οποίοι και καταλαβαίνουν

  13. Factorx avatar
    Factorx 26/08/2008 22:46:01

    Anonymous 17. Μεγάλε το βρίσκω αντιαισθητικό να χρησιμοποιήσω στοιχεία, όπως συνηθίζουν άλλοι, (hits, visits κλπ) για να απαντήσω στον ενδόμυχο πόθο πολλών. Δεν πειράζει καλά να είσαι. Δεν καταλαβαίνω μόνο γιατί επιμένεις να μας παρακολουθείς.

    Προς τους υπόλοιπους φίλους. Βλέπετε οτι γίνεται μεγάλο μπέρδεμα με τους Anonymous. Βάλτε όποιο ψευδώνυμο θέλετε βρε αδελφέ. Μια λεξούλα παραπανω θα κτυπήσετε

  14. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 26/08/2008 23:08:17

    "..στη διαδικτυακή ορολογία Troll. Είναι ένας χρήστης ο οποίος κάνει δημοσιεύσεις με μοναδικό σκοπό να προκαλέσει άλλα μέλη της κοινότητας να παρασυρθούν σε ανούσιες συζητήσεις και προσωπικές επιθέσεις, ώστε να προκαλέσει τελικά σύγχυση, αναστάτωση και ένα γενικότερο κακό κλίμα στην κοινότητα. Τα trolls δεν ενδιαφέρονται για την κοινότητα, αλλά ενδιαφέρονται για την αναστάτωση αυτής. Ακόμα κι αν αρχικά δείχνουν ότι μπορούν να συμμετάσχουν "φυσιολογικά" στις συζητήσεις, ο μοναδικός σκοπός τους είναι να βρούν ευκαιρία ώστε να αναστατώσουν...."

    Σας θυμίζει κάτι;;

  15. Xase avatar
    Xase 27/08/2008 13:53:49

    Φακτορ , πιστευω τελικα οτι θα πρεπει να απαγορεψεις σχολια ανωνυμων. Δεν σεβονται τους αλλους που προσπαθουν να βρουν ποιος ανωνυμος, τι ειπε και ποιος ειναι ο αλλος και τι δεν ειπε και διαφορα αλλα μπουρδουκλωματα και μακακιες.