21/05/2009 20:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έφυγε ο Βαρδής, έμεινε ο Ψυχάρης

Ο επιχειρηματίας Βαρδής Βαρδινογιάννης πήγε σήμερα το απόγευμα στο Ζάππειο με την σύζυγό του Μαριάννα να παραστούν σε εκδήλωση του «Ινστιτούτου Δημοκρατίας Κ. Καραμανλής» για τα 30 χρόνια από την ένταξη της Ελλάδας στην ΕΟΚ και δε βρήκαν ... καρέκλα να κάτσουν. Φυσικά αποχώρησε αμέσως.

Αντιθέτως ο Σταύρος Ψυχάρης του Βήματος βρήκε καρέκλα να κάτσει.

Παρόντες ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας , ο Πρωθυπουργός και ολόκληρο σχεδόν το υπουργικό συμβούλιο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 21/05/2009 21:03:57

    Δεν έκανε κράτηση έγκαιρα φάινεται.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/05/2009 21:34:28

    Ο Σταυρος παιρνει την καρεκλα απο το σπιτι του !!

    Ειναι καρεκλας τι να κανουμε??

    Καμια σχεση με το καρεκλατο...

    ΠΠ

  3. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 21/05/2009 21:46:20

    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ Ο ΒΑΡΔΗΣ!
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΡΕΜΑΛΙ ΤΗΣ ΣΤΑΖΙ.
    ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΚΑΡΕΚΛΕΣ..

  4. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 21/05/2009 21:53:43

    @aris lalidis

    Absolutely right!

  5. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 21/05/2009 21:55:16

    Το αιώνιο και μόνιμο πρόβλημα
    Η αιώνια και μοναδική αξία
    Η ΚΑΡΕΚΛΑ
    Μέτρο σύγκρισης και καταξίωσης.
    Το κυνήγι και η κατοχή της, η χωροθέτηση και ο περίγυρός της αξιολογούν τον άνθρωπο.
    Τόσα απλά τόσο Ελληνικά

  6. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 21/05/2009 22:53:02

    Δύναμη της συνήθειας, στάση αμηχανίας, τακτική επιφυλακής, ή καμώματα εικονικής εφαρμογής αρχών από καρεκλάτους απέναντι σε καρέκλες που έχουν πλέον εκτοξευτήρα;

  7. Vass avatar
    Vass 21/05/2009 23:03:02

    @Lavazza
    Με τέτοιο palmares η επιστροφή στην Ελλάδα μοιάζει σχεδόν με τιμωρία και μην το πάρεις ανάποδα. Η προσγείωση στην Βατοπεδινή Ελλάς των Μιζών είναι εμπειρία.

  8. Keep Talking avatar
    Keep Talking 21/05/2009 23:08:00

    %&$*£%grrrrr τις καρεκλες τους!
    Εγω ψαχνω 4 για το μπαλκονι και δεν βρισκω την αποχωση ξυλου που θελω. Για αυτο αυτοι αμα βρουνε ΜΙΑ καθονται και δεν φευγουνε. Σου λενε, αμα δεν την ξαναβρω;

    Παντως ως Ελληνις εν Γερμανια ποτε δεν πηγα αλα μπρατζετα με ιδιοκτητη στην αστυνομια. Ουτε κατι αλλοι "ξενοι" εκτος ΕΕ που ηξερα. Αν αλλαξε τωρα ο νομος "ντεν κσερει".

  9. zaza avatar
    zaza 21/05/2009 23:22:14

    έχω πεθάνει στα γέλια, για έναν από τους κρυφούς πρωθυπουργούς της χώρας δεν είχαν καρέκλα???? αντιμετω΄πίστηκε ως απλοικός πολίτης?? μπουαχαχαχα μπουαχαχαχα

    @Lavazza
    αφου κάνεις τον κόπο να τα γράφεις γράφε τα σωστά. Η ιστορία ξεκίνησε όταν καποιος αστυνομικός κατα λάθος πάτησε το κοράνι ενός και το κλώτσησε. Αυτό είχε σαν αποτέλσμα να το θεωρήσουν προσβολή και να φουντώσουν δηλ. ήταν στραβό το κλίμα το ΄΄εφαγε και ο γαιδαρος. Το να σπάσουν την πόλη φυσικά δεν είναι δικαιολογείται αλλά γράφε τουλαχιστον τα γεγονοτα

  10. time killer avatar
    time killer 22/05/2009 00:44:29

    Nα υποθεσω πως ηταν ο Κεφαλογιαννης και δε σηκωθηκε?

  11. kanis avatar
    kanis 22/05/2009 01:26:28

    δεν είχε πρόχειρο, το καρεκλάκι για τους χαιρετισμούς;

  12. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 22/05/2009 09:53:49

    Ο κύκλος της ηγεσίας Καραμανλή έκλεισε προ πολλού. Ομως δεν αξίζει τέτοιο φτύσιμο στον Βαρδινογιάννη, ο οποίος ας μην ξεχνάμε έφαγε και μία ρουκέτα στο κεφάλι.
    Οταν περάσουν λίγα χρόνια θα μάθουμε και τα κρυμμένα μυστικά του Μπαιρακτάρη. Προς το παρόν ας περιμένουμε την κάλπη των Ευρωεκλογών.

  13. Λαμπρακιστάν avatar
    Λαμπρακιστάν 22/05/2009 10:38:42

    Νέο δεκατετραμελές Διοικητικό Συμβούλιο στον ΔΟΛ αποτελούμενο από τους: Λαμπράκη Χρήστο, Ψυχάρη Σταύρο, Γιαννίτση Αναστάσιο, Καψή Παντελή, Κουταλίδη Τρύφωνα, Μάνο Ιωάννη, Νέζη Στέργιο, Παράσχη Ιωάννη, Πεφάνη Νικόλαο, Ρέστη Βίκτωρα, Τριφύλλη Αντώνιο, Ψυχάρη Παναγιώτη, Cebrian Juan Luis, Colombani Jean-Μarie.

    Η θητεία του ΔΣ είναι έως το 2014. Ο κ. Jean-Μarie Colombani είναι πρώην διευθυντής της γαλλικής εφημερίδας «Le Μonde» και αρθρογραφεί στο «Βήμα».Ο κ. Juan Luis Cebrian είναι στέλεχος του ισπανικού ομίλου Ρrisa και η συμμετοχή του στο ΔΣ του ΔΟΛ επισφραγίζει την πρόσφατα ανακοινωθείσα συνεργασία του ΔΟΛ με τον μεγαλύτερο όμιλο ΜΜΕ όχι μόνο στην Ισπανία, αλλά και στον ισπανόφωνο κόσμο γενικότερα.
    in.gr

  14. Albanian avatar
    Albanian 22/05/2009 11:23:44

    Εμένα στη δουλειά,
    μου είπαν να σηκωθώ για λίγο απο την καρέκλα μου γιατι την χρειάζονταν να αλλάξουν μία λάμπα.
    Έχουν περάσει 6 μήνες και δεν μου την έχουν δώσει πίσω !

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/05/2009 11:51:22

    @13

    O Νεζης ειναι αυτο το καλο παληκαρι της ΔΕΗ επι ΠΑΣΟΚ ??? με τις πολλες υπεργολαβιες???

    ΠΠ

  16. Nezis avatar
    Nezis 22/05/2009 13:01:19

    Swsto

  17. osaperas avatar
    osaperas 22/05/2009 15:05:20

    Ο Βαρδής θύμωσε επειδή γενικά δεν΄βρήκε καρέκλα να καθίσει ή επειδή δεν σηκώθηκε κάποιος από τους παρευρισκόμενους βουλευτές-υπαλλήλους του να του προσφέρει την δική του καρέκλα;

  18. Factorx avatar
    Factorx 22/05/2009 15:08:56

    @osaperas: η πλάκε είναιοτι εκεί που πηγε να καθίσει καθόταν ο Κουταλίδης (δικηγόρος επι χρόνια του Κοκκαλη, ΔΣ λαμπράκη κλπ)

  19. osaperas avatar
    osaperas 22/05/2009 15:18:04

    @18 Φάκτορα
    Μέχρι και τις καρέκλες των βαρδινογιάννηδων πάιρνει ο κόκκαλης.

    Στο μεταξύ έχουμε και λέμε

    Ο πατέρας (Βαρδής) πήγε -δεν βρήκε καρέκλα -κι έφυγε.

    Ο γιός (Τζίγκερ) είχε καρέκλα (ΠΑΕ ΠΑΟ) -την άφησε και έφυγε (ή σύμφωνα με κάποιους άλλους του την πήραν).

  20. kanenas avatar
    kanenas 23/05/2009 13:32:55

    E AS HTAN KI AFTOS EVRAIOS OPWS TO AFENTIKO TOU PSYXARH NA EVRISKE!