09/01/2009 14:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έχει εντοπίσει τους δράστες η ΕΛ.ΑΣ;

Σε δυο άτομα που αποπειράθηκαν να ληστέψουν Τράπεζα στο κέντρο της Αθήνας επικεντρώνονται οι έρευνες της ΕΛ.ΑΣ, για τον τραυματισμό του νεαρού αστυφύλακα στα Εξάρχεια, αναφέρουν δημοσιογραφικές πληροφορίες τις οποίες μεταφέρουμε φυσικά με κάθε επιφύλαξη, επειδή παίζονται πολλά παιχνίδια αυτές τις ημέρες. Υπενθυμίζουμε πάντως ότι σε παλαιότερες εποχές οι ληστείες τραπεζών ήταν ένας από τους τρόπους ...χρηματοδότησης της τρομοκρατίας.

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες υπάρχει και οπτικό υλικό στο οποίο κάποια άτομα φαίνεται να πραγματοποιούν κατόπτευση του χώρου στην πανεπιστημιούπολη από όπου πυροβολήθηκε το λεωφορείο των ΜΑΤ.

Στο μεταξύ, στο χειρουργείο εισήχθη εσπευσμένα αργά χθες το βράδυ της Πέμπτης ο 21χρονος αστυνομικός, καθώς διαπιστώθηκε αιμορραγία στο πεπτικό σύστημα και συγκεκριμένα στο έντερο, όπου φέρει τραύμα από τους πυροβολισμούς που δέχτηκε.

Ο αστυνομικός βγήκε από το χειρουργείο περί τις 2 τα ξημερώματα της Παρασκευής και σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε. Παρόλα αυτά η κατάστασή του παραμένει κρίσιμη και τα επόμενα 24ωρα κρίνονται καθοριστικά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 09/01/2009 15:06:04

    Oti xeri o nikokiris den to xeri o mousafiris ...

  2. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 15:13:12

    δώσε κλώτσο να γυρίσει, παραμύθι να αρχινίσει

  3. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 15:48:00

    O Αλέξης κι ο Διαμαντής είναι παιδιά μας.
    Δεν είναι άλλοθι ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΩΝ!

  4. fantomas avatar
    fantomas 09/01/2009 16:24:50

    ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΡΤΗ ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΟΥ ΚΑΙ ΚΟΡΑΗ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΑΡΧΗΚΩΝ ΚΑΙ ΜΑΤ.

  5. sfirao kleftika avatar
    sfirao kleftika 09/01/2009 16:31:58

    Δεν βαρέθηκαν να βαράνε τα χοιρινά ... και το μπουμπάρι εχει δικαιώματα .

  6. Αnonymous vlax avatar
    Αnonymous vlax 09/01/2009 16:34:35

    Tην καλύτερη αναμετάδοσή του αγώνα, έχει αυτή την στιγμή ο φίλος του κυριάκου στον σκαι!

  7. enas koukos avatar
    enas koukos 09/01/2009 16:38:12

    Προσοχή, εμφανίστηκε phishing mail φαινομενικά προερχόμενο από το CNN. ΠΗΓΗ :www.ghz.gr .

  8. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 16:40:10

    @7
    ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ;

  9. enas koukos avatar
    enas koukos 09/01/2009 16:42:40

    @8 Μπες στην ιστοσελίδα να ενημερωθείς . Ψαρεύουν αρχεία μέσω e-mail .

  10. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 16:43:42

    ΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ κι ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΤΑ ;

  11. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 16:47:43

    sti Louisa sti skoufa, na pao portosalte/skai;

  12. Μάρκος avatar
    Μάρκος 09/01/2009 22:47:47

    Σε σχέση με το μύθο περί ληστειών που συντηρούν τις τρομοκρατικές οργανώσεις. Αλήθεια πιστεύει κανένας μας ότι οι της 17Ν ήταν και ληστές τραπεζών; Εδώ τους έψαχνε επί 30 χρόνια σύσσωμο το σύμπαν για εγκλήματα "ιδεολογικά". Δεν μπορούσαν αν ήθελαν και αν ήταν για τα λεφτά να στραφούν σε ληστείες χρησιμοποιώντας το ταλέντο τους και να μη τους κυνηγάει και κανένας και να ζουν ζωή χαρισάμενη με τα κλοπιμαία; Αυτοί ρίσκαραν τα πάντα για "ιδεολογία". Τράπεζες θα έκλεβαν; Δεν νομίζω.

  13. duckk23@lavabit.com avatar
    duckk23@lavabit.com 09/01/2009 23:08:28

    Μην εισαι σιγουρος οτι ρισκαραν τα παντα για την ιδεολογια.Αντε δυο τρεις.Μπορει να μη ληστευαν τραπεζες,εμβασματα επαιρναν.

  14. MIG-21 avatar
    MIG-21 10/01/2009 11:36:54

    Μάρκος

    Πολυ σωστες σκεψεις....... θα ηθελα σε παρακαλω να μου απαντησεις με επιχειρηματα με ποιο τροπο τροφοδοτουσαν οικονομικα την λειτουργια της οργανωση τους?

  15. fantomas avatar
    fantomas 10/01/2009 13:09:17

    duckk23@lavabit.com

    ΝΑΙ??
    ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΑΑΡΚΑΛΩ!!