15/05/2008 11:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έχουμε πολύ μεγάλο πρόβλημα πλέον

Άγνωστοι, που επέβαιναν σε αυτοκίνητο, γάζωσαν χθες το βράδυ έξω από καφενείο στον Άγιο Παντελεήμονα Αχαρνών δύο Αλβανούς και έναν Ρουμάνο και τους τραυμάτισαν θανάσιμα. Η αστυνομία αποδίδει την ενέργεια σε ξεκαθάρισμα λογαριασμών.

Έχουμε πολύ μεγάλο πρόβλημα, πλέον. Συμφωνώ με όλους τους υπερασπιστές των ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι και όλοι δικαιούνται ένα πιάτο φαγητό. Όσοι όμως έχουν ένα Καλάσνικοφ στην πλάτη και ένα Μακάροφ στην κωλότσεπη και τριγυρνούν στις γειτονιές μας με νοικιασμένα ταξί περιμένοντας τις εξαθλιωμένες βίζιτες να τελειώσουν τις πίπες, δεν είναι «ίσοι» και δεν δικαιούνται της φιλοξενίας μας. Η κυβέρνηση και η αστυνομία οφείλουν να τους πετάξουν έξω αμέσως. Ας σταματήσουν να ανησυχούν για την «αύξηση της εγκληματικότητας» κι ας πάρουν και κανένα μέτρο. Είναι ευτύχημα που οι σφαίρες δεν γάζωσαν και κανέναν περαστικό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. symeon avatar
    symeon 15/05/2008 12:00:51

    εγω λέω να πετάξουμε έξω και τους έλληνες που κυκλοφορουν με καλάσνικοφ και μακάροφ. Oυτε αυτοί δικαιούνται φιλοξενία από έμας τους σώφρονες και σύννομους πολίτες.

    ευχαριστώ

  2. Rogue avatar
    Rogue 15/05/2008 12:08:57

    Κάτω από την Ομόνοια, φίλη μου τελειώνει κάθε βράδυ τη δουλειά της κατά τις 7 μ.μ. Περνάει από τη Σωκράτους. Ινδοπακιστανοί, κάθονται σε παγκάκι και κόβουν μαύρο με το μαχαίρι σε σακουλάκια. Κοιτά χαμηλά, εντελώς ίσια, μήπως και θεωρηθεί περίεργη και έχει πρόβλημα.

    Στη χώρα τους ίσως αυτό είθισται. Εδώ όμως;
    Παυλόπουλε, εσύ φταίς. Μπαίνουν λαθρομετανάστες, τους νομιμοποιείς, κανείς δεν ενδιαφέρεται που μένουν και τί κάνουν, δεν αστυνομεύεις και επιπλέον τους δίνεις δικαίωμα ψήφου στις επόμενες δημοτικές.

    Ας επιλέξει αυτή η χώρα με κοινωνικά ευαίσθητα και με εθνικά κριτήρια πόσους αντέχει και ας ορίσει τις προϋποθέσεις που μετά από κάποια χρόνια θα αποκτήσουν και δικαίωμα ψήφου και υπηκοότητα.

    Αυτό το ξέφραγο αμπέλι, δεν βολεύει τη χώρα και τους πολίτες της. Εσένα Προκόπη, πώς ακριβώς σε βολεύει και ποιούς αφεντάδες υπηρετείς τελικά;

    Ειδικά τώρα που φοράς και τα 2 καπέλα εσωτερικών και δημόσιας αταξίας;

  3. Rogue avatar
    Rogue 15/05/2008 12:12:17

    Επιπλέον, είναι αρκετοί ελληναράδες που ατιμάζουν καθηκερινά τη ράτσα και ευχαρίστως θα τους αντάλλασσα με καλώς εννοούμενους μετανάστες.

    Αλλά όλα ξεκινούν από την παιδεία. Και εκεί είναι ένας χώρος που πάλι το κράτος διαπρέπει (θέμα για άλλο thread)!

  4. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 15/05/2008 12:15:24

    Δεν μας έφταναν οι εγχώριοι κάφροι, κάνουμε και εισαγωγές τώρα.

    Όλοι αυτοί οι γελοίοι των παραθύρων γιατί δεν έχουν θίξει ποτέ το θέμα του ελέγχου των μεταναστών; Είναι δυνατόν να μην ξέρουμε τι ποινικό μητρώο έχουν, τι πιθανές ασθένειες μπορεί να έχουν, τι σκοπεύουν να κάνουν στη χώρα μας κλπ; Ό,τι γίνεται δηλαδή σε κάθε σοβαρή χώρα, εδώ τα παπαγαλάκια της ψευτοαριστεράς το καταδικάζουν ως ρατσιστικό.

  5. Εξορίστας avatar
    Εξορίστας 15/05/2008 12:51:15

    Για τα ντόπια αντικοινωνικά στοιχεία , πουθενά και ποτέ στον κόσμο δεν ακούστηκε πρόταση για εξορία. Σε κανένα κράτος. Αφού παιδιά τους, αδέρφια μας είναι.. Που παραστράτησαν.

    Αν και τώρα τελευταία βγαίνουν στο φως ενδιαφέροντα στοιχεία..

    π.χ. η Γερμανία εξορίζει ή εκτοπίζει ή εξάγει τα κακομαθημένα της σε αδύναμες οικονομικά χώρες, βαφτίζοντας αυτήν την εξορία "πρόγραμμα ένταξης στον κοινωνικό ιστό..."

    Η Ελευθεροτυπία κάτι έγραψε τελευταία για άτακτα γερμανάκια που στάλθηκαν (εξορίστηκαν) από το Σρέντερ ή τη Μέρκελ , σε ειδικά ιδρύματα ή οικογένειες στην ελληνική Θράκη.

    Στη δεκαετία του 80 ή Θάτσερ επιδοτούσε τον 6μηνο τουρισμό σε μεσογειακές χωρες όλων των χούλιγκανς , άνεργων, άεργων αντικοινωνικών στοιχείων (άλλο άνεργος άλλο άεργος). Μακρυά για να ησυχάσουν.

    Ιδιαίτερα μετά τις φονικές ταραχές του Μπρίξτον.

    Δεν θα μπορούσαν οι φωστήρες του ΥΠΕΘΟ να φτιάξουν κανένα πρόγραμμα επανένταξης όλων αυτών των εγκληματικών στοιχείων που προέχονται από χώρους μεταναστών και να ζητήσει χρήμα από ΕΕ;
    Να τους εξάγουμε με τη σειρά μας σε καμιά Τυνησία... Λιβύη... αφού στην Αλβανία δεν τους αρέσουν οι επαναπροωθήσεις...







    (που η παραβατικότητά τους δεν πιέζει για μακροιχρόνιο εγκλεισμό σε σωφρομιστικό κατάστημα)

  6. OMOGENEIA avatar
    OMOGENEIA 15/05/2008 13:00:28

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ! Η ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΘΕΜΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ? ΠΑΡΤΕ ΜΕΤΡΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!

  7. επίτροπος aids avatar
    επίτροπος aids 15/05/2008 13:11:53

    Στη ρουμανία μέχρι το 1990 (το τέλος το τσαουσέσκου) δεν επέτρεπαν τις εκτρώσεις - για να αυξηθεί ο πλήθυσμός στα 100.000.000 το όραμα του μεγαλοϊδεατισμού του τσαουσέσκου

    κι ακόμα δεν είχαν ενέσεις μιας χρήσης, εξαιτίας έλλειψης ρευστού, και τις έβραζαν και τις αποστείρωναν έτσι (παλιός τρόπος των αρχων του 20ού αιώνα)

    1ο αποτέλεσμα: το γύρισαν οι ρουμάνες κι οι ρουμάνοι στο πρ....κό , για να αποφευχθούν οι εγκυμοσύνες... γιορτή για το aids

    αν προσθέσουμρε και τις ηπατίτιδες λόγω πλημμελους αποστείρωσης... άστα να πάνε


    στην αλαβανία υποάρχει σε μεγάλη συχνότητα η ηπατίτιδα που σχετίζεται με την έλλειψη ατομικής υγιεινήςμ μπάνιων, αποχωρητηρίων!


    μετά την πτώση του γκορμπατσώφ κι ως σήμερα, την 1η θέση στον αριθμό θυμάτων-φορέων aids την πήρε η ουκρανία. ευνόητοι οι λόγοι. αντίθετα η ρωσία δεν έχει πρόβλημα. κι είναι περίεργο αυτό... κάποιες ασθένειες δεν πιάνουν σε όλους τους λαούς.

    μέχρι τώρα ξέραμε πως πχ,. οι μαύροι δεν έχουν διαβήτη!

    κινέζοι γιαπωνέζοι γενικά κίιτρινοι - όχι aids
    τώρα φαίνεται διαφορά και μεταξύ γειτονικών λαών ίδιου χρώματος!

  8. Le canard avatar
    Le canard 15/05/2008 14:46:46

    Ξεκαθάρισμα λογαριασμών στο κόσμο της νύκτας

  9. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 15/05/2008 19:50:50

    'Ισως έφθασε ο χρόνος για ένα ισχυρό "ντού" σε όλα τα στέκια και καταυλισμούς, όπου βρίσκονται και κατοικούν κάθε λογής εισαγόμενοι.

    Είναι βέβαιο ότι, στην προσπάθεια αυτή απαιτείται μυστικότης και είναι επίσης βέβαιο ότι, η λεία απο τις έρευνες θα αποδώσει όσον εξοπλισμό των ενόπλων δυνάμεων πληρώνουμε με διακρατικές συμφωνίες σε διάφορες ξένες βιομηχανίες όπλων.

    Ποιός θα το αποφασίσει; Και ποιός θα το εκτελέσει; Οι Ιταλοί ήδη έκαναν το πρώτο βήμα και βρήκαν αυτό που έψαχναν.

    Και με την ευκαιρία

    ζητιάνοι, επίσης εισαγόμενοι, αρχίζουν την δουλειά το πρωϊ και λίγην ώρα πριν ανοίξει η αγορά. Ο κάθε ένας και η κάθε μία έχουν το στέκι τους. Απαγορεύεται κάποιος να πάει στο στέκι άλλου. Το απόγευμα φθάνει σε κάποιο σημείο ένα λεωφορείο, το οποίο παραλαμβάνει όλους τους ζητιάνους που επιασαν δουλειά απο το πρωϊ. Είναι χαρά Θεού να τους βλέπει κανείς να σηκώνονται και να παίρνουν τις πατερίσες στην μασχάλη και να τρέχουν σαν εκατοστάρηδες προς το λεωφορείο. Υποθέτω ότι, εκεί που αποβιβάζονται γίνεται και η κατανομή των εισπράξεων της ημέρας. Οργανμωμένα πράματα ...

    ΠΕΛΙΑΣ

  10. aris avatar
    aris 16/05/2008 09:55:19

    ρε μάγκες αριστεροί γιατί δεν ψηφίζετε καρατζαφέρη να τελειώνουμε
    στις πολιτικές αναλύσεις είστε άριστοι όμως...