12/12/2008 13:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έφυγε ο Τάσσος Παπαδόπουλος

Έφυγε από τη ζωή ο πρώην πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας Τάσσος Παπαδόπουλος, ο οποίος εδώ και καιρό έδινε μία δύσκολη μάχη για να κρατηθεί στη ζωή, παλεύοντας με την επάρατη νόσο.

Διετέλεσε πρόεδρος της Κυπριακής Δημοκρατίας, από το 2003 ως το 2008. Στο διάγγελμα για το δημοψήφισμα για το σχέδιο Ανάν (08/04/2004) είχε πει:

«Παρέλαβα Κράτος διεθνώς αναγνωρισμένο. Δεν θα παραδώσω «Κοινότητα» χωρίς δικαίωμα λόγου διεθνώς και σε αναζήτηση κηδεμόνα».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θεσσαλός avatar
    Θεσσαλός 12/12/2008 13:30:12

    Τάσσος φάκτορα, αιωνία του η μνήμη...

  2. Simakos avatar
    Simakos 12/12/2008 13:38:45

    "Παρέλαβα Κράτος διεθνώς αναγνωρισμένο. Δεν θα παραδώσω «Κοινότητα» χωρίς δικαίωμα λόγου διεθνώς και σε αναζήτηση κηδεμόνα".
    (Διάγγελμα για το δημοψήφισμα για το σχέδιο Ανάν, 08/04/2004)

    Θλίβεσαι για τον άνθρωπο αλλά και από τη σύγκριση με κάτι άλλους...

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/12/2008 13:46:03

    Ένας Ελληνας του ΟΧΙ λιγότερος.
    Καλό ταξίδι Κύριε Τ άσσο Παπαδόπουλε
    Συλλυπητήρια στην οικογένειά του και στους δικού του ανθρώπους.

  4. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 12/12/2008 13:51:32

    Αιωνία του η μνήμη! Αθάνατος! Τέτοιοι Έλληνες δεν πεθαίνουν! Ζήτω η Ελλάδα! Ζήτω η Κύπρος! Ζήτω ο εναίος και αδιαίρετος Ελληνισμός! Ζήτω ο Τάσσος Παπαδόπουλος. Ο Ελληνισμός ευγνώμων στον τελευταίο του Ηγέτη! Αιωνία του η μνήμη!

  5. Helmut avatar
    Helmut 12/12/2008 13:51:43

    Όχι ρε παιδιά...

    ....Και τώρα που θα ιδρύσουμε τις οφσόρ μας;;;;

  6. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 12/12/2008 13:53:06

    ...................................

  7. jkr avatar
    jkr 12/12/2008 14:00:54

    μεγάλος Έλλην, το ταξίδι της δικαίωσής του τώρα αρχίζει, αρκετά αγωνίσθηκε

  8. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 12/12/2008 14:02:38

    ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ ΜΥΗΜΕΝΟΙ

    Τον ρώτησαν αν είχε διαβάσει ςνδελεχώς
    ολόκληρη την ποίηση του Πραξάνδρου
    πριν κάνει εκείνες όλες τις παρατηρήσεις.
    Κι αυτός απάντησε ευθαρσώς
    πως όχι, ένα μονάχα ποίημα του Πραξάνδρου διάβασε
    γιατί ένα μονάχα χρειαζόταν.
    Του ήταν αρκετό, είπε, το ένα ποίημα,
    είν' αρκετό, είπε, ένα ποίημα
    για τους εκ γενετής μυημένους.
    Κώστας Μόντης

  9. ΜΔΕ avatar
    ΜΔΕ 12/12/2008 14:10:43

    Υποκλινόμεθα εμπρός στόν μεγάλον Ηγέτη τού Ελληνισμού! Ηγέτη τών απανταχού Ελλήνων!
    1.51μμ : Αποκαλύφθηκε η ταυτότητά σας ως συνοδοιπόρου τής θολοκουλτουρας, καθώς καί ότι χαρακτηρίζεσθε από τό "ημιμάθεια χείρων τής αμαθείας" επί παρακτίων εταιρειών τού εκλιπόντος!

  10. Προφήτης avatar
    Προφήτης 12/12/2008 14:24:55

    Αθάνατος!

    Οι εχθροί σου ; Σημίτηδες, Μητσοτάκηδες και Αλαβάνοι.
    Αυτό τα λέει όλα.

    Καλό Ταξίδι!

  11. Helmut avatar
    Helmut 12/12/2008 14:30:17

    Και οι φίλοι σου: Μιλόσεβιτς, Εφραίμ και Ρώσικη Μαφία...

    Αυτό δεν λέει τίποτα.

  12. Χριστόφορος avatar
    Χριστόφορος 12/12/2008 14:37:23

    Λυπηρή η είδηση του θανάτου.
    Ακόμα περισσότερο λυπηρή η τόσο -μα τόσο- μυωπική ανάγνωση της πραγματικότητας από τους προλαλήσαντες.
    Κάτι λουλούδια σαν εσάς οδήγησαν στην τωρινή αμετάκλητη πραγματικότητα:
    Μόνη ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ λύση η οριστική διχοτόμηση.
    Μόνη εναλλακτική, η υποτέλεια.
    Κατασπαράξτε με άνετα. Η άποψή μου καταγράφηκε και σας χαιρετώ.

  13. Poisonus avatar
    Poisonus 12/12/2008 14:54:07

    Ελαφρύ να είναι το χώμα που σκεπάζει τον Ηρωα αυτόν του Ελληνισμού που δεν εκάμθη από πιέσεις και απειλές και μας θύμισε ότι η αξιοπρέπεια και η ψυχή είναι μεγάλο πράγμα στον άνδρα.

    Στη περίπτωση αυτη, Ανδρα.

  14. Greco avatar
    Greco 12/12/2008 14:58:00

    ο παπαδοπουλος συμμετειχε και στον αγωνα της εοκα για ενωση με την ελλαδα

    παραδειγμα αγνου πατριωτισμου.Δεν προκειται να τον ξεχασουμε ποτε!

  15. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 12/12/2008 15:01:21

    Δεν ντρέπεστε λίγο! Καλά για τον Εφραίμ τα έχουμε ξαναπεί. Ο Τάσσος το μόνο που έκανε στο δικηγορικό του γραφείο ήταν να πουλήσει δυο έτοιμες εταιρίες. Οι εταιρίες στην Κύπρο και τις άλλες αγγλοσαξωνικές χώρες πουλιούνται έτοιμες, στημένες, σε οποιονδήποτε θελήσει να τις αγοράσει. Δεν ντρέπεστε λίγο! Αυτό βρήκατε να πείτε για τον τελευταίο ηγέτη του Ελληνισμού!

    Αλλα, δε βαριέστε. Σας χαρακτηρίζει ο χαρακτηρισμός σας.

    Χριστόφορε, η μόνη ρεαλιστική λύση είναι η απελευθέρωση. Κατά πώς θα λέγανε και νέοι άλλων καιρών, είμαστε ρεαλιστές - διεκδικούμε το αδύνατο! Αλλά είναι η μόνη λύση που μπορώ να δεχθώ.

  16. .... avatar
    .... 12/12/2008 15:06:13

    TASOS PAPADOPOYLOS ENA HGETIS POU DEN 8A XEHASTI POTE! GIA PANTA 8A SE 8IMOMASTE K 8A EISAI STIN KARDIA MAS! NA XERIS MONO OTI ARGA H GRIGORA 8A DIKEO8IS!

    AIONIA H MNIMI!!!

  17. Χριστόφορος avatar
    Χριστόφορος 12/12/2008 15:10:53

    Αγαπητέ Επώνυμε, ο Παπαδόπουλος έδειξε με τη στάση του (και όλη την ιστορία του) ότι πιθανώς συμφωνούσε μαζί σου.
    Απελευθέρωση, Επώνυμε, σημαίνει πόλεμος. Να τον ξεκινήσουμε, αν θέλεις, αλλά να δεις ότι την επίμαχη στιγμή θα βερούμε μόνοι. Εσύ και -επίτρεψέ μου- εγώ.
    Γι αυτό, μεταξύ άλλων, μίλησα για ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ λύση, και όχι για χαριτωμένα (στην πράξη) σλόγκαν.

  18. ΜΒ avatar
    ΜΒ 12/12/2008 15:27:09

    Ένας ηγέτης κρίνεται από τη μεγάλη του στιγμή. Για αυτήν ετοιμάζεται μια ζωή, και από αυτήν περνά στην ιστορία ή χάνεται. Στη μεγάλη του στιγμή, ο Τάσσος Παπαδόπουλος απέδειξε ότι ήταν πραγματικός ηγέτης του Ελληνισμού. Οι υπόλοιποι, κρινόμαστε από όλες μας τις στιγμές : έτσι κρίνονται και όσοι αυτή την ώρα, με τη μικροψυχία που χαρακτηρίζει τους προσκυνημένους του Ελληνισμού από το 1204 και εντεύθεν, λένε εξυπνάδες για τις offshore και το Μιλόσεβιτς, ακκιζόμενοι για τη βαθιά τάχα γνώση τους των πραγμάτων. Αν ήταν βέβαια πραγματικά από αυτούς που έχουν "βαθιά γνώση των πραγμάτων", θα ήταν απασχολημένοι με άλλα αυτή τη στιγμή. Φουκαράδες αναγνώστες παραπολιτικών είναι, που παίρνουν γραμμή χωρίς να το καταλαβαίνουν.

  19. ...σεμνά avatar
    ...σεμνά 12/12/2008 16:01:20

    Η Πατρίδα τον ευγνωμονεί!
    Λαμπρό το παράδειγμά του σε όλους εμάς.

    Αποδείχθηκε άξιος να βρίσκεται δίπλα στον Λεωνίδα και στον Παλαιολόγο.

    Αιωνία η μνήμη του μεγάλου Έλληνα!

  20. Σπύρος avatar
    Σπύρος 12/12/2008 18:28:22

    Αθάνατος.
    Απο τούς τελευταίους Ελληνες.
    Αντιστάθηκε στό κατάπτυστο σχέδιο Ανάν πού ήθελε την Κύπρο Τουρκο-Βρεττανικό Ποτεκτοράτο.
    Σήμερα πανηγυρίζουν οι Εφιάλτες πού μάλιστα κουνάν και το δάκτυλο επιτιμητικά.............
    Αυτοί πού ξεχνούν τά Στρατεύματα Κατοχής και τόν Φασιστικό Αττίλα καί παριστάνουν τίς ΄φωνές τής λογικής΄.
    Ο Ελληνισμός πενθεί.
    Ελαφρύ τό Χώμα.

  21. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 12/12/2008 18:48:20

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ
    ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ.ΑΙΩΝΙΑ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ.ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΤΟΥΜΕ,ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΜΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ.ΤΟΝ ΕΘΑΨΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

  22. KaryID avatar
    KaryID 12/12/2008 19:27:58

    Τουλάχιστον: το παρέλαβα κράτος δεν θα παραδώσω κοινότητα έμεινε στην ιστορία.

  23. Παρανοϊκός avatar
    Παρανοϊκός 12/12/2008 19:31:01

    Τρεις Έλληνες ύψωσαν το ανάστημά τους κατά της Νέας Τάξης Πραγμάτων, η Μαλβίνα, ο Χριστόδουλος, και ο Τάσσος Παπαδόπουλος.

    Και οι τρεις πέθαναν πριν της ώρας τους από καρκίνο.

    Σύμπτωση;

  24. FILODHMOS avatar
    FILODHMOS 12/12/2008 19:33:05

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΕΘΝΑΡΧΗΣ

  25. FILODHMOS avatar
    FILODHMOS 12/12/2008 19:33:49

    ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟΥΣ

  26. Ξενη avatar
    Ξενη 12/12/2008 20:10:45

    ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΗΓΕΤΗΣ.

  27. ............................ avatar
    ............................ 12/12/2008 20:23:56

    ntropi se osus einai anoitoi k ilithioi(Χριστόφορος)...AIWNIA SOY I MNIMI MEGALE HGETI TASO..

  28. Σπύρος avatar
    Σπύρος 12/12/2008 21:42:29

    Βγήκε και ο ΄επαναστάτης΄ο Helmut και είπε την σοφία του...
    Σήμερα πανηγυρίζουν ο Μητσοτάκης και οι ΄αριστερές΄παραφυάδες του..

  29. νέος avatar
    νέος 12/12/2008 22:57:07

    ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΤΑΣΣΟ.

    ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή σου.

    Σ' ευχαριστούμε γιατί στάθηκες όρθιος!!!
    Ε' ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!

  30. ΣΑΣΑ avatar
    ΣΑΣΑ 12/12/2008 22:59:06

    Όλος ο Ελληνισμός σ' ευγνωμωνεί
    αγαπητέ Τάσσο.

    ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ!!!

  31. νικος avatar
    νικος 12/12/2008 23:00:32

    ο Τάσσος στάθηκε όρθιος όταν όλοι
    οι άλλοι λύγισαν.

    Να ναι καλά εκεί που πάει!!.

    ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!

  32. vicki avatar
    vicki 13/12/2008 02:32:00

    kalotou taxidi

  33. ΨΧ avatar
    ΨΧ 13/12/2008 06:52:41

    Αποδείχθηκε πραγματικός ηγέτης όταν χρειάστηκε. Σε τέτοιους αξίζει το μεγάλο «εύγε» της καρδιάς μας.

  34. aris53m avatar
    aris53m 13/12/2008 11:53:07

    ΨΧ συμφωνώ και επαυξάνω

  35. Patriotis avatar
    Patriotis 15/12/2008 04:27:06

    Ο Ελληνισμός υποκλίνεται στον μεγαλύτερο εθνικο ηγέτη του, τον Τάσσο Παπαδόπουλο. Θα είναι πάντα παρών στις καρδιές μας. Το δικο του ΟΧΙ θα αποτελεί αιώνιο συμβολο αντίστασης και θα μας δίνει δύναμη στους δύσκολους αγώνες που θα έρθουν για την πατρίδα. Ολόκληρος ο Ελληνισμός ευγνωμονεί τον άνθρωπο που μας έκανε και πάλι εθνικά περήφανους. ΑΘΑΝΑΤΟΣ!

  36. ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ 17/12/2008 09:41:10

    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΣ ΟΠΩς ΑΛΛΟΙ

  37. ΑΝΟΝΙΜΙ avatar
    ΑΝΟΝΙΜΙ 05/01/2009 23:09:48

    ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΤΑΣΣΟ ΜΑΣ, ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΜΑΣ! ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΑΦΡΟ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΣΚΕΠΑΖΕΙ!
    ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΙΣ ΓΕΝΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ! Ο ΘΕΟΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΔΙΚΑΙΩΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕΣ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΔΙΟΤΙ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ!

  38. ΑΝΟΝΙΜΙ avatar
    ΑΝΟΝΙΜΙ 05/01/2009 23:56:10

    Για όσουσ δεν ξέρουν... Ο ΤΑΣΣΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Ο ΑΓΝΟΣ, Ο ΕΝΤΙΜΟΣ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ. ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ, ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΡΧΗΣ, ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΚΑΙ ΣΕΒΟΤΑΝΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΣΠΑΝΙΑ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ ΚΥΡΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ... ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΧΑΖΟΠΑΠΠΟΥΣ! ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΡΘΟΣ ΚΑΙ "ΒΑΡΕΤΟΣ", ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΕΚΡΙΝΕ ΤΟ ΗΘΟΣ, Η ΑΠΛΟΤΗΤΑ, Η ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥΣ. ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ. ΚΑΙ Ο ΤΑΣΣΟΣ ΕΙΧΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ. ΑΠΛΩΣ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΣΑΝ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ. ΑΛΑΘΗΤΟΣ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ, ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΔΙΟΤΙ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΤΑΣΣΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΩΔΥΝΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΒΑΡΥ ΦΟΡΤΙΟ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΤΗΣ, ΑΦΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΥΨΗΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΣ ΤΟ ΑΦΗΣΕ. ΕΝΑ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΒΑΡΥ ΣΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΒΕΒΑΙΟΣ/Η ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΤΑΤΗ ΚΑΙ ΜΟΡΦΩΜΕΝΗ. ΤΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΑΓΓΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ, Λ/ΣΙΑΣ) ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΙΚΑΝΟΤΑΤΗ, ΕΡΓΑΤΙΚΗ, ΜΕΘΟΔΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥ ΣΤΟ DEBATING SOCIETY. ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΜΑΜΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ - ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΕΣ - ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΤΙΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΗΘΙΚΑ Η ΚΥΡΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΩΦΕΛΟΣ Ή ΝΑ ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΤΙ Ο ΤΑΣΣΟΣ Ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Ο ΑΓΝΟΣ Ο ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ, ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ 2 ΣΤΟΧΟΥΣ ΕΙΧΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ: ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ, ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΟΝΟ, ΕΙΤΕ ΥΛΙΚΑ, ΕΙΤΕ ΗΘΙΚΑ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΡΟΒΟΛΗ. Ο ΘΕΟΣ, Η ΠΑΝΑΓΙΑ, ΝΑ ΕΥΛΟΓΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΠΙΤΙΑ, ΔΙΟΤΙ ΕΤΣΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΕ, ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ! ΤΑΣΣΟ ΖΕΙΣ, ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!

  39. ΕΥΤΥΧΗΣ ΠΑΠΑΔΕΡΑΚΗΣ avatar
    ΕΥΤΥΧΗΣ ΠΑΠΑΔΕΡΑΚΗΣ 13/11/2009 20:58:49

    ΕΝΑΣ ΗΓΕΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΟΡΘΩΣΕΙ ΤΟ ΑΝΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ . ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΛΑΟ : ΣΕ ΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙΣ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΝ......
    ΑΙΩΝΙΑ ΣΟΥ Η ΜΝΗΜΗ , ΕΛΑΦΡΥ ΚΑΙ ΗΡΩΙΚΟ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΣΚΕΠΑΖΕΙ!! Ο ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΑΣ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΣ.

  40. even avatar
    even 06/01/2010 18:28:04

    προσφατα ειδα ενα ρεπορταζ του χαρδαβελλα,για τους βιασμους γυναικων κ κοριτσιων απο τους τουρκους στην κυπρο.'αυτα γινονται στους πολεμους΄ λενε.ομως δε μπορω να δεχτω ουτε την ελληνοτουρκικη δηθεν φιλια ουτε την αγαπη τουρκοκυπριων.400 χρονια ηταν λιγα?ακομα κ οι ελληνες προδωσαν οσους ελευθερωσαν την ελλαδα τοτε.ολα για το χρημα...λιγοι αξιζουν κ παλευουν.δημοκρατια τουλαχιστον δεν υπαρχει κ φαινεται απο αυτους που σαν ζωα στη σφαγη παει κ ψηφιζει ο χαζος κοσμος.ελεος ρε παιδια...λυπαμαι τα παιδακια μας!