#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/03/2012 17:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έχουν πλάκα οι Πασόκοι!



Ψηφίζουν λες και είναι....εθνικές εκλογές!

Ο Βενιζέλος  δήλωσε οτι το «ΠΑΣΟΚ είναι εδώ»!

Αλήθεια, μέχρι τώρα που ήταν;

Είπε, επίσης, ότι «το ΠΑΣΟΚ ξαναβρίσκει την ψυχή του»!

Πότε, που, πώς και γιατί την έχασε;

Ο Γιώργος, από την άλλη πρόσθεσε σήμερα είναι «Η ώρα του πολίτη, να παλέψουμε ο καθένας μας, με τις δικές μας δυνάμεις, να αλλάξουμε αυτή τη χώρα!»

Μέχρι σήμερα, τι έκαναν;

Τέλος, μερικοί γραφικοί δίνουν και το ποσοστό με το οποίο θα εκλεγεί ο Βενιζέλος!

Δηλαδή, υπήρχε περίπτωση και να μην εκλεγεί;

Όσον, αφορά στη συμμετοχή: Το ΠΑΣΟΚ στις τελευταίες εκλογές πήρε περίπου 3 εκατομμύρια ψήφους. Ε, το 10% δεν θα πάει να ψηφίσει;

Να .... οι 300.000 χιλιάδες!

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Mάριος avatar
    Mάριος 18/03/2012 17:30:21

    Ροζάκης.
    Hταν και αυτος του Πα.Σο.Κ.;
    Αν ναι, τότε τι ρολο επαιξε και παιζει το συγκεκριμενο κόμμα στην Ελλαδα και υπερ ποιων εργαζεται;
    Αναρωτηθειτε για τα παραπάνω, οταν εχετε διαβασει το αρθρο:

    http://www.gargalianoi.com/2012/03/16/%CE%B5%CE%B2%CF%81%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%82-%CF%80%CF%81%CF%8E%CE%B7%CE%BD-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%BF%CF%82%CE%B4%CE%B9/

  2. Panos avatar
    Panos 18/03/2012 17:36:34

    κοιτα τη φωτογραφια να δεισ τι σημενει Πασοκ.....
    Αυτοι εμειναν στο 80 με τα μουστακια και τα περιεργα γενακια....
    επιτελουσ ποτε Θα καταλαβουν οι Ελληνεσ οτι ο σοσιαλισμοσ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ???

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Panos 18/03/2012 18:18:39

      Ξεχνάς το ανοιχτό, στο στήθος, πουκάμισο και αυτό που χρυσαφίζει εκεί! (διακρίνεται αμυδρά στην παραπάνω φωτό )

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ ΕΥΑ 18/03/2012 19:52:06

        Καλά, τυπική πασοκόφατσα της δεκαετίας του '80. Και ο Βενιζέλος χωρίς γραβάτα, γιατί είναι και'' λαϊκό παιδί ''....!!

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Diamond Angel 18/03/2012 20:19:13

          Για βιντεοταινία είναι D.A!

          • Diamond Angel avatar
            Diamond Angel @ ΕΥΑ 18/03/2012 20:33:08

            Xα,χα,χα.....!!!! Ακριβώς !!!!!!!

      • airman avatar
        airman @ ΕΥΑ 18/03/2012 20:33:25

        Έχει και χρυσό δοντάκι ή μου φαίνεται:

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ airman 18/03/2012 21:41:48

          Απαράδεκτο... πώς μου ξέφυγε!

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ Panos 19/03/2012 01:08:24

      Ρε γ@μώ την τρέλα μου, ποιοί είναι αυτοί που ψηφίζουν ακόμα αυτούς τους κατά συρροή απατεώνες, ληστές και προδότες;

  3. ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟΣ avatar
    ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟΣ 18/03/2012 17:43:19

    Εχω μερικές ερωτήσεις. Ολοι αυτοί που πήγαν σήμερα να ψηφίσουν στο ΠΑΣΟΚ,αυτόν που τους έβαλε το περίφημο χαράτσι της ΔΕΗ για Πρόεδρο τους, τι IQ έχουν; Aν πήραν απόδειξη για τα 2 ευρώπουλα που πλήρωσαν για την υπέρμετρη τους πράξη τους και τελικά θα ήταν καλύτερα ακόμα να μας έλεγαν,τι δουλειά κάνουν,πόσο βολεμένοι είναι και αν έχουν πρόβλημα το ΣΔΟΕ να δει τα περιουσιακά τους στοιχεία ! Ελεος πια ! Πόσο ακόμα πρέπει να φτάσουμε στον πάτο,για να καταλάβουν μερικές χιλιάδες,ότι απλά δεν πάει άλλο αυτή η εγκληματική ηλιθιότητα .......

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟΣ 18/03/2012 20:09:51

      Αυτοί που εννοείς εσύ , δεν πρόκειται να το καταλάβουν ποτέ. Γι' αυτούς το ΠΑΣΟΚ είναι ο λόγος ύπαρξής τους, αυτό που τους έδωσε να φάνε και τους έδιωξε την κακιά δεξιά. Είναι ο Αντρέας που ζει για να τους οδηγήσει ξανά στην καρέκλα. Το αίμα τους είναι πράσινο. Ξέρεις πόσοι τέτοιοι υπάρχουν;

    • Θηβαίος avatar
      Θηβαίος @ ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟΣ 18/03/2012 20:19:16

      Αυτοί που πήγαν να ψηφίσουν είναι οι πελάτες ενός συστήματος που κυβερνά την Ελλάδα εδώ και 30 χρόνια. Στο ΠΑΣΟΚ θεωρούν τους ψηφοφόρους ως πελάτες που πρέπει να τακτοποιήσουν. Το σύστημα ΠΑΣΟΚ που έχει καταστρέψει την Ελλάδα, στηρίζεται κυρίως στις πελατειακές σχέσεις και στους πελάτες του τους ψηφοφόρους του. Οι πελάτες ξέρουν πολύ καλά ότι και να συμβεί στους υπόλοιπους Έλληνες, για αυτούς πέρα βρέχει, το σύστημα ΠΑΣΟΚ θα τους βολέψει, αυτούς και τα παιδιά τους.

  4. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 18/03/2012 17:45:06

    Με τίποτε δε φτάνει τις 300.000 αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι με την προσέλευσή τους νομιμοποιούν μια πολιτική που μας οδηγεί στο διάολο κι ακόμη παραπέρα.

  5. manos avatar
    manos 18/03/2012 18:06:42

    Τελικά ποιός βγήκε ρε παιδιά?

    Ο Βαγγέλης ή ο Βαγγέλης?

    • papasmurf avatar
      papasmurf @ manos 18/03/2012 18:14:09

      Μέχρι αργά το απόγευμα οι δημοσκοπήσεις έδειχναν απόλυτη υπεροχή της υποψηφιότητας του Βαγγέλη Βενιζέλου για την αρχηγία του Πανελλήνιου Σοσιαλιστικού Κινήματος.
      Υπάρχει συγκρατημένη αισιοδοξία στο πολιτικό γραφείο του γνωστού πολιτικού οτι τελικά θα κερδίσει την προεδρία του ΠΑΣΟΚ .

    • juliet avatar
      juliet @ manos 18/03/2012 19:13:52

      Ο Ευάγγελος!!!!

  6. kostis avatar
    kostis 18/03/2012 18:17:00

    πλακα εχετε ορισμενοι εκει "εις τας Αθηνας" που μαθαινετε τι λεει και πως σκεφτετε ο κοσμακης απο τις δημοσκοπησεις, απο τα δελτια του Μεγκα και απο ορισμενα μπλοκς. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.. Ποσοι απαντουν στις δημοσκοπησεις? Και αυτοι που δεν απαντουν τι θα κανουν στις εκλογες? Θα απεχουν η θα ψηφισουν καποιο κομμα που σημερα δεν το λενε? Και ποιο η ποια κομματα θα δισταζε να πει σημερα πως θα ψηφιζε? Ποσο λιγο ξερουν ορισμενοι τον Ελληνα..

  7. Φελίζα avatar
    Φελίζα 18/03/2012 19:02:01

    Μόλις είδα στο κινητό μου - δεν έχω ψηφίσει ποτέ πασοκ τ' ορκίζομαι- το εξής μήνυμα , που έχει έρθει από το μεσημέρι βέβαια ¨ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ & ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ .ΕΚΛΕΓΟΥΜΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΝΕΟ ΠΡΟΕΔΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ¨ Τα συμπεράσματα δικά σας

    • ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟΣ avatar
      ΞΕΝΙΤΕΜΕΝΟΣ @ Φελίζα 18/03/2012 19:32:37

      Μάλλον σου χάρησαν το χαράτσι της ΔΕΗ φίλε.....

  8. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 18/03/2012 19:40:44

    Συμφωνα με τα πρωτα exit polls, ο Βενιζελος εχει σαφες προβαδισμα.

  9. juliet avatar
    juliet 18/03/2012 19:55:45

    Μιλάμε για γελοίους ,μάλλον επίδειξη δύναμης κάνουν'' είναι κεφάτοι γυρίζουν από το εκλογικό κέντρο''.Να την ονομάσουμε τη σημερινή μέρα ''Κυριακή κεφιού'';

  10. airman avatar
    airman 18/03/2012 20:22:30

    Σσσσσσ, μιλάει ο Μπενίτο!

  11. m.s avatar
    m.s 18/03/2012 21:08:16

    είχανε και παραβάν !
    γιατί άραγε;

  12. O Saligaras avatar
    O Saligaras 18/03/2012 21:13:47

    Γ. Παπανδρέου απο την Ερυθραία:
    «Ήρθε η ώρα να αλλάξουμε τη χώρα»
    Οχι ρε Γιωργάκη not again, προς θεού ρε μεγάλε, φτάνεεει, όχι άλλο, enough is enough, μια χαρά είμαστε.

  13. Δαναός avatar
    Δαναός 18/03/2012 21:26:10

    Γι αυτό:
    airman είπε:
    18/03/2012 στις 7:38 am
    Έμαθα ότι για τους μερακλήδες θα έχει και λουκάνικο, αλλά θα ”σερβίρεται” ολόκληρο πίσω από το παραβάν! Και με σως …

    • m.s avatar
      m.s @ Δαναός 18/03/2012 21:56:31

      τρατζικ .... που λέει και η συμπαθέστατη χωριατοπούλα

      • airman avatar
        airman @ m.s 18/03/2012 23:09:10

        Προς αποφυγή παρεξηγήσεων διευκρινίζω:
        Για όσους προσέγγιζαν εκλογικό κέντρο είχε ελίτσα για δόλωμα, για όσους έμπαιναν μέσα είχε τσίρο για τον κόπο, το λουκάνικο το έβαζαν πίσω από το παραβάν για κίνητρο ώστε κάποιος να ψηφίσει ή να φανεί ότι ψήφισε!

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ airman 18/03/2012 23:13:43

          Προς τι η σως;

          • airman avatar
            airman @ Δαναός 18/03/2012 23:20:31

            Για να χαλάει τη γεύση!

  14. 3VANG3L05 avatar
    3VANG3L05 19/03/2012 00:20:04

    Μην τους υποτιματε. Θα καταλαβουν συντομα οι κρατικοδιαιτοι, οτι με μισθο 900ε στο Δημοσιο και 500ε, παλι μαγκες θα ειναι και θα συσπειρωθουν για να επιβιωσουν.