18/09/2008 15:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έφαγε και γιαούρτι ο Κυριάκος;

ΤΟ ΕΜΠ οργάνωσε σήμερα το πρωί στην πολυτεχνειούπολη, μαζί με διάφορες κατασκευαστικές και τεχνικές εταιρείες, ημερίδα για τη «βιώσιμη ανάπτυξη» και κάλεσε να την χαιρετίσουν οι κατεξοχήν αρμόδιοι για την καταστρατήγησή της, τους πολιτικούς.

Πήγε λοιπόν και ο Κυριάκος Μητσοτάκης (που το παίζει οικολόγος) να χαιρετίσει και απόλαυσε, μαζί με τους υπολοίπους μερικά οικολογικά …γιαούρτια κι αυγά. Πρωτοβουλία αριστεριστών εισέβαλε στην αίθουσα και χάλασε την εκδήλωσε εκτοξεύοντας αυγά και γιαούρτια στους πολιτικούς και τους επιχειρηματίες.

Ο Κυριάκος δέχθηκε και ένα καδρόνι στα πόδια, αλλά δεν έπαθε τίποτα σπουδαίο. Τα πνεύματα ηρέμησαν χάρη στην άμεση επέμβαση των υπόλοιπων φοιτητών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dalida avatar
    dalida 18/09/2008 15:46:14

    xixixi...

  2. x avatar
    x 18/09/2008 15:47:07

    MRABOI THS SIEMENS G[ATI DEN PLHRONEI

  3. stavroula avatar
    stavroula 18/09/2008 15:52:24

    Γιατί κανένα κανάλι δεν μιλάει για τις ΕΠΩΝΥΜΕΣ καταγγελίες πρωταθλητών κολύμβησης ότι ο Κυριακού τους έφερνε στα Τσικλιτήρια, διαβεβαιώνοντας ότι δεν θα περάσουν τέστ ντόπιγκ;
    Τί θέση μπορεί να έχει αυτός ο άνθρωπος σαν εκπρόσωπος της Ελλάδας στη Διεθνή Ολυμπιακή Επιτροπή (που μας έχει στη μπούκα έτσι και αλλιώς για θέματα ντόπιγκ εδώ και μία τετραετία);
    Ο ΛΥΚΟΣ ΝΑ ΦYΛΑΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ;

  4. giorgos avatar
    giorgos 18/09/2008 16:00:07

    Μπράβο στα παιδιά.Κάποιος να βάλει τέλος σ'αυτον τον κατήφορο, σ'αυτόν τον βόθρο.Δεν αντέχουμε αλλο. sos...............sos

  5. nio avatar
    nio 18/09/2008 16:26:36

    Ασχετο με το θεμα
    Ξερει κανεις το εγινε με το greek bloggers.com??

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/09/2008 16:32:22

    τεχνικές εταιρίες και βιώσιμη ανάπτυξη;

    Εχουμε ακόμα λίγο ελεύθερο χώρο να ρίξουνε αειφόρα μπετά με αέναη ευτυχία υπό την αειθαλή εποπτεία του ΤΕΕ και την μακάρια εμπνευσμένη αχιτεκτονική του παραληλλεπίπεδου κουτιού.

    σαν να λέμε «η ωραία Αθήνα»

  7. Κρης avatar
    Κρης 18/09/2008 17:00:49

    .

    ==========
    nio Says:
    September 18th, 2008 at 4:26 pm
    Ασχετο με το θεμα
    Ξερει κανεις το εγινε με το greek bloggers.com??
    ------------

    Μια χαρα ειναι
    http://www.greekbloggers.com/feed/

    .

  8. osaperas avatar
    osaperas 18/09/2008 17:03:37

    Εντάξει δεν χαλάει κανένα μας το γιαούρτωμα του Κυριάκου. Αλλά η ανακοίνωση των ...κομιστών των γιαουρτιών είναι και αυτή για... γιαούρτωμα. Σιγά μην τους ενοχλεί ο βιασμός του περιβάλλοντος από τους πολιτικούς και τους απατεώνες των τεχνικων εταιριών. Σιγά μην τους έπιασε ο πόνος για τον τόπο μας.

  9. Xase avatar
    Xase 18/09/2008 17:39:38

    Αφου δεν τουριξαν και κανα πλυντηριο Ζημενς στο κεφαλι παλι καλα.

  10. MILLIBAND avatar
    MILLIBAND 18/09/2008 18:01:47

    Δεν ήξερα οτι η "πρωτοβουλία αριστεριστών"... φοράει κράνη, κουκούλες και εκφράζει τις απόψεις της με καδρόνια και ρόπαλα(γιατί από ό,τι έμαθα είχαν και τέτοια εκτός από τα αυγά και τα γιαουρτάκια). Οι κοτρώνες που είχανε από πού ήταν; Από τα λατομεία Μαρκόπουλου μήπως; Επίσης δεν ήξερα οτι οι αριστεροί (ή έστω ρε παιδί μου οι αριστεριστές...) τα κάνουνε μπάχαλο ακόμα και σε μια εκδήλωση ειδικά για το περιβάλον που κάποτε ήταν σημαία της αριστεράς. Εκτός κι αν τους ενδιαφέρει μόνο η προστασία των δασών που βρίσκονται στο Γράμμο και το Βίτσι...!!!! Ε, τελικά δεν ξέρω τίποτα!!!!

  11. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 18/09/2008 18:10:54

    3

    Λυκος ο Κυριακου? Αστειευεσαι! Πεκινουα ειναι -εξ ου και ηξερε τα κατατοπια-αλλα κακομαθημενο...

    Θα ηθελε να ειναι λυκος και πολλα αλλα,αλλα...

    Σε ιδιωτικες συνομιλιες εμαθα οτι παρομοιαζει τον εαυτο τπυ με τον Ωναση....

    Μπορει αυριο να πει οτι η Μενεγακη π.χ. εχει καλυτερη φωνη απο την Καλλας!

  12. aionios avatar
    aionios 18/09/2008 19:18:33

    @MILLIBAND

    Φυλακή δεν μπορούμε να τον στείλουμε γιατί η δικαιοσύνη είναι εξίσου διεφθαρμένη,
    σπίτι του δεν πάει γιατί τον ψηφίζουν κάτι ηλίθιοι,
    Τι άλλο μένει για να αντιδράσουμε.
    Αφού δεν αφήνετε ούτε ένα μικρό άνοιγμα στο καπάκι της χύτρας για να ξεθυμάνει η λαική οργή κάποια στιγμή θα ξαναέχουμε Κουφοντίνες για αυτό μην διαμαρτύρεσαι από αυτά τα χάδια.

  13. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 18/09/2008 19:43:04

    Aionios-λες «Αφού δεν αφήνετε ούτε ένα μικρό άνοιγμα στο καπάκι της χύτρας για να ξεθυμάνει η λαική οργή κάποια στιγμή θα ξαναέχουμε Κουφοντίνες για αυτό μην διαμαρτύρεσαι από αυτά τα χάδια».-πιστεύω ότι υπερβάλεις ,ποιος το αντιweblog ένα blog ,πες τέλος πάντων που ξεχειλίζει η οργή να την υποστηρίξουμε .Μήπως εννοείς τα αλλά ΜΜΕ ,αυτό δεν καυτηριάζουμε εδώ μέρα –νύχτα

  14. μπαμπαλης ιωαννης avatar
    μπαμπαλης ιωαννης 18/09/2008 20:13:43

    ΜΟΝΟΝ ΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ; ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΗΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  15. Mara avatar
    Mara 18/09/2008 22:11:00

    Αχ, βρε Κυριακο! κι αν ηταν το γιαουρτι Ακτιβια
    θα σε πιασει ευκοιλιοτητα.

  16. aionios avatar
    aionios 18/09/2008 22:55:52

    @δημοσθενης

    μιλάω για τη δικαστική χούντα.
    που υπάρχει μόνο για να συγκαλύπτει και να τρομοκρατεί.
    αυτοί θα μας κάνουν όλους αναρχικούς.
    διαβάζω για την επίθεση στον γιο του δρακουμέλ και φτάνω να λέω μόνο αυγά του ρίξανε?
    πού τις αφήσανε τις μολότοφ?
    ποιος μίλησε για blog και ειδικά το αντί?

  17. osaperas avatar
    osaperas 18/09/2008 23:15:45

    aionios
    Μόνο σήμερα υπάρχει δικαστική χούντα; Πάντοτε δεν υπήρχε και σε άλλες εποχές και μάλιστα ακόμη πιο δύσκολες κι ακόμη πιο σκληρή; Έγιναν πολλοί "αναρχικοί";
    Απλά είμαστε εγκλωβισμένοι όχι στα κέφια του κάθε δρακουμέλ αλλά στην ηλιθιότητα των χιλιάδων συμπολιτών μας οι οποίοι τους φηφίζουν και τους στέλνουν στη Βουλή για να αποφασίζουν για όλους εμάς.
    Κι ακόμη (είμαστε εγκλωβισμένοι) στην ανευθυνότητα πολλών άλλων (μερικοί βρίσκονται κι εδώ πιο πάνω) οι οποίοι εξαντλούν την όλη πολιτική τους σκέψη (για δραστηριότητα δεν μιλάμε) στο να χαζογελάνε για ένα γιαούρτωμα, να κάνουν κρύα αστεία και μετά... φοράνε τις πυτζάμες τους και πάνε για ύπνο, πλήρως ικανοποιημένοι για την ποιότητα της ζωής τους.

  18. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 18/09/2008 23:31:35

    Από την στιγμή που χάθηκε η συναίσθηση της Δικαιοσύνης, η ΑΥΤΟ-ΔΙΚΙΑ είναι συνέπεια αναπόδραστη. "Σταματήστε μα προκαλείτε, γιατί αγριεύουν τα πράγματα", είναι το τελεσίγραφο της Κοινωνίας προς τους πολιτικούς. Αυτοί που δεν θα το σεβαστούν, θα είναι άξιοι της μοίρας τους. Αγριεύουν τα πράγματα. Οι φλώροι, στα κρεββάτια τους: "ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ", -γράφει ο τοίχος...

  19. aionios avatar
    aionios 18/09/2008 23:47:34

    @osaperas
    αυτός είναι ο καημός σου από πότε υπάρχει η δικαστική χούντα?
    ε, λοιπόν τώρα έχουν αποθρασυνθεί πλήρως από 2004 και μετά που γίνανε το στήριγμα του Καραμανλή.
    κλέψτε εσείς και μη φοβάστε τίποτα, το πολύ πολύ να σας πούμε ανόητους και πλανημένους.
    και μην υποτιμάς τους λεγόμενους αντιεξουσιαστές γιατί τις προάλλες κάψανε το Α.Τ της πλατείας δικαστηρίων θεσσαλονίκης χωρίς να ιδρώσουνε.
    αν ασχολιόντουσαν με κανένα δικαστή άνετα τον λαμπαδιάζουν μέσα στην Mercedes του.
    και αν θυμάσαι επί 17Ν που τους βαράγανε στα πόδια κάπως ήταν συγκρατημένοι.
    και ξέρεις όταν τα λέω εγώ αυτά που παλιότερα άκουγα κανά παππού να λέει "που σαι ρε Παπαδόπουλε" και του χωνόμουνα φαντάσου πόσο ριζοσπαστικοποιούνται άτομα που δεν ανήκουν και στο κέντρο όπως εγώ.

  20. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 19/09/2008 01:10:44

    "..και μην υποτιμάς τους λεγόμενους αντιεξουσιαστές γιατί τις προάλλες κάψανε το Α.Τ της πλατείας δικαστηρίων θεσσαλονίκης χωρίς να ιδρώσουνε". Και αφιέρωσαν την ενέργειά τους στους προσφάτως συλληφθέντες, Πολύκαρπο Γεωργιάδη (αντιεξουσιαστής) και Βασίλη Παλαιοκώστα!

    Επίσης, κάτι που δεν αναφέρθηκε στα ΜΜΕ: είχαμε "εξαγωγή" ΚΑΙ στη Θεσσαλονίκη του φαινόμενου των "Ρομπέν των Σούπερμάρκετ"...

    ΥΓ. Δεν συγκράτησα το νούμερο, (νομίζω ότι ήταν 17%), αλλά πολλοί είναι αυτοί που λένε, πλέον, ότι αισθάνονται "ΟΡΓΗ" για το πολιτικό σύστημα. Ένα 5% αυτών να δραστηριοπιηθεί, ..."ωχ, ωχ, ωχ! τα πλευράκια μου"!

  21. aionios avatar
    aionios 19/09/2008 01:25:57

    @γέροντα οι συγκεκριμένοι είναι μπαχαλάκηδες και δεν απειλούν το σύστημα.
    Σκέψου αντί των "προλετάριων" αστυνομικών μα και φρουρών του συστήματος να είχαν ευφυέστερη στόχευση?
    θυμήσου όταν απελευθερώθηκε ο Μυλωνάς πόσο χεσμένος ήτανε και έλεγε πως θα τα παρατήσει όλα,
    και όταν πιάστηκε ο Παλαιοκώστας και η παρέα του ξετζουτζούνωσε και έκανε δηλώσεις σαν αυτές προ της απαγωγής του.
    Μετά βέβαια που έφαγε κάτι μολότοφ στα γραφεία του επανέκαμψε η συστολή του.
    Έχουν αποθρασυνθεί πλήρως,δεν φοβούνται τίποτα γιατί δεν τους απειλεί τίποτα.
    Η δικαιοσύνη δικιά τους,τα 2/3 των ψηφοφόρων ηλίθιοι και τα σκυλιά δεμένα.

  22. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 19/09/2008 02:37:53

    Καλά μην χαζοχαιρόμαστε που έφαγε καδρόνι ο Κυριάκος ή που "όλα λύθηκαν χάρη στην άμεση επέμβαση των υπόλοιπων φοιτητών" (το τελευταίο το ακούω βερεσέ).

    Όσο για τα γιαούρτια, ναι θα συμφωνήσω, σαφώς βεβαίως, αρκεί να έχει βγει η πέτσα.

  23. thanos avatar
    thanos 19/09/2008 05:46:51

    Εχω μια απορια...

    Το γιαουρτι ηταν "Δορκαδος".???

  24. koinos_nous avatar
    koinos_nous 19/09/2008 07:33:07

    Στραγγιστό ήταν.Ανευ πέτσας.

  25. Σαος avatar
    Σαος 19/09/2008 11:34:58

    Του έκανε και καλό στην επιδερμίδα. Προς τι οι αντιδράσεις εκ μέρους του;

  26. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 19/09/2008 15:17:17

    θανο ε οχι και να χαραμισουμε ενα απο τα πιο καλα γιαουρτια της Ελλαδας για τον Κουλη (Α ΡΕ ΔΟΡΚΑΔΑ οποιος κραταει απο στα Σερρας ξερει τι εννοω)
    Καλυτερα να το κανανε τζατζικι τουλαχιστον !!!

  27. dimitris ellinas avatar
    dimitris ellinas 30/09/2008 13:33:37

    Γεια στα χέρια σας. Ετσι πρέπει έξω οι σαπίλες