#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/07/2011 01:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έφαγαν τα ψάρια του Πάγκαλου!!!



Συνέβη σε ψαροταβέρνα του Πειραιά, όπου ο Πάγκαλος πήγε με παρέα φίλων. Ο ταβερνιάρης του έδωσε το... καλύτερο τραπέζι και η παρέα παρήγγειλε φρέσκα ψάρια.

Μετά από μισή ώρα ο σερβιτόρος χαμογελαστός εναπόθεσε στο τραπέζι τη μεγάλη πιατέλα με τα ψάρια. Ξαφνικά από το διπλανό τραπέζι των τεσσάρων ατόμων σηκώθηκε ένας, καλοντυμένος κύριος γύρω στα 35 και πήγε στο τραπέζι του Πάγκαλου. «Συγγνώμη, εσείς δεν είστε ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης, ο κύριος Πάγκαλος;» Ο αντιπρόεδρος απάντησε ξερά "ναι".

«Κύριε Πάγκαλε να σας θυμίσω ότι είπατε ‘μαζί τα φάγαμε' συνέχισε ο καλοντυμένος κύριος και ο αντιπρόεδρος άρχισε να αισθάνεται κάπως άβολα. «Μην ξαναγυρνάμε στα ίδια» του είπε.

«Όχι κύριε Πάγκαλε, δίκιο έχετε, μαζί τα φάγαμε και μαζί θα τα φάμε! Μου επιτρέπετε σας παρακαλώ να πάρω την πιατέλα σας;», συνέχισε ο 35χρονος που χωρίς δεύτερη σκέψη πήρε το δίσκο με τα ψάρια και τον πήγε στην παρέα του για να τα φάνε. Στη συνέχεια αποχώρησε από το μαγαζί.

Πηγή:enimerwsi24

Παράνομος ο διορισμός Πάγκαλου σαν Αντιπροέδρου της Κυβέρνησης!!!

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 04/07/2011 01:39:48

    Και νηστικός να έμεινε, σιγά τα ωά. Έχει... αποθηκευμένο λίπος, σαν τις καμήλες.

    Από συνάδελφο, του οποίου ο γιος έκανε πέρυσι την πρακτική του στο "King George", έμαθα ότι τα τσιμπούσια του Πάγκαλου εκεί ήταν συχνά, με μέσο όρο κατανάλωσης τα 800 ευρώ (για τριμελή-τετραμελή παρέα).

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 04/07/2011 01:42:10

    Μία διόρθωση στην τελευταία φράση: Ο Πάγκαλος αποχώρησε από το μαγαζί, όχι ο άλλος πελάτης.
    Εχουν βαλθεί να τον πεθάνουν τον άνθρωπο από υπέρταση με τέτοια κάζα που του κάνουν!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΒΙΣ 04/07/2011 10:04:47

      Ακούστηκε ότι ναι μεν έφυγε ο Πάγκαλος, αλλά απλά πήγε σε παρακείμενο πατσατζίδικο για μια διπλή μερίδα ντουζλαμά.

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 04/07/2011 10:12:50

        Άριστο!!!

        • danaos avatar
          danaos @ danaos 04/07/2011 10:16:55

          Ντουσλαμάς με σκόρδο και μετά δες τι έγινε:http://www.youtube.com/watch?v=mCLOmyz_l9w&feature=player_embedded

  3. torn avatar
    torn 04/07/2011 01:54:47

    Η βία συνήθως δεν οδηγεί πουθενά, μπορεί να χρησιμοποιηθεί δε, για την αντιστροφή των ρόλων και τη θυματοποίηση των φονέων της Ελλάδας και τη κατασυκοφάντηση της αντίδρασης του λαού. Εκτός αν η βία είναι απολύτως ριζοσπαστική (ο νοών νοήτω) αλλά κάτι τέτοιο με βρίσκει εκ πεποιθήσεως αντιθετο, ακόμα και για αυτούς. Αντιθετα η χλεύη, η αποδοκιμασία και ο ψόγος είναι τα όπλα που ενδεχομένως βοηθούν περισσότερο στη δεδομένη συγκυρία. Όταν οι 155 ξέρουν ότι τους περιμένει γιούχα και κράξιμο σε κάθε τους δραστηριότητα και θα βρίσκονται υπό κοινωνική κατακραυγή όπου βρεθούν και όπου σταθούν, ίσως να υπάρξει ταχύτερο αποτέλεσμα. Αν και δυστυχώς, τα μεγάλα εγκλήματα ήδη συντελέσθηκαν.

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/07/2011 02:04:21

    χα! λαχτάρα που έπαθε! να επιληφθεί του θέματος η κ. Παγκάλου παρακαλώ

  5. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 04/07/2011 02:11:14

    Πρέπει να πιάσουμε κονέ με τη γραμματέα τού Πάγκαλου. Να μαθαίνουμε πού σκοπεύει να τρώει την κάθε φορά.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 04/07/2011 11:56:35

      Δεν τον προλαβαίνεις. Από ταχυφαγείο σε ταχυφαγείο περιφέρεται όλη μέρα τρώγοντας στο πόδι, μέχρι να ανοίξουν οι ταβέρνες για να κάτσει να φάει σαν άνθρωπος.
      (Παρεμπιπτόντως, έχω δει τον έτερο αντιπρόεδρο Μπένυ να κάνει καλά ένα ολόκληρο γουρουνόπουλο μόνος του σε μπράντς! στο Μακεδονία Παλάς κάποτε. Μεσημεριάτικα παρακαλώ).

  6. Akis avatar
    Akis 04/07/2011 02:12:30

    Τι σου κάνανε βρε Θοδωρή τα κωλόπαιδα πάλι ;
    Σα δε ντρέπονται λιγάκι :)
    βρε δε λες και ευχαριστω που δε σου φέρε τα ψαρια στο κεφάλι!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ Akis 04/07/2011 09:21:31

      Δεν είναι εποχές για σπατάλες!!!!και μάλιστα όταν επροορίζονταν για καλοφαγά,αλλοστε τώρα πιά ο λαός μας άλλαξε ,με τόσο γκλαμουράτη κυβέρνηση είπαμε να γίνουμε λόρδοι!!!

  7. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 04/07/2011 02:14:12

    Καλά, μα υπάρχουν ακόμα σερβιτόροι ακόμα που του σερβίρουνε το φαγητό σε πιάτο? Για να μην μιλήσω για τον ταβερνιάρη που του έδωσε το καλύτερο τραπέζι.
    Εκτός κι αν ήθελε να τον τοποθετήσει σε περίοπτη θέση για τα περαιτέρω.

    • Barbarian avatar
      Barbarian @ daughter of mercy 04/07/2011 03:07:18

      Όντως πιο πλάκα θα είχε να τον σερβίρανε όπως τους κυνηγούς επικηρυγμένων στο Λούκυ Λουκ "Το Κοράκι".
      XAXAXAXA!

      • Πρέσβης avatar
        Πρέσβης @ Barbarian 04/07/2011 21:17:49

        Καλό!!!

  8. ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ avatar
    ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 04/07/2011 05:03:56

    “Κι αν είναι κ’ έρθουνε χρόνια δίσεχτα, πέσουν καιροί οργισμένοι, κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα, για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια, μη φοβηθείς το χαλασμό.

    Φωτιά! Τσεκούρι! Τράβα!, ξεσπέρμεψέ το, χέρσωσε το περιβόλι, κόφτο, και χτίσε κάστρο απάνω του και ταμπουρώσου μέσα, για πάλεμα, για μάτωμα, για την καινούργια γέννα, π’ όλο την περιμένουμε κι όλο κινάει για νάρθει, κι’ όλο συντρίμμι χάνεται στο γύρισμα των κύκλων!..

    Φτάνει μια ιδέα να στο πει, μια ιδέα να στο προστάξει,κορώνα ιδέα , ιδέα σπαθί, που θα είναι απάνου απ’ όλα!"

    Κωστής Παλαμάς

    • juliet avatar
      juliet @ ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 04/07/2011 09:30:24

      ''Οταν αλύπητη βαριά πλακώσει η ανάγκη που προστάζει,ανάξιος είναι όποιος διστάζει''.
      Κωστής Παλαμάς

  9. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 04/07/2011 11:27:40

    Παρατηρησεις-ερωτησεις
    α)τι ψαρια ετοιμαζοταν να σαβουρωσει,για μουγκρια τον κοβω
    β)πηρε και το λαδολεμονο μαζι?
    γ)να δημοσιοποιηθει η φατσα του 35αρη ωστε να γινει κονκαρδα σαν του Τσε να ουμε
    δ)να οριστει η 3η Ιουλιου σαν ημερα αντιστασης και παλης(μας λειπει μια τετοια κατακαλοκαιρο-μακακες ειναι τα αμερικανακια με την 4η Ιουλιου?)και
    ε)οχωρος της νταβερνας να ειναι χωρος προσκυνηματικου χαρακτηρα με καταθεσεις στεφανων,λαμπαδιδρομιες,αγωνες(στημενους η οχι απο τον Μπεο)
    και αλλα χαπενιγκς προοδευτικου χαρακτηρα.

  10. Αστος avatar
    Αστος 04/07/2011 11:41:33

    Εμενα μου κανει παλι εντυπωση οτι υπαρχει ταβερνιαρης που τον δεχεται σημερα....

    Αν ημουν εγω θα και μου ελεγαν οτι ερχεται ο Παγκαλος η' οποιοσδηποτε πολιτικος στην ταβερνα μου ,θα απαντουσα οτι ειμαστε κλειστα η' οτι απλως θα αρνιομουν να τον εξυπηρετησω.

    • gavros avatar
      gavros @ Αστος 04/07/2011 12:27:34

      θα απαντουσα οτι ειμαστε κλειστα η’ οτι απλως θα αρνιομουν να τον εξυπηρετησω.
      ==
      Ουτε το ενα ουτε το αλλο μπορουσες να κανεις.
      Γιατι θα "φωναζε" την αγορανομια και θα σε .."πηδουσε".

      • Αστος avatar
        Αστος @ gavros 04/07/2011 13:33:19

        @NIK THE GR
        Απ' την πιθανοτητα του να'χω ενα τσουρμο ατομα απ'εξω και να τους ξεφυγει καμια πετρα (γιατι για γιαουρτι 2η φορα δεν το κοβω εκτος και αν ειναι μαζι με το πηλινο κεσσε) και να μου σπασει καμια τζαμαρια την οποια δεν τον κοβω να προθυμοποιηθει να την πληρωσει ο κυρ-Θοδωρας προτιμαω να αρνηθω.
        Για να μην αναφερω και την ξεφτιλα του να με βλεπουν οι γνωστοι μου στο δρομο και να κανουν πως δεν με ξερουν επειδη δεχτηκα στο μαγαζι μου το παιδοβουβαλο.

        @gavros
        Γιατι τι θα ερθει να μου πει η αγορανομια? Γιατι το εχεις κλειστο?
        -Οικογενειακη αναγκη, επαθε καταθλιψη το χρυσοψαρο μου και το τρεχω στον ψυχιατρο.
        Γιατι δεν τον εξυπηρετεις?
        -Ηρθε αιφνιδιως και ολα τα τραπεζια μου τα εχω ρεζερβε για αποψε ,λυπαμαι δεν μπορω να εξυπηρετησω εκτος και αν ειναι προθυμος να περιμενει αν τυχον υπαρξει ακυρωση .
        (και στο μεταξυ εγω καλω φιλους/γνωστους/οικογενεια/περαστικους και το κραταω γεματο μεχρι να κλεισω και ας χασω την πελατεια του).

  11. noldor avatar
    noldor 04/07/2011 11:53:39

    Για να του μαγειρέψει ποιος; Η γυναίκα του;

  12. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 04/07/2011 11:56:19

    Καλος πατριωτης,κακος επαγγελματιας.
    Φανταζεσαι τι θαχανες?μια κασσα ψαρια,απο 1 κιλο τζατζικι,χτυπητη και οτι αλλο σε αλοιφη,ενα μπαχτσε σαλατες,ολο τον3ο λοχο να καθαριζει και να τηγανιζει πατατες κλπ,κλπ.

  13. anonymous avatar
    anonymous 04/07/2011 12:19:29

    Ο Πάγκαλος έχει δηλώσει ότι διόριζε κοπρίτες. Να καταθέσει τις λίστες με τους κοπρίτες για να απολυθούν ως παρανόμως προσληφθέντες ενώ ο ίδιος να παραπεμφθεί και να δικαστεί όχι τόσο για τους παράνομους διορισμούς όσο διότι με αυτούς προκάλεσαν κατάλυση του Συντάγματος.

  14. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 04/07/2011 14:08:42

    Οταν μένει νηστικός γίνεται πιό επικίνδυνος?

  15. Αρης avatar
    Αρης 04/07/2011 15:19:34

    Αναρωτιεμαι τι εκαναν οι μπατσοι/δουλοι του Παγκαλου οταν ο "καλοντυμενος 35αρης" πηγε να του παρει την πιατελα......Απο τη μια εχουμε τους βορειοευρωπαιους μισθοφορους ντυμενους Ματατζηδες που κοπανανε αλυπητα τον αμοιρο λαο και απο την αλλη τον "καλοντυμενο 35αρη" που κανει αντισταση τρωγοντας το φαι του σκατοκοιλια......Ξυπνατε ρε!!!!!!!!!

  16. ΑΝΝΑ avatar
    ΑΝΝΑ 04/07/2011 17:21:41

    ο χοντρός όχι μόνο δεν ντρέπεται να εμφανίζεται δημοσια αλλά έχει τον ελληνικό λαό τόσο μά τόσο χεσμένο που όσες φορές και αν το εξευτελίσεις, άλλες τόσες θα γυρίσει πίσω!

  17. factorx avatar
    factorx 04/07/2011 18:25:53

    Ο κ. Πάγκαλος διαψεύδει και υποστηρίζει μεταξύ αλλων:

    Χθες από τo zougla.gr, διαχύθηκε η «είδηση» στο διαδίκτυο ότι υπήρξε επεισόδιο αποδοκιμασίας εναντίον του Αντιπροέδρου σε ψαροταβέρνα στον Πειραιά. Όπως και στην προηγούμενη περίπτωση, τα δεκάδες blogs του συστήματος παραπληροφόρησης της Συγγρού το αναπαρήγαγαν. Σήμερα δημοσιεύεται στις εφημερίδες «Αδέσμευτος Τύπος», «Πράσινη» και «Δημοκρατία» χωρίς βέβαια να αναφέρεται η πηγή. Για μια ακόμα φορά ένα ψέμα μετατρέπεται σε «είδηση». Αυτό δεν είναι ντροπή για την «Δημοκρατία» η οποία δεν διαφέρει από τα blogs σε θέματα αξιοπιστίας, αλλά είναι ντροπή για τον «Αδέσμευτο Τύπο» και την «Πράσινη».

    Ξεπερνώντας το γεγονός ότι ο Θεόδωρος Πάγκαλος δεν έχει επισκεφθεί τον Πειραιά εδώ και μήνες, αξίζει να σημειωθεί ότι κατά την ημέρα που υποτίθεται ότι βρισκόταν στον Πειραιά, εκείνος ήταν εκτός Αττικής. Βέβαια και σ’ αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει ένα βιντεάκι που να πιστοποιεί το γεγονός. Δηλαδή κανείς από την παρέα του νεαρού –όπως αναφέρουν τα blogs- δεν σκέφθηκε ότι η βιντεοσκόπηση του γεγονότος άξιζε τον κόπο; Υπήρχε περίπτωση στην εποχή που βιντεοσκοπούνται τα πάντα, σε μια παρέα νέων να μην είχε ούτε ένας κινητό τηλέφωνο και να μην του πέρασε από το μυαλό; Είναι προφανές και εδώ το ασύστολο ψεύδος.

    Μέχρι τώρα η συνήθης πρακτική ήταν η παραποίηση των δηλώσεων του Αντιπροέδρου. Προφανώς δεν αρκεί πια, οπότε τώρα προκρίνεται η τακτική της κατασκευής ανύπαρκτων ειδήσεων που δεν έχουν καμία σχέση με την αλήθεια. Ψέμα στο ψέμα λοιπόν, αυτή είναι η νέα τακτική του 2ου ορόφου της Συγγρού.

  18. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 04/07/2011 19:57:51

    Φακτορα
    και αυτη ναναι η τακτικη τοσα χρονια μας ειχαν καθισμενους στο σχολειο της λασπης και της παραπληροφορησης τι θαθελαν να βγαλουν απεναντι τους λορδους και μπατλερ?
    Εχουν παρελασει μπουμπουκια απο τους μυλους Πατσοκ με τελευταιο τον Καρχιμακη¨που δεν δικαιουνται δια να ομιλουν¨¨

  19. Μεσσήνιος avatar
    Μεσσήνιος 05/07/2011 12:54:14

    Υπάρχει κι άλλο "θύμα" που δε μπόρεσε να στροφιάσει (έτσι λεν στο χωριό μου).
    Δείτε:

    http://www.inews.gr/135/arta-pige-gia-fagito-kai-efyge-nistikos-o-vouleftis-tou-pasok-pavlos-stasinos.htm

    Κουράγιο κ. Πάγκαλε. Η δίαιτα θα σας κάνει καλό.