#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/09/2011 16:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έχει πλάκα να ..ξηλώσει και τον Πρωθυπουργό!!!



Ο Αναπληρωτής Πρωθυπουργός, ξήλωσε το Γραφείο Προϋπολογισμού της Βουλής επειδή δεν του άρεσε η έκθεση του.

Την Κυριακή ..ξήλωσε τις τσέπες μας!

Σήμερα, με νέα τροπολογία, ξήλωσε και τη Διοίκηση της Ελληνικής Στατιστικής Αρχής. Η οποία υποτίθεται ότι είναι ανεξάρτητη!

Επειδή λέει είχαν κακές προσωπικές σχέσεις!

Έχει πλάκα, με τη φόρα που πήρε ο Αντιπρόεδρος, κάποιο πρωί να καταθέσει καμιά τροπολογία και να …ξηλώνει τον πρωθυπουργό;

Ας προσέχει, επομένως, ο Πρωθυπουργός μη τυχόν και …επιδεινώσει τις σχέσεις του με τον Αντιπρόεδρο γιατί μπορεί να …καραδοκεί τροπολογία!!!

Όφις Ιοβόλος

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 15/09/2011 16:34:43

    Προσωπικά κρίνω καλύτερα να αποσυρθει απο τη τρέχουσα "κουραστική" καθημερινότητα ο Γιώργος και ν' αφήσει για τη λάντζα τον Ευάγγελο [στο κάτω-κατώ αυτός θυσίασε τη πολιτική του καρριέρα όπως μας είπε για να σώσει την Ελλάδα... και 'δω ατυχήσαμε ουτε θυσία τού Αβρααμ να ΄τανε], ο δε Γιώργος τού λοιπού θ' ασχολείται με Μαραθωνίο, ποδηλατοδρομίες, κανοδρομίες στο Ιόνιο [στο Αιγαίο όπου να 'ναι βρωμάει μπαρούτι...] φυσικά με το βιορυθμικό του ρολόι και τη μαύρη μπέρτα του ανθρώπου αράχνη .... Ε ρε γλέντια που 'λεγε κι ο Καραγκιόζης...

    • ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ avatar
      ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ @ Ιωάννης ο Μεσσήνιος 15/09/2011 16:59:53

      Στην Ελλάδα πρωθυπουργός γεννιέσαι δεν γίνεσαι , να το ξεχάσει ο Βαγγέλας λοιπόν !!!!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ 15/09/2011 17:37:56

        Εννοείς ότι ο Γαπ έχει το ''χάρισμα''; και δη, κληρονομικό;

  2. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 15/09/2011 17:30:43

    τον βαγγελα τον εξεφτελισε ο χατζηνικος το πρωι στο real ,μεχρι και ανικανο τον ειπε. παει αυτος μας τελειωσε .ευτυχως δηλαδη.

    • kp8 avatar
      kp8 @ mhtsos karditsa 15/09/2011 20:59:36

      Τι μας τελείωσε ? Ακόμα στη θέση του δεν είναι ? Και μάλιστα ζωηρός ζωηρός .... φτύνει κιόλας .....

  3. Μάνος avatar
    Μάνος 15/09/2011 21:31:01

    Έχω εμπιστοσύνη στον Βαγγέλη η τροπολογία θα προβλέπει τουλάχιστον συντηρητή για το ποδήλατο!!!!!

  4. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 15/09/2011 21:41:12

    Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ.ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΔΙΩΧΝΕΙ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΙΣΤΟΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ!!!..ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΤΡΕΛΑΔΙΚΟ.

  5. anideos avatar
    anideos 16/09/2011 01:41:07

    Το ΠΑΣΟΚ κανει οτι μπορει γιανα ρηξει την κυβερνηση!!!
    Καταλαβανε πως ο Σαμαρας δεν μασαει την καραμελα της συνεναισης.
    Βλεπουν πως αν δεν σπασουν αυγα δεν εχει ομελετα.
    Τους εχουν παρει χαμπαρι ακομα και οι πιο φτωχομπινεδες Ευρωπαιοι και δεν τους δανειζουν λεει γιατι ειναι ψεφτες.
    Βλεπουν και τη διαφορα στις δημοσκοπησεις και θελουν να φυγουν.

  6. koinos_nous avatar
    koinos_nous 16/09/2011 07:13:42

    Αν εχεις να λαβαινεις αν ξαναγινει κυβερνηση η ΝΔ παω πασο.
    Αν ομως το πιστευεις οτι αρκει να γινει κυβερνηση η ΝΔ και θα λυθουν τα προβληματα ολα, τοτε τι να πω ............

  7. zame avatar
    zame 16/09/2011 11:48:37

    To Aν ξηλωσει τον Πρωθυπουργο δεν ξερω..αλλα
    ΑΝ αληθευουν τα οικονομικα στοιχεια της Τραπεζας για τα εσοδα-εξοδα-ελλειμα..κλπ.
    ( ανακοιν.σημερα το πρωι απο τον Χατζηνικολαου στον real fm.)
    αλλα & για το μαγειρεμα των οικονομικων στοιχειων του 09..για την μετεπειτα ληψη σκληρων μετρων απο τον Παπ...κλπ.
    ΤΟΤΕ ειναι κατι περισσοτερο ΟΡΑΤΟΣ ο στοχος μεθοδευσης & ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ η ΤΙΜΩΡΙΑ των υπευθύνων. μας που με περίσσιο θράσος ...οδηγησαν στην ΠΤΩΧΕΥΣΗ την ΚΟΙΝΩΝΙΑ.
    με τα γνωστα αποτελεσματα...αλλα και με το κακως εννοούμενο κουράγιο ακόμα και σήμερα..ΒΑΦΤΙΖΟΝΤΑΣ την κλοπή σε απαλλαγή της "περίσσιας " στοιχειώδους ανθρώπινης αξιοπρέπειας..
    ..η εσχατη προδοσια μηπως αρχιζει να γινεται .. ορατη ?