15/11/2009 21:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έχει απωλέσει της ψυχραιμία της η κ. Μπακογιάννη και ψάχνει να βρει τον Ρουσόπουλο



Επειδή αρκετοί αναγνώστες μας ρωτούν αν αληθεύουν οι πληροφορίες ότι τάχα ο Ρουσόπουλος στηρίζει τον Σαμαρά έχουμε γράψει επανειλημμένως ότι οι «πληροφορίες» αυτές δεν ευσταθούν. Επιπλέον υποδεικνύεται τώρα ότι τις καλλιεργούν «κύκλοι της Ντόρας».

Ιδού τι έγραφε στις 14/11/2009 ο Αδέσμευτος Τύπος: «Τον Αντώνη Σαμαρά στηρίζει τον τελευταίο καιρό η ομάδα Ρουσόπουλου. Πρόκειται για τους ανθρώπους που χαντάκωσαν την παράταξη και τον Κώστα Καραμανλή και όπως λένε κύκλοι της Ντόρας η στήριξη αυτή θα βλάψει τον Μεσσήνιο πολιτικό ο οποίος  διεκδικεί  την ηγεσία της Νέας Δημοκρατία….».

Με άλλα λόγια βάζει δικούς της ανθρώπους να γράφουν ότι τάχα ο Ρουσόπουλος στηρίζει τον Σαμαρά και μετά ρωτάει και η ίδια δημοσίως

 Πόσο όμως έχει απωλέσει την ψυχραιμία της η κ. Μπακογιάννη που καταφεύγει πλέον μόνον στην μαύρη προπαγάνδα για να αντιμετωπίσει το ογκούμενο προβάδισμα Σαμαρά φαίνεται και από όσα είπε σήμερα σε τηλεοπτικό σταθμό των Σερρών.

 Όπως λοιπόν μας πληροφορούν αυθεντικοί ερμηνευτές της σκέψης της αντιμέτωπη με το γεγονός ότι την στηρίζουν σύσσωμοι οι Βατοπεδινοί και τα golden boys των ομολόγων και της οικογενειακής διαπλοκής είπε «όχι» στην στήριξη Παυλίδη !!! Ενώ  στην ερώτηση αν θα επαναφέρει τον Γ. Βουλγαράκη η απάντηση της ήταν: «Όχι. Άλλωστε ο κ. Βουλγαράκης έκανε και σχετική δήλωση. Για τον κ. Ρουσσόπουλο δεν θα με ρωτήσετε;».

Επειδή λοιπόν η κ. Μπακογιάννη άρχισε να λέει «όχι» δικαιούμαστε κι εμείς να ρωτήσουμε αν μπορεί να πει όχι και στην υποστήριξη:

 - Του  Έβερτ και του κολλητού του, του κ. Σταύρου του συγκροτήματος Λαμπράκη, του Αγίου Όρους και των άλλων κοινών φίλων και κουμπάρων με τις γερμανικές λεοπαρδάλεις και τα άλλα οπλικά συστήματα (λέγε με Θωμά)

- Του Πέτρου Δούκα των ομολόγων, του Ξυστού στον Κοκκαλίνο και άλλων πολλών

 - Των δυο γνωστών δικηγόρων με τις ανοιχτές μεγάλες δικαστικές υποθέσεις

 - Των Βατοπεδινών Κιλτίδη και Κόντου

 - Των νεκροθαφτών της ελληνικής οικονομίας Αλογοσκούφη και Παπαθανασίου

 -  Στον … Ινδό του Μαγγίνα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 15/11/2009 21:42:29

    Οι τελευταίοι σπασμοί της υποψηφιότητας είναι, έρχεται μεγάλη σφαλιάρα για το μητσοτακέικο.

  2. Aris. A avatar
    Aris. A 15/11/2009 21:44:27

    Να ερωτηθεί ειδικά για τον κύριο Δούκα θα έχει ενδιαφέρον η απαντησή της για να δούμε τι συμφωνία υπάρχει με τον Εβερτ.

  3. lazaros avatar
    lazaros 15/11/2009 21:44:32

    πανικοβληθηκαν..ειναι φανερο

  4. Mara avatar
    Mara 15/11/2009 21:56:19

    Αυτό ήταν πάντα το μεγάλο της πρόβλημα. Όλους τους έλεγχε κανονικότατα, εκτός από τον Ρουσόπουλο, γι΄αυτό και δέχθηκε τέτοια λυσσαλέα επίθεση από τους πάντες. Έπρεπε πάση θυσία ο Ρουσόπουλος να φύγει δίπλα από τον Καραμανλή.

    • loretta avatar
      loretta @ Mara 15/11/2009 23:06:53

      Ασε ασε εχω την αισθηση τελικα οτι ο ιστορικος του μέλλοντος θα μιλησει πολυ πιο συντομα απο οτι σε αλλες περιπτωσεις..!!

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 15/11/2009 21:59:25

    Ντόρα, όσο μας φλομώνεις τόσο μας πωρώνεις.-

  6. kanis avatar
    kanis 15/11/2009 22:17:36

    Για τα τηλεφωνήματα υπέρ Ντόρας, που ακούστηκε, ότι γίνονται από το γραφείο του Βουλγαράκη και την κινητοποίηση του όποιου μηχανισμού ήλεγχε. έκανε κανένα σχόλιο η κυρία Μητσοτάκη;

    Ο Μειμαράκης τι έγινε;

    • loretta avatar
      loretta @ kanis 15/11/2009 22:37:51

      ο βαγγελοκουνελας φαινεται ετοιμαζει την κασα να ριξει μεσα τους ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΥΣ μετα απο εντολη της ΑΥΤΟΚΡΑΤΗΡ ΘΕΟΔΩΡΑΣ...!!

      καλα ειναι εως πολυ ΑΣΤΕΙΑ.

      • kanis avatar
        kanis @ loretta 15/11/2009 22:45:24

        ποιούς, φιλενάδα, τον Αλογοσκούφη, το Βουλγαράκη και την σύζυγο του και τον Δούκα...δικούς τους ανθρώπους, δηλαδή;

        • loretta avatar
          loretta @ kanis 15/11/2009 22:59:32

          ναι βρε αφου τοπε τοπε οτι θα τους ξαποστειλει ολους βρε και απο κατω το ακροατηριο κιλτιδης και αλλοι παγωσε το χαμογελο στα χειλη τους...δεν το προσεξες/?
          το δε υπολοιπο κοινο την κοιτουσε με απορια...

          ειναι απολαυση αυτες τις μερες η θεοδωρα....ουτε ξερει τι λεει!!! κατι μεταξυ φαρσοκωμωδίας!

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 15/11/2009 23:24:02

          Δεν το πρόσεξα...να πω την αλήθεια!
          Ημουνα συγκεντρωμένη στο βλέμμα της στις Σέρρες, όπου όπως λέει το Τροκτικό ...
          ".. Το παρόν έδωσε και ο πρώην βουλευτής Σερρών Αχιλλέας Καραμανλής (Θείος του Κώστα Καραμανλή) ο οποίος έκανε την καρδιά της Ντόρας περιβόλι...
          ...''Στηρίζω Σαμαρά όπως άλλωστε το δήλωσα, αλλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ενότητα του κόμματος. Το κόμμα αυτό από την ίδρυσή του είχε πολλούς αρχηγούς, τους οποίους υπηρέτησα. Έκανα την επιλογή μου, αν εκλεγεί η κα Μπακογιάννη ασφαλώς θα τη στηρίξω'' είπε ο Αχιλλέας Καραμανλής

      • Υ. avatar
        Υ. @ loretta 16/11/2009 10:50:56

        Δεν ακούστηκε, συνέβη φίλη Κανίς. Αποδεδειγμένα! Πολιτικοί και κοινωνικοί φίλοι, ψηφοφόροι του Βουλγαράκη, έλαβαν τηλεφωνική παραίνεση πριν τις 4/10, να το ρίξουν Ντόρα. Το αν η ψηλή έκανε κυβίστηση προς τον κύριο 65 διαμερίσματα και 5 εκ στη μπάνκα (δήλωσή του στο πόθεν έσχες), είναι για να απομακρύνει τη κατακραυγή των ΝΔκρατών, στην υποστήριξη του ως άνω κυρίου, προς αυτήν.

        • kanis avatar
          kanis @ Υ. 16/11/2009 12:37:22

          "Βουλγαράκη,
          μάζεψέ μου κανά ψηφαλάκι,
          κάνε κανα τηλεφωνάκι,
          κει έξω, που πας,
          για παιχνιδάκι..."
          εννούσε η Ντόρα, όταν έλεγε, ότι θα αφήσει ΕΞΩ κάτι τέτοιους!

  7. ΚΝ avatar
    ΚΝ 16/11/2009 00:22:34

    Παρατηρησατε οτι απο τις λιγες φορες που τα ΜΜΕ του Ομιλου δεν είχαν δημοσκοπηση ήταν αυτό το διήμερο; Θα αρρωστησουν αν αναγκαστουν να τυπωσουν αρθρο με τίτλο : "Απολυτο φαβορί ο Σαμαρας". Περιμένουν την κίνηση Σπηλιωτόπουλου και στο μεταξύ διαδίδουν φημες περι Ρουσόπουλο έτσι ώστε από Δευτέρα να το προβάλλουν έντεχνα ως είδηση και να εκτρέψουν την συζήτηση. Παντως ο Αρης αν χρεωθει στο Ντορικο στρατόπεδο που μάλλον θα χάσει τις εκλογές, θα παραμένει αιώνιος βουλευτής και τίποτα περισσότερο. Και μια λεπτομέρεια: οι απλοί οπαδοί που πάνε στις συγκεντρώσεις της Ντόρας, ας σκεφτούν όταν την καλοσσωρίζουν ότι η ίδια αναγκαστικά τους καλοσωρίζει (εξαιρούνται βέβαια οι εκλέκτορες, 50 άτομα δηλαδή)

  8. Vachus avatar
    Vachus 16/11/2009 08:50:51

    Θα μας πει η Θεοδώρα ποιον υποψήφιο στηρίζει ο Καράβελλας;

  9. loretta avatar
    loretta 16/11/2009 13:04:07

    ο βγενοπουλος παλι εκανε το θαυμα του!!!